متن ادبی تبریک روز معلم به استاد دانشگاه

استاد کسی است که تاثیر زیادی بر زندگی افراد می گذارد. این استاد اگر کارش را به خوبی انجام دهد، می تواند یک دانشجو را به بهترین مدارج علمی برساند و یا اینکه کاری کند که او از تحصیل باز بماند. در روز معلم اگر سعی کنید که به استاد خود این روز را با یک متن زیبا تبریک بگویید، کاری فوق العاده انجام خواهید داد.

متن تبریک روز معلم به استاد دانشگاه

استاد عزیزم، از زمانی که وارد محیط کلاس شما شدم، فهمیدم که قرار است درس های زیادی از شما بیاموزیم. شما فقط در حوزه ی واحد و درسی که با شما داشتم به من چیزی نیاموختند، بلکه به من درس زندگی هم دادید. اینکه چطور در دنیایی زندگی کنم که پر از بی رحمیست و چطور مهربانی را رواج دهمرا شما به من آموختید. استادم مهربانم، اکنون که این متن را برای شما مینویسم، نمی دانید که چقدر خوشحالم و چقدر امید دارم که روزی به مانند شما در دنیا به مردم کمک کنم که راه زندگی را بشناسند و در آن قدم بگذارند.

*************************************

شما به من درس زندگی دادید! به من آموختید که چگونه مشکلات را پس بزنم و راه زندگی را بیابم. شما به من آموختید که چطور بتوانم در دل سختی ها و مشکلات، آسانی را پیدا کنم! خداوند در بزرگترین راهنما و بزرگترین معلم انسان ها یعنی قرآن به ما آموخت که با هر سختی، آسانیست، تو این جمله را به معنای واقعی برای من تفسیر کردی و به من نشان دادی که به همین شکل است و اگر انسان بخواهد، می تواند هر سختی را به آسانی تبدیل کند.

متن ادبی تبریک روز معلم به استاد دانشگاه

*************************************

از زمانی که با شما در حال گذراندن واحد های درسی ام هستم، دیگر برای آمدن به محیط کلاس و دانشگاه، خستگی مرا آزرده خاطر نمی کند. با کلام زیبایی که شما دارید، به من یاد می دهید که چطور بتوانم از پس مشکلات خویش برآیم. شما برای من به مانند یک راهنما از سوی خداوند هستید. استاد بزرگوارم، می دانم که در برابر زحماتی که برای من کشیده اید، نمی توانم کوچکترین جبرانی داشته باشم! اما می توانم کمال تشکر را از شما به جا آورم و روز معلم را به شما استاد گرامی تبریک بگویم.

*************************************

می گویند معلم اگر خوب باشد، می تواند انسان را به بهترین موقعیت ها برساند! معلم اگر خوب باشد، می تواند به انسان کمک کند که بهترین زندگی را برای خویش بسازد؛ معلم اگر خوب باشد، می تواند به معنای واقعی انسان را به کمال و خوشبختی برساند. استاد عزیزم، می دانم که چقدر برای من زحمت کشیده اید! شما خوب نیستید، شما عالی هستید. می دانم که هیچ صفتی زیبایی نیست که بتوان روی شما گذاشت و آن را با شما توصیف کرد. اما با این حال بهترین صفت یعنی عالی را به شما اختصاص می دهم. امیدوارم که عمر گرانبهایتان آنقدر طولانی باشد، که شاگردانی زیادی بتوانند توفیق شاگردی شما را داشته باشند. شاگردی کردن برای شما سعادت است که هر کسی این سعادت نصیبش نمی شود.

*************************************

اگر هزاران روز خود را به پای کتاب های مختلف بگذارم، اگر هزاران روز را به پای مطالعه بگذارم، به اندازه ی یک ساعت همنشینی با شما تاثیر نخواهد داشت. امیدوارم که بتوانم در آینده باز هم استادی به مانند شما داشته باشم که به من درس زندگی دهد. با نهایت آرزوهای خوب برای شما.

جملات ادبی زیبا برای تبریک روز معلم به استادم

*************************************

استاد بزرگوارم، خوب به یاد دارم که برای پیشرفت و ترقی ما چه زحمت ها که نکشیدید! خوب به یاد دارم که به مانند شمع سوختید، تا ما رشد کنیم و پیشرفت کنیم. اکنون که هر کدام از ما به جای و مقامی رسیده ایم، تماما به خاطر زحمات و تلاش های بی دریغی بوده است که شما داشته اید. امیدوارم که روزی بتوانم قدم در مسیر شما بگذارم و به مانند شما به پیشرفت جهان کمک کنم.

*************************************

به خاطر تمام تلاش های خالصانه ای که من برای من داشته اید، از شما سپاسگزارم. قدر آن روزهایی که بر سر کلاس شما می نشستم را ندانستم و اکنون که کلاس هایم با شما به اتمام رسیده و دیگر توفیق ندارم که از شما درس زندگی بیاموزم، قدر شما را بیشتر می دانم. ای کاش دوباره روزی بیاید که به پای آموزش های شما بنشینم و از شما و آموزه هایتان بهره ها ببرم.


همچنین ببینید :

متن و عکس زیبا برای تبریک روز معلم ( 18تصویر نوشته)


نمی دانید که چقدر خوشحالم که شما استاد من هستید. ای کاش جهان پر بود از انسان هایی به مانند شما! در آن زمان دیگر نه ظلم معنا داشت و نه جهل و نادانی! اما چه کنیم که جهان و تفاوت هایش را باید بپذیریم. در جهان همیشه نمی توان خوبی را مشاهده کرد. اما تنها وجود شما کافیست که جمعی از نعمت علم و دانش خویش بهره مند شوند. برایتان بهترین ها را از خداوند منان خواستارم و امیدوارم که روزی برسد که بتوانم برای همه ی زحماتی که برای من کشیدید، لطف هایتان جبران کنم.

*************************************

به هیچ وجه انسانی نیستم که چاپلوسی را دوست داشته باشد! به هیچ وجه شخصیتی ندارم که بخواهد در برابر دیگران سر تعظیم فرود آورد. اما استاد گرانقدرم، من در برابر شما سر تعظیم فرود می آوردم و به خاطر تمام زحماتی که برای من کشیدید، بر دستان زحمت کشتان بوسه میزنم. کاش برسد روزی که من هم به مانند شما شوم و از دریای علم بیکران خود، به دیگران ببخشم. می دانم که شما هر آنچه که آموخته اید را به دیگران انتقال میدهید و کمتر شخصی است که چنین دل بزرگی داشته باشد.

متن ادبی تبریک روز استاد

*************************************

همیشه نعمت پو و ثروت نیست! همیشه نعمت خانه و ویلاهای آنچنانی نیست. نعمت گاهی اوقات می تواند وجود کسی باشد که به خاطرش بی نهایت بار خداوند را سپاس می گویی و شاکر خداوند هستی. وجود استاد نازنینم در زندگی ام باعث شد که من احساس کنم که خوشبخت ترین انسان روی زمین هستم و بهترین ها همواره در زندگی من رخ داده اند. نمی دانید که هر بار که استادم برای آموزش به من لب به سخن میگشاید، چقدر محو و مسحور ایشان می شوم و نمی فهمم که چطور زمان می گذرد و پایان کلاس من با ایشان سر می رسد. فقط می توانم این روز را به ایشان تبریک بگویم و همچنین خدمتشان عارض شوم که قطعا من هم روزی مسیر ایشان را در پیش خواهم گرفت که سعادت و خوشبختی جز این ها، چیز دیگری نیست.

*************************************

خوشبختی برای من یعنی اینکه وارد کلاس شما می شوم و حوصله ام سر نمی رود. مگر می شود که انسان اینقدر جذاب و گیرا باشد؟ من معمولا شخصیتی کم حوصله دارم و کسی که به دلم ننشیند را فوراً از زندگی ام حذف می کنم یا از او فاصله می گیرم! نمی دانم که شما چه جذابیتی برایم داشتید که همان لحظه که لب به سخن گشودید، مرا محو و مسحور خود کردید و نفهمیدم که کی کلاس به پایان رسید؛ نفهمیدم که کی ترم به پایان رسید و نفهمیدم که کی با شما یک دوره تحصیلی را پشت سر گذاشتم. استاد بزرگوارم، با وجود شما، من به درس و دانشگاه علاقه مند شدم. خواستم که بیشتر بیاموزم و هدف خلقتم را بهتر بشناسم. شما تنها به من آموزش یک درس خاص را ندادید، به من آموختید که در دنیا چگونه زندگی کنم که این ارزشش بی نهایت زیاد است.


همچنین ببینید :

متن انگلیسی تشکر از معلم و استاد + ترجمه


زمانی که قرار است زندگی ات به پایان برسد، دیگر به این فکر نمیکنی که چقدر مال و اموال جمع کرده ای؛ دیگر به این فکر نمی کنی که چقدر توانستی ثروت جمع کنی؛ دیگر به این فکر نمیکنی که چقدر توانستی در این دنیا منفعت به دست بیاوری! به این فکر میکنی که دست آوردت در این دنیا چه بوده است؟ دارم به این فکر میکنم که استادم که انشالله بعد از صدها سال عمر با برکت که قرار است از این دنیا بروند، چقدر خوشنود و چقدر خوشحال خواهند بود! چون بهترین دستاورد ها را در این دنیا کسب کرده اند. ایشان باعث شدند که زندگی افراد زیادی از جمله خود من متحول شود و به افراد زیادی مسیر درست را نشان دادند که این زیبا ترین کار ممکن است در این دنیا.

متن تبریک روز استاد رسمی

*************************************

در دنیا باید آموخت و به کار برد تا بتوان هم آن را زیبا کرد و هم توشه ای برای آخرت مهیا نمود. من این را بلد نبودم، نمی توانستم مسیرم را بشناسم و در گمراهی بودم. روزی شد که قدم در کلاس شما گذاشتم و آن روز، شروع درک من از دنیا بود. دیگر از آن روز به بعد، دنیا را به شیوه ای دیگر می نگریستم. دیگر به مانند مردم، غم دو روز دنیا را نمی خوردم و برای مسائل پوچ و بیهوده، خود را ناراحت و عصبی نمی کردم. استاد عزیزم، من تا قبل از ورود به کلاس شما فقط می زیستم! اما از زمانی که وارد کلاس شما شدم، زندگی کردن را آموختم. این دو تفاوت زیادی با هم دارند و کاش هنوز هم بتوانم در سر کلاس هایتان حضور پیدا کنم و از نعمت وجودتان بهره مند شوم. روز معلم را به بهترین معلم زندگیم تبریک میگویم. استاد بزرگوارم قدرتان را می دانم و شما را با هیچ ثروت در دنیا عوض نمیکنم که به مانند شما هیچگونه ثروتی در دنیا نیست. همیشه موفق باشید.

*************************************

استاد عزیزم تا وقتی در این دنیا بودی، همه از نعمت وجودت بهره ها می بردند. اکنون که رفته ای، فقط حسرتی به دل ما گذاشتی که نمی توان با هیچ چیزی این حسرت را از بین برد. تو منبع آگاهی بودی، منبع دانش و علم بودی و ما چه حیف که از تو کمترین استفاده را بردیم و اکنون که رفته ای، می توانیم احساس کنیم که چقدر جایت خالی است. روحت قرین رحمت الهی. روزت مبارک استاد بزرگوارم.

زیباترین متن های تبریک روز استاد رسمی و ادبی

*************************************

استاد جان، درست است که همیشه سر کلاس حضور و غیاب میکردی و به کسانی که دیر می آمدند اجازه ی ورود نمی دادی یا کسانی که بیشتر از چند جلسه غیبت داشتند را حذف می کردی؛ اما این به خاطر کینه ی تو نسبت به دانشجویان نبود؛ این به خاطر بداخلاقی تو نبود و این به خاطر قوانین خاص دانشگاه نبود. تو این کار را می کردی تا به ما نظم و قانون را در زندگی بیاموزی و ما چه دیر فهمیدیم که پشت هر کاری که می کردی و ما را نسبت به تو بدبین می کرد، چه هدف هایی داشتی که اکنون ما این هدف ها را درک میکنیم.

*************************************

هیچ چیز ارزشمند تر از این نیست که در زندگی استادی داشته باشی که به تو به بهترین شکل درس را آموزش دهد. سر کلاس چنین استادی که بنشینی، متوجه نخواهی شد که کی کلاس تمام می شود. تو تماماً ذوق و شوق آموختن را داری. شاید اگر استاد دیگری بود، آنچنان دل به درس و دانشگاه نمی دادی. اما اکنون که این استاد را داری، سعی میکنی که همیشه بهترین باشی. خوشبختی یعنی اینکه کس دیگری محرک تو می شود که به موفقیت برسی. تا وقتی که خودت نخواهی، موفق نمیشوی! اما وجود چنین محرکی لازم است که به تو هشدار دهد که از جایت برخیزی. این محرک می تواند استاد تو باشد.

متن تبریک روز استاد دانشگاه + عکس نوشته

مطلب پیشنهادی :

متن تبریک روز معلم 99 جدید


استادم! نمی دانم که چطور با کلمات از شما سپاسگزاری کنم. من مدت زیادی را در کلاس های شما گذراندم و درس خواندم و پیشرفت کردم. شاید دلیل این پیشرفت کردن های من استادی بوده که به بهترین شکل ممکن، آموزه هایش را به من آموخته. برخی از استادان فقط برای دریافت حقوق سر کلاس ها حاضر می شوند و به محض پایان تایم کلاس، از آن خارج شده و دیگر دانشجویان برایشان اهمیتی ندارند. اما تو اینگونه نیستی و همیشه به نفع دانشجو کار کرده ای که این به نوع خود بی نظیر است. برایت بهترین ها را خواستارم! روز معلم را به استاد ارجمندم تبریک می گویم.

*************************************

روز معلم بی نهایت بار به استاد عزیزم مبارک. چقدر خوب شد که در زندگی من شما وارد شدید و قلب من را از ناراحتی ها پارک کردید و در آن عطوفت و مهربانی را جایگزین نمودید. انسانهایی مانند شما کم پیدا میشوند و باید قدر چنین انسانهایی را دانست. برایتان بهترین ها را از خداوند منان خواستارم و امیدوارم که در زندگی به هر آنچه که دوست دارید برسید! چون شما لایق بهترین ها در زندگی هستید.

*************************************

استاد بزرگوارم، اکنون که به مدارج بالای علمی رسیده ام، فقط می توانم از تو به خاطر زحماتت تشکر کنم. کاش می توانستم به نحوی دیگر تشکرم را انجام دهم! اما چه کنم که راهی وجود ندارد. برایت از خداوند منان بهترین ها را خواستارم و از خداوند می خواهم که همیشه در زندگی پشت و پناهت باشد.

تهیه کننده : توپ تاپ

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...