تعبیر خواب میوه ها | توپ تاپ

اگر خواب میوه دید :

معانی احساسی خودتون را در مقابل اون موضوع تفسیر کنید

به اینکه در چه دوره‌ای و فصلی این اتفاق افتاده دقت کنید و برای اینکار از جزئیاتی که محیط خوابتون داشته کمک بگیرید

بین خواب ، خودتون و احساستون از خواب یک مفهوم یا توارد ذهنی ایجاد کنید؛ این توارد ذهنی میزان دقتی که بین ارتباط خواب با بیداری دارید را به شما نشان میده

احساسی که داشتید را در نظر بگیرید، به اون احساس تعمق کنید و یک برداشت ذهنی از اون آماده کنید

همینطور در نظر داشته باشید که جزئیات فرعی را از دیدگاه‌های متفاوت هم بررسی کنید.

خواب دیدن درباره میوه‌ها یک اتفاق معمولی و بدون تفسیر نیست تا زمانی که ما به طور روزانه ، تصاویری را در ذهن خودمون به ثبت برسانیم یا هنوز با اون‌ها در ارتباط باشیم

گاهی میوه‌ها معانی عمیق‌تری دارند و به عنوان نماد معنایی به تفسیر می‌رسند تا ارتباط عمیق‌تری که با خودمون داریم را به طور واضح‌تری معنا کنیم.

خواب دیدن درباره چیدن یا برداشتن میوه:

اگر میوه‌ای را برداشت کنید یعنی به ثمره‌هایتان می‌رسید ولی در جهت برداشتن آنها هم مسئولیت پیدا می‌کنید ، اگر میوه را از درختش بچینید یعنی نتایج شما به شکل درست و کاملی به دستتان می‌آید ولی این تکامل ، کامل بودن نتایج را ، از دیدگاه شما نشان می‌دهد در حالیکه مسیر چیزی است که در بیداری با آن رو‌به‌رو می‌شوید.

تعبیر خواب میوه ها

خواب دیدن درباره میوه‌های عجیب و غریب:

کدام نتیجۀ مطلوب زندگی است که لذت‌بخشیدن به زندگی را تشدید می‌کند؟ ثمره‌های ناشناخته؟ بیاد دارید که احساسات در خواب نقش مهمی را دارند ، میوه ها ثمره هستند و عجیب و غریب بودن یک چیز صرفا به علت ناشناختگی شما از آن است ، یعنی چیزی را دریافت کرده‌اید که قدرت درک و تشخیص کامل آنرا نداشتید ولی میدانید میوه است ولی تجربیات شما از آن میوه یا تنها در حد شناخت است یا یک تجربۀ ابتدایی یا انحصاری و یا فقط درک شما از میوه بودن آن است که تلاش کرده معنا و محتوای کاملی را از آن ثمره به شما نشان دهد.میوه‌ای که دیدید نه عجیب است و نه غریب چراکه ذهنتان آنرا طراحی کرده و مسیری که در آن هستید ، از قبل آنرا شناخته است.

خواب دیدن درباره رنگ یا بو یا طعم میوه:

ثمره یک میوه با رنگ و عطر و طعم میوه در ارتباط هست.اگر رنگ یا طعمی را ببینید که با آن رنگ و طعم ارتباط خوبی بر‌قرار نمی‌کنید یعنی ارتباط شما با ثمره‌ای که می‌گیرید دستخوش بازتاب به خصوصی از شما میشه.اگر رنگ را شاداب و مورد علاقه دیدید یعنی بینش و دیدگاه شما نسبت به این نتیجه برای شما خوشایند است.اگر رنگ را تیره بود و به شما احساس ناپسندی داد یعنی بینش و دیدگاه شما نسبت به ثمره‌ای که در مقابل شماست ، اکنون نامطلوب و ناپسند است.اگر عطر میوه شما را سرخوش کرد یعنی ثمره‌ای است که بر زندگی شما اثر می‌گذارد و شما از آن در زندگی خود بهره می‌برید.اگر عطر میوه برایتان نامطبوع بود یعنی ثمره‌ای است که برای گذر زندگیتان مناسب نیست و نتیجه نامطلوبی می‌شود در حالیکه شاید چنین نمی‌خواستید.اگر هم طعم میوه بر شما اثری گذاشت یعنی از ثمره ای است که بر گذشته شما اثر می‌گذارد چیزی که رضایت یا نارضایتی امروز شما را مشخص می‌کند.

خواب دیدن درباره باغ میوه

باغ میوه نشانه‌ای از ثمرات زیاد است ، اگر با یک دوست در این باغ باشید نشان حد بالایی از دوستی میان شماست که البته عکس‌العمل افراد نسبت به رویارویی با چنین نتیجه‌هایی بیشتر به شخصیت افراد و نوع رابطه و نتیجه‌ای که در بین این دوستی به ثمره می‌رسد بستگی دارد ؛ گاه برای یک انتها است و گاه یک انتها به یک شروع جدید می‌رسد. اگر از میان ثمرات باغ در حال گذر باشید ، از نتایج حاصل شده در اطرافتان عبور می‌کنید.

تفسیر هر میوه به درخت آن میوه بستگی دارد ، یعنی اگر می‌خواهید ماهیت و معنای میوه را بدانید باید به درخت میوه مراجعه کنید و اگر تفسیرش خوب بود یعنی معنای نیک دارد و اگر تفسیر درخت بد عنوان شده باشد به این معناست که ثمره‌ای متضاد میل شما به بهره نشسته است و اگر هم میوه‌ها نارسیده بود معنا بر ثمره‌ای اشاره می‌کند که هنوز کامل نگشته و خوردن آن نتیجۀ مطلوبی نمی‌دهد و اگر میوه‌ها نخورده و بر درخت ماندن یعنی ثمره‌های افزونی را می‌بینید که در مسیر شما نتایج نیکویی را به جا می‌گذارند اما به شرط آنکه تا برداشت میوه از آنان نگهداری کرده و از دستشان ندهید.

اگر باغ به بهار یا پائیز خورده باشد یعنی شروعی در انتظار شماست که لزوم گذر عمر بر چرخۀ سرد و گرم روزگار را بر نتایجی که در دست دارید متذکر می‌شود و اگر بر تابستان و زمستان این نتایج را دیدید ، خواب به شما لحظه‌ای از زندگیتان را نشان می‌دهد که با نتایج فراوان مملو گشته است.

اگر میوه‌ها بر زمین ریخته بودند، ارزش‌های رها شده را نشان می‌دهد و اگر میوه از درخت پیش پای شما افتاد یا شما از کنار میوه‌های به زمین ریخته رد می‌شدید به این معناست که نتایجی حاصل از زحمت اندک به دست می‌آورید. اگر میوه‌ها را بر زمین ریختید به این معناست که به سمت ارزش‌های زندگی خود می‌روید ولی اینکه در چه جهتی با این ارزش‌ها برخورد می‌کنید به قصد و کردار شما باز‌می‌گردد که در خوابتان به آن اشاره شده است. اگر میوه‌ها بر روی درخت بمانند، خوش‌یمنی را نشان می‌دهد و اگر مقدار آن بسیار باشد، نتایج افزون و ثمرات گسترده‌ای را متذکر می‌شود. اگر هم از میوه‌های نارسیده بخورید ، از نتایج زندگیتان به اشتباه استفاده کرده یا از آنان محروم می‌شوید ولی اگر میوه رسیده باشد ، لذت و ثروت ناپایداری هم معنا می‌دهد که ناپایدار کردن آن به شما بستگی دارد و پایداری آن خارج از توان شماست.

خواب دیدن درباره آب میوه

آب میوه یا عصارۀ میوه ، غرایز و روان یک حالت روحی را نشان می‌دهد

در غرایز و روان شما همواره پذیرش و فریب زدن واقعیت کنونی شما هم نمایان می‌شود

اما این مسئله در گرو تغییر است و نشان دهنده تحولی است که روح شما در هیجانات و علایق شما به وجود می‌آورد.

برای اینکه به این تغییر آگاه شوید به ماهیت عصاره دقت کنید.

رنگ ، بو ، طعم و تاثیری که در خواب به شما گذاشت.

باید نتایج را گرد یکدیگر بیاورید و آنرا همچون یک عصارۀ ثمره بخش معنا کنید.

خواب دیدن درباره میوه‌های فاسد شده

فساد میوه یک عامل ناخوشایند را در ثمرات زندگی شما نشان می‌دهد ، میوه‌های گندیده به شما یادآور می‌شوند که برای درست به ثمره نشستن نتایجتان هنوز همه چیز را در نظر نگرفته‌اید، به تمام عوامل نگاه کنید ، گاه شما بر ثمره دیر می‌رسید و گاه ثمره است که دیر به شما می‌رسد ،فساد به مانند عاملی است که از چشم شما دور می‌ماند و خرابی به بار می‌آورد؛ همانطور که می‌توان از شکست‌ها ، نتایجی پیروز بدست آورد یا در برابر آنها مقاوم شد؛ هشداری که شما در خوابتان دریافت کرده‌اید هم می‌تواند شما را در برابر این فساد مقاوم کند؛ هر مقدار هم که بیشتر آماده باشید، برخورد شما با اتفاقی که ممکن است پیش رویتان باشد استوار‌تر و سنجیده‌تر به وقوع می‌رسد.

دیگر مطلب های محبوب و پیشنهادی:

تفسیر خواب میوه ها (2)

تعبیر خواب چیدن میوه از درخت

مطالب مرتبط...

18 نظر

 1. دایانادایاناsays:

  سلام خدمت شما من یه بار دیدم که دارم خرما میخورم

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   درود ، این مورد بوجود آمدن شیرینی و یا برخی از برکت ها در زندگی آینده تان را به رخ می کشد.

 2. دایانادایاناsays:

  سلام خدمت استاد من یه بار دیدم در یه باغ گردو هستم و دارم گردو جمع میکنم و میریزم تو سبد که یکی میگه اون مال ماست و همشونو میریزم رو زمین زمین پر از برگای خشکیده گردو بود که خش خش میکردند

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   درود ، نیکوست و همانطور که در متن هم اشاره شده خبر دهنده از کارهایی است که در آینده شروع می شوند و با نتایج مطلوب هم تمام می شوند.

 3. سوگندمسوگندمsays:

  سلام خواب دیدم که لیمو یی دارم که با کارد از وسط نصفش کردم وداشتم می خوردم شیرین بود واب فراوان داشت وابش به زمین می ریخت

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   درود ، خوب است و باید بدانید که بطور کلی خوردن لیمو یا گرفتن آب آن غم ها را از زندگی می شوید.

 4. شیداشیداsays:

  باسلام و تشکر فراوان.من خواب دیدم از مغازه ای که نارنگیهای بسیار درشتی داشت خرید کردم.نارنگیها هرکدام به اندازه هندوانه گرد بود .حتی یادمه پولش ۱۰۰ هزارتومن شد .ممنونم از تعبیرتون.

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   درود ، نارنگی ، ناراحتی ، کدورت و یا اختلاف هایی که ناخواسته بوجود می آیند را کمرنگ میکند و تعبیر آن بدست آمدن آرامش تدریجی در زندگی ست.

 5. سمانهسمانهsays:

  سلام.... دیدم سر جلسه امتحان نمیدونم مثلا استاد بود یا نه اومد خرما که تو پلاستیک بود بهم داد منم یه دونه ای فک کنم ورداشتم چون رد نکردم ایو مطمئنم حالا قبلش بود یا نمیدونم بعد این موضوع دیدم رو یه تابلو با یه خطی مخصوص نوشته یا رب العالمین گفتم چه آسونه جوابه امتحان سوال این بود که اونی که رو تابلوست چی نوشته؟ خیلی متشکرم..

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   درود ، ممکن است فشارهای عصبی بیشتری را در ایام آینده تجربه نمایید.

 6. سمانهسمانهsays:

  سلام خواب یک درخت انگور را دیدم که پراز خوشه انگور سفید بود کنار هر خوشه هم غوره بود.

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   این خواب به علاقه ی درونی شما به مطالعه درباره ی مسائل مورد علاقه تان دارد.

 7. مینا احمدیمینا احمدیsays:

  سلام من خواب دیدم عروسیمه باکسی که دوستش دارم وخیلیم خوشحال بودم اونم توخواب دیدم واحساس خوبی دارم

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   این خواب از شما می خواهد تا قدر اهداف و ایده های شخصی خود را دانسته و از فرصت های به وجود آمده برای تقویت مهارت های مرتبط با استعداد های درونی خود استفاده کنید.

 8. نگیننگینsays:

  سلام ببخشید مجبور شدم اینجا پست بذارم خابم درباره قارچ بود ولی هرچی تلاش کردم نشد اونجا بپرسم لطفا تعبیرشو بگید ممنون خواب دیدم ک با برادرم ک از خودم بزرگتر هستن جایی رفته بودیم و قارچ جمع میکردیمو نسبتا زیاد هم جمع مرده بودیم بنظرم بعد بارون و رعد وبرق بود از دور چشمم ب ی کوه افتاد ک خیلی قارچ روش بود با برادرم رفتیم سمت کوه ولی فقط چندتا از قارچ هارو پیدا کردیم لطفا تعبیرشو بگید ممنونمممممم

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   این خواب از شما می خواهد تا از مهارت هایی که با سختی و تلاش خودتان به دست آورده اید، برای گسترش منافعتان در زندگی استفاده کنید.

 9. سسsays:

  سلام دیدن یه گلابی دو رنگ بین انجیر های سیاه چه تعبیری داره .انجیر ها تو پلاستیک بودن و گلابیه رو تو دستم یه لحظه دیدم...تشکر

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   این خواب از شما می خواهد تا به مطالعه درباره ی موضوعاتی بپردازید که در روز ها یا ماه های اخیر فکر او را به خود مشغول داشته است.

 10. آواآواsays:

  سلام ‌ با تشکر از وقتی که میذارید. خاب دیدم مادرم کلی انبه و آووکادو داشت ک قاچ میزد و به برادرم میداد گفتم بمنم بده. مامان یک اووکادو باز کرد و نصفشو بمن داد. و خیلی شیرین و خوشمزه وابدار بود!انبه رو یادم نمیاد ک خوردم یا نه . دیگه از خاب بیدارشدم

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   سلام این خواب اشاره به موقعیت های احساسی مثبتی دارد که موجب زنده دلی و امیدواری شما خواهد شد.

 11. علی حسنیعلی حسنیsays:

  سلام در خواب دیدم که در کوچه ای میدویدم با گروهی از دختران ویک سبد میوه دیدم وان را برداشتم تعبیر کنید

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   سلام این خواب اشاره به شادی های احساسی جدیدی دارد که موجب زنده دلی و امیدواری شما خواهد شد.

 12. لیلالیلاsays:

  سلام مادرم خواب دیده که مادر بزرگم که فوت کردن برای ما چهارتا هلو آورده و مادرم به مادربزرگم می گفته که جات خیلی خالیه کاش بودی با خودمون میاوردیمت مسافرت ممنون میشم تعبیر بفرمایید

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   علامت سلامت جسمی و روحی نیز هست.

 13. هانیههانیهsays:

  سلام بابام خواب دیده بود که سه پسر جوان مهمانش بودن و سه هندوانه داشتم یکی از هندوانه ها قاچ کردم اما داخلش طلایی بود و یکی از پسر ها هندونه قاچ شده جلویش بود هندونه رسیده بود و داخلش دونه انار بود وبعد از هندونه طلایی خودم قاچ نازک کردم و به یکی از پسر ها تعارف کردم و یکی برداشت و مامانم گفت چرا قاچ به این نازکی بهش تعارف کردی ؟گفتم چون خودش هندونه داره شاید دوست نداشته باشه از هندونه خودش بخوره و به دوتا پسر دیگر دوهندونه کامل دادم و با خودشون بردن . ممنون از جوابتون اگه امکان جواب رو زود بگید لطفا

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   نشان دهنده تحولی است که روح شما در هیجانات و علایق شما به وجود می‌آورد.

 14. ساراساراsays:

  سلام من مجردم خواب دیدم از همسایمون چند کیلو پرتغال شیرین آبدار خریدم رفتم خونه ی فامیلمون مهمونی با زنش موتور سواری میکردیم خیلی خوش گذشت تو خواب آدم مهم شده بودم

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   نشانه‌ی آن است که به سعادت می‌رسید

 15. ZahraZahrasays:

  سلام خواب دیدم دقیقا نمیدونم کجا بودیم ولی برامون میوه اوردن که آلوچه قرمز بود و انجیر . بعد من چندتا از آلوچه هامو برداشتم و خوردم و به نظرم خیلیم خوش مزه بود ترش داشت شیرینم داشت. و سالم هم بودن توی ظاهر. بعد داداشم گفت که اینا همه خرابه مزه گندیدگی میده یکی دیگه هم تایید کرد حرفش رو و گفتن که اینا رو برید پس بدید ولی من هرچی میخوردم که دنبال مزه خرابی بگردم پیدا نمیکردم و همه آلوچه هام سالم بودن انجیرا هم درشت و زرد بودن ولی یادم نیس که ازش خوردم یا نه. ممنون میشم تعبیر کنید.

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   درود ، میوه هایی که نام بردید سبب کاسته شدن از غم ، نگرانی ، دلشوره و بعضی از نیروهای منفی موجود در زندگی بیداری صاحب رویا خواهد شد.

 16. سوداسوداsays:

  با سلام و سپاس از تعابیر زیبای شما من دیشب خواب دیدم حیاط قدیمی خونه مادربزرگم خیلی شلوغه. جوی آب هم از داخل حیاط رد میشه. من متوجه شدم یکی از درختان پرثمر و خیلی زیاد پرتقال داره. هیچکس دست ب پرتقالها نمیزد. من اودم چندتا چیدم توخواب احساس کردم پرتقال حیاط خودمونه. هرچی میچیدم تازه تر و بزرگتر و رسیده بودند. متعجب بودم ک اینهمه پرتقال این موقع سال چرا ب درخت هست

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   قدر خود را بدانید و اعتماد به نفس خود را حفظ کنید. خودکمتربینی از موانع اصلی برای رسیدن به اهداف و آرزوها است

 17. نازینازیsays:

  سلام دیشب خواب دیدم یه عالم میوه دارم همه پوست کنده رنگا رنگ تازه خیلی بودن ازشون میخوردم مثل موز توت فرنگی بیشتر میوه های فصل بودن مثل روی یه سفره پوست کنده و تکه تکه گذاشته بودن من ازشون میخوردم

  • مدیر سایتمدیر .(modiriyat) :

   باسلام تعبیر خوابتان به معنای موفقیت د امور اقتصادی و دریافت خبرهای خوب است.

 18. نویدنویدsays:

  سلام من در خواب دیدم که مشغول پوست کندن سیب زرد بودم . با چاقویی که کوچک بود و دسته سفید داشت . هنوز کامل پوست نکنده بودم که یه نفر که صورتش رو ندیدم چاقو رو از من گرفت و با صدای بلند گفت : چاقو رو بده به من ببینم و اجازه نداد سیب رو کامل پوست بگیرم . تعبیر این خواب چیه ؟

  • مدیر سایتمدیر .(modiriyat) :

   سلام خبراز بیماری و رنجوری میدهد ولی دربردارنده پول نیز هست