تعبیر خواب در ساعات مختلف روز چیست؟

تعبیر خواب در ساعات مختلف روز متفاوت است. به طور کلی هرگونه خوابی در هر ساعت و زمانی که می‌بینیم دارای نماد و نشانه‌ای است که علمای علم تعبیر خواب چه ایرانی، هندی، عربی، یونانی و غربی بر اساس آن نمادها خواب ما را تعبیر می‌کنند. برخی اعتقاد دارند که همه‌ی خواب‌ها قابل تعبیر نیستند و برخی از آنها تنها نتیجه‌ی اعمال و افکاری است که در طول روز انجام می‌دهیم و یا به آنها می‌اندیشیم. اما برخی دیگر معتقدند همه‌ی خواب‌هایی که می‌بینیم دارای تعبیر هستند. تعبیر خواب در ساعات مختلف روز توسط علمای علم تعبیر خواب و معبرین به صورت متفاوت و خاص صورت می‌پذیرد. برخی معتقدند خواب‌هایی که پس از استراحت کامل بدن و در ساعات آخر شب که حامل پیام و نشان دهنده‌ی اهدافی خاص هستند، قابل تعبیر هستند و خواب‌های روز، سر شب و موسمی و فصلی فاقد اعتبار کافی برای تعبیر کردن هستند.

بهترین و درست ترین تعبیر خواب در ساعات مختلف روز

اما درست ترین و بهترین تعبیر خواب در ساعات مختلف روز چیست. امام صادق (ع) و پیامبر اکرم (ص) راست ترین و درست ترین خواب‌ها که دارای تعابیر درست و تایید شده هستند را خواب‌های روز یعنی 1 ساعت قبل از اذان ظهر و خواب‌های نزدیک سحر می‌دانند. این بزرگواران و علمای دینی اعتقاد دارند که شخص مسلمان اگر در این زمان‌ها بخوابد؛ خواب‌هایی خواهد دید که ارزشمندترین و درست ترین تعابیر را خواهد داشت. خواب‌هایی هدفمند که حامل پیام و هدف خاصی است و نمادهایی دارد که بیانگر اتفاق‌هایی است که در آینده ممکن است برای شخصی که خواب دیده اتفاق بیفتد. این نمادها معمولا جهانی و بین المللی است و بیشتر معبرین از یک قانون و قواعد کلی برای تعبیر خواب استفاده می‌کنند.

معنی خواب ها در ساعت های مختلف در طی شبانه روز

زمان مورد انتظار برای تعبیر خواب در ساعات مختلف روز

تعبیر خواب در ساعات مختلف روز علاوه بر اینکه تعبیر خواب متفاوتی دارد، هر کدام زمان خاصی طول می‌کشد تا نتیجه‌ی آن محقق شود. امام جعفر صادق (ع) زمان درست تعبیر خواب و اتفاق افتادن آن در آینده برای اشخاصی که خواب‌های مختلفی را دیده اند؛ تخمین زده است. در واقع اگر خواب را در شرایط و زمان درست دیده اید و خوابی دیده اید که از رویاهای صادقه است و قابلیت تعبیر دارد؛ نباید فورا و در همان صبح فردا انتظار تعبیر آن را داشته باشد؛ بلکه مدت و زمان خاصی طول می‌کشد تا این خواب تعبیر شود. ایشان معتقد هستند که خوابی که در روز دیده شود پس از چند روز و خوابی در شب دیده شوند بیش از 6 ماه طول می‌کشد تا تعبیر شوند. ایشان برای محقق شدن تعبیر خواب زمان دقیقی ذکر نکرده اند. چنانچه خواب حضرت یوسف (ع) 20 سال زمان برد تا تاویل و تعبیر شود و خواب پیامبر اکرم (ص) حتی تا 40 سال طول کشید تا تعبیر شود. بنابراین تعبیر خواب زمان دقیق و مشخصی ندارد اما آنچه از اظهارات ایشان مشخص است این خواهد بود که زمان تعبیر و محقق شدن خواب افراد در روز سریعتر از شب اتفاق می‌افتد و اما زمان دقیق و یکسانی برای هر فرد وجود ندارد.

گردآورنده : توپ تاپ

مطالب مرتبط...

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...