معجون سیب خیار و زنجبیل

دستور معجون سیب و خیار و زنجبیل
برگرفته از نسخه لاغری حکیم ابوعلی سینا

سیب
مصرف روزانه سیب و به خصوص سیب سبز برای بهبود سلامتی و لاغری بسیار موثر است. این میوه، کم کالری ولی سرشار از ویتامین ها، مواد معدنی و فیبر است. بنابراین سیب با این ترکیبات مغذی که دارد، می تواند به طور مؤثری روی سوخت و ساز بدن و هضم مواد غذایی تأثیر بگذارد. فیبرهای موجود در سیب جزء فعال ترین ترکیبات این میوه هستند که به هضم بهتر مواد غذایی و همچنین ایجاداحساس سیری بدون دریافت کالری زیاد کمک می کنند. سیب همچنین به مقابله با احتباس آب و کلسترول بد خوننیز کمک می کند. به همین دلیل متخصصان تغذیه همیشه به افرادی که قصد کنترل وزن دارند، توصیه می کنند که روزانه یک عدد سیب میل نمایند.
خیار
خیار در گروه سبزی های مفیدی است که حاوی میزان زیادی آب و ویتامین ها و املاح ضروری برای بدن می باشد. به همین دلیل در رژیم های غذایی لاغری به عنوان یک ماده غذایی مناسب به لاغر شدن سالم کمک می کند. خیار همچنین منبع فلاوونوئیدها، مواد معدنی و دیگر مواد مغذی مهم و ضروری است که به سم زدایی از بدن کمک می کند  و از این طریق نیز می تواند به نوعی کاهش وزن  سالم را در افراد تسریع نماید.
زنجبیل
زنجبیل خواص فوق العاده ای برای بدن دارد و می تواند برای سلامتی و کاهش وزن بدن بسیار موثر باشد. زنجبیل در واقع یک ریشه پرخاصیت است که می تواند بر روی سوخت و ساز بدن تاثیر بگذارد و مانع از زیاده روی و پرخوری روزانه در فرد شود. علاوه بر این که نقش موثری در ایجاد حس سیری در فرد دارد. در ضمن، زنجبیل می تواند باعث بهبود عملکرد دستگاه گوارش نیز شود. به این معنی که باعث تحریک ترشحات معده شده، عضلات روده ها را تقویت می کند و حرکات آن ها را افزایش می دهد و در نهایت باعث عملکرد منظم در دستگاه گوارش می شود. در مجموع  زنجبیل قادر به تحریک متابولیسم، افزایش انرژی سوزی و سوزاندن هر چه بیشتری چربی ها می شود.
با اثراتی که سیب، خیار و زنجبیل بر سوخت و ساز بدن دارند، توصیه متخصصان تغذیه آن است که در جهت لاغری می توان نوشیدنی از ترکیب سیب، خیار و زنجبیل را هر روز صبح به صورت تازه تهیه کرد و در حالت ناشتا نوشید تا اثرات خارق العاده آن را بر سلامتی و لاغری ملاحظه نمود.
طرز تهیه معجون سبز لاغری
برای تهیه این نوشیدنی  سبز لاغری می توان یک خیار را پوست کنده و همراه با یک عدد سیب خرد شده و مقداری زنجبیل رنده شده تازه در یک مخلوط کن ریخته سپس یک لیوان آب به مخلوط حاضر اضافه کرده و خوب مخلوط نمود. نوشیدنی لاغری شما آماده برای مصرف می باشد.
بیمارانی که نباید معجون خیار, سیب و زنجبیل لاغری را بخورند
البته در مورد افرادی که دچار مشکلات گوارشی مانند زخم معده، ورم معده، کولیت، بیماری کرون (التهاب روده) هستند، توصیه می شود که برای کاهش بروز حساسیت گوارشی از این نوشیدنی استفاده نکنند و یا این که بدون زنجبیل نوشیدنی مذکور را تهیه نمایند.

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...