تعبیر خواب بیرون بودن اعضای بدن مرده از قبر

تعبیر خواب بیرون بودن اعضای بدن مرده در خواب تعریف های مختلفی را دارد. گاهی در خواب نزدیکان و اقوامی را می بینید که مرده اند. برخی صاحبان علم تعبیر خواب تعبیرهایی را برای این نوع خواب ها نوشته اند. در این مطلب می خواهیم به بررسی تعبیر خواب بیرون بودن اعضای بدن مرده بپردازیم. خواب ها گاه می توانند خبرهای صادقی را از آینده دهند و یا خبری را از افرادی که از این دنیا رفته اند، می دهند.

بیرون بودن اعضای بدن مرده از قبر تعبیرهای فراوانی را دارد. البته این نکته نیز مهم است که کدام یک از اعضای بدن مرده از قبر بیرون است. اگر به طور کلی بخواهیم تعبیری برای این موضوع بنویسیم باید گفت بیرون بودن اعضای بدن از قبر نشانه ی خوبی از احوالات فرد متوفی نیست. 

دیدن این نوع خواب این مفهوم را می دهد که فرد فوت شده وابستگی هایی را دارد که نمی تواند از آن ها دل بکند. معمولا افراد بعد از مرگ وابسته به داشته های خود می مانند و مرگ خود را باور نمی کنند. برای دانستن تعبیر خواب بیرون بودن اعضای بدن مرده با ما در این مطلب همراه باشید.

تعبیر خواب بیرون بودن دست مرده از قبر

در صورتی که دست فرد فوت شده را بیرون از قبر ببینیم این مفهوم را دارد که او وابسته به مال و ثروت خود مانده است. اگر فرد در زمان حیات خود فردی ثروتمند و قدرتمند بوده ممکن است شما این خواب را درباره ی او ببینید. تعبیر خواب بیرون بودن دست مرده از قبر این است که او هنوز نتوانسته از مال و ثروت خود دل بکند. قطعا شما هم با افرادی روبرو شده اید که دارای مال و ثروت زیادی هستند ولی در زمان حیات خود نمی توانند به خوبی از امکانات خود استفاده کنند. 

این افراد معمولا بعد از مرگ در حسرت پول و ثروت استفاده نشده خود می مانند. به خصوص که بعد از مردن خود میبیند که فرزندان و وراث از مال او استفاده می نمایند. همانطور که اشاره شدن بیرون ماندن اعضای بدن مرده از قبر نشان از وابسته گی های فرد متوفی دارد. در صورتی که در خواب دیدید که دست مرده بیرون از قبر است این تعبیر خواب را دارد که فرد در حسرت استفاده از مال و ثروت خود می باشد. بهتر است بعد از دیدین این خواب برای مرده فاتحه ای بخوانیم و از خدا برایش طلب خیر کنیم.

تعبیر خواب بیرون بودن سر مرده از قبر

اگر در خواب ببینید که شخصی از اقوام و آشنایان مرده ، سرش بیرون از قبر است، این تعبیر را دارد که فرد وابستگی شدیدی به خانواده و افراد نزدیکش دارد. به احتمال زیاد این فرد در دوران حیات خود توجه زیادی به خانواده، همسر و فرزندان خود نکرده است و هم اکنون در حسرت محبت کردن به خانواده خود به سر می برد. در علوم تعبیر خواب سر نمادی از ذهنیت، افکار و احساسات فرد است. 

همین مسئله نیز باعث شده تا بیرون بودن اعضای بدن مرده و به خصوص سر این تعبیر را داشته باشد که فرد احساساتی را دارد و یا داشته است که در زمان حیات خود آن ها را سرکوب نموده است و حال بعد از مرگ فرد در حالت وابستگی و حسرت خوردن آن موضوعات قرار دارد.

بر اساس نظریه هایی بعد از مرگ تنها کالبد ذهنی از فرد باقی می ماند. در واقع کالبد ذهنی همان روحی است که در فرهنگ ما از آن یاد می کنیم. بعد از نابود شدن جسم کالبد ذهنی فرد به جهانی دیگر منتقل می گردد و گاهی نیز فرد چنان وابستگی های عمیق و بسیاری دارد که نمی تواند از این دنیا جدا شود و حیات جهان بعدی را آغاز نماید.

تعبیر خواب بیرون بودن پای مرده از قبر

در این مطلب به بررسی تعبیر خواب بیرون بودن اعضای بدن مرده از قبر می پردازیم. از دیگر اعضای بدن که ممکن است از قبر بیرون باشد پا است. تعبیر به خصوص و دقیقی در این مورد وجود ندارد ولی تعبیر کلی که در این مورد آورده و نوشته شده است این است که بیرون بودن پای مرده از قبر نشان از وابستگی به مقام و شغل است. 

در علم تعبیر خواب پا نمادی از حرکت و موقعیت است. در صورتی که شما خوابی را دیدید که در آن پای مرده بیرون از قبر بود این تعبیر را دارد که به احتمال زیاد فرد به شدت وابسته به شغل و یا مقام خود بوده و یا اینکه در حسرت کارهایی است که در زمان حیات آن را به انجام نرسانده است.

بنابراین تعبیر خواب کلی برای بیرون بودن اعضای بدن مرده از قبر این است که فرد وابستگی هایی را در این دنیا دارد که به شدت به آنها علاقه مند است. بعد از دیدین خواب ها و دانستن تعبیر آنها بهترین کار این است که برای فرد فوت شده دعا کرده و برایش آمرزش بطلبید. خواب ها رازهایی را دارند که نباید به سادگی از آنها گذشت.


در ادامه ببینید :

تعبیر خواب مرده از قبر بیرون کشیدن

تعبیر دیدن مرده در خواب | توپ تاپ

تعبیر خواب گذاشتن مرده در قبر


9 نظر

 1. تهمینهتهمینهsays:

  سلام وقت بخیر من چند شب پیش خواب دیدم پدربزرگ سید من که حدود یکسال است فوت کرده قبرش در خانه خودش بود در گوشه ای از پذیرایی و یک آقا که عبا پوشیده بود جسم پدربزرگم را از قبر در آورد و همه گریه میکردند مثل روز خاکسپاری و بعد روی قبر در آهنی بود در را بلند کرد و گذاشت و گفت به آرامش رسیده و ما با تعجب به او گفتیم جنازه بیرون است و او گفت این که میبینید روحش است جسمش در خاک است تعبیر چیست ؟

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام در زندگی خود دقیق تر شوید و بهتر است برای ارامش روحشان صلواتی خیرات دهید

 2. سیده صفورا سجادسیده صفورا سجادsays:

  سلام ببخشید خاله من چند شب پیش خواب دیده که مادربزگم که فوت شده سنگ قبر نداشته و کفن از روی یک طرف صورتش کنار رفته و دستش از قبر بیرون بوده.....تعبیر چیه؟؟؟

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام. وقت بخیر. تعبیر این رویا به وابستگی های مادی و دنیوی مربوط است. برای آرامش روح مادربزرگتان دعا کنید.

 3. الهه رضاییالهه رضاییsays:

  سلام خواب دایی جوانم را دیدم که ۷ماه است فوت شده...خواب دیدم که دست راستش از قبرش بیرون است و لباس سفید هم پوشیده بود در انگشتش هم انگشتر در نجف بود...من تو خواب خیلی ترسیدم ازاینکه دستش سالم سالم بود و آستین سفید داشت...تعبیرش چیست ممنون

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام این رویا نشان دهنده نیازمند بودن میت به دعا و خیرات است

 4. آنیتاآنیتاsays:

  سلام پدر همسر من 4 ماه است که به رحمت خدا رفته. دیشب من در خواب دیدم که با همسرم به سرخاک پدر شوهرم رفتیم و گویا 10 روز از مرگش می‌گذشت و سنگ روی قبرش نداشت هنوز ، و همسرم مشغول خواندن فاتحه بود و با دستش خاک را از روی قبر کنار میزد. دلیل این کارش را نمی‌دانستم و فقط نگاه میکردم تا اینکه بعد از کمی کنار زدن خاک دست پدر همسرم را دیدم که از خاک بیرون است و همسرم خوشحال از اینکه پدرش زنده است خاک ها را به سرعت کنار میزد تا به سر و گردن پدرش رسید و پدر همسرم با کمک همسرم از قبر بیرون آمد و من در کمال تعجب از او پرسیدم که شما زنده هستید و نمرده اید? ایشان هم گفتن که بله من زنده ام و من با تعجب از او میپرسم که چطور ممکن است که یه نفر 10روز بدون آب و غذا زیر این همه خاک زنده است و ایشان فقط لبخندی به لب داشت. و یه لباس معمولی به تن داشت که همیشه برای خرید روزمره به بیرون میرفت اما کفن نداشت . و به سرعت هم از آنجا رفت. و من در خوابم این قصه نبش قبر را برای افراد خانواده همسرم تعریف میکردم و آنها اصلا حاضر به شنیدن و قبول کردن این قصه نبودند. و مدام میگفتند که از فلانی (همسر من) این کار بعید است

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام برای ایشان زیارت عاشورا و سوره ی یس بخونین

 5. احمدیاحمدیsays:

  سلام من دیشب خواب دیدم تو قبرستونی هستم که همه مرده ها پاهاشون از قبر بیرون و سالم مونده خیلی وحشتناک بود ،دولا میشدم ببینم بقیه بدنشونم دیده میشه یا نه انگار زیر کفن بقیه بدنشون با باند و چسب پوشونده بودن و دیده نمیشد یادمه روی قبر یه نفر سال وفاتش که سال ۸۹ بود دیدم خیلی ترسیدم که پاش هنوز انقدر سالم.تعبیرش چیه

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام یه مشکلی براتون پیش میاد

 6. پیمان فتاحیپیمان فتاحیsays:

  سلام شما ۱بار در کامنت تعبیر خواب نظردهندگان که گفتن دست متوفی از خاک بیرون اومده فرمودید که وابستگی مادی و دنیوی هست. در جای دیگر فرمودید که باید خیرات کنند. حقیقتش خانمم خواب مادرشون رو دید که دستشون از قبر بیرون اومده و طبق تعبیری که در سایت گذاشتین فکر کردیم وابستگی دنیوی هست ولی بعد از خوندن نظرات که فرمودید خیرات بشه مردد شدیم که تعبیر واقعی چی هست...!

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام به نظر میرسد کارهای ناتمام دارند بهتر است اگر دینی دارند ادا کنید و برای ارامش روحشان قران بخوانید

 7. وحیده حیدریوحیده حیدریsays:

  سلام من خواب دیدم با خواهرم و پسرم توی جایی کویر مانند هستیم که من ایستاده بودم کمی دوتر از خواهر و بچم اونا نشسته بودند ،بعد دیدم شاید هزار دست مرده از خاک کویر بیرونه ،رفتم به خواهرم بگم حتی یه دست نزدیک بچم بود میترسیدم یهو ببینه و بترسه و بعد دیدم در جایی روی آسمانم با چند نفر زندگی میکنیم ولی انگار قرار تازه متولد بشیم و باید از آسمان خودمونو پرت کنیم پایین بدون هیچی ،دوستام میگفتن بریم ببینیم دنیا جدید چجوریه ،منم تا اخر خوابم از ترس نتونستم پرت کنم خودمو ولی میدونستم باید بپرم.

 8. علی علاالدینیعلی علاالدینیsays:

  سلام تازه فوت شده و تو هال خونه خواب دیدم دفنش کردیم و هر چی خاک میریختیم روش جنازش میومد بالا و پایین نمیرفت و پاش از کاوری که توش بود بیرون مونده بود خواب دیدم و پسرش اومد پاشو کشید گفت نه من بابا رو میخوام ببینم بابا یهو پاشد و دیدیم زندست بغلم کرد و خیلی جوون شده بود و گفت دستت درد نکنه

 9. صادق کاکیصادق کاکیsays:

  سلام من حدود ۷ سال پیش خواب دیدم که یکی از اعضا خانوادم فوت شده و پاش بیرونه و وقتی به پاش دست میزدم انگار ی اتشی از تو قبر بلند میشد و میگفت به من دست نزن منم مرتبا چند مرتبه بدون اختیار به پاش دست زدم که همون اتیش من رو برد تو قبر و دیدم که تو برزخم و با هزاران نفر دیگه تو بیابان برهوت در حال راه رفتنم که یه سواره داشت میامد سمتمون و وقتی پرسیدیم کیه گفتن که حضرت علی (ع) و بعدش با شمشیر مارو نصف کرد دست برقضا الان همون کسی که خواب مرگش رو دیدم و خیلی خیلی ادم با انصاف و با وجدان و با خدایی بود فوت شده و یه بچه کوچیک ازش جا مونده به همراه همسرش که باعث تصادف و مرگ خانواده من شده و به همین خاطر ی کینه بزرگ تو دلم مانده برای از بین رفتن خانوادم به کلی سردرگمم اگه میشه کمک کنید