آموزش تعظیم کردن سگ + عکس

یکی از ترفندهای سرگرم کننده و در عین حال تاثیرگذار این است که به سگ آموزش دهید تعظیم کند. اگر سگ شما هنوز با برخی مهارت های پایه مانند نشستن و یا دراز کشیدن به دستور شما مسلط نیست، ابتدا این مهارت ها را به او بیاموزید. زمانی که آموزش های پایه تعظیم کردن سگ را به او یاد دادید، می توانید آموزش تعظیم کردن سگ را شروع کنید. این ترفند می تواند برای جمعیت حاضر بسیار سرگرم کننده باشد.

آموزش های پایه تعظیم کردن سگ را انجام دهید.

سگ را به مکانی خلوت و بدون مزاحمت ببرید.

وقتی می خوانید به سگ خود آموزش دهید او را به مکانی بی سر و صدا و بدور از افراد و سگ های دیگر ببرید. حیاط خلوت بهترین مکان برای آموزش تعظیم کردن سگ است. با این حال، می توانید از یک گوشه خلوت پارک نیز استفاده کنید.

-آموزش تعظیم کردن سگ در هنگام وجود مزاحمت کار دشواری است. اگر سگ شما جوان است، او را به جای خلوت و آرامی ببرید.

-مکان تمرین تعظیم کردن سگ را مکانی انتخاب کنید که سگ به آنجا عادت دارد. بو و دید مکان جدید شاید برای تمرکز سگ چندان مناسب نباشد.

  آموزش های اطاعت پذیری را آغاز کنید تا سگ به دستورات کلامی شما واکنش نشان دهد.

  اگر سگ شما اسمش را نمی داند و یا نمی تواند با "نه" گفتن شما رفتاری را متوقف کند، این دستورات را شروع کنید. برای اینکه به سگ خود "نه" و یا "ولش کن" را بیاموزید، در هر دست خود یک خوراکی نگه دارید. مشت خود را ببندید و آن را به سگتان نشان دهید. وقتی سگ سعی کرد خوراکی را بگیرد، بگویید "نه". وقتی او یاد گرفت خوراکی را نگیرد، به او جایزه دهید و خوراکی دست دیگرتان را به او بدهید.

  -این تمرین را تا زمانی که او به رفتار درست خود در واکنش به دستور شما در موقعیت های مختلف پاسخ داد، ادامه دهید.

  -تکرار این تمرینات پایه می تواند اساس تمرینات پیشرفته تر مثل تعظیم کردن سگ باشد. وقتی سگ ارتباط بین دستورات را فهمید، می توانید از آن خوراکی یا رفتار برای آموزش انواع دستورات دیگر استفاده کنید.

  انجام تمرین های بیا ، بشین و بخواب

   بیا، بشین، و بخواب را تمرین کنید.

   وقتی سگ به اسمش یا دستور "نه" پاسخ داد، می توانید مهارت های دیگر مانند تعظیم کردن سگ را به او آموزش دهید. وقتی سگ عملی را به طور طبیعی انجام داد این تمرین را با دستور کلامی شروع کنید و سپس به او پاداش دهید. به عنوان مثال، زمانی که سگ خود را به پیاده روی می برید، به او درست مثل زمانی که به طور طبیعی می نشسته، بگویید "بشین". بعد از اینکه سگ نشست، به او خوراکی دهید و او را تشویق کنید.

   -تمرین های نشستن، دراز کشیدن می تواند پایه ای برای آموزش تعظیم کردن سگ باشد.

    از ابزار کلیکر برای ارتقاء مهارت ها و ترفندهای آموزش تعظیم کردن سگ استفاده کنید.

    استفاده از ابزار کلیکر به شما کمک می کند ارتباط بهتری با سگ خود برقرار کنید. برای انجام این کار، وقتی سگ عملی را که شما به او دستور دادید درست انجام داد، بر کلیکر یک کلیک می کنید تا سگ متوجه شود کار درستی انجام داده است، سپس به او پاداش دهید. با استفاده مدام از کلیکر، سگ می تواند مهارت تعظیم کردن را سریع تر انجام دهد، زیرا اطمینان می یابد که به درستی به دستورات شما واکنش نشان داده است.

    به سگ بیاموزید با دستور شما تعظیم کند.

    قرار دادن سگ در فاصله 2 فیتی از خود

    سگ را در فاصله 2 فیتی (61. سانتیمتر) از خود قرار دهید.

    سگ را به نقطه ای که قصد دارید آموزش تعظیم کردن سگ را انجام دهید برده و به او بگویید آنجا بماند. وقتی دریافتید سگ احساس راحتی می کند و تمایل دارد همانجا بماند، از او دور شوید.

    -وقتی به موقعیت خود رفتید، تماس چشمی برقرار کنید. این کار به سگ نشان می دهد که از او می خواهید در سر جای خود بماند.

    -یک خوراکی یا اسباب بازی نگه دارید تا توجه سگ را جلب کنید.

    -خوراکی را طوری نگه دارید که سگ آنرا ببیند اما نتواند به آن برسد. به سگ هنوز اجازه ندهید خوراکی را بخورد. در صورت لزوم، خوراکی را تکان دهید تا مطمئن شوید سگ به شما توجه می کند.

    -می توانید از انواع خوراکی ها و اسباب بازی ها برای آموزش تعظیم کردن سگ استفاده کنید. با این حال، اکثر افراد از خوراکی های کوچک استفاده می کنند که در فروشگاه های لوازم حیوانات موجود است، زیرا سگ ها معمولا آنها را دوست دارند و از طرفی کالری زیادی نیز ندارند.

    نزدیک کردن خوارکی به زمین با آرامی

     خوراکی را آرام به سمت زمین نزدیک کنید.

     در این مرحله از تمرین تعظیم کردن سگ، بازوی خود را به آرامی به زمین نزدیک کنید و اطمینان یابید سگ با چشمانش آن را دنبال می کند. سگ ممکن است برای دیدن مشت دست، سر خود را پایین آورد.

     -اگر سگ بی مهابا به سمت شما آمد، خوراکی را پشت خود مخفی کنید و بگویید "نه".

      به محض اینکه سگ سر خود را پایین آورد، او را تشویق کنید.

      وقتی سگ سر خود را به طرف زمین فرود آورد، او را تشویق کنید و به او بگویید "آفرین، پسر خوب".سپس به سمت سگ رفته و خوراکی را به سگ بدهید.

      -وقتی سگ خوراکی را خورد، خوراکی دیگری آماده کنید و تمرین را تکرار کنید.

       در تمرین تعظیم کردن سگ از کلیکر استفاده می کنید.

        به محض اینکه سگ سر خود را فرو آورد، کلیکر را کلیک کنید. این کار به سگ می آموزد با فرود آوردن سر خود می تواند به آنچه می خواهد برسد.

       تمرین را تکرار کنید تا سگ عادت کند

       این تمرین را چندبار تکرار کنید تا سگ به حرکت عادت کند.

       این کار به سگ نشان می دهد که با پایین آورد سر، می تواند خوراکی دریافت کند. نگران نشوید اگر سگ بلافاصله بعد از گرفتن پاداش بلند شود. او با تمرین خواهد آموخت که بین خوراکی و حرکت ارتباط برقرار کند.

        خوراکی را به زمین نزدیک و نزدیک تر کنید.

        پایین آوردن خوراکی به سگ می آموزد تا سر خود را تا جلوی بدنش فرود آورد. با گذشت زمان، می توانید خم کردن سر سگ را آنقدر  انجام دهید تا سرانجام به حالت تعظیم کردن سگ به نظر برسد.

        -اگر سگ برای گرفتن خوراکی خوابید، شاید دلیل آن پیشرفت زودهنگام او باشد.

         تمرین و توسعه مهارت های جدید تعظیم کردن سگ

         در اغلب موارد، سگ با پایین آوردن خوراکی، شروع به خوابیدن می کند. برای اینکه به او بفهمانید از او می خواهید پاهای عقبش را باید بالا نگه دارد، دست خود را زیر شکم او قرار دهید و کمی به سوی بالا فشار آورید.

         -خوراکی را در یک دست نگه دارید و شکم سگ را با یک دست دیگر.

         -در اغلب موارد، لازم نیست وزن سگ را بالا برید تا بتواند پاهای عقبش را بالا ببرد.

         -در عوض، به زیر شکم او فشار آورید تا سگ به طور غریزی خود را بالا بکشد.

         استفاده از دستورات کلامی برای آموزش تعظیم سگ

          از دستورات کلامی در آموزش تعظیم کردن سگ استفاده کنید.

          نام سگ خود را صدا کنید و بعد عبارتی دستوری مثل "تعظیم" را به کار ببرید. در حالی که خوراکی را به سگ نشان می دهید، این عبارت را بگویید. سپس، به سگ خود پاداش بدهید و او را تشویق کنید.

          -اضافه کردن دستورات کلامی به تمرین تعظیم کردن سگ، به او می آمورد تا نه فقط در موقع خوراکی، به دستور شما گوش کند.

          -اگر از کلیکر استفاده می کنید، یادتان باشد در زمانی که سگ، سر خود را فرود آورد، کلیک کنید.

          خوراکی را با تاخیر به سگ بدهید

           خوراکی را با تاخیر به سگ بدهید تا سگ متوجه شود باید با دستور کلامی تعظیم کند.

           تمرین تعظیم کردن سگ را تا جایی ادامه دهید که سگ به دستور کلامی شما به همراه خوراکی واکنش نشان دهد. زمانی که او به درستی به شما پاسخ داد، به دستورات کلامی خود ادامه دهید و دست خود را به سمت زمین حرکت دهید.  خوراکی را در  دست  فرود خود قرار ندهید. به جای آن، به سگ نشان دهید که دستتان خالی است و با دست دیگر خود به او خوراکی بدهید.

           -اینکار باعث می شود سگ به تدریج به دستور کلامی پاسخ دهد.

           دادن پاداش به سگ در هنگام تعظیم

            وقتی سگ تعظیم کرد به او پاداش دهید و تشویق کنید.

            بعد از چندین بار تکرار آموزش تعظیم کردن سگ، سعی کنید تا با دستور کلامی "تعظیم" و بدون اینکه دست خود را به نشانه خم شدن تکان دهید، به سگ تعظیم کردن را بیاموزید.  هر بار که سگ به درستی تعظیم کرد، او را بسیار تشویق کنید و پاداش دهید.

            -در آموزش تعظیم کردن سگ، می توانید از تشویق و خوراکی در زمانی که هر بار سگ به طور طبیعی تعظیم کرد استفاده کنید، به شرطی که شما تشویق را با کلمه "تعظیم" و یا هر واژه دیگری مرتبط سازید.   


            دیگر مطالب پیشنهادی :

            آموزش شنا کردن سگ + عکس

            چگونه یک رژیم غذایی خام مخصوص سگ ها تهیه کنیم

            کامل ترین نکات برای پیشگیری و درمان کم آبی بدن سگ             هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...