تعبیر خواب شش گوشه امام حسین (ع) از نظر معبران قوی

آرزوی بسیاری از ما رسیدن به ضریح امامان و از جمله ضریح شش گوشه امام حسین(ع) است. شیفتگان آن حضرت همواره و از هر طریقی سعی می کنند تا به زیارت کربلا بشتابند. این آرزو البته  در رویاها و خواب های دوستداران اهل بیت  نیز بازتاب پیدا می کند.

یکی از مواردی که در اعتقادات عامه از اهمیت ویژه ای دارد احترام گذاشتن به  مناسک دینی و برگزاری شعائر اسلامی و اهل بیت و ائمه اطهار(ع) می باشد. از همین رو همواره ادا کردن فرایض و زیارت یکی از بهترین مراتب ارادت ما مسلمانان به منظور برآوردن حاجات و دعاهایمان از درگاه حضرت حق می باشد. آرزوی بسیاری از ما رسیدن به ضریح امامان و از جمله ضریح شش گوشه امام حسین(ع) است. شیفتگان آن حضرت همواره و از هر طریقی سعی می کنند تا به زیارت کربلا بشتابند. این آرزو البته  در رویاها و خواب های دوستداران اهل بیت  نیز بازتاب پیدا می کند. در بین تعابیر مختلفی که برای زیارت کربلای معلی وجود دارد تعبیر خواب شش گوشه امام حسین(ع) از جمله خواب هایی است که از هر نظر می تواند بیننده را متاثر سازد.

تعبیر زیارت شش گوشه امام حسین(ع)

به طور کلی زیارت حرم دارای تعابیر متعددی می باشد ولی تعبیر خواب شش گوشه امام حسین (ع) به تنهایی می تواند تعبیر پذیر بوده و به دلیل اهمیت و ارادتی که نزد بیننده خواب دارد این تعابیر نیز تحقق یافتنی است. اصولا حرم یا حریم بزرگان، امامزادگان و اولیا به دلیل قرابت خاصی که از نظر معنوی با فرد دارند در تعابیر مختلف به عنوان یک نوع پناه و ایمنی برای بیننده محسوب می شود. در این بین اگر تعبیر خواب شش گوشه امام حسین(ع) را به نوعی حتی تاویل پذیر نیز بدانیم می توانیم دریابیم که دیدن این خواب برای بیننده از هر جنسیت و در هر جایگاهی که باشد در درجه نخست می تواند حامل شادمانی و مصون ماندن از بلایا باشد. در ادامه این مطلب سعی کرده ایم تا تعابیر مختلفی را که مرتبط با تعبیر خواب شش گوشه امام حسین(ع) هستند در اختیار شما قرار دهیم. بنابراین اگر قصد دارید در این مورد بیشتر بدانید ما را همراهی کنید.

نکته:

ضریح مطهر امام حسین(ع) به شکل شش گوشه می باشد و منظور از شش گوشه در این مطلب همین نکته است است.

تعبیر خواب شش گوشه امام حسین(ع) از دیدگاه معبران امروزی

اصولا یکی از نیت هایی که زائران را راهی حرم امام حسین(ع) می کند برآوردن حاجات و دعاهایی است که از درگاه حق تعالی خواستار شده اند. به دلیل مقام شامخی که امام حسین(ع) نرد مسلمانان دارد طبیعتا تعبیر خواب حرم آن حضرت و یا دست ساییدن بر ضریح آن با به طور کلی تعبیر خواب شش گوشه امام حسین(ع) می تواند در وهله نخست نشان دهنده مصون ماندن فرد از بلیه و حوادث دنیوی باشد. در واقع نخستین استنباطی که از تعبیر خواب شش گوشه امام حسین(ع) به دست می آید در امان مانده فرد از تهدیدات بیرونی و لطمات مختلفی است که به نوعی او را تهدیدی می کند ولی سایه خطر از سر او و خانواده اش کنار می رود.  معبران امروزی معتقد هستند که تعبیر خواب شش گوشه امام حسین(ع) می تواند بدین معنی باشد که فرد به دلیل رفتار نیکی که داشته است در برابر مشکلات دنیوی و حوادث پیش بینی نشده به یک نوع مصونیت دست پیدا می کند و در زیر سایه الطاف یزدان قرار می گیرد. فراموش نکنید اهمیت ضریح و بارگاه آن حضرت از نظر شیعیان امری انکار ناپذیر است و از همین رو تعبیر خواب شش گوشه امام حسین(ع) با توجه به باورمندی جامعه می تواند در تاویل و تعبیر نخستین از در امان ماندن او خبر دهد.

تعبیر خواب زیارت ضریح شش گوشه امام حسین

تعبیر خواب شش گوشه امام حسین(ع) و زیارت آن از دیدگاه امام صادق(ع)

امام صادق(ع) معتقد است که رفتن به حرم و یا زیارت بزرگان می تواند به معنای حاجت روایی باشد. به تعبیری دیگر تعبیر خواب شش گوشه امام حسین(ع) نیز از جمله مواردی است که در این تعریف جای می گیرد و می تواند تحقق رویاها و آرزوهای فرد را وعده دهد. همچنین امام صادق(ع) معتقد است که حضور فرد در جوار ضریح می تواند نشانه گشایش در کارها و تسهیل امور دنیوی و اخروی گردد. بدین معنی که اگر فرد  خواب ببیند در حرم به منظور زیارت وارد شود حاجتی که در دل دارد به زودی محقق خواهد شد. تعبیر خواب شش گوشه امام حسین(ع)  نیز می تواند نشانه ای تحقق یافتنی از  حاجت روایی فرد و انجام اعمال مفید وی  باشد.

تعبیر خواب شش گوشه امام حسین(ع) از منظر سایر معبران

ابن سیرین  به عنوان مرجع بلامنازع علم تعبیر خواب معتقد است که به طور کلی حضور در حرم بدین معنی می تواند باشد که فرد بیننده خواب از آفت و بلایای دنیوی به دور بوده و به حج خواهد رفت. از همین منظر اگر به قضیه نگاه کنیم می توانیم اینطور استنتاج کنیم که تعبیر خواب شش گوشه امام حسین(ع)  نیز در همین راستا بوده و فرد بیننده خواب به دو هدف در زندگی دست پیدا خواهد کرد: نخست وی از مخاطرات به دور بوده و در امان الطاف خداوند خواهد بود و دوم حاجتش روا خواهد شد. تعبیر خواب شش گوشه امام حسین(ع) از نظر معبران دیگری چون ابراهیم کرمانی نیز جای تامل دارد وی معتقد است که حضور در حرم می تواند به معنای مصون ماندن از گزند پادشاهان باشد. بنابراین اگر تعبیر خواب شش گوشه امام حسین(ع) را از این دیدگاه نیز بپذیریم باید اذعان کنیم که پذیرش این نظر نیز می تواند مایه خوشحالی فرد بیننده باشد چرا که غیر از مصونیت وی همچنین می تواند نشانه ای باشد از رسیدن منافع مادی از جانب امرا و سلاطین برای او جز خیر و رحمت نیست.

تعبیر خواب شش گوشه امام حسین(ع) از سایر دیدگاه ها

معبرین دینی معاصر اعتقاد دارند که دیدن خوابی که فرد در آن به زیارت کربلا برود در نخستین استنباطی که از آن به دست می آید  این امر به دلیل نیکوکردار بودن فرد و نیز اعمال خیری است که در طول زندگیش انجام داده است بنابراین تعبیر خواب شش گوشه امام حسین(ع) در گروه خوابهایی قرار می گیرد که نوید بخش موفقیت و شادمانی برای بیننده خواب می باشد.

سایر مطالب پیشنهادی :

تعبیر خواب زیارت (عتبات عالیات)

تعبیر خواب زیارت ضریح حضرت زینب

2 نظر

 1. زهـzahraـرازهـzahraـراsays:

  سلام خواب دیدم که در اتاقی کفن یا پارچه سفیدی وجود داشت که رویش خونی بود میگفتند خون امام حسین است و مردم آن را عبادت میکردند و می بوسیدند.

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   تعبیر خوابتان نشانه روایی حاجت است

 2. اتانازاتانازsays:

  باسلام و احترام من در عالم رویا دیدم ضریح و گنبد جدید برای حرم امام حسین میبردن و‌از دربی وارد شدن که بالای در نوشته بود امام رضا ... منم با ان جماعت همراه شدم و وارد حرم شدم دقیقا زیر گنبد شروع کردم به دعا کردن و همه دعاهام دعاهای خیر بود و دعا میکردم اگر خیر و صلاح هست من با فلانی ازدواج کنم زودتر انجام بشه .... تعبیر خوابم چیه؟؟ میشه به ایمیلم هم ارسال بشه. با نهایت احترام و تشکر از شما

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام بیانگر روزهای خوش یمن و سعادتمندی در زندگی اینده شما میباشد