همه چیز در مورد تعبیر خواب خربزه

از دیدگاه معبران غربی تعبیر خواب خربزه را بسته به وضع، رنگ، مزه و کیفیت آن می دانند. خربزه در کل میوه خوش رنگ و لعاب و آبداری است که دیدن آن در خواب نیز می تواند نشانه های بسیار خوبی برای شخص خواب بین داشته باشد. به جرات می توان گفت خوردن این میوه شیرین در خواب نیز همانند بیداری لذت بخش است. اما بایستی بدانید که خواب خربزه متناسب با فصل رسیدن این میوه و وضعیت آن تعابیر متفاوتی دارد. در این بخش از نوشتار با ما همراه باشید تا همه آنچه که در مورد تعبیر خواب خربزه است را بدانید.

تعبیر خواب خربزه چیست؟

معمولاً تعبیر خواب خربزه از دیدگاه معبران بر اساس تغییراتی که در مزه، کیفیت و رنگ آن حاصل می شود متفاوت است. از آنجایی که از خربزه به عنوان میوه عیش و نوش یاد می شود که لذت کاممان را دو چندان می کند به همین علت دیدن این میوه شیرین در خواب نیز دلالت بر کامروایی شخص خواب بین دارد.
اگر شخص در خواب خود بیند که در فصل رسیدن خربزه مشغول خوردن آن است و آن خربزه بسیار شیرین و خوش لعاب است تعبیرش این خواهد بود که شخص خواب بین از شیرینی های زندگی به قدر شیرینی خربزه لذت می برد. بنابراین دیدن خربزه در خواب به وقت رسیدنش بسیار خوب و پسندیده است.

تعبیر خواب خربزه از دیدگاه معبران مختلف

به طور کلی تعبیر خواب خربزه از دیدگاه معبران مختلف نشانه هایی از رشد و باروری شخص خواب بین است. چنانچه فردی در خواب خود خربزه بسیار شیرین بیند تعبیرش برایش خوب و نیکو می باشد. برای مشاهده تعبیر خواب این میوه خوش لعاب از دیدگاه معبران مختلف ادامه مطلب ما را مطالعه کنید.

منوچهر مطیعی تهرانی می گوید: اگر در خواب خود بینید که در حال خوردن یک خربزه بزرگ هستید نشانه آن است که به همان اندازه بزرگی، از نعمت های خداوند بهره مند می گردید. همچنین در جای دیگر چنین روایت می کند که: اگر شخصی در فصل رسیدن خربزه خواب خوردن آن را ببیند تعبیرش آن است که غم و اندوه از زندگی او دور می شود. زیرا خوردن این میوه در خواب آن هم در فصل خودش به معنی رهایی از غصه های بسیار است. اما اگر بیند که مقداری از خربزه اش باقی مانده است تعبیرش آن است که به همان اندازه باقی مانده، غصه هایش هم باقی می مانند.

تعبیر خواب خربزه بر اساس دیدگاه معبران

برخی معبران دیگر خربزه را نشانه ای از مشکلات می دانند و بر این باورند اگر کسی در خواب خود بیند که شمار زیادی خربزه را جمع آوری کرده است بی آنکه اندکی از آن ها بخورد تعبیرش این خواهد بود که با انبوهی از مشکلات مواجه می شود. چنانچه یکی از خربزه ها را برش بزنید و از آن بخورید معنی اش این است که کامیاب می شوید. همچنین آن ها می گویند دیدن خربزه در غیر فصل آن خوب نیست و نشانه ای جز غم و اندوه برای شخص خواب بین ندارد.

تعبیر خواب خربزه به روایت محمد بن سیرین

ابن سیرین درباره تعبیر خواب خربزه چنین روایت می کند: دیدن خربزه در خواب به خاطر رنگ زردش نشانه ای از بیماری است. بنابراین دیدن خربزه سبز در خواب بهتر از خربزه زرد است. همچنین ایشان تعبیر خربزه بزرگ را بهتر از کوچک آن می دانند.

تعبیر خواب خربزه شیرین به روایت ابراهیم کرمانی

کرمانی می گوید: اگر شخصی در خواب خود بیند که خربزه شیرین می خورد دلیلش آن است که بر غم و اندوهش ظفر می یابد. اما اگر وقت رسیدن خربزه نبود تعبیرش اینگونه است که به اندازه همان خربزه به غصه گرفتار می شود.

اما صادق(ع) نیز درباره دیدن خربزه در خواب می فرمایند: دیدن این میوه در خواب بر 5 چیز دلالت دارد:

 • بیماری
 • زن
 • غم
 • مال و منفعت
 • عیش و خوشگذرانی
تعبیر خواب خربزه برای زن باردار

تعبیر خواب خربزه برای زن باردار

دیدن خواب خربزه برای زن باردار بسیار خوب است. به خصوص اگر فصل رسیدنش باشد. اگر زن بارداری در خواب خود بیند که خربزه بزرگ و آبدار می خورد نشانه این است که فرزندی صالح و خوش قدم و شیرین زبان به دنیا می آورد.
جابر مغربی نیز درباره دیدن خربزه برای زن باردار چنین می گوید: اگر زنی آبستن باشد و در خواب خود خربزه ای به طعم شیرین بخورد دلیلش آن است که به راحتی فارغ می گردد. اما دیدن خربزه لک دار برای زن باردار خوب نیست.

تعبیر خواب خربزه گندیده

آیا درباره تعبیر خواب خربزه گندیده چیزهایی شنیده اید؟

می توان گفت برای کسانی که در خواب خود خربزه گندیده می بینند این خواب می تواند یک هشدار بدی باشد. زیرا دیدن خربزه گندیده می تواند نشانه ای از فرصت هایی باشد که شخص خواب بین آن ها را از دست داده است.

تعبیر خواب خربزه خریدن

خربزه خریدن در خواب به فرصت های جدید و ایده آل دلالت دارد. اگر دختر مجردی در خواب بیند که خربزه شیرین و آبدار خریده است تعبیرش آن است که پیشنهاد ازدواج از یک فرد موفقی دریافت می کند که در نهایت منجر به پیوند عاطفی بین آن ها می شود. در بسیاری روایات دیگر آمده است که خریدن خربزه بر یک سفر طولانی دلالت دارد که موفقیت های بسیاری به دنبال دارد. اگر در خواب خود بینید که در حال خریدن خربزه هستید و از خرید خود راضی و خوشحالید تعبیرش آن است که یک سفر طولانی مدت با موفقیت های چشمگیری در انتظار شما است.

تعبیر خواب خریدن خربزه ، تعبیر خواب خربزه سبز و خربزه خراب و گندیده

چنانچه زن متأهلی در خواب خود بیند که مشغول خریدن خربزه است معنی اش آن است که زودی باردار می شود.

تعبیر خواب خربزه سبز

بسیاری معبران تعبیر خواب خربزه سبز را چنانچه شیرین و آبدار باشد بسیار نیکو و پسندیده می دانند.

تهیه کننده : توپ تاپ

مطالب مرتبط...

5 نظر

 1. زهرازهراsays:

  سلام وقت بخیر خواب دیدم یه نفر کیک داد بهمون و من با چاقو کیکو بریدم, ورفتم چنگال بیارم که از اون کیک شکلاتی که خوشمزه بنظر میومد بخورم,ولی دیدم کیک نیست و به جاش خربزه بود. ظاهرش هم مونده بنظرمیومد.از خربزه خوردم ولی طعمشو متوجه نشدم,یه قاچ هم موند که گذاشتم برای داداشم. (من قبلا چندبار خواب خربزه دیدم و تعبیرخوبی نداشت و برام بد پیش اومد! حتی وقتی خربزه های تازه و رسیده خواب دیدم!)

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   خوابتان نشانه اتفاقات خوب و شیرین است

 2. زهرازهراsays:

  سلام خواب دیدم عمه م یه خربزه داده که ما بخوریم نصفش خراب بود و دخترم با چاقو داشت قسمت خرابشو میبرید که بندازیمش دور و بقیه شو بخوریم

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   خربزه گندیده می تواند نشانه ای از فرصت هایی باشد که شخص خواب بین آن ها را از دست داده است.

 3. حجت رضاییحجت رضاییsays:

  خواب دیدم تو یک تالار بسیار بزرگی هستم که با پارچه های زیبا و گران تزیین شده و دیدم دو نفر در حال مکالمه هستند و وسط تالار پر است از خربزه های چیده شده روی هم مانند تره بار و بعد من دائما خربزه هارو بر میدارم و برش میزنم و میخورم و به گفتگوی اون دونفر گوش میکنم و البته ردیف جلوی خربزه ها یکی دو خربزه گندیده بود ولی من با خیال راحت رفتم سراغ خربزه های دیگه چون بیشمار خربزه وجود داشت

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام. وقت بخیر. این رویا به روابط عاشقانه و عاطفی شما مربوط می شود. احتمال بروز مشکلاتی وجود دارد.

 4. مژگانمژگانsays:

  سلام خواب دیدم مهمون داریم من دارم براشون خربزه میبرم ظرف میوه مون خیلی بزرگ بود ولی ته ظرف خربزه قاچ کرده بودم که ببرن برای مهمونا با اینکه هنوز خربزه نباریده مونده بود ولی زود میخواستن برای پذیرایی ببرن بعد ی دفه من دیدم داداشم ی قاچ از خربزه رو برداشت منم ناراحت شدم که اینا واسه مهمونا کمه چرا باز از روش برمیداری، ممنون میشم تعبیرش بگید.

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   شما فردی هستید که با سخت گیری هایتان شادی رو از خود دور می کنین

 5. MariiMariisays:

  سلام شبتون بخیر دیشب خواب دیدم که تو آشپزخونه خونمون هستم و خربزه قاچ کرده تو سینی هست بعد برادرِ پسری که دوسش دارم (ولی با پسره هیچ ارتباط و رابطه ای ندارم)خیلی ناراحته بهش گفتم بیا خربزه بخور براش خربزه همینطور که قاچ میکردم که بخوره که البته خودمم میخوردم دیدم نه حالش خوب نشد رفتم یک لیوان بلوری خیلی بزرگی برداشتم و بهش اب دادم همینطور با دستم میزدم پشتِ کمرش که بگم درست میشه دیدم یک دفعه پسره اومد گفت داری چیکار میکنی گفتم هیچی بهش آب دادم

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام کار خیری می کنین که باعث خوشحالی شخصی میشه