متن درخواست وام از بهزیستی

سازمان بهزیستی یکی از سازمان ها و نهادهای حمایتی است که افرادی که دارای معلولیت جسمی و یا ناتوانی در امرار معاش خود به دلیل از کار افتادگی یا نقص عضو یا بیماری دارند را تحت پوشش حمایت خود قرار می دهد و به آنها خدماتی ارائه می کند که کمی از مشکلات این افراد را کمتر کند. یکی از این خدمات اعطای تسهیلات به متقاضیان و افراد تحت پوشش می باشد که در زمینه های مختلفی از قبیل خرید جهیزیه، خرید و تعمیر مسکن، پرداخت هزینه های درمان، تامین هزینه های تحصیل فرزندان و موارد دیگر به متقاضیان اعطا می شود.

افرادی که به علت رفع مشکلاتی که ذکر شد، خواهان دریافت تسهیلات هستند می بایست درخواست خود را طی یک نامه اداری به رئیس سازمان بهزیستی منطقه خود ارائه کنند. نوع نگارش این نامه و درخواست نیز در پذیرش یا رد درخواست می تواند تاثیر گذار باشد. در ادامه این مطلب نمونه هایی از متن نامه درخواست وام از بهزیستی را جمع آوری کردیم تا مددجویان و افراد متقاضی تسهیلات از این سازمان از آنها استفاده نمایند.


به نام خدا

ریا ست محترم اداره بهزیستی شهرستان --------

سلام علیکم

با عرض ادب و احترام، اینجانب ---------- فرزند --------- ساکن ------------ با شماره ملی ------------- معروض می دارد به علت اینکه بنده کارگر می باشم و با مشکلات مالی فراوانی مواجه هستم و همچنین از سویی دیگر مدتی است که به عارضه قلبی و مشکلات دیگر گرفتار شدم (از قبیل کلسترول و قند خون و سفته قلبی)، لذا به منظور تامین هزینه های درمان و فراهم کردن دارو نیاز به تسهیلات دارم تا بتوانم اندکی از مشکلاتم را برطرف کنم. علاوه بر موارد ذکر شده، مخارج و تامین معاش سه نفر از افراد تحت تکلفم نیز بر عهده بنده می باشد و فشار مضاعفی به بنده وارد می کند. از این رو از شما تقاضا دارم با درخواست وام بنده از آن اداره و معرفی به بانک جهت دریافت تسهیلات موافقت نموده و بنده را در رفع مشکلات معیشتی و بیماری ام یاری نمایید. قبلا از مساعدت و کمک شما کمال تشکر را دارم و از خداوند بزرگ آرزوی سلامتی و موفقیت و سربلندی برای شما و خانواده عزیز شما خواستارم.


جناب آقای ------------

رییس محترم اداره بهزیستی ------------

موضوع : درخواست مساعدت مالی و وام بلاعوض

با سلام و احترام

بدین وسیله به اطلاع جناب عالی می رساند اینجانب -------------- به علت مشکلات فراوان از جمله: هزینه بسیار بالای درمان بیماری همسرم که در سال جاری در سه نوبت مورد عمل جراحی قرار گرفته اند و پرداخت هزینه های سنگین آن به عهده بنده می باشد. (مدارک آن به پیوست به حضورتان ارسال شده است)

پرداخت هزینه های سنگین دانشگاه برای دو فرزند دانشجو و موارد دیگر موجب آن شد تا جهت تامین بخشی از این هزینه های بسیار زیاد، مساعدت و اعطای تسهیلات را از حضرت عالی درخواست کنم.

به همین دلیل خواهشمند است  در صورتی که مصلحت می دانید  و با اطلاع از شرایط ویژه و نیاز مبرم اینجانب دستور فرمایید معاونت محترم امور مالی نسبت به پرداخت مبلغ ----------- به عنوان وام بلاعوض به اینجانب اقدام کرده و موجب حل مشکلات بنده حقیر گردید.

پیشاپیش از مساعدت و دلسوزی جناب عالی کمال تشکر و قدردانی را دارم و از خدای متعال سلامتی و توفیق روز افزون شما را خواستارم.


جناب آقای / سرکار خانم ---------

رییس محترم اداره بهزیستی ---------

 با سلام و احترام

 بدین وسیله اینجانب ---------- با شماره ملی ----------- فرزند --------- ساکن --------- به دلیل مشکل قلبی از کار افتاده می باشم و به علت مشکلات مالی و شخصی و پرداخت هزینه های درمان و دارو، تقاضای دریافت مبلغ --------- ریال وام دارم تا بتوانم اندکی از این مشکلات را کم کنم.

 خواهشمند است مساعدت نموده و دستور فرمایید اقدام لازم را مبذول نمایند.

 قبلاً از لطف و حسن نیت جناب عالی کمال تشکر را دارم.

 با تشکر امضا


ریاست محترم اداره بهزیستی شهرستان -------

با سلام و عرض ادب

احتراما اینجانب --------- با کد ملی ---------- مدد جوی آن سازمان به دلیل مشکلات مالی فراوان و عدم توانایی در پرداخت مخارج تحصیل فرزندان درخواست مبلغ --------- وام از آن نهاد حمایتی را دارم. لذا خواهشمند است با توجه به وضعیت مالی بد اینجانب دستورات لازم را صادر بفرمائید.

پیشاپیش از توجه و بذل و بخشش شما مدیر محترم کمال تشکر و قدردانی را دارم.

با تشکر


به نام خدا

ریاست محترم اداره بهزیستی شهرستان ---------

جناب آقای / سرکار خانم ---------

با عرض سلام و احترام

به استحضار جناب عالی می رساند که اینجانب ------------ فرزند ------------ با کد ملی ---------- دارای همسر و سه فرزند هستم که به دلیل نقص عضو قادر به کار کردن نبوده و تحت حمایت اداره بهزیستی شهرستان ------------ قرار دارم. از آنجا که محل سکونت من و خانواده ام بسیار فرسوده و مستهلک می باشد و نیاز مبرم به تعمیرات دارد، لذا از شما ریاست محترم تقاضا دارم با درخواست وام تعمیرات مسکن بنده از آن اداره موافقت نموده و دستورات لازم را مبذول فرمایید. بنده و خانواده ام از درگاه خداوند تبارک و تعالی برای شما سلامتی و توفیق روز افزون را خواستاریم.

با تشکر فراوان


بسمه تعالی

حضور ریاست محترم اداره بهزیستی شهرستان -------

سلام علیکم

احتراما به استحضار می رساند اینجانب --------- با کد ملی ---------- فرزند --------- تحت پوشش آن سازمان می باشم که با توجه به مشکلات مالی زیادی که دارم توانایی تهیه جهیزیه برای دختر خود را ندارم و از این رو درخواست مبلغ --------- وام از آن نهاد حمایتی را دارم. لذا خواهشمند است با توجه به شرایط موجود و وضعیت مالی نامناسب اینجانب مساعدت فرموده و با درخواست بنده موافقت نمایید.

پیشاپیش از مساعدت و توجه شما مدیر محترم و دلسوز کمال تشکر و قدردانی را دارم.


جناب آقای ------------

رییس محترم اداره بهزیستی ------------

موضوع : درخواست وام

با سلام و احترام

بدین وسیله به اطلاع جناب عالی می رساند اینجانب -------------- با شماره ملی ------------ به علت مشکلات فراوان از جمله هزینه خرید کالای بزرگ به منظور ازدواج، هزینه مراسم ازدواج و تامین مبلغی به عنوان رهن برای تهیه مسکن که بتوانیم زندگی مشترک خود را آغاز کنیم، نیازمند دریافت تسهیلات می باشم. لذا از جناب عالی خواهشمند است با درخواست اینجانب مبنی بر دریافت تسهیلات از سازمان بهزیستی موافقت نموده و ما را در راه شروع زندگی مشترک که توصیه خدا و پیامبر اوست یاری بفرمایید.

پیشاپیش از کمک و یاری پدرانه شما نهایت قدردانی و تشکر را داشته و از درگاه احدیت سلامتی و تندرستی شما و خانواده محترمتان را قلباً خواستارم.

با تشکر، از طرف ---------


به نام خدا

پیامبر اکرم می فرمایند: با هم اختلاف نداشته باشید، که قبل از شما دچار اختلاف شدند و نابود گشتند.

رئیس محترم سازمان بهزیستی -----------

جناب آقای ----------

با عرض سلام و احترام فراوان

بدین وسیله به اطلاع شما می رساند اینجانب ----------- فرزند ------------ دارای کد ملی به شماره ------------ ساکن ---------------- می باشم که دچار مشکلات مالی زیادی هستم. بنده دارای منزل مسکونی شخصی نمی باشم و مستاجر هستم که با توجه به افزایش چشمگیر بهای اجاره در سال جدید، توانایی پرداخت اجاره را ندارم. لذا از جناب عالی خواهش می کنم با درخواست وام اینجانب موافقت نمایید تا بنده بتوانم مبلغ رهن را افزایش داده و سرپناهی برای خانواده خود مهیا کنم.

پیشاپیش از شما مقام محترم ریاست سازمان بهزیستی بابت محبتی که در حق بنده و خانواده ام دارید کمال امتنان و تشکر را دارم.


به نام ایزد منان

رسول خدا می فرماید: من پيامبر كسانى هستم كه در زمان من زندگی می کنند و كسانى كه بعد از من به دنيا مى آيند.

حضور محترم جناب آقای / سرکار خانم ------------

ریاست محترم اداره بهزیستی ---------------

با عرض سلام

احتراما بدین وسیله به استحضار می رساند اینجانب ------------ دارای شماره ملی ------------ در ------------ سکونت دارم و دارای دو فرزند هستم که یکی از آنها دارای ناتوانی جسمی می باشد. همچنین وظیفه نگهداری از پدر و مادرم نیز به عهده بنده می باشد. اما با مشکلات مالی زیادی مانند هزینه درمان و نگهداری فرزند معلول و پدر و مادر خود، همچنین هزینه تحصیل فرزند دیگر خود روبرو شدم که برای حل کردن و گذشتن از این مشکلات نیازمند دریافت تسهیلات به مبلغ ----------- می باشم. از شما تقاضا دارم با درخواست وام بنده موافقت نموده و بنده را مدیون محبت و سخاوت خود نمایید. از درگاه باری تعالی برای شما و خانواده محترم شما سلامتی و طول عمر با عزت را خواستارم. با تشکر فراوان.


بسمه تعالی

ریاست محترم اداره بهزیستی -----------

سلام علیکم

احتراما اینجانب ----------- فرزند ---------- به شماره شناسنامه ------- صادره از -------- ساکن شهر / روستا ----------- دهستان ----------- بخش ---------- تحت پوشش آن نهاد حمایتی می باشم که دارای یک واحد منزل مسکونی با استحکام کم بوده و به منظور تعمیر و افزایش استحکام و همچنین افزودن امکاناتی همچون حمام، نیاز مبرم به دریافت تسهیلات دارم. از این رو از جناب عالی تقاضا دارم با درخواست بنده موافقت نمایید و جهت تسریع در انجام امور، دستورات لازم را صادر نمایید. قبلا از مساعدت و لطف بی دریغ شما نهایت قدردانی و سپاسگذاری را اعلام می دارم.


به نام خدا

حضور برادر ارجمند جناب آقای ----------

ریاست محترم اداره بهزیستی ----------

سلام علیکم

احتراما بدین وسیله به اطلاع جناب عالی می رساند اینجانب ----------- فرزند ---------- ساکن شهرستان -------- روستای --------- می باشم. منزل مسکونی بنده بسیار قدیمی بوده و مستهلک شده، همچنین بارش های اخیر و سیلاب ها باعث تخریب هر چه بیشتر آن شده است. با توجه به اینکه بنده توانایی تامین هزینه جهت تعمیر آن را ندارم، لذا از شما خواهشمند است نسبت به پرداخت وام به اینجانب موافقت خود را اعلام کرده و دستورات مقتضی را مبذول فرمایید. خداوند به شما و همکاران پر تلاش شما سلامتی و توفیق عطا بفرماید.


به نام ایزد منان

سرکار خانم / جناب آقای -----------

ریاست محترم اداره بهزیستی شهرستان -----------

با سلام و احترام فراوان

بدین وسیله به اطلاع محضر مبارک جناب عالی می رسانم اینجانب ----------- فرزند ----------- با کد ملی ----------- ساکن ------------------ سرپرست یک خانواده 5 نفره می باشم که به وسیله جا به جایی مسافر با ماشین پراید امرار معاش می کنم. متاسفانه چند روزی است که ماشین دچار عیب شده و نیاز به تعمیر دارد، اما بنده قادر به تامین هزینه تعمیر آن نیستم و از این رو از جناب عالی تقاضا دارم با پرداخت وام به اینجانب گره ای از مشکلاتم را باز کرده و کمک کنید تا امورات زندگی ام را بچرخانم. صمیمانه از مساعدت و رأفت شما سپاسگذارم و برای شما سلامتی و توفیق از خداوند خواستارم.


به نام خدا

رئیس محترم اداره بهزیستی ------------

با سلام

با نهایت احترام به استحضار می رساند اینجانب ----------- دارای کد ملی ------------ فرزند ----------- تحت پوشش آن نهاد حمایتی قرار دارم و به منظور تامین بخشی از هزینه جهیزیه دخترم که در شرف ازدواج قرار دارد نیاز فوری به دریافت تسهیلات دارم. لذا از شما مدیر بزرگوار تقاضا دارم با درخواست وام بنده موافقت نموده و دستورات لازم را برای تسریع روند آن مبذول فرمایید. مساعدت شما با درخواست بنده نشانه سخاوت و نوع دوستی شماست و پیشاپیش از حسن نیت شما نهایت تشکر را دارم.


بسمه تعالی

جناب آقای -----------

رئیس محترم و ارجمند اداره بهزیستی -----------

با سلام و احترام

بدین وسیله به استحضار می رساند اینجانب ------------ متقاضی دریافت وام مسکن و تعمیرات می باشم و با توجه به مشکلات زیاد مالی همچنین با توجه به اینکه واجد شرایط دریافت تسهیلات می باشم درخواست دارم در صورت صلاحدید دستور فرمایید درخواست اینجانب مورد بررسی قرار گرفته و اقدام لازم مبذول نمایند. پیشاپیش از توجه و پیگیری صمیمانه شما سپاسگذارم.


حضور محترم ریاست محترم اداره بهزیستی -----------

سلام علیکم

با احترام فراوان به استحضار می رساند اینجانب ---------- فرزند ----------- با شماره ملی ---------- ساکن ---------- تحت حمایت سازمان بهزیستی قرار دارم و بنا به مشکل جسمانی که دارم قادر به انجام فعالیت به منظور امرار معاش نمی باشم. لذا از جناب عالی تقاضا دارم مساعدت نموده و با پرداخت تسهیلات به اینجانب نسبت به راه اندازی کسب و کار متناسب با شرایط جسمی بنده همکاری نمایید. قبلا از کمک و سخاوت شما کمال امتنان و تشکر را دارم.


دیگر مطالب پیشنهادی :

نمونه متن درخواست وام از بانک

نمونه متن درخواست وام از کمیته امداد

نمونه متن درخواست وام از شرکت


3 نظر

  1. محمدمحمدsays:

    با عرض ادب واحترام سلام،محمدهادی قربانی هستم فرزند اکبر من۳۱سال سن دارم چندین سال نامزد بودم تا تیرماه امسال عقد کردم،بخاطر مشکلات مالی اجاره نشینی و کارگری توی رستوران،فن خاصی جز کارگری بلد نیستم ضامن برای وام ازدواج هم ندارم بخاطر که درآمدم کم. تصمیم گرفتم برای شما نامه بفرستم فرجی بشه این روزها هم بیرون بر و رستوران بخاطر کرونا تعطیل بیکارم،کارگری هم کم شده چون مصالح ساختمانی گران. خواهش میکنم اگر میشه بهم کمک مالی کن تا از فکر و سردرگمی دربیام بهتر زندگی کنم مدتی اجاره خونه برام مشکل بزرگی شده به اندازه اجاره خونه هم کمک مالی کنید یه مشکل بزرگ من حل کردید بخدا روم نمیشه اینها حضوری به کسی بگم چند ماهی باز اجاره خونه زیاد شد بهزیستی و کمیته امداد هم رفتم حضوری ولی کمکی نکردن شماره تماس من ۰۹۳۳۶۱۶۶۴۷۷،شماره عابر بانک رفاه(۵۸۹۴۶۳۱۵۳۵۹۸۹۰۸۱)بنام محمدهادی قربانی. تو راخدا کمکم کن موفق،سربلند و سلامت باشی در پناه الله خیلی ممنون و متشکرم

  2. محمدنرگسی کلوخیمحمدنرگسی کلوخیsays:

    باعرض سلام من یک پاکبان هستم و۲تابچه ۲و۳ساله کوچک دارم ازشما مقام محترم عاجزانه خواهشمندم یک وام ۱۰۰میلیونی به من بدین وبرجی ۳۰۰تومن هم ازم بگیرین تامن بتونم یک سقف خانه برای زن وبچه هام بسازم !باتشکرمحمد۰۹۳۵۷۱۰۳۴۰۴

  3. محمدنرگسی کلوخیمحمدنرگسی کلوخیsays:

    باعرض سلام من یک پاکبان هستم و۲تابچه ۲و۳ساله کوچک دارم ازشما مقام محترم عاجزانه خواهشمندم یک وام ۱۰۰میلیونی به من بدین وبرجی ۳۰۰تومن هم ازم بگیرین تامن بتونم یک سقف خانه برای زن وبچه هام بسازم !باتشکرمحمد۰۹۳۵۷۱۰۳۴۰۴