تعبیر خواب شهید قاسم سلیمانی چیست؟

چه کسی می داند تعبیر خواب شهید قاسم سلیمانی سردار رشد و دلاور کشور عزیزمان ایران چیست؟ دلاورترین چهره ای که نائل شدن به درجه شهادت بالاترین پاداش برای تمامی رشادت ها و تلاش های بی وقفه او طی تمامی این سال ها بود. به جرات می توان گفت سردار قاسم سلیمانی یکی از محبوب ترین و بزرگوارترین چهره های انقلاب اسلام است که نظیرش را دیگر نمی توان در هیچ کجای مملکت عزیزمان ایران جست و جو کرد.

 این سردار دلاور که در سیزدهم دی ماه سال 1398 به ملکوت اعلا پیوست مهر پر افتخار شهادت را بر پیشانی خود و داغی ابدیت بر دل های سوخته کسانی که چشم امیدشان به دست یاری آن عزیز گرانقدر بود گذاشت و رفت. چه کسانی که شب ها با اشک خونین به یاد او سر بر بالین می گذارند تا شاید چند لحظه ای از خواب و رویایشان را با حضور گرمشان شیرین نمایند.

یقیناً هیچ یک از ما در هیچ برهه ای از زندگی خود تصورش را هم نمی کردیم که زمانی در کتاب ها و وب سایت های معتبر گوگل به دنبال تعبیر خواب شهید قاسم سلیمانی بگردیم. تصور اینکه زمانی این چهره بین المللی مقاومت که تمامی عاشقان مقاومت داغدار او هستند از میانمان پر کشوید و آسمانی شود تصوری دردناک بود که از طعمش از زهر هلاهل هم بدتر است.

با وجود آنکه نبود این دلاور فداکار و عزیز برایمان تلخ و جان گداز است اما هستند کسانی که هر شب خواب ایشان را می بیند و به دنبال یک تعبیر خوب برای خوابشان هستند تا بلکه این تعابیر مرهمی برای زخم های عمیقشان باشد. هرچند سخت و دلخراش است اما به ناچار برای خواب این دسته از عزیزان به تعبیر خواب شهید قاسم سلیمانی می پردازیم:

تعبیر خواب طواف مزار شهید قاسم سلیمانی

آنچه مهم و ارزشمند است گرفتن پیامی از جانب شهید والا شهید قاسم سلیمانی در خواب هایمان است. به جرات می توان گفت پیام های این شهید دلاور آنقدر واضح و روشن است که در خواب هایمان نیز حجت را بر ما تمام کرده اند. اگر کسی در خواب خود را بر سر مزار شهید سلیمانی بیند و با گریه و زاری برایش مویه کند تعبیرش آن است که بر تمامی کارهایی که از پیش انجام داده توبه نماید. به بیانی ساده تر توفیق توبه از جانب حق تعالی بر وی اعطا می شود.

همچنین اگر کسی در خواب خود بیند که در صحرایی طولانی بر روی مزار شهید قاسم سلیمانی نشسته و ایشان را هم در کنار خود می بیند. اگر بیند که با شهید در حال گفت و گو درد و دل کردن است و التماس کنان از ایشان می خواهد تا بگذارند در کنارشان بماند معنی این خواب آن خواهد بود که شخص خواب بین بر درجه شهادت نائل می شود.

تعبیر خواب جنازه شهید قاسم سلیمانی

به گفته بسیاری از معبران تعبیر خواب جنازه شهدا این است که از غایب به او خبرهای خوشحال کننده ای می رسد. چه بسا که دیدن خواب جنازه این شهید گران قدر نیز نه مستثنی از این قضیه است و نه اینکه خالی از لطف و مرحمت است.

اگر در خواب خود بینید که جنازه شهید سلیمانی در جلو چشمتان است اما دستتان به وی نمی رسد تعبیرش آن است که از غم و ناراحتی که فکرش را هم نمی کنید رها خواهید شد. اگر بینید که از راه دور بر جنازه ایشان سلامی می کنید معنی اش برایتان بسیار نیکو و پسندیده است.

همچنین اگر در خواب خود بینید که جنازه شهید سردار قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتید و زار زار گریه می کنید تفسیرش آن خواهد بود که شهید برایتان از درگاه خداوند طلب سلامتی و تندرستی خواهند کرد.

تعبیر خواب تابوت شهید قاسم سلیمانی

معبران بسیاری درباره تعبیرخواب تابوت شهید و شهدا چنین گفته اند: دیدن تابوت در خواب که مربوط به شهید ( شهید قاسم سلیمانی) باشد معنی اش آن است که شخص خواب بین در پی یک موضوع بسیار مهم به راه درست کشیده می شود. 

دیدن چنین خوابی برای زنان و دختران به معنای رفتن به یک سفر زیارتی است. بدون شک دست زدن به تابوت شهید قاسم سلیمانی آرزویی بود که هر یک از ما عاشقانه راه عرفان تا ابد با خود به همراه داریم. برای همین بعید نیست که هر کداممان در خواب خود بینیم که خود را بر روی تابوت ایشان انداخته و زاری می کنیم. دیدن چنین خوابی به یقین برایمان نیکو و پسندیده است.

اگر کسی در خواب خود بیند که دست بر تابوت شهید سلیمانی می کشد معنی اش آن است که شخص جدیدی وارد زندگی اش می شود. همچنین اگر بیند که بر روی تابوت ایشان در حال گریه کردن است نشانه آن است که شخص خواب بین از یک حادثه مهلک و جان گذار در امان خواهد بود.

اگر در خواب بینید که تابوت شهید سلیمانی را برداشته و در حال حرکت کردن هستید نشانه آن است که به مسافرتی خواهید رفت که برایتان منفعت بسیاری به همراه دارد.


سایر مطالب پیشنهادی :

تعبیر خواب شهید شدن اعضای خانواده

تعبیر خواب حرف زدن با شهید

تعبیر خواب دیدن شهید گمنام


23 نظر

 1. مریم عفراویمریم عفراویsays:

  با عرض سلام و احترام فراوان خدمت شما معبر گرامی. خواب دیدم که سردارحاج قاسم سلیمانی جانم به قربانش جلوی من نشسته اند انگار مجلس عزا أمام حسین بود و روضه خوانی و من در حال گریه کردن بودم ایشان رو به من برگشتند در حالیکه پارچه سفید در دستانشان بود و روی من کشیدند و تبرک کردند . همان کار ی که مردم برای تبرک انجام می دهند. از اینکه تعبیر آن را انجام میدهید سپاس بی پایان دارم.

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام اینگونه رویا ها بر اتفاقات شادی بخش و خوشحال کننده است که برایتان ایجاد خواهدشد

 2. KianaKianasays:

  سلام من خواب دیدم خودم و مادرم و دو نفر از اعضای خانواده پادرم توی صف هستیم واسه رسیدن به تابوت دو شهید که یکی از اونا شهید سلیمانی و دیگری از دوستانش بود . مادرم اول رفت بعد من . وقتی میرفتیم روی تابوت دست میکشیدیم و بعدش هم خانومی اونور تابوت چفیه ها رو میزد روی تابوت و به هرکس میداد که به منم داد تعبیرش چیه ؟

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام این رویا نشان دهنده تشویش های ذهنی و فکری شما در زندگیتان است

 3. هاناهاناsays:

  باعرض سلام بنده خواب دیدم سردار قاسم سلیمانی جلوی بنده نشستن و گریه میکنن و اسم حبیب بن مظاهر و میاورن در همان لحظه بنده حقیر نزد حبیب بن مظاهر بودم میشه تعبیرشو بهم بگید؟

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام این رویا بیانگر ان است که باید کارهای ناتمام خودرا به پایان برسانید

 4. حسین چگینیحسین چگینیsays:

  سلام.من خواب دیدم دارم دست شهید سلیمانی رو میبوسم.تعبیر خاصی دارد ایا گرامی؟ضمن اینکه توی خواب خیلی احساس سنگینی داشتم

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام این رویا نشان دهنده دلتنگی است

 5. زهرازهراsays:

  سلام، من خواب دیدم داخل ی پارک، رو ی تپه ای با خانوادم هستم و ی رودخونه از روش رد میشه، داییم تابوت دو تا شهید رو اورد ک یکیش سردار سلیمانی بود، اون یکی رو یادم نمیاد، باید پیکرشون رو تو رودخونه مینداختیم، خانوادم این کار رو کردن ولی من یهو با گریه و ناراحتی، از روی دلتنگی رفتم تو رودخونه، قبل از این ک پیکرها از آبشار پایین بیفتن، دست سردار سلیمانی رو ک اول از اب دراومد رو گرفتم و بلندش کردم و انداختم رو دوشم و برشگردوندم خونمون، مامان و بابام هم ازین کارم خیلی عصبانی شدن، عموم خونمون بود و تابوت سردار سلیمانی هم رو زمین بود، میخواستن ببرنش برای تدفین، وقتی بازش کردم، دیدم فقط جمجمشون هست ک کاملا چهرشون مشخصه و چنتا استخون و دستشون ک سالم بود و بغض کردم ولی سعی کردم گریه نکنم، 3:45 صبح امروز خواب رو دیدم خیلی ممنون از تعبیر

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام این رویا نشان دهنده آن است که بر تمامی کارهایی که از پیش انجام داده توبه نماید. به بیانی ساده تر توفیق توبه از جانب حق تعالی بر وی اعطا می شود.

 6. shaylinshaylinsays:

  سلام وقت شما بخیر من خواب دیدم گویا داخل حرم بودم‌ ولی نمیدونستم حرم کدوم یک از ائمه هست خیلی بزرگ بود بود با فرش های سفید وزیبا وصندلی های راحتی برای خوندن نماز داشت بالای پله برقی ایستاده بودم که شهید سردار سلیمانی رو دیدم که ایشون به سمتی خیره شده بودن و گریه میکردن میخواستم برم بهشون بگم من رو نصیحتی کنن و حرفی بزنن که همیشه اونو سرلوحه زندگیم قرار بدم ولی نمیخواستم توی اون موقعیت مزاحمشون بشم بعد رفتن پیش دوستتشون و همه داشتن برای نماز آماده میشدن و صندلی ها رو میچیدن

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام این رویا بیانگر دوری از فتنه ها و بلایا در زندگیتان است

 7. سید سجاد حسینیسید سجاد حسینیsays:

  سلام من اهل شهر مقدس قم هستم در خواب دیدم که با شهید سلیمانی در حرم حضرت معصومه (س)در کنار هم نماز خواندیم و بعد از اتمام نماز ایشان مرا در آغوش گرفت و رفت

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام انشاالله به حاجتتون می رسین

 8. shaylinshaylinsays:

  و منم میرفتم برای نماز که یهو با خودم گفتم باید تا دیر نشده برم وبا سردار صحبت کنم این تنها فرصتیه که دارم؛ دویدم سمت پله برقی یه نگهبانی خاموشش کرده بود خواستم از پله ها برم بالا که اخم کرد وگفت نمیشه گفتم با سردار صحبتی دارم و زود برمیگردم ولی قبول نکرد و گفت الان نماز شروع میشه انگار صف اقایون بالا بود و نذاشت برم منم ناراحت شدم و دستامو گرفتم جلوی صورتم و زدم زیر گریه انگار میدونستم بعدازین دیگه نمیبینمشون..... حدود ساعت ۴صبح از خواب بیدار شدم و چشمام خیس بودن خیلی عذرمیخوام در قالب دوتا پیام فرستادم چون در قالب یک پیام ثبت نمیشد لطفا با توجه به قسمت دوم خوابم تعبیرش رو بگید خیلی ممنون میشم از شما

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام به معنای از دست دادن یه فرصت با ارزش که بخاطر کوتاهی خودتون

 9. محسن شیرازیمحسن شیرازیsays:

  با سلام و احترام ضمن تشکر از تعابیر خوبتان همسر من خواب جانبازی که از دنیا رفته(شهیدشده)را چند روز بعد از فوت دیده که به خانه ما آمده وارد حیاط شده و درب هال کتابی قطور را باز کرده و دنبال چیزی بین آن می گشته تا به من که شوهر این خانم که خواب را دیده بدهد هر چه تلاش کرده تا آن چیزبی را که می خواسته به من بدهد پیدا نکرده ودر آخر خود کتاب را داده که بدست من برسد تا کاری که از من فقط از نظر آنمرحوم بر می آمده از بین کتاب پیدا کرده و پیگیر شوم این خواب مربوط به حدود ده ماه پیش است. باسپاس و تشکر از بزرگواری شما و وقتی که می گذارید جهت تکمیل ایمیل قبلی که همین متن بالاست این جانباز شهید(قطع نخاع و سی و چند سال ویلچر نشین بود) دائی عروس ما می باشد. باتشکر مجدد

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام سپاس احتمال زیاد این مرحوم کار انجام نشده ای دارن که می خوان انجام بشه شاید حق الناسی به گردنشون

 10. معصومه صفاییمعصومه صفاییsays:

  سلام من صبح روزی که قراربودسرداروهمراهانش درتهران تشیع بشن خواب دیدم ایشون یک نامه بازشده به من دادن که باخط خودشان چیزهایی نوشته بودندمن میخواندم خوشحال بودم فقط دروسط برگه یک تکه فلزچسبیده بود وروی بعضی ازکمات راگرفته بود لطفاتعبیرخوابم رابه من بگویید

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام شما به خواستتون می رسین منتها یه مانع کوچیک این روند را به تاخیر انداخته

 11. فاطمه ابراهیمی ازمشهدمقدسفاطمه ابراهیمی ازمشهدمقدسsays:

  خواب سرداردیدم که باجمعی همراه ایشون جایی میرفتیم که یکجایی رسیدیم شبیه جبهه ازشون پرسیدم چرااومدیم اینجاگفتن برای تشیع چندشهیداومدن بعدازمن پرسیدن که لباس اضافه همراه دارم منم گفتم بله ویک دست لباس ارتشی دادم ایشون لباس عموض کردن بعدگفتن لباسام پرازخاک کربلاست چون کربلابودم منم لباسهاروگذاشتم درتشت ابی شستم وایشون منونگاه میکردن بعدبهم گفتن این اب پرازخاک شده منم گفتم تبرکه شماکربلابودین گفت بله بعدش نشستم وباهمون اب وضوگرفتم وایشون منونگاه میکردن ووقتی پاشدم ایشون منونگاه میکردن ورفتن زیرجنازه بک شهیدوگرفتن ورفتن

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   ممکن است رخ دادهای شیرین و خوبی برایتان در زندگی ایجادشود که باعث شود مسیر درست زندگی خودرا پیدا کنید

 12. معصومهمعصومهsays:

  با سلام و احترام خواب شهید سردار سلیمانی رو دیدم که رو بروی من نشسته بودند و هر دو دست ایشون از ناحیه کتف قطع شده بود .من با اشاره به دست ایشان با ناراحتی گفتم اربا اربا شدید .نمیدونم ایشان به من چی گفتن ولی من حس خوبی پیدا کردم انگار گفتن تو هم اربا اربا می شی .یهو بیدار شدم دیدم ساعت سه و نیم شبه . لطفا بفرمایید تعبیر این خواب چیه ؟ با تشکر از لطف شما .

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام به خواستتون می رسین

 13. رحمن دوستیرحمن دوستیsays:

  سلام و شب بخیر این خواب خانومی دیده که عاشق هم هستیم ولی یه مانع هست سد راهمون شده اول برات بگم سه شب پیش خواب دیده رو سفره ی عقد بودیم یه سفره که بزرگ و شبیه سفره ی عید بود، و شهید قاسم سلیمانی فقط کنار ما بود و تو رقص کنان از ذوق دور حاج قاسم بودی و منم لبخند میزدم، این بزرگوار شاهد عقد ما بوده

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام ممکن است تشویش ها و نگرانی هایی را درزندگی خود تجربه کنید

 14. مهرانمهرانsays:

  سلام خواب دیدم در مسیری با شهید سلیمانی درحال قدم زدن بودم. شهید بزرگوار من رو به سمت حیاط روشنی که درب بزرگی داشت هدایت کردن. شب بود و چراغ حیاط با نور زرد همه جارو روشن کرده بود. تا بخودم اومدم دیدم که به اتفاق حاج قاسم بر سر مزار شهید کاظمی نشستیم. تعجب کنان و کنایه وار به حاج قاسم گفتم که ای بابا ما که هیچوقت نمیتونیم مثل ایشون بشیم! حاج قاسم لبخندی زد و یه کاسه سبزه بهم داد و من از خواب پاشدم. تعبیرش چی میتونه باشه. من خیلی خوشحالم

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام این رویا نشان دهنده سعادتمندی و شادمانی درزندگیتان است که مسیر و هدف درست زندگی را به شما نشان خواهدداد

 15. نازنیننازنینsays:

  سلام من خاب دیدم ب گلزار شهدا رفتم ب قبر ها نگامیکردم تا قبر شهید سردار سلیمانی و همرزمش ابومهدی مهندس را دیدم ، خیره ب عکس شهید سلیمانی بودم داشتم برایش فاتحه میخاندم ک بیدارشدم، تعبیرش چیه

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام برای این دو شهید بزرگوار قرآن بخونید و زیارت عاشورا هدیه کنید در زندگی خودتون هم بسیار تاثیر مثبتی خواهد گذاشت

 16. فاطمه افاطمه اsays:

  سلام من خواب دیدم که محافظ سردار سلیمانی شدم و قرار بود برای محافظت از جان ایشان یک بمبی رو خنثی کنیم و لی آن بمب منفجر شد و من درد بدی در ناحیه سرم حس کردم و همه جا سفید شد بعد از چند لحظه سفیدی از بین رفت و من خودم رو در قصری بسیار با شکوه و زیبا دیدم ممنون میشم تعبیرش رو بگید

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام کار بزرگی انجام خواهین داد که براتون منفعت زیادی دارد

 17. سحرنازسحرنازsays:

  سلام وقت بخیر من خواب دیدم سرمزار حاج قاسم بودم اماسردار رو دیدم ک لباس رزم ب تن با چند نفر دیگه دارن میرن من مونده بودم اگه مزار ایشونه پس چرا زنده س همسرشونم گریه میکردن و ب من گفتن این مزار حاج قاسمِ ی نگاه ب مزار کردم ی نگاه ب سردار وبعد ب دنبال و پشت سر ایشون باهاشون رفتم.خیره ان شاءالله

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام براشون سوره ی الرحمن بخونین برای خود شما هم تاثیر مثبت داره

 18. سپیدهسپیدهsays:

  سلام وقت بخیر .خواب دیدم تو یه خونه ای جشنی است یعنی یه جشن فامیلی بود نمیدونم مناسبت جشن چی بود بچه ها رو میدیدم که شادن و میدوئن بعد نمدونم قضیه چی بود یه هیجان و شادی داشتیم انگار باید میرفتیم جایی زن داییم اومد گفت بیا بریم وقتی رفتم بیرون که کفشام رو بپوشم خیابون شلوغ بود انگار آدمای تو خیابون مهمونای همون جشنه بودن همه شاد بودن بعد یه خیمه خیلی بزرگ سفید رو دیدم که تو همون محل بود ولی دورتر بود که شهید سلیمانی عزیز ازش اومدن بیرون با همون چهره ماه خندونشون بعد تو خیمه هم شلوغ بود درست تو خیمه رو نمیدیدم اونایی که دیدم رو لباس رزم تنشون بود شاد بودن انگار یه جشنی تو خیمه بود بعد انگار سردار با دیگران حرف میزد یعنی با آدمای تو خیابون یادم نیس با من حرف زد یانه

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام برای شهید سلیمانی زیارت عاشورا بخونین زنگیتون پر از خیر و برکت میشه

 19. هانیه اصغریهانیه اصغریsays:

  با سلام من خواب دیدم ک شهید سلیمانی عزیزم به من میگه که تو هم مثل من یه روز شهید میشی پس غصه نخور این تعبیرش چیه لطفا بهم بگین

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام برای این شهید بزرگوار زیارت عاشورا بخونین اشاره به عاقبت بخیری تون داره

 20. ممsays:

  با سلام من دیشب خواب دیدم که سردار سلیمانی به شهر من آمده و نا آرام بودن چون میدانستن داعش در کمینشانه.و گفتن ماه توی آسمان نیست و این به معنی اینه که میخوان من رو بکشند و من به آسمان نگاه کردم دیدم آسمان،آسمان شبه و ماه م نیست.و این جریانات رو انگار من فقط میدونستم

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام برای این شهید عزیز زیارت عاشورا بخونید ازشون کمک بخواین در زندگیتون

 21. موناموناsays:

  سلام.از موقع شهادت سه بار خواب شهیدرو دیدم.بار اول دقیق یادم نیست چی شد ولی سردار بسیار خندان و شاد بودن.بار دوم همرا دو سرباز مدافع حرم بودن من هم همراهشان بودم در یک ماموریت.شهید سلیمانی من رو ب خونه امون رسوندن و خندان رفتن.امامن دلم میخواست باهاشون برم.نمیخواستم برم خونه. سربازا گفتن نمیشه تا همین جا هم ک همراه ما بودی کافیه.یه سری عکس گرفتن گفتن میبریم برای بچه هامون.در حالیکه ناراحت بودم اومدم خونه و دیدم کلی مهمون داریم.بار سوم هم خواب دیدم ابو مهدی المهندس در یک دفتری مشغول بکار بودند.کار داشتم باهاشون با پدرم بودم. در زدم.دررو باز کردن .در حالی ک بسیار خندان بودن و از دیدنم خوشحال شدن. با انگشت اشاره مستقیم ب من کردن ک تو شهید خواهی شد.و من بلند گفتم ان شالله.خدا از دهنتون بشنوه.

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام برای سردار زیارت عاشورا بخونین و همچنین برای شهید مهندس المهدی، در زندگیتون همیشه ازشون کمک بخواین دوستی با شهدا به زندگی برکت میده

 22. **********says:

  سلام . دیشب خواب شهید سلیمانی رو دیدم.خواب دیدم که با ایشون رفتم مسافرت اونجا لباسم کثیف شد قرار شد همراهشون برم چادر بخرم .رفتیم یه چادر فروشی و داشتم چادر انتخاب میکردم تعبیرش چی میشه؟

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام از اشتباهی توبه کنید و از شهید سلیمانی بخواین کمکتون کنه برای سردار زیارت عاشورا بخونین

 23. ZahraZahrasays:

  با عرض سلام مادرم خواب دیدن که من حالم خوب نیست خیلی ناراحتم و توی خواب گله میکنم که چرا ازدواجم بهم خورد خیلی گریه میکنم و بقیه میان باهام صحبت میکنن ولی من آروم نمیشم میگم آخه چرا؟! بعد تشیع سردار سلیمانی هست و میگن پنج نفر انتخاب شدن و مقام خیلی بالایی دارن که برن روی مزار شهید انگار بقیه نمیتونن و دارن این پنج نفر رو اعلام میکنن و عکساشون رو هم زدن بعد مامانم کنجکاو میشه میاد تا من یکی از اون پنج نفرم و دستم روی قبر سردار شهید حاج قاسم هست و اونجا انگار با سردار حرف میزنم و آرامشم رو بدست میارم و اشک آرامش و شوق میریزم و مادرم خودشو بهم میرسونه میگه دیدی منم تونستم خودمو بهت برسونم، ممنون

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام برای سردار زیارت عاشورا بخونین شما به جایگاه بزرگی میرسین