تعبیر انگور در خواب چیست ؟

اگر کسی در خواب انگور سبز و ترش ببیند که آن را می خورد نشانه این است که در آینده نه چندان دور دچار غم می شود شاید یکی از بستگان فوت کند .اگر کسی در خواب انگور زرد و شیرین اما کثیف را ببیند  باز هم نشانه غم می باشد ولی نه اینکه کسی بمیرد بلکه صدمه جانی ببیند.

انگور سبز و شیرین در خواب نشانه آن است که مالی را از دست می دهید که بسیار ناراحت کننده می باشد .اگر کسی در خواب انگور قرمز و ترش را ببیند نشانه ان است که همسر خود را ترک کند و یا دلداده او بمیرد و او از این قضیه بسیار ناراحت شود .انگور قرمز و شیرین نشانه آن است که معشوقه او به مسافرت برود و او از این سفر بسیار ناراحت شود.اگر کسی در خواب ببیند که انگور را له کرده و از آن شراب درست می کند خبر خوشی به او رسد چرا که انگور را که نشانه غم بوده از بین برده و چیز تازه ای درست کرده است .نان و انگور نشانه آن است که برکت او از راه حلال می باشد و خداوند در قبال ناراحتی و رنج او خیر و برکت را به او هدیه کرده است .اگر کسی در خواب ببیند که شیره انگور را می خورد نشانه آن است که ازدواج می کند یا تجدید فراش می کند اما اگر شیره انگور را با ماست در خواب بخورد نشانه آن است که همسر آن فرد او را ترک می کند و از او جدا می شود .کسی که در خواب کشمش بخورد در کمال ناباوری به شادی می رسد .

انگور سیاه

اگر کسی در خواب ببیند که انگور را در آب می شوید و از آن نمی خورد به روشنایی می رسد و همه مشکلات آن فرد به امید خدا حل می شود . هسته انگور نشانه اتفاق عجیبی در چند روز آینده است و خبر خوشی به او می دهند ، اگر کسی بوته انگور در خواب ببیند مال و ثروت بزرگی به او می رسد ، کسی در خواب انگور را بچیند و در سبد بگذارد شاهد از دست رفتن مال و ثروت بستگان و یا  افراد خانواده خود می باشد .انگور سیاه در خواب بخورد آن فرد توسط حشره یا حیوانی صدمه می بیند و اگردر خواب ببیند انگور سیاه و انگور سبز را باهم می خورد صدمه جانی ببیند و دچار بیماری شود که منجر به مرگ او شود .دیدن برگ موی انگور در خواب نشانه دعوت کردن شما توسط یک دوست باارزش که خبر بسیار خوشحال کننده ای می باشد. 

تعبیر خواب انگور

اگر در خواب مشغول کار در باغ انگور هستید به شما مژده ای خوش می رسد که خداوند به شما فرزندی عطا می فرمایند که باعث خوشحالی و سربلندی شما می شود اگر همراه شما گاو نر وجود داشته باشد خداوند به شما فرزند پسر می دهد و اگر همراه شما مرغ باشد خداوند به شما فرزند دختر می دهد و اگر همسر شما مشغول کار در باغ انگور باشد خداوند به شما فرزندان دوقلو می دهد .

اگر انگور در آب رودخانه افتاده بود و آب انگور را با خود می برد بدانید که غم و غصه از شما دور می شود و به روشنایی می رسید و اگر انگور در آب گل آلود افتاده بود ولی از شما دور می شد بازهم غم و غصه از شما دور می شود اما اگر انگور به سمت شما شناور بود حوادث جدیدی در انتظار شما می باشد.

اگر به کسی در خواب انگور دادید و آن کس انگور را از شما قبول کرد غم و غصه خود را دور کرده اید .و اگر کسی به شما انگور داد و شما انگور را گرفتید غم و غصه ای به شما می رسد اما اگر انگور را قبول نکردید غم و غصه به شما نرسد ولی شاهد غم و غصه اطرافیان خواهید بود .

اگر در خواب انگور زرد وآبدار دیدید که در حال خوردن می باشید ولی انگور را تمام نکردید بدانید که غم و غصه ای به شما نمی رسد اما اگر انگور را تمام کردید و چیزی از آن باقی نماند بدانید که غم و غصه ای به شما می رسد .

انداختن انگور در آب به این معنی است که شما هدفی را دنبال می کنید که در همین نزدیکی ها به آن هدف خواهید رسید و اگر انگور را از درخت مو  چیدید و به بالا پرت کردید و دیگر به زمین باز نگردید بدین معنی است که شما در کارهایتان موفق خواهید شد ، پرت کردن انگور به بالا یعنی غم و اندوه را از خود دور کرده اید و به کمال آرامش و شادی دست پیدا می کنید .درست کردن ترشی انگور به این معنی است که شما در چند روز آینده به عیادت مریض خواهید رفت اگر ترشی را بی مزه درست کنید بیمار از اقوام و دوستان دور خواهد بود اما اگر ترشی  به صورت ترش  و با نمک باشد مریض از اقوام و دوستان  نزدیکان می باشد که با ناراحتی همراه می باشد .

اگر کسی در خواب انگور درشت و آبدار ببیند به خاطر کاری که در آینده می خواهد انجام دهد محبوبیت پیدا می کند ولی اگر انگور کوچک و سبز رنگ  باشد و طعم ترش داشته باشد به معنی این است که موقعیت کاری خوبی را از دست می دهد .

اگر در خواب جوانه های برگ انگور را دید بدانید که در همین نزدیکی به نیکبختی و به بزرگی می رسید ولی اگر ببینید که  جوانه های برگ مو انگور خشک شده و از درخت مو  جدا می شوند این معنی خوبی ندارد ولی اگر خود شما درخت مو انگور را تکان دادید و برگ های آن به زمین نریخت به این معنی است که به خوشبختی دست پیدا می کنید .

اگر کسی در فصل تابستان و پائیز در خواب انگور  ببیند زیاد تعبیری ندارد ولی اگر در زمان زمستان و موقعی که برف بر زمین نشسته خواب ببیند خوب نیست و معنی غم و اندوه را دارد . کسی که در خواب کیک درست می کند و با انگور آن را تزئین می کند به این معنی است که دچار سوء تفاهم می شود و در مورد چیزی که وجود ندارد به درستی نمی تواند تصمیم بگیرد .

سایر مطالب پیشنهادی توپ تاپ :

تعبیر خواب انگور زرد با نظر سه معبر

تعبیر خواب انگور به مرده دادن

تعبیر خواب انگور برای زن باردار

مطالب مرتبط...

19 نظر

 1. سادیناسادیناsays:

  با سلام وعرض ادب وممنون از سایت بسیار خوبتون من بعد از ظهر خواب دیدم که در خت انگوری داخل یک دستشویی هست وانگور های سفید از ان اویزان هستند ومن دارم درخت رونده انگور را از محلی که چسبیده ورونده است می کنم تنه درخت انگور توی دستم بود ایا تعبیری دارد

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   این خواب از شما می خواهد تا به معاشرت با انسان ها و افکاری بپردازید که باعث می شوند احساس بهتری نسبت به خودتان داشته باشید.

 2. زهراسلطانی فرزهراسلطانی فرsays:

  سلام.خواب دیدم مادرپسری که دوستش دارم توی خواب به من انگورسبزداد،ایشون رو توی واقعیت ندیدم هنوز. تعبیرش چیه؟

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   درود ، منفعت و یا محبت دریافت خواهید کرد.

 3. زهراسلطانی فرزهراسلطانی فرsays:

  سلام.خواب دیدم مادرپسری که دوستش دارم توی خواب به من انگورسبزداد،ایشون رو توی واقعیت ندیدم هنوز. تعبیرش چیه؟ _______ منفعت یامحبت ازمادرایشون دریافت میکنم درآینده؟

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   درود ، ممکن است شخصی کاری مفید در حقتان انجام دهد و یا مانعی را در مسیرتان از میان بردارد ، ارتباطی با معنایی که اشاره داشتید ندارد.

 4. حجت رضاییحجت رضاییsays:

  خواب دیدم تو سینک ظرفشویی انگور ریخته و من دارم دونه دونه میکنم میخورم..

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   باسلام دیدن انگور درخواب نشانه اندوه و عم است و ممکن است در اینده اتفاقی بیفتد که موجب اندوه و ناراحتی شما شود.

 5. mostafamostafasays:

  سلام من دو ماهی هست پدرم فوت شده و دیشب خواب دیدم توو یه باغیه که درخت انگور داشت منو صدا میزنه میرم پیشش میگه انگور بخور خودشم میخوره بعد من میگم من برم میگه باشه تو برو من همینجا میمونم تعبیرش چیه ؟مرسی از لطفتون

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   درود ، می تواند شیرینی و یا تحولات جدید و خوشایند در زندگی باشد.

 6. ملینازملینازsays:

  سلام.پدرو مادر شوهرم فوت شدن.شوهرم خواب دید که پدرو مادرش اومدن خونه ما شوهرم انگور اورد شیرین سبز اورد سه نفری خوردن همه انگورو تعبیرش می گین لطفا

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   باسلام تعبیر خوابتان به معنای دعالی خیر پدر و مادر و افزایش رزق و روزی است.

 7. سوسنسوسنsays:

  سلام. خواب دیدم پسر جوان و نامحرمی داشت جلوی در خونه پدرم انگور سبز شیرین با دونه های درشت و درخشان میخورد انگورها دونه دونه داخل یه ظرف بودن. بعد من ازش خواستم به منم بده خودش چند دونه چند دونه انگور میذاشت تو دهنم. در ضمن من متاهل هستم.

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   باسلام تعبیر خوابتان نشانه روبرویی با اتفاقات جدید است

 8. مینومینوsays:

  سلام من در خواب دیدم از یک ظرف انگور یک حبه انگور زرد شیرین بر داشته و میخورم و بعد یک حبه که درشت تر از قبلی است و رنگش بنفش است بر داشته و به همسرم( من مجردم ولی در خواب همسر داشتم) تعارف میکنم ولی او قبکل نمیکند و من اون حبه انگور رو هم میخورم تعبیر چیست؟

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   درود ، غم و غصه از شما دور می شود

 9. شریفیشریفیsays:

  باسلام،من خواب دیدم درباغ انگور هستم و ابتدا انگورهای قرمز رنگی رو میدیم که هسته های انگور هم پیدا بودن ولی مزه خوبی نداشتن انگار که ترش شده بودن،وبعد انگورهای سبز رسیده و شیرین رو دیدم،انگار که در یک تاکستان میخاستم انگور بخرم و انگورهای شیرین و سبز رو انتخاب کردم

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام ممکن است که نعمت زندگی شما را فراگیر کند .

 10. فاطمهفاطمهsays:

  باسلام خسته نباشيد. خواب ديدم خونه خواهرم هستم و يك جعبه انگور سبز خريدن و من از بين اين همه انگور سبز فقط چند تا دونه انگور سبز درشت منظورم متوسط ميخورم . داخل جعبه انگار يه مقدار انگور سبز ريز بود بيشترش درشت بود اما من فقط چندتا دونه انگار درشت سبز خوردم . ممنون ميشم تعبيرشو بگيد

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام ممکن است خوشبختی به شما روی بیاورد

 11. MMsays:

  با سلام من خواب دیدم که داییم 2خوشه انگور سفید با دانه های گرد و کوچک از بوته چید و به من داد که بخورم ..

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام نشانه شیرین کامی در زندگی است

 12. مریممریمsays:

  با عرض سلام و خسته نباشید.شوهرم دیشب خواب دید مادر شوهرم اومده خونه ما داشت خربزه قاچ می کرد داخلش مثل انگور بود ولی انگور نبود خونه ما خیلی بزرگ بود قشنگ شوهرم به من گفت ما این با لایه حال بزرگ داریم چرا تا به حال ندیده بودیم یه از خوتب بیدار شد(در ضمن مادر شوهرم فوت کرده)ممنونم از تعبیر خوابهای خوب تون

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام ممکن است مواردی در زندگیتان پیش بیاید که باعث ناراحتی شما در زندگیتان شود

 13. فاطمهفاطمهsays:

  سلام و سپاس خواب دیدم یکی از دوستان می گوید مربا درست کرده دیدم مربای توت بود و داخل یخچال خانه ی اموی من گذاشته بود و تعدادی توت سفید را با شاخ و برگ ظریف در یخچال گذاشته بودند بعدا دوباره انگور قرمز دیدم که ظاهرا همان دوستم کشت کرده بود و به خانه عموی من آورده بود یک دانه از آن را به دهان گذاشتم ببینم خوشمزه شده با که که بد نبود. قرار بود انگور و توت با خودم به خانه ببرم که تمایلی به بردنس نداشتم و نبردم. بعنی خواستم توت ببرم وقتی در یخچال را باز کردم و دیدم انگور است در را بستم و چیزی نبردم.

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   خوابتان نشانه برکتو نعمت و روزی حلال است

 14. MahtabMahtabsays:

  با عرض سلام خواب دیدم داشتیم با ماشین میرفتیم گردش تو راه چند جا دیدیم تصادف شده تا خیلی راه رفتیم باز دیدیم تمام ماشینها ایستادن دیدم چنتا گوسفند مرده ماشین بهشون زده بود ما رفتیم جلوتر دیدم همه درخت نخل است انگور داره انگورهای قزمز بزرگ دونه هاش به انداز پرتقال بود خیلی تعجب کرده بودم خیلی قشنگ بود البته الان اون زمینها دست یکی از اقوامهامون است روش کار میکنن

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   خوابتان نشانه بدست آوردن رزق و روزی حلال است

 15. RooyaaRooyaasays:

  سلام . من خواب دیدم من با خواهر شوهرم و یکی دیگه یادم نیس کیه رفتیم خونه ای و خواهر شوهرم کلی سرکه و شیره انگور خرید ولی من نخریدم فقط همراهشون بودم . تعبیرشو لطف میکنید بگید باتشکر .

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام ممکن است اخباری به شما برسد

 16. خوشیخوشیsays:

  با عرض اسلام و احترامات امشب دم صبح خواب دیدم یک پیاله داخلش انگور سبز است و من در حال خوردن آن هستم وکسی سوالی میکند نمیدانم چی من در جواب میگویم که همسایه گفته که از همه میوه های ما دو دو کیلو حق شماست.

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام ممکن است شخصی کاری مفید و مثمر ثمر در حق شما انجام دهد

 17. آتنااحمدیآتنااحمدیsays:

  سلام پدرم فوت کرده خواب دیدم انگار باهم جایی بودم که هیئت بود بعد امگا. یه ظرف بزرگ انگور بود من یه خوشه بزرگ برداشتم دادم به پدرم به خوشه هم خودم برداشتم بعد با پدرم رفتیم توارتفاع ایستادیم ونگاه میکردیم به مراسم .انگار توخواب مطمئن نیستم انگار انگور خیرات بود انگور سبز بود ودرست انگار یه جاهاییش کشمش بود

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام این خواب از شما می خواهد تا به معاشرت با انسان ها و افکاری بپردازید که باعث می شوند احساس بهتری نسبت به خودتان داشته باشید.

 18. مهدی رضاییمهدی رضاییsays:

  با سلام خواب دیدم در یخچال منزلمان پر از خوشه های انگور یاقوتی و خوشه های انگور خشک شده بود هر دو تا داخل یخچال بود در ضمن کف اشپزخانه هم مقدار زیادی انگور خشک شده ریخته بود لطفا تعبیر بفرمائید

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   خواب شما نشانه بدست آوردن رزق و روزی حلال بدون رنج و مشقت است

 19. پریاپریاsays:

  سلام.خواب دیدم ی انگور سبز سالم به سمت ماشین داییم بردم انگار به زنداییم دادم بعدهم درخواب جروبحث پیش امده بود تعبیرش چیه

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   خوابتان اشاره به رزق و روزی حلال دارد