تعبیر خواب پول نقد (2)

پول و دارایی های مادی، هنگامی که در خواب ظاهر می شوند، اشاره به دارایی ها و ثروت معنوی و روانی فرد رویابین دارند. تفاوتی ندارد که پول نقدی که در خواب مشاهده می کنید متعلق به چه کسی است. تمام انسان هایی که در خواب مشاهده می کنیم، سمبل ابعاد مختلف افکار و شخصیت خودمان هستند.

تعبیر خواب پول هدیه گرفتن: اگر در خواب مشاهده کنید که از شخص خاصی پول هدیه می گیرید، باید بدانید که آن شخص، سمبل بخشی از افکار شماست که لازم است در وضعیت فعلی به آن رجوع کرده و برای کسب اعتماد به نفس، به ایده های این بخش، توجه کنید.

برای این که بفهمید حضور سمبلیک فردی که در خواب مشاهده می کنید به چه علت است، توجه داشته باشید که در هنگام دیدن او چه احساسی به شما دست می دهد؟ یا زمانی که در دنیای واقعی به او فکر می کنید، چه خاطراتی برای شما تداعی می شود.

اگر فردی که به شما پولی را هدیه می دهد، در واقعیت نشناسید، اما چهره ی او را در خواب مشاهده کنید یا اسم یا صدای او را درک کنید و بشنوید، توجه داشته باشید که شخصیت او چه احساسی را در شما ایجاد می کند یا اسم و حرکات او برای شما یادآور چیست؟ در واقع فرد ناشناس، سمبل ابعاد ناشناخته ای از شخصیت شماست که در زمان حاضر، لازم است آن را درک کرده و از ویژگی ها و مهارت هایش برای برون رفت از چالش های فعلی زندگی خود استفاده کنید.

سایر مطلب های مرتبط:

تعبیر خواب جمع کردن پول

تعبير خواب قرض دادن پول

تعبیر خواب پول دادن به مرده: مرده ای که در خواب مشاهده می کنید، سمبل بخشی از افکار شماست که به پایان رسیده است. مرده می تواند نشان دهنده ی دوره از از زندگی یا عقاید یا افکار متوقف شده باشد. اما زمانی که مرده را در خواب خود، زنده مشاهده می کنید، نشان دهنده ی این معناست که بر خلاف تصور شما، این افکار در شما از بین نرفته، و همچنان در حال تاثیر گذاری بر شما هستند.

ممکن است نیاز باشد که برای مقابله با چالش های فعلی در زندگی بیداری، با این دسته از افکار خود رو به رو شده و به آشتی بپردازید. مرده در خواب می تواند اشاره به ارزش ها و عادت های فراموش شده ی شما در زندگی بیداری باشد. عادت هایی که ممکن است به کارگیری دوباره ی آن ها، موجب برون رفت شما از چالش های فعلی گردد.

زمانی که در خواب خود به مرده ای پول می دهید، یعنی در ناخودآگاه خود لازم می بینید که توجه بیشتری به ابعاد فراموش شده ی افکار خود داشته باشید.

تعبیر خواب پول خارجی: دیدن وجه نقد به شکل پول هایی که در واقعیت از آن ها استفاده نمی کنید نشان دهنده ی ویژگی های مثبت اخلاقی و فکری است که در درون خود احساس می کنید اما به دلیل تفاوتی که بین معیار های عرفی احساس می کنید، ممکن است فکر کنید که ویژگی های شما بی ارزش هستند.

این خواب از شما می خواهد تا ویژگی های مثبت یا ایده های ارزشمند خود را شناخته و از آن ها در زندگی روزمره ی خود استفاده کنید. متوجه خواهید شد که شما بی ارزش نیستید بلکه صرفا متفاوت هستید و همین متفاوت بودن می تواند یک ویژگی مثبت تلقی شده و توجه دیگران را به شما جلب کند و باعث افزایش اعتماد به نفستان شود.

گردآورنده : توپ تاپ

مطالب مرتبط...

7 نظر

 1. پارساپارساsays:

  سلام .. برادرزنم خواب دیده رفته جایی خرید کنه ولی موقع حساب کردن پول نداشته به من گفته ؛ منم پول نقد خیلی زیادی به حالت کسی که انگار میخواد شاباش بده ریختم جلوش . البته در حالت بیداری و غیر از خواب ماقصد مهاجرت داریم و برادر زنم همش به من میگه پولمون کمه منم بهش امید میدم . ممنونم توپ تاپ .

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   درود ، اینکه ایشان طلب پول نقد داشته اند به واضحی بیان میدارد در موارد و تصمیمات مهمی از زندگیشان محتاج دیگران از جمله شما خواهند شد.

 2. پارساپارساsays:

  با سلام مجدد .. حوالی 7صبح خواب دیدم دوبار رفتم سوپری و ژیلت و باطری و.. خریدم و پول دادم و اومدم خونه رو صندلی نشسته بودم که مادرزنم یه چک پول 50 تومنی بهم داد و بعد رفتم کافه بغل دیدم برادرزنم با دوستاش نشسته مشروبات الکلی میخوره بعد از سلام علیک از اونجا اومدم بیرون رفتم خونه و رفتم دستشویی که دیدم یه سوسک خیلی بزرگی داخل دستشویی هستش و یکی هم رفت رو پام که با کارد میوه خوری یکیش رو کشتم . ممنونم . جسارتا این نوع خواب هایی که دو سه موضوع داره پول و الکل و جانورسوسک بعد ماسوالمون رو در یه موضوع پول مطرح کنیم ایراد نداره ؟ متشکرم .

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   پول و سایر اتفاقاتی که در این مورد مطرح کردید همگی خبر از افرادی میدهند که در اطراف شما هستند ولی بعضی از آن ها نیات چندان خوبی در موردتان ندارند و باید مراقب این نکته باشید.

 3. سs۳سs۳says:

  سلام خسته نباشبد... من بعد از ظهر خواب دیدم که بیرون تو خیابون همه تجمع کردنه و خوشحالن منم قاطی جمع بودم و حس مبکنم این جشنو خودمون گرفته بودیم و برادر و پدرمو دیدم یه چک پول بزرگ که یه گوشش تو دست برادرم بود و گوشه دیگش هم تو دست پدرم و روش با خط قرمز مبلغ رو نوشته بود۲۰۱۸(تودلم حس کردم مال بابامه ولی هردو گرفتنشه)بعد یهو که خیلی خوشحال بودیم همگی اقوام حس میکنم بودن دور ورم(جمعیت)....من یادم اومد که برهنه هست پام(یا سرم) بود وازاونجایکه من خیلی سعی درحفظ حجابم دارم مث آدمیکه یهو هوشیار بشه رفتم تویه اتاقکی که شبیه مال قطار بود بار اول که نمیدونم چه شد دقیقا ولی باردوم دیگه انگار یکم ترسیدم که چرا حجابندارم و داشتم آیه قرانی میخوندم و به خدا حس میکنم پناه بردم.... ..ولی(بار اول یا دوم یا هردوبارش)میدیدمکه یجورای مانع کارمن و از وجودشو کراهت داشتم اطرافیانم که تو اتاقک بودن(اقوام انگار بود) چون من درواقعیت واقعا پیش اومده اعضا خانوادم بخاطر کارام باهام مخالفت کنن بخاطر آرایش نکردنمو...وهمیطوركه داشتم از یه قسمت لغزنده وتنگی(که مال بیرون قطار بود مث وقیکه دو واگن بهم متصلاوبسختی داشتم رواین قسمت رد میشدم )اول یکه از پام بازانو رد میشدم(ونمیدونم چطور احتمال رد نشدن ندادم)برای رسیدن به داخل اتاقیکه دنبال فرار از اونمحل بودم آیه رو خوندمو بیدارشدم....

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   درود ، بطور کلی این مورد بزرگی و عزت تعبیر می شود.

 4. ريحانريحانsays:

  سلام من خواب ديدم ك تو يك اداره اي هستم ك يك مرد بزرگ سال انگار سفير ه از اتاق مياد بيرون و بهش ميگم نميخوايي بهم شيريني بدي بعد بهم پول ميده ميگم كمه بيشتر بده بازم بهم ميده و منم خيلي خوشحال ميرم طرف مامانم بهش ميگم ..... ببخشيد يك قسمت ديگه از خوابم هم ب پول ربط نداره ولي تعبيرشو لطفاً بگين ،، خودمو انداختم تو استخر و داشتم شنا ميكردم ك يك بشقاب برنج و گوشت بود فكر كنم رو رو سرم ميريختم 😐😐و شنا ميكردم و بعد آببازي هم سوتين سياه پوشيدم لطفاااا تعبير شو بگين خيلي ممنونم ازتون كه هميشه پاسخ گوي ما هستيد♥️

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   درود ، فرصت های کاملاً جدیدی در زندگی تان بوجود خواهد آمد.

 5. اصغر aاصغر asays:

  سلام. خواب دیدم شب بود من با اتفاق برادر و پدر و دایی ام نشسته بودیم که دایی ام از تعریف میکرد که خودرو سراغ دارد نو نو یک میلیون و ما گفتیم خیلی خوب هست من گفتم یک ماشین داریم مدلش پایین هست یکی دیگه لازم داریم هم خودم سوار میشوم و هم خانواده ام پدرم سری پول به او داد تا بخرد ولی من پول را از دایی ام گرفتم و به پدرم دادم و دست در جیب کردم و خودم پول به دایی ام دادم تا ماشین بخرد و داییم هم قبول کرد و دوباره دست به جیب شودم و یک اسکناس به دایی ام دادم گفتم دوتا ماشین برام بخر تا سه ماشین داشته باشم یکی از ماشینها را بدم به برادر بزرگترم که تو جمعمون نبود ولی دایی ام گفت ولش کن تا خودش کار بکنه و ماشین بخرد و دایی ام باقی پول من را داد ولی وقتی شروع به شمارش پولها کردم همشون کهنه و پاره بود

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   مال و خواسته است.

 6. ففsays:

  سلام خسته نباشید وقتتون بخیر من خواب دیدم یه شی تو خواب به اسم کوه نور که نصفش آبی روشن و نصفش سفید بودو به استادم کادو دادم . استادم گفت اینو همش دو ملیون گرفتی. سپاس فراوان

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   امید خود را حفظ کنید که راز موفقیت در همین است.

 7. LLsays:

  سلام . من خواب دیدم که تو کلاس نشستم دوستم با چادر مشکی بود از من یه سری کمک تو درس خواست کمکش کردم بعد مامانم اومد تو کلاس رو صندلی نشست هممون رو صندلی بودیم. بعد دوستم فقط به مادرم شربت داد. حالا مادرم با خونوادش داشت میرفتن بیرون من به زور ازش پول گرفتم گفتم مانتو ندارم اونم یه سری پول داد هزاریش یادمه حدودا صدتومن شد که من گفتم کمه رفتم با پولش یه خرس قرمز بزرگ که تیشرت مشکی تنش بود گرفتم حالا میخواستم بدمش نامزد سابقم که همه ی وسیله هاشو برده بود تا مآنانم نفهمه من خرس گرفتم ولی نامزدسابقم قبول نکرد . حالا داشتم یجا برنامه ی روزانه مادرم با خونوادش و یجا یادداشت میکردم و یه صفحه ی دیگه نقاشی ساختمون میکشیدم با رنگ مشکی از رو نقاشی دوستم .ممنون میشم تعبیرشو بهم بگید

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   علامت بهره مند شدن از منفعتی بزرگ است.