متن درباره داشتن دوست خوب

داشتن دوست خوب در این دنیایی که هر کسی برای خویشتن در حال تلاش و کوشش است و حق و حق خوری در زندگی طیف وسیعی از مردم ریشه دوانده است، واقعا یکی از بزرگترین نعمت هایی است که می توان به پاس داشتن چنین نعمت بزرگی از جانب خداوند متعال، باری تعالی را  به شکرانه این نعمت بزرگ سپاس گفت.

داشتن یک دوست خوب در زندگی می تواند آدم را به طور کلی از این رو به آن رو کند و به یکباره تغییرات چشمگیری را در زندگی افراد به وجود آورند که بدون وجود یک دوست چنین چیزی هیچ گاه ممکن نمی گشت.

**********

داشتن یک دوست خوب می تواند یک نعمت برای افراد به شمار آید تا به واسطه این دوست های خوب بتوان زندگی سراسر مهر و محبت را در پیش گرفت و مشکلات را یکی پس از دیگری درو نمود.

**********

انسان هایی که در زندگی خود از وجود یک دوست خوب بهره مند بوده باشند، به مراتب نسبت به انسان هایی که همواره تک و تنها هستند، یک پله بالاتر هستند.

**********

یک دوست خوب می تواند دست شما را بگیرد و شما را از آن منجلابی که غرق آن شده اید، بیرون آورد و شما را به مراتبی والا در زندگی برساند که بی گمان دست یافتن به آن جایگاه به آسانی میسر نخواهد گشت.

**********

آدم هایی که از داشتن دوست خوب در زندگی خویش بهره مند گشته اند را می توان انسان های غنی و ثروتمندی به شمار آورد که می توان از گوهر وجودی این افراد بیشترین بهره وری را داشته باشند. انسان هایی که دوستی ندارند یا دوستانی که دارند را به سادگی از دست می دهند، جزء فقیرترین انسان ها می باشند.

**********

گاهی اوقات داشتن یک دوست خوب در زندگی به مراتب از داشتن برادر هم مثمر به ثمربخش تر می باشد و باعث می گردد تا شما بتوانید با آن ها احساس صمیمیت و راحتی بیشتری با آن ها داشته باشید. همیشه باید برای حفظ این دسته از افراد نهایت تلاش خویش را کرد و با یک اشتباه کوچک و سوء تفاهم نباید این گوهر های ناب زندگی را به راحتی از دست داد.


مطلب پیشنهادی :

متن های زیبا در باره ی دوستی و رفاقت


داشتن دوست خوب یعنی نه در شادی خویش تنهایی و نه در غم خود. همیشه دلت به کسی گرم است که در سرد و گرم روزگار پشت تو می ایستد و دمی نمی گذارد که شما احساس تنهایی داشته باشید.

**********

داشتن یک دوست خوب گاهی آنقدر ارزشمند است که بایستی به پاس بهره مندی از این سرمایه های انسانی به پا خواست و با جان و دل آن ها را همیشه در زندگی خویش محفوظ داشت.

**********

گاهی بعضی حرف ها را نمی شود به هر کسی زد. پدر، مادر، خواهر و برادر همگی در جایگاه خود محترم و با ارزش هستند ولی گاهی اوقات برخی حرف ها را فقط باید به یک دوست گفت. داشتن دوست خوب می تواند شما را در بسیاری از موارد یاری نماید. درست مثل یک برادر دلسوز و مادری مهربان که تا آخرین نفس در کنار شما هستند.

**********

وقتی به خاطرات گذشته خود در کنار دوستان خویش فکر می کنم، به خوبی بهره مندی از داشتن یک دوست خوب را در زندگی لمس می کنم. آری گاهی یک دوست خوب می تواند دست شما را در مواقع حساس بگیرد.

**********

همیشه داشتن دوست خوب در زندگی افراد مختلف از آرزوهایی بوده است که هر پدر و مادری آن را برای فرزند خویش از خداوند منان خواستار بوده اند. بودن یک دوست خوب برای فرزند آنان یعنی خیال آنان از تربیتی صحیح و اصولی کاملا آسوده خاطر است.

**********

زندگی بر مدار دوستی می چرخد و آدمی با دوست های خود است که می تواند مسیر زندگی خویش را تعیین کند. پس داشتن یک دوست خوب خود به منزله انتخاب یک مسیر درست در زندگی به شمار می آید. در انتخاب آن دقت لازم را به عمل آورید.


پیشنهاد ویژه :

متن در مورد دوست داشتن رفیق + عکس نوشته


داشتن دوست خوب را آنگاه می توانی به عینه در زندگی خویش لمس کنی که خصوصیات مثبت بارز او هم اینک جزء اولویت های زندگی شما و ورد زبان شما گشته اند. آنجاست که می توان به داشتن یک دوست خوب بالید و به شکرانه این نعمت بزرگ به درگاه حق تعالی سجده شکر به جای آورد.

**********

باید قدر لحظه ها را در زندگی دانست و برای لحظه لحظه آن ها خدای را سپاس گفت. خدایی که نعمت داشتن یک دوست خوب را بر سر راه ما قرار داده است تا به لطف این نعمت بزرگ بتوان هم دل و همراهی همیشگی برای خود بر روی زمین یافت.

**********

همیشه همه از دوست ناباب حرف می زنند که وجود آن می تواند چقدر در زندگی شما فساد ایجاد کند و شما را وارد چالش های بسیار بزرگی سازد. ولی من می خواهم از دوست خوب بگویم که داشتنش از جمله بزرگترین هدیه های الهی است که خداوند متعال تنها معدود افرادی از آن ها را سر راه هر کسی سبز می گرداند.

**********

همیشه این پدر و مادرها نیستند که می توانند فرزند خویش را راهنمایی و ارشاد کنند. گاهی یک دوست خوب می تواند چنان تاثیری در دل دوست خویش گذارند که از عهده هیچ پدر و مادری هم برنخواهد آمد. آری برش دوست گاهی خیلی بیشتر از برش افراد درجه یک آن هاست.

**********

گاه می توان به واسطه یک دوست خوب پیشرفت کرد و خود را به جایگاهی رساند که تصور آن هم برای خود فرد غیر قابل باور است. شاید به دست آوردن این افراد کار سختی باشد ولی حفظ کردن آن ها به مراتب خیلی سخت تر از آن است.

**********

دوست اگر خوب باشد تنها در شادی ها کنار شما نیست به دوستی یک دوست خوب گویند که در همه حال غم و شادی یاریگر شما بوده و در کنار شما و برای شما زندگی خویش را می گذراند.

جملات کوتاه و زیبا درباره داشتن دوست خوب

در ادامه ببینید :

متن در مورد دوست داشتن خود + عکس نوشته


قدر دوست های خوب خود را بدانید. گاهی ارزش داشتن یک دوست خوب از ارزش طلا هم برای انسان ها باارزش تر می باشد. درست در همان لحظه ای که گرفتار مشکلات شدید و بحران های سخت خود شده اید، به خوبی می توان قدر دوست های خوب را دانست که پشت شما می مانند و لحظه ای پشت شما را خالی نمی کند. یک دوست واقعی را باید در این شرایط شناخت.

**********

زندگی درس های بسیار زیادی به آدم ها نشان می دهد. یکی از بزرگترین آن ها این است که نباید به هر انسانی اعتماد کرد. ولی در عین حال یک دوست خوب می تواند در زندگی یک نفر چنان تأثیری بگذارد که دیدگاه او را به یکباره در زندگی تغییر دهد تا نسبت به زندگی خویش دیدی مثبت اندیش تر داشته باشد.

**********

اطلاعات آدم ها همیشه در کنار دیگران تکمیل می گردد. یک دوست خوب که همیشه در کنار شما باشد، به خوبی می تواند عیب و ایراد های شما را بپوشاند و در عین حال به شما اطلاعاتی مفید ببخشد که در زندگی شما قطعا مورد استفاده قرار می گیرد. بودن در کنار این نوع از دوست ها خود به منزله ارتقاء دانش فنی و اطلاعات عمومی است که می توانید از آن ها بهره مند گردید.

**********

یک دوست خوب در زندگی هر کس جزء ملزومات اولیه ای است که وجود آن در زندگی تک تک افراد از زن و مرد و پیر و جوان و جوان و نوجوان به خوبی حس می شود تا هیچ کس در زندگی خویش احساس تنهایی نکند.

**********

این طبیعت آدم هاست که به هنگام غم و شادی های خاص زندگی خود نیاز به کسی دارند که در کنار آن ها باشد تا احساسات درونی خویش را با آن ها سهیم سازند. داشتن یک دوست خوب بهترین سهیم و شریک شما در تمامی این موارد می باشد که شما می توانید از داشتن آن ها به خوبی بهره مند گردید.

**********

اگر مال و اموال خود را از دست دهید یا هر سرمایه ای که در زندگی خویش به هر طریقی از دست بدهید، جای هیچ نگرانی نیست چرا که آن ها پس از مدت زمانی با تلاش و کوشش به شما باز خواهند گشت. ولی خدا نکند که شما دوست واقعی خویش را از دست بدهید، آنجاست که متوجه خواهید شد که چه گوهر نابی را از دست داده اید. بهترین سرمایه آدم ها داشتن یک دوست خوب است که به دست آوردن آن ممکن است آسان باشد ولی از دست دادن آن بدترین اتفاق زندگی است.


همچنین ببینید :

جملات زیبای انگلیسی راجع به دوست و ترجمه آن ها (2)


به پاس داشتن یک دوست خوب در زندگی باید هر لحظه سجده شکر کرد و خدای را سپاس گفت. چرا که وجود یک دوست خوب همین که در زندگی فردی ظهور پیدا کنند، خود نعمتی است که از جانب حق تعالی برای انسان های خوب و پاک روی زمین به ارمغان آورده است.

**********

همین که پشتت همیشه به داشتن یک دوست خوب گرم شود، یعنی هیچ گاه تنها نیستی و همواره کسی است که بتوانی به آن تکیه کنی و پشتت به آن گرم باشد. دوست یعنی تکیه گاه.

**********

گاهی داشتن دوست خوب یعنی ماندن به پای کسی که کنار او حس خوبی داری و با یک حس خوب و فوق العاده روز و روزگار می گذرانی.

**********

روزهای معمولی که همه دوست ها کنار شما هستند و در کنار آن ها خوش و خرم هستید که نمی توان دوست واقعی را شناخت. به داشتن یک دوست خوب زمانی می توان افتخار کرد که در روزهای سخت زندگی پشت و پناه و مونس شما گردد. آن موقع است که باید با افتخار دوست خود را یک برادری بنامید که همیشه همراه شماست و حتی از برادر بیشتر برای شما دلسوزی می کند.

**********

شاید بتوان سربازی را بهترین دوره ای در نظر گرفت که به داشتن دوست خوب به معنای واقعی کلمه بتوان ایمان آورد. مثلا آنجایی که فرمانده شما برای بازرسی به سمت شما می آید، این رفیق خوب است که به فکر دوست خویش است تا مبادا جریمه شود و نکاتی را به او گوشزد می کند.  

**********

برخی از سرمایه ها را اصلا نمی توان فروخت. روی این سرمایه ها در زندگی خویش نباید هیچ معامله ای را صورت داد. سرمایه ای به نام دوست خوب که بزرگترین سرمایه برای شما محسوب می شوند. قدر داشته های خود را بدانید و آن ها را به راحتی از دست ندهید.

**********

یک رفیق خوب یعنی اینکه حتی در زمان هایی هم که شما از دوست خود درخواستی ندارید، با نوع نگاه شما و حرف زدن های شما به خوبی حرف دل شما را می خواند و درصدد برآوردن نیاز شما برمی آید.

**********

مفهوم داشتن یک دوست خوب را در زندگی خویش دقیقا آن زمانی به عینه لمس نمودم که در بستر بیماری بودم و از همه چی و همه کس ناامید شده بودم ولی این دوست خوب من بود که دقیقا در آن بازه زمانی کنار تخت من شب تا صبح ماند و با روحیه دادن های خود نگذاشت لحظه ای درد این بیماری را تحمل کنم.

**********

اگر به اطراف خود خوب نگریم، در زندگی هر فردی یک دوست خوب انگشت شمار یافت می شود که بتواند از همه وقت و انرژی خود به راحتی بگذرد و در مواقع سختی پشت و پشتیبان دوست خود باشد. دوست خوب به تعداد بالای آن ها نیست و نباید به این بالید که شما دوست های زیادی دارید. کافی است خدای نکرده مشکلی برای شما پیش آید، آنجاست که خواهید دید شما تک و تنها در کویری پهناور آهسته آهسته قدم می زنید. دوست خوب باید تک باشد تا یگانه دهر زندگی شما باشد.

**********

عشق یک مقطعی از زندگی انسان است که بدان نیاز دارد. ولی دوست خوب مقطعی نیست. کسی است که از کودکی تا کهنسالی در کنار شماست و به اصطلاح هوای شما را در حال و هوایی دارد.

**********

دوست خوب کسی است که همیشه حال دلت را با بودن در کنارتان خوب کند و درجه انرژی و روحیه دادن هایشان همیشه روی مدار صد درجه تنظیم شده باشد. به داشتن دوست های خوبی همچون آن ها باید به خود بالید.


در ادامه ببینید :

مجموعه متن زیبا درباره دوست بامرام


جنس برخی از دوستی ها خیلی خاص تر از بقیه اند. انگار نوع سرشت و رفتار آن ها به گونه دیگری تعبیه شده است. به جنس آن ها باید اطمینان کرد و آن ها را همیشه بالای سر خویش قرار داد.

**********

قوی ترین مُسَکنی که می توان به آن اعتماد کرد، داشتن یک دوست خوب و مطمئنی است که در زندگی شما ثابت شده است و با نوع رفتار خود و حرف های آرامش بخش خود همواره سبب تسکین دل شما خواهد شد.

**********

در این دنیای دورویی و فساد که هر کسی به فکر خویشتن است و دیگر کسی برای کسی وقت نمی گذارد، اگر دوستی را یافتی که توانستی بدون هیچ ترس و واهمه ای در کنار او آزادانه شروع به درد و دل کنی و او هم تو را آرام کند، یعنی تو زندگی خود را برده ای و باخت برای تو معنا ندارد.

تهیه کننده : توپ تاپ


پیشنهاد های داغ :

متن های زیبا و دلنشین برای دوست

متن عاشقانه و زیبا درباره رفیق فابریک


هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...