تعبیر خواب مهر و جانماز چیست؟

تعبیر خواب مهر و جانماز به این دلیل که در رابطه با خداوند تبارک و تعالی و ستایش اوست، در برخی اوقات خوب و نیک بوده و برای کسی که خواب می بینید، اتفاقات نیکویی در راه است. شما باید به نوع جانماز و ... در خواب توجه کنید تا دقیقا بدانید که تعبیر خوابتان چیست و چه چیزی در پشت این خواب نهاده شده است

تعبیر خواب مهر و جانماز چیست؟ اگر در خواب مهر و جانماز دیدیم، تعبیر این خواب چه می تواند باشد؟ با ما در این مقاله همراه باشید تا شما را با تعبیر خواب مهر و جانماز آشنا کنیم تا زمانی که خواب آنها را دیدید، بتوانید آن را تفسیر نموده و به معنی خواب خود پی ببرید. با ما همراه باشید.

تعبیر خواب مهر و جانماز

مهر و جانماز وسیله هایی هستند که ما به واسطه ی آنها با خداوند تبارک و تعالی ارتباط برقرار می کنیم. به طور صریح تر بخواهیم بگوییم، این ها وسایل ارتباطی مابین ما و خداوند هستند و از همین جهت می توان آنها را بسیار نیکو دانست و دیدن آنها در خواب، بسیار خوب و عالی است.
در ادامه تفاسیر مختلفی را در مورد مهر و جانماز برایتان بیان خواهیم کرد که دانستنشان خالی از لطف نیست و ممکن است به هر شکلی شما این خواب ها را ببینید که بعد از خواندن این مطالب، می توانید به معنای واقعی خواب خود دست پیدا کنید.

این تفاسیر از منوچهر مطیعی تهرانی هستند که می توانند در این زمینه به شما بسیار کمک کنند.

تعبیر خواب جانماز ، تعبیر خواب مهر و جانماز

تعبیر خواب جانماز بر اساس جنس پارچه آن

اگر در خواب جانمازتان از جنس پشم باشد، معنی آن این است که به طاعت و صلاح تصریح می شوید! اما اگر این جانماز شما جنس ابریشم بود، به معنای این است که شما از راه دین خارج می شوید و مسیر تزویر و ریا را در پیش خواهید گرفت. از این تفسیر می توان چنین برداشت کرد که کیفیت و تفسیر خواب بسته به نوع جنس پارچه جانماز شما بستگی دارد.

در اینجا لازم به ذکر است که بگوییم این ها همگی تفاسیر و تعابیری از خواب شما هستند و همانطور که از نام این مسئله پیداست، شما اینها را فقط در رویا دیده اید و نباید آنها را آنقدر جدی بگیرید که عقل و منطق خود را فراموش کرده و این مسائل را به عنوان وحی منزل بپذیرید! این خواب ها تنها به عنوان یک راهنما برای شما عمل خواهند کرد.

تعبیر خواب جانماز و سجاده دیگران

دیدن سجاده و جانماز دیگران زمانی که بر آن نشسته یا ایستاده باشید، در خواب بسیار نیکو است! همچنین اگر شما در خواب ببینید که شخص دیگری بر سجاده شما ایستاده است، به این منظور است که بنیان خیر می نهید یعنی این که کاری را انجام می دهید که دیگران به استمرار و تناوب از آن بهره می برند و نام شما را به نیکی یاد می کنند.

این کار در زمان های زیادی می تواند صورت پذیرد! مانند ساختن مسجد، ایجاد کاریز و بنیاد سیل و ... .

تعبیر خواب مهر و جانماز بر اساس مسائل دیگر

اگر در خوابتان دیدید که جانماز خودتان را پشت و رو پهن نموده اید، می تواند تعبیرش این باشد که شما دچار فریب و نیرنگ شیطان خواهید شد و او شما را گمراه می کند. این خواب نشان از آن دارد که شما کاری را به هوای نفس انجام خواهید داد. از این تعبیر می توانید به عنوان یک هشدار استفاده کنید و طمع ها و خواسته های نفسانی خود را کنار بگذارید که مبادا دچار سردرگمی در مسیر الهی و خداوند بشوید.

تعبیر خواب مهر و جانماز چیست؟

همچنین اگر شما در خواب ببینید که جانماز، مهر یا تسبیح خود را گم نموده و به دنبال آن می گردید، تعبیرش این است که شما در معرض نیرنگ ها و حیله های شیطان قرار دارید. فریب شیطان را انسان زمانی می خورد که اشتیاق انجام گناه در او کور نشده باشد. شما باید ببینید که این روزها در چه زمینه ای مدام در معرض وسوسه های شیطانی قرار دارید تا این وسوسه ها را از بین ببرید و بتوانید بر آنها پیروز شده و دوباره در مسیر الهی قرار بگیرید.

اگر شما در خواب ببینید که سجاده دارید اما این سجاده یا سوراخ شده و یا سوخته است، تعبیرش می تواند این باشد که شما گناهی را انجام داده اید که هنوز بابت آن توبه نکرده اید و آثار آن هنوز باقی مانده است. برای این مسئله هم می توانید به دنبال کارهای اشتباه انجام داده خود بگردید و سپس برای آن توبه نموده و سعی کنید جبران خسارات کنید.

قطعا چون خودتان داخل گود ایستاده اید، نمی توانید به صورت دقیقی مشخص کنید که چه گناهی انجام داده اید(که در صورت استفاده از احساسات می توان به خوبی متوجه گناه شوید)، پس در این زمان می بایست از دیگرانی که به آنها اعتماد دارید و می دانید که همیشه به صلاح شما حرف می زنند و خوبتان را می خواهند، مشورت بگیرید و از دیدگاه آنها به مسئله پی ببرید که چه گناهی بوده که انجام داده اید.

اگر بخشی از سجاده شما سوراخ یا سوخته شده بود، تعبیرش می تواند این باشد که شما بر راستای صداقت عبادت نمی کنید و به همین دلیل این عبادت شما بی ارزش به حساب می آید. پس به همین دلیل شما باید تغییر مسیر بدهید و سعی کنید عبادات خود را به گونه ای انجام دهید که مورد قبول خداوند واقع می شوند. این مسئله را به راحتی از طریق احساست خود می توانید متوجه شوید! چرا که احساسات انسان به وی دروغ نمی گویند مگر اینکه شما بر روی آن فیلتر بگذارید و بخواهید خود را قانع کنید؛ در غیر اینصورت، به روشنی شما را راهنمایی خواهند نمود.

تعبیر خواب مهر نماز

تعبیر خواب مهر نماز

مهر به نماز اشاره دارد! پس می توان برای تعبیر خواب مهر، از تعبیر خواب نماز نیز استفاده نمود. امام صادق علیه السلام در مورد تعبیر خواب نماز اینگونه می فرمایند که: نماز گذاشتن به خواب بر هفت وجه است. اول: ایمنی. دوم: شادی. سوم: عز و جاه. چهارم: مرتبت. پنجم: رستگاری. ششم: یافتن مراد. هفتم: نقصان (به دلیل نقل قول امکان تغییر دادن جمله نبود.)

یعنی اگر شما در خواب در حال نماز خواندن هستید، قاعدتاً مهر را هم در آن خواهید دید که این موضوعات می توانند به یکدیگر مرتبط باشند. پس این با این عنوان برایتان ممکن است ایمنی، شادی، عز و جاه، مرتبت، رستگاری و یافتن مراد اتفاق خواهد بیفتد که اتفاقات خوب و نیکویی هستند.

این بود تعابیر دیدن جانماز و مهر در خواب که با استفاده از این توضیحات، قاعدتاً خواهید توانست به تفسیری مورد نظر خود برسید.


مطلب پیشنهادی :

تعبیر خواب جانماز هدیه گرفتن


22 نظر

 1. نسیمنسیمsays:

  سلام من خواب دیدم تو مسجدم یه نفر ازم خواست بهش یه مهر بدم و بعدش گفت تو حاجتت روا میشه و به هر چی میخوای میرسی ادمایی که تو اون مسجد بودن گفتن سریع مهر رو بهش بده انگار فرشته بود میشه بگین تعبیرش چیه؟

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام نشان دهنده اطاعت و صلاح کار شما میباشد بهتراست ارتباط خودرا با خداوند تقویت کنید

 2. علی ایرانیعلی ایرانیsays:

  باسلام خواب دیدم تو یه مراسمی بودم میخاستن هدیه های متفاوتی بدن ، اولین هدیه ای که به جمع حاضرمیخاستن بدن یه جعبه کامل مهر از حرم امام رضا (ع)که در سایزهای متفاوت و روی این مهرها یه سکه های زرد رنگ که مث سکه های معمولی نبودن، به من دادن.منم باخودم داشتم زمزمه میکردم که از این مهره ها به مردم حاضربدم ولی درخواب بهشون ندادم.اونوقت ایقد بدون سر وصدا گریه کردم که لباسم خیس اشک شد (به نوعی انگار تو عمرم تخلیه اشک شدم)

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام نشان دهنده براورده شدن خواسته ها و. حاجت هایتان در زندگی است که باعث شادیتان خواهدشد

 3. Leila jalaliLeila jalalisays:

  با سلام ما یکی از فامیلامون خواب دیدن ک مادرش ک فوت کرده اومده ب خوابش و دوتا مهروجانماز داده یکیشو گفته بده ب من تعبیرش چی میشه ؟؟؟

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام مراقب باشید دچار فریب و نیرنگ شیطان نشوید

 4. نادیانادیاsays:

  سلام من خواب دیدم تو مسجدم و دارم نماز میخونم و یه جایی از مسجد رفتم و کلی مهر بود و من یکیشونو برداشتم تعبیرش چی می‌تونه باشخ

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام سعی کنید در زندگی کارهای اشتباه و نادرست خود را جبران کنید

 5. زهرازهراsays:

  سلام من خواب دیدم به خارج از کشور مسافرت کردم موقع اومدن که از در میخواستم بگذرم گفتم من نه سوغاتی بردم و نه سوغاتی اوردم یکی از اشنایان اونجا بود گفت که بیا این مهر رو ببر منم نگا کردم گفتم از اونا تو خونمون زیاده بعدش رفتم و گرفتم دیدم یه مهر هس که روش اینه کاری شده و خوشم اومد ازش

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام. وقت بخیر. در شرایط متفاوتی قرار خواهید گرفت که بایستی بین خوب و بد انتخابی داشته باشید.

 6. رهامرهامsays:

  سلام خوبین خسته نباشین من تو خواب یه نقشه ای رو دیدم زیر خاکی که توش پر مهر نماز بود اونم هزار ساله دو هزار ساله تو خواب اونجوری میگفتم یعنی من اونارو از یه جایی کندم و در آوردم حدود سی تا اینا مهر نماز میشد وقتی درشون آوردم یه حس خیلی خوبی بهم دست داد انگار میخواستم با همشون نماز بخونم تعبیر این چی میشه

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام این رویا بیانگر ان است که شما باید دقت داشته باشید که از مسیر خود درراه راست منحرف نشوید

 7. کاشیکاشیsays:

  سلام . من به تازگی سقط جنین داشتم دیشب خواب دیدم به خانه شوهرم رفتم و اون خیلی ناراحته پرسیدم که علت ناراحتیت چیه گفت یه مهر نماز خیلی با ارزش و گرون قیمت داشتم که گم شده . منم خیلی ناراحت شدم .

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام باید مراقب باشید به دام و حیله شیطان گرفتار نشوید

 8. نیمانیماsays:

  سلام من خواب دیدم که دارم از یک جای تاریک خارج میشم که یه نفر که چهرشو ندیدم یه مهر بمن میده و من اون مهرو سفت میگیرم و پیش خودم میگم معنیه این کارش چی بود؟

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام این رویا نشان دهنده دقتی است که باید در مسیر زندگیتان برای رسیدن به اهدافتان داشته باشد

 9. مریم ساعدیمریم ساعدیsays:

  سلام. بنده خواب دیدم که دارم به یه سفر خیلی معنوی میرم و اول چیزهایی که برای سفرم برداشتم یه چادر نوی مشکی با گلهای طلایی بود و یه صلوات شمار و تسبیح و مهر نماز بود. نسبت به سفری که میخواستم برم خیلی حس خوبی داشتم. تو خوابم میدونستم کجا میرم ولی بیدار که شدم نمیدونم کجا بود. راستی من الان باردارم و تو ماه 9 بارداری هستم. آیا تعبیر خوابم به بارداریم ربط داره؟ تعبیر خواب من چی میشه؟

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام این رویا نیکوست و خبر از گشایشض در کار ها و براورده شدن حاجات میدهد

 10. مهرابیمهرابیsays:

  سلام. من پدر خواستگارم رو که سالهاست فوت شدن تو خواب دیدم که یه مهر خیس کف دستم میزاره. من نمیخوام قبول کنم چون مهر خیس بود. اون میگه که بزار یه جا خشک میشه. تو خواب داشت بارون میبارید. من مهر رو رو یه سکو گذاشتم تا خشک بشه. وقتی برگشتم دیدم خواستگارم یه سیگار خاموش دستش هست ولی روشن نکرده بود. من سیگار رو ازش گرفتم انداختم دور.

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام باید کمی بیشتر مراقب باشید در زندگیتان دچا تزلزل در دین نشوید

 11. منمنsays:

  یه بنده خدازی خواب دیده تو امامزاده داره به عنوان هدیه مهر های نو پخش میکنه بین زائرا و اونها هم با اشتیاق فراوان میگیرن تعبیرش چیه؟

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   این رویا نشان دهنده اتفاقات نیکویی است که برای شما ممکن است به وجود بیاید

 12. عباس خوشنامعباس خوشنامsays:

  سلام خواب دیدم که ی نفر مهر بهم داد تعدادش م زیاد بود تا پخش کنم و چندتا رو تو یه زیارت گاه در نماز جماعت که فک کنم قم بود پخش کرد م

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   حاجت روا می شوید

 13. م جم جsays:

  سلام وقت بخیر دیشب خواب دیدم روز عید غدیر بود یه پیر زن سید و نورانی که خیلی دوسش داشتم و باهاش درد دل میکردم مهر سجده شمار داشت در چند رنگ که پیش خودم گفتم ایکاش صورتی رنگ را به من بده و همون رنگ را داد گفت اینم عیدیت

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   به آرزو تون می رسین

 14. سارهسارهsays:

  سلام در بچگی وقتی که پنج سال داشتم خواب دیدم پشت ویترین یه مغازه یه مهر نماز بزرگ هست بهم الهام شد که این مهر حضرت یونس هست و مال من شده،میشه لطفا تعبیرشو بهم بگید؟

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام باید بیشتر مراقب هوای نفس خود باشید

 15. ام البنین هاشمیام البنین هاشمیsays:

  سلام وقتتون بخیر من یه دختر 21 ساله هستم *خواب دیدم جانماز خودم که مهرم لکه داره رو تو خواب میبینم که لکه مهرم پاک شده و همینجوری نگاش میکنم تو خوابم و با خودم میگم اینکه لکه نداره خیلیم صافه چرا همه میگن لکه داره؟ در زمان بیداری کلا مهرم یه لکه سیاه داره بخاطر سجده زیاد هست... ممنونم

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام باید مراقب باشید گرفتار تزویر و ریا درزندگیتان نشوید

 16. رضا ناصریرضا ناصریsays:

  سلام من پدرم فوت کرده یکی از اشنایان پدرم خواب دیده که رفته خونشون و میخاد نماز بخوانه اشنا مون میگه جانماز میارم ولی توی جانماز ها مهر نیست تو هیچ جانمازی تعدادی مهر های شکسته داره انها را تا به دستش میگیره خاک میشن تعبیرش چیه ؟ در ضمن من جانماز پدرم را روی قبرش گذاشتم و خاک شد ولی داخل قبر مهر نزاشتم با جسد پدرم ایا ربطی داره؟

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام براشون نماز زیاد بخونید همچنین سوره ی یس

 17. RRsays:

  سلام من دیشب خواب دیدم که یک جایی یک تشت پر از سکه های طلا هست میدونستم که ماله مادر جونمه منم رفتمو یک کیسه از اونا برداشتم ولی اونا سکه های طلایی نبودند مهر بودند و من یک کیسه مهر های بسته بندی شده برداشته بودم جناب چ تعبیری حاصل میشه؟؟؟؟؟

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام این رویا نشان دهنده سرخوشی و سرحالی در زندگیتان است

 18. داودداودsays:

  سلام من خواب دیدن یه مهر تو جیبم دارم و به همه دارم نشون میدم و میگم این مهر نماز منه

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام این رویا نشان دهنده ان است که باید مراقب طمع های خود در زندگیتان باشید

 19. لاله شادپورلاله شادپورsays:

  سلام در خواب دیدم که خواهرم بابت مهر نماز که بهش هدیه دادم ازم تشکر کرد و گفت خیلی شرمنده این لطفم شده و در حینی که خواهرم از من تشکر می کرد، در ذهنم تداعی شد (بخاطر آوردم) که یک مهر نماز با کیفیت خوب و دارای سایز متوسط و ارتفاع دو سانت، برای خودم خریده بودم که خواهرم دید و ازش خوشش اومد پس مهر رو هدیه دادمش به خواهرم! تعبیرش چیه؟

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام در مشکلات ناراحتی و اشتباهاتشون راهنما و ناصح باشین براشون

 20. ستایش رحیمیستایش رحیمیsays:

  سلام خواب دیدم سرسجاده نشستم درحال نماز یک دفعه برقا قطع میشن وهمه جا تاریک یک دفعه مهرم نورانی میشه مثل خورشید وکل خونه روروشن میکنه

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام مدتی دچار سردرگمی میشین اما خدا کمکتون می کنه از این وضعیت میاین بیرون

 21. حسین عزیزیانی فردحسین عزیزیانی فردsays:

  سلام من خواب دیدم از یه جا دو بار مهر نماز خریدم و هر دو بار از دستم میو افتاد و شکسته میشد و دوباره از اونجا مهر نماز کوچکتر چنتا خریدم که به یه اطمینان رسیدم؟؟

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام خیری بهتون میرسه

 22. شهربانو ذ...شهربانو ذ...says:

  سلام ، خواب دیدم به مهر نمک سفید میپاشم و بعدش شروع به نماز خوندن میکنم ، تعبیرش چیه ؟ سپاس از شما