تعبیر خواب صبح درست است؟

شاید تا به حال برای شما هم این پرسش پیش آمده باشد که از خود بپرسید به راستی کدامیک از رویاهایی که ما در هنگام خواب می بینیم صحت و اعتبار دارند و می توانند در بردارنده معانی و مفاهیم حقیقی و مرتبط با زندگی ما در دنیای واقعی باشند؟ برای خیلی از افراد جای سوال است که آیا خوابی که در اول یا نیمه شب دیده اند تعبیر دارد؟ یا آیا تعبیر خواب صبح درست است؟ برای پاسخ به این قبیل سوالات لازم است ابتدا در مورد انواع خواب و رویا و عواملی که بر خواب دیدن تاثیرگذار است توضیحاتی ارائه دهیم.

اقسام خواب و رویا

خواب ها و رویاهایی که هر یک از ما در زمان خواب می بینیم به طور کلی به ۶ نوع مختلف قابل تقسیم است:

خواب های پریشان: این نوع خواب ها، رویاهایی هستند که با عقل و منطق بشری سازگاری ندارند و از نظر عقلانی نمی توان آنها را پذیرفت و بیننده خواب در زمان خواب دیدن وقایع و اتفاقاتی را می بیند که مشابه افسانه های قدیمی بوده و امکان وقوع برای آنها وجود ندارد.

خواب های نفسانی: طبق نظر متخصصین روانشناسی، خواب های نفسانی بر خواسته ها و تمایلات سرکوب شده فرد دلالت دارد. به این معنی که بیننده خواب به علت شکست ها و ناکامی هایی که در زندگی واقعی متحمل شده است در هنگام خواب رویاهایی مرتبط با احوال درونی خود می بیند. مثلا فرد تشنه در خواب آبی زلال و گوارا می بیند.

خواب های حسی: در برخی از اوقات ممکن است شخص در زمان خواب از نظر تنفسی دچار مشکل شود و همین مساله باعث شود در خواب رویاهایی را ببیند که هیچگونه تعبیری نداشته و از حقیقت به دور هستند.

خواب های رمزی: خواب های رمزی، خواب هایی هستند که در آنها مفاهیم واقعی به صورت رموز گوناگون بیان می شود و برای کشف این رموز و استخراج واقعیات از آنها نیاز است یک معبر خواب را تعبیر کند.

رویای صادقه: رویای صادقه خوابی حقیقی است که شخص می بیند و مسایلی که در خواب مشاهده شده به همان صورت که در خواب بیان شده در زندگی واقعی تحقق می یابد.

خواب های آینده: نوعی از خواب ها هستند که از آینده خبر می دهند. مثل خواب پادشاه مصر که در خواب دید هفت گاو لاغر هفت گاو چاق را می خورند.

تعبیر خواب بعد از نماز صبح درست است

عوامل موثر بر خواب دیدن

عوامل بسیاری بر خواب دیدن و احتمال وجود تعبیر برای رویاهایی که هر یک از ما ممکن است در خواب ببینیم تاثیرگذار باشد. به طور مثال دمای هوا، بیماری، وضعیت مزاج، پر یا خالی بودن معده، خصوصیات اخلاقی بیننده خواب، زمان خوابیدن و ... همه و همه بر نحوه خواب دیدن موثر هستند.

تاثیر زمان دیدن خواب بر تعبیر آن

این که در چه زمان و چه ساعتی از شبانه روز خواب ببینیم بر این نکته که خواب ما از تعبیر درستی برخوردار خواهد بود یا خیر تاثیرگذار است. بر این اساس، ممکن است در ساعات مختلفی از شب و یا صبح خواب ببینیم و بخواهیم بدانیم خوابی که دیده ایم تعبیر درستی دارد یا خیر.

به طور معمول خواب هایی که در ساعات مختلفی از نیمه شب دیده می شوند از اقسام خواب های حقیقی و رویاهای صادقه هستند و دیدن آنها می تواند تعابیر مختلفی داشته باشد. اما در جواب این سوال که آیا تعبیر خواب صبح درست است باید گفت خواب دیدن در صبح معمولا قابل تعبیر نیست. از همین رو به عقیده معبران تعبیر خواب صبح نمی تواند از اعتبار لازم جهت بیان حقایق برخوردار باشد و خواب دیدن در صبح عمدتا ناشی از عوامل دیگری است که در علم تعبیر خواب جایگاهی ندارد.

مطالب مرتبط:

تعبیر خواب عصر درست است؟

صحت تعبیر خواب براساس هر روز ماه قمری

تاثیر زمان دیدن خواب در تعبیر آن

5 نظر

 1. مرواریدمرواریدsays:

  بین ساعات 7 تا 9 صبح اوایل تيرماه خواب دیدم خواستگار چند وقت پیشم یه دسته گلی تو ماشینی که من توش بودم انداخت و رفت یه دسته گل با گلهای چند رنگ تعبیری داره ؟ با تشکر

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   خواب بعد از اذان صبح تعبیری درست و جامع نداردو نشانه محبت است

 2. خداوردیخداوردیsays:

  من شبادیرمیخوابم واکثرخواب هام صبح میبینم وچندبارپشت سرهم خواب دزدتوی کارگاه دیدم که ی جلوشومیگیرم امروزهم همین خوابو دیدم واخرش دست چپم بدجوربریده شد

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   رویای اشفته است

 3. سمیه گودرزیسمیه گودرزیsays:

  درود،من خواب دیدم نامزدم پشیمون شده وگفتن باخانمی خیلی زیبا و..بهتر اشناشدن،وخیلی ناراحت شدم.وساعت 6تا 8این خوابو دیدم.والبته نامزد من سابقه ی پشیمانی و کلا خیانت داشتند.و من چون خوابهام خیلی وقت ها تعبیر شدن بشدت ترسیدم.تاجایی که قصد کردم ازشون فاصله بگیرم.ممکن هست کمک کنید.

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام جایی برای نگرانی وجود ندارد و سعی کنید شک و بدبینی را از خودتان دور کنید واز بزرگترها مشورت بگیرید

 4. ناناناناsays:

  سلام من چند بار صبح های زود ۶،۷صبح ب بعد خواب می بینم دارم از نامزدم خیانت می بینم...از طرفی ایشون به من کم اهمیت می دن و ذهنم درگیرش میشه همش..ایا واقعا ممکنه واقعی باشه

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام خواب بعد از اذان صبح تعبیری درست ندارد

 5. ElElsays:

  سلام من هنگام صبح خواب دیدم کسیو که دوس دارم اومده خونمون و منو بغل کرده و میبوسه اما الان در واقعیت بینمون شکر ابه تعبیرش چیه؟؟؟؟

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام حس هردوی شما تمایل به بازگشت