تعبیر خواب آشفتگی مرده

اگر خواب دیده باشه که مرده ای را که او را قبلا از نزدیک دیده اید ، آشفته و یا دست پاچه به نظر می رسد ، خبر از برخی از رنج های جدید روحی میدهد که احتمال دارد دیر یا زود در زندگی بیننده ی خواب ورود پیدا کنند ، به عنوان مثال ممکن است استرس هایی در مورد برخی از امتحانات پایان ترم ، و یا ترس هایی از انجام بعضی از امور شخصی مانند رفتن به خواستگاری ، شریک شدن در کاری و یا سرمایه گذاری کردن برای انجام یک معامله ، به سراغتان بیاید ، معبران خارجی نیز آشفته به نظر رسیدن مردگان در رویاهای ما را نشان دهنده ی ناامنی ، بوجود آمدن بحث و جدل های بیهوده در جمع خانواده ، و همچنین پیدا شدن سر و کله ی غم و غصه های تازه را معانی اصلی این رویا دانسته اند ، اما اکثر کاربران و یا مردم تصور دارند که دیدن چنین رویایی یعنی اینکه آن شخص فوت کرده از مسئله ای در حال رنج بردن و یا اذیت شدن است و ای اینکه او از دست بیننده ی خواب ناراضی است ، و باید بدانید که چنین موردی طبق گفته ی مفسران به هیچ وجه درست نیست و کاملا بی ارتباط با این مسائل است ، به جز چند مورد استثنایی که در پست های بعدی راجب به آن ها صحبت خواهیم کرد ، در ادامه به پرسش های برخی از اعضای سایت نیز در همین باره پاسخ داده اید.

سوال : خواب دیدم پدربزرگم که به رحمت خدا رفته است ، دست روی سر و صورت و موهایش می کشید ، مدام در فضای خانه قدم می زد ، رنگش پریده بوده و با هیچکسی حرف نمیزد ، جلوتر رفتم و پرسیدم عزیزم چه اتفاقی افتاده ؟ چرا انقدر بی تابی ؟ چرا انقدر آشفته و بی حوصله هستی؟ ایشان جوابی به من نمیدادند و فقط سر تکان میدادند ؟ خیلی نگرانم آیا تعبیر بدی دارد؟

پاسخ: اینکه او بعد از سوال کردن شما همچنین سکوت کرده ، نشانه ی خوبی نیست و وضعیت ظاهری که در ایشان مشاهده کرده اید خبر از پاره ای از مشکلاتی دارد که احتمال برای فرزندان و یا اولاد او در راه است و علت این همه بی قراری نیز همین موضوع است ، اما این موارد روی هم رفته نمی تواند خطر و یا زیان جدی محسوب شود و می توان با فرستادن صلوات ، دادن فاتحه ، و پرداخت صدقه از بروز اتفاق بد جلوگیری به عمل آورد.

استاد علامه طباطبایی گفته اند ، چنان چه شخصی خواب دیده باشد یکی از خویشان بسیار نزدیک خودش که در قید حیات نیست ، مضطرب و نگران به نظر می رسد و رفتار عجیب و غریب از او سر زده می شود ، باید بدانید که خبرهایی نه چندان مطلوب برای بستگان همان شخص در راه است که با تدبیر و تعقل می توان براحتی از آن ها عبور کرد ، اگر ببینی مرده ای که با شما نسبتی ندارد و فقط او را قبلا در مکانی دیده اید معنای بدی در مورد خودتان ندارد و فقط احتمال دارد راجب به برخی از اطرافیان خود مانند همکار ، دوست ؛ همسایه و ...چند خبر نه چندان خوب بدستتان برسد که سبب تعجب شما شود ! و اما اگر خودتان را در چنین حالی مشاهده کرده باشید اوضاع فرق می کند و هیچ معنای بدی ندارد و فقط خبر از این میدهد که بعد از تحمل کمی سختی و تلاش سرانجام به مرحله ای خواهید رسید که در آن احساس امنیت و آرامش خواهید داشت.

تهیه کننده : توپ تاپ

4 نظر

 1. سوریسوریsays:

  سلام وارادت خواب دیدم مادر مرحومم به در خانه آمده و میآید پیشم متاسفانه در خواب گویا مادرم را کتک زده ام وبحدیکه دهان ودندانش آسیب دیده و مثل اینکه ایشان بعد از دعوا رفته بود و حالا برگشته و من بقدری از دیدنش مسرور از برگشتشان و خجلم برای کتک کاری ومدام میپرسم کجا بوده یک دفعه همکارم میآید و مادرم را بغل میکند و از زندگی خودش (همکار) ابراز ناراحتی میکند ولی مادرم خیلی محل نمیگذارد به ایشان ومن نگرانم که همکارم زخمهای جهره و دهان مادرم را ببیند تعبیرش چیست نگرانم

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   درود ، ممکن است اخباری به دستتان برسد که چندان خوشایند نباشد و سبب شود تا در فکر فرو روید

 2. rezarezasays:

  خواب دیدم یکی از بستگان دور که فوت شده است زنده شده بود و همون موقعه داشت از دنیا میرفت و من دستاشو گرفته بودم که زمین نیفته.یه جورایی نفسهای اخرش بود.

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   بهتر است برای امرزش روحشان صلواتی خیرات کنید

 3. مرجانمرجانsays:

  سلام خواب دیدم پدرم که فوت شده سرش از کفن بیرونه ‌داره بالا سرشو نگاه‌می کنه و وحشت زده است ‌خانمی که من می شناسمش بالای سر پدره ایستاده وبه پدرم می‌گوید خدا لعنتت کنه واین جمله را مرتبا تکرار می کند

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام بهتر است اگر دینی دارند ادا کنید وبرای ارامش روحشان قران بخوانید

 4. امیر محمد اسدیامیر محمد اسدیsays:

  سلام دایی من خواب دیده است که پدرم که فوت شده دم در خانه اش آمده و میگوید بی حوصله است و دایی ام میگوید که اول صبح آمده ای و مارا بی حوصله کرده ای سپس پدرم از ماشین پیاده میشود و سرش را بر زمین میکوبد لطفا تعبیرش را به من بگویید خیلی نگرانم