تعبیر خواب 7 صبح چیست؟

تعبیر خواب 7 صبح برای افرادی است که می‌دانند در این ساعت خواب دیده اند. البته معمولا ما خواب‌هایی که دیده ایم را یادمان نمی‌آید و اگر هم یادمان بیاید، ساعت دقیق خوابی را که دیده ایم، نمی‌دانیم. به طور کلی می‌دانیم که این خواب را ظهر بین اذان ظهر و مغرب، قبل از اذان ظهر، شب و صبح دیده ایم. اما دانستن زمان خواب دیدن چه تاثیری بر روی تعبیر خواب ما دارد. اینکه ما در چه زمان و ساعتی خواب ببینیم تاثیری بر نوع تعبیر خواب ندارد بلکه نشان دهنده‌ی این است که خوابی که دیده ایم ارزش تعبیر دارد یا خیر و اینکه آیا محقق می‌شود یا نه. تعبیر خواب روشی علمی و اصولی است و تنها چند معبر معتبر و شناخته شده وجود دارند که می‌توان به آنها رجوع کرد. یکی از این معبرین معروف که در زمینه تعبیر خواب می‌توان به او رجوع کرد، ابن سیرین است. چرا که به تعبیر خواب نگاه علمی و اصولی دارد.

تعبیر خواب 7 صبح ابن سیرین

تعبیر خواب 7 صبح و به طور کلی بعد از اذان صبح از نظر ابن سیرین و بسیاری از معبرین اسلامی اعتبار چندانی ندارد و معتقدند به اینطور خواب‌ها در این زمان‌ها نباید اعتنایی کرد. به طور کلی از دید ابن سیرین و بسیاری از معبرین اسلامی بحث زمان و مکان در ارزش و اعتبار خواب اهمیت چندانی دارد. البته اطلاعات دقیقی در این زمینه وجود ندارد و چرایی آن بر همگان مشخص نیست. ابن سیرین مانند بسیاری دیگر از معبرین اسلامی خواب‌هایی را که نزدیک اذان صبح دیده شود را جزو خواب‌های صادقه می‌دانند و تعبیر خواب برای آنها را صحیح می‌داند اما خواب‌هایی که در شب و بعد از اذان صبح دیده شود را خواب‌هایی می‌دانند که تعبیر ندارد و تعبیر آن تحقق نمی‌یابد. نوع خوابی که می‌بینیم در اینجا اهمیتی ندارد بلکه زمان خواب دیدن در اینجا به تعبیر خوابی که دیده ایم اعتبار می‌دهد. ممکن است خوابی را نزدیک اذان صبح ببینیم و همان خواب را اول شب و بعد از اذان صبح ببینیم اما آن خوابی تعبیر خواهد شد و در آینده در زندگی واقعی محقق می‌شود که نزدیک اذان صبح دیده ایم.

تعبیر خواب ساعت 7 صبح

تعبیر خواب 7 صبح علامه محمد باقر مجلسی

علامه محمد باقر مجلسی به نقل از شیخ مفید در کتاب بحار الانوار نظرات جالبی در مورد تعبیر خواب دارد. وی خواب‌هایی را که می‌بینیم را بر 4 نوع تقسیم بندی کرده است و خواب‌هایی را دارای ارزش تعبیر کردن می‌بیند که رویای صادقه هستند و نزدیک اذان صبح دیده ایم. برای خواب‌هایی که نتیجه افکار و اعمالی است که روزانه به آن فکر کرده ایم و انجام داده ایم و خواب‌های اول شب اعتباری قائل نیست. به طور کلی علمای علم تعبیر خواب از نمادها و علائمی که خواب‌های ما دارند برای تعبیر استفاده می‌کنند. نوع دین، مذهب، زبان، حرفه و شغل افراد در تعبیر خواب تاثیر دارد و معبر قبل از تعبیر خواب باید اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشد و با علم به این قضیه و توانایی کامل به تعبیر خواب بپردازد.

گردآورنده : توپ تاپ

مطالب مرتبط...

5 نظر

 1. MrvMrvsays:

  سلام. خواب دیدم با یکی از همکارانم که آقا هستند، برای خرید رفتم. سه مغازه اول، لباس زنانه داشتند و مغازه چهارم لباس مردانه و پس از آن، یک ساعت فروشی بود، که همکارم یک ساعت دیجیتال نقره‌ای انتخاب کرد اگرچه کوچک بود اما روی مچ بسته نمیشد و از این ساعت خوشش آمد و گفت از اونی که خودم خریدم قشنگ تر هست و تصمیم به خریدن آن گرفت. تعبیر چیه؟

  • مدیر سایتمدیر .(modiriyat) :

   باسلام تعبیر خواب نشان از خواسته ها و تمایلات درونی شما دارد.

 2. MrvMrvsays:

  میشه بگید تمایلات درونی به چه چیز؟

  • مدیر سایتمدیر .(modiriyat) :

   منظور همان خواسته ها به هر چیزیست.

 3. AliAlisays:

  سلام در ساعت 6 و بیست دقیقه صبح بعد از طلوع آفتاب خواب دیدم آیا تعبیر دارد؟

  • مدیر سایتمدیر .(modiriyat) :

   سلام معمولا خواب بعد از اذان صبح تعبیری درست ندارد

 4. NarinNarinsays:

  سلام و خسته نباشید من دیروز بامادر شوهرم دعوام شد وبعد هم پدرومادرمو نفرین کردن من شب خیلی آشفته خوابیدم ساعت ۸/۳۰ با دیدن خوابی بیدار شدم نمیدونم ازقبل اذان میدیدم یا همین الان خواب دیدم ۲ تادندون بالایی شیری خواهرزاده ام رو تکان دادم و کندم که پشت اونها دو دندون تازه در اومده بود دندونایی که کندم که یکی کامل در اومد و اون یکی شکست و نصفش در اومد شنیدم تعبیر دندون خوب نیس از طرفی هم میگن بعدا اذان تابیر نداره تورو خدا جوابمو بدین

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   درود بر شما ، دلالت بر غم و مضاعف شدن اندوه دارد

 5. NarinNarinsays:

  ممنون بابت جوابتون فقط غم و اندوه میتونه از دست دادن یا مرگ عزیزی بشه؟؟

  • مدیر سایتمدیر .(modiriyat) :

   خیر میتواند حالت روحی باشد