چرا شوهرم دیگه دوستم نداره

toptoop.irچرا شوهرم دیگه دوستم نداره

احساس میکنم که مدتبیه شوهرم دیگه منو دوست نداره قبلا احساس میکردم که توجه همسرم به من خیلی بیشتر بوده ولی تازگیا متوجه شده ام که دیگه به هیچ وجه اون روابط صمیمی و اون دوست داشتن ها خیلی کمتر شده و کلا من براش یه ادم خیلی معمولی هستم و بهم توجهی ندارم باید چکار کنم و راه حل چیست؟خب این سوالی بود که تعداد بسیار زیادی از کاربران بخصوص خانم ها داشتند در این مقاله از توپ تاپ سعی کرده ایم تا مهمترین دلایلی را که باعث میشودند تا شوهر شما به شما توجه سابق را نداشته باشند و یا شما را دوست نداشته باشند و یا اینکه از شما سرد شودند را برسی کرده ایم و پیشنهد میکنیم تا انتها همراه باشید این دلایل و عوامل بترتیب اولویتی که دارند عبارتند از:

toptoop.irچرا شوهرم دوستم نداره؟

اینکه شما اخیرا بچه دار شده اید 
با به دنیا امدن اولین فرزند بصورت تدریجی خواه و ناخواه درک زن و شوهر از یکدیگر کمتر میشود اکثر توجه از سوی شوهر و همسر شما جلب فرزند میشود


شما مشکلات و کشکمش های زندگیتان را به موقع حل نکرده اید
زن و شوهر هر چقدر هم که زندگی خوبی داشته باشند بالاخره گاهی اختلاف پیدا کرده و ممکن است در حین بگو مگو حرف هایی را که نباید، بگویند. بعضی از همسران کدورت ها را از بین نمی برند، راجع به آن با یکدیگر حرف نمی زنند و بدین صورت گره های کوچک را تبدیل به گره یی کور می کنند که به این سادگی ها قابل گشودن نیست و همین باعث می شود تا هرگاه به زندگی مشترک شان فکر می کنند، یاد ناملایمات و خاطرات تلخ شان بیفتند.


از بین رفتن جاذبه های زن و شوهری
خیلی از همسران بعد از بچه دار شدن و گذشت چند سال احساس می کنند دیگر از آنها گذشته است! حلال خداوند را بر خود حرام کرده و از هر گونه ابراز محبت نسبت به همسر اجتناب می کنند، در صورتی که نیازها به قوت خود باقی است و همین دوری کردن از نیاز طبیعی باعث بد خلقی و بهانه گیری طرفین می شود.


ادامه ی تحصیل و علایق شغلی
هر کدام از همسران ممکن است در طول زندگی مشترک به فکر ادامه ی تحصیل بیفتند یا در شغل شان پیشرفت کرده و وقت بیشتری را صرف آن کنند یا حتی زمانی که در کارشان دچار بحران شده اند، هم وقت بیشتری را بیرون از خانه صرف کنند و هم از لحاظ روحی تحت فشار باشند. هر کدام از این عوامل اگر درست مدیریت نشود، می تواند به ارتباط زن و شوهر لطمه وارد کند.


تغییر در طول زمان
بین دو نفر که تصمیم به ازدواج می گیرند نقاط مشترک زیادی وجود دارد، ولی از آن جا که انسان ها در طول زمان تغییر می کنند هر کدام از همسران هم در طول سالیان تغییر کرده، اما با هم و به یک سمت تغییر نمی کنند. به همین دلیل بعد از ده سال هر کدام کیلومترها از نقطه ی آغاز و در مسیرهای مختلف فاصله گرفتند.


عدم تلاش برای جذب یکدیگر
دختر و پسری که برای جای شدن در دل یکدیگر هر کاری می کردند و زیبا ترین واژه ها را به کار می بردند، دیگر اهمیتی به احساس همسرشان در قبال عملکرد خود نمی دهند و برای شان دیگران(فامیل، همکار، همسایه و...)مهم تر از شریک زندگی شان است.

قانون هایی مهم برای رابطه صحیح


درباره احساسات و عواطف واقعی تان با همسرتان صادق باشید: زمانی که درباره احساسات و عواطف درونی خود صداقت نداشته باشیم، روابط ما دستخوش ناملایمات روحی و اخلاقی می شود. فیلم بازی کردن، تظاهرکردن، پنهانکاری ها و حتی دروغ گفتن ها نشانه های عدم صداقت در یک زندگی زناشویی است.


از نظر عاطفی ـ احساسی سخاوتمند باشید و هرگز خساست به خرج ندهید: سخاوت احساسی ـ عاطفی به این معناست که شما بدون هیچ گونه قید و شرطی آزادانه عشق، محبت و قدردانی و تشکر خود را به همسرتان ابراز کنید. البته منظور این نیست که هر پنج دقیقه یکبار قربان صدقه او بروید، بلکه باید سنجیده و مناسب سخاوت خود را نشان دهید.

 

به همسرتان تعهد روحی ـ قلبی داشته باشید، البته این تعهد باید دوجانبه باشد: به خاطر داشته باشید مراسم ازدواج باشکوه، حلقه الماس، شیک ترین لباس عروسی​ یا دامادی هیچ کدام نمی تواند به شما در داشتن یک ازدواج موفق و شاد کمک کند و تنها تعهد احساسی ـ عاطفی است که زندگی مشترکتان را تا پایان عمر ضمانت می کند.


همسرتان را دوستدار تفکر و ذهنیت خود کنید: جذاب ترین بخش از وجود زنان و مردان را فکر و ذهنیت آنها تشکیل می دهد. پس سعی کنید همسرتان را عاشق تفکر و ذهنیت خود کنید و هر گز از ظاهر و اندام خود برای شیفته کردن وی استفاده نکنید؛ چراکه این امر، واهی و زودگذر است و با گذشت زمان و پیر شدن از جذابیت ها و زیبایی هایتان کم می شود

 

برای مشاهده مطالب و مشاوره های بیشتر روی لینک زیر کلیک نمایید

سرد شدن روابط

از کجا بفهمیم که شوهرمان به ما خیانت میکند

 

 

منبع:بیتوته

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...