تعبیر خواب نمره بد گرفتن و ضعف اعتماد بنفس

خیلی از ما انسان ها با اینکه دوران تحصیل را پشت سر گذاشته و به سن میانسالی پا گذاشته ایم،  اما همچنان گاهی اوقات رویایی در خصوص مدرسه و کلاس درس می بینیم. تعبیر خواب نمره بد گرفتن در رویا می تواند نشان دهنده ضعف اعتماد بنفس در شما باشد.

کلیات تعبیر خواب نمره بد گرفتن

تعبیر خواب نمره بد گرفتن یکی معمول ترین مفاهیم در تفسیر رویاها است. شما یقینا به این دلیل در حال خواندن این مقاله هستید که شب گذشته رویایی بد درخصوص امتحان و آزمون داشتید و احتمالا نیز نمره بدی در این امتحان کسب کرده اید. بنابراین سعی می کنیم تا بهترین تفسیر را در مورد این خواب به شما ارائه دهیم. تحقیقات بسیاری در این خصوص وجود دارد که چرا مردم پس از اتمام مدرسه، بازهم رویای کلاس درس و امتحان دارند. البته در اکثر این امتحانات رویایی افراد شکست خورده و یا نمره های بدی می گیرند. در نتیجه تجربیات برخی معبرین غربی، رویای کلاس و امتحان گاهی اوقات بسیار واقعی به نظر می رسد. خودکار شما اغلب در این امتحانات کار نمی کند و یا آمادگی لازم برای امتحان را ندارید. حتی مداد در جلسه امتحان رویاها می شکند! بهترین و اصلی ترین تعبیر خواب نمره بد گرفتن، داشتن احساس اضطراب در زندگی واقعی است. در بیشتر موارد تعبیر خواب نمره بد گرفتن به این معناست که در زندگی واقعی شما موضوعی وجود دارد که موجب استرس، اضطراب و نگرانی می شود.

تعبیر خواب نمره بد گرفتن در امتحان های مهم

تعبیر خواب نمره بد گرفتن در آزمون های مهم

تعبیر خواب نمره بد گرفتن در آزمون های مهم به احساسات درونی و شخصیت واقعی شما مربوط می شود. رویایی که در آن نتیجه ای از یک آزمون یا ارزیابی بدست می آورید، نشان دهنده جاه طلبی شما است. تعبیر خواب نمره بد گرفتن برای بسیاری از افراد مهم است چرا که این خواب و امتحان دادن یکی از رویاهای بسیار معمول است که از هر ده شخص، 5 نفر آن را تجربه می کنند. این رویا بیشتر برای افراد جوان رخ می دهد. اگر در زندگی بیداری همچنان محصل هستید و به مدرسه یا دانشگاه می روید، تعبیر خواب نمره بد گرفتن به این معناست که شما در معرض استرس و تنش هستید. البته برای بزرگسالان نیز دیدن چنین خوابی اصلا بعدی نیست و اغلب با اهدافی همراه است.

تعبیر خواب نمره بد گرفتن برای افراد بزرگسال که دوران تحصیل خود را پشت سر گذاشته اند، بدین معناست که شما در بیداری نیز احساس می کنید که مورد آزمون قرار دارید و بایستی سعی خود را به کار ببرید تا با موفقیت از این ارزیابی ها بیرون بیایید. تعبیر خواب نمره بد گرفتن برای افراد شاغل به این موضوع اشاره دارد که آن ها اهداف دشواری برای خود تعیین کرده اند که نیازمند توجه بیش از حد است. علاوه بر این آن ها باید برای رسیدن به هدف خود، احساسات و روابط را نیز در این مسیر دخیل کنید.

جزئیات بیشتر تعبیر خواب نمره بد گرفتن

تعبیر خواب نمره بد گرفتن به شما می گوید که نیازی به احساس تنش نیست و می توانید با سختی های زندگی کنار بیایید. زندگی طبیعتا زیر و بم دارد و نمی توان آن را بر روی یک صاف انتظار داشت. به راحتی می توان از استرس های این رویدادها در زندگی نجات پیدا کرد، به شرطی که شما با آگاهی بتوانید دلیل استرس خود را بیابید و آن را حل کنید. تعبیر خواب نمره بد گرفتن یک استعاره از نگرانی های روزمره در زندگی است. بعد از دیدن چنین رویایی احساسات مختلفی در شما بروز پیدا می کند. اغلب یک مسیر شغلی خاص در زندگی پیش می آید که در نتیجه تعبیر خواب نمره بد گرفتن است. این تلنگری است برای شما تا بدانید اگر وضعیت به همین منوال ادامه یابد، ممکن است نتایج کاری چندان که باید خوشایند نباشد. تعبیر خواب نمره بد گرفتن فقط بازتابی از ذهن شماست و برای درک بهتر آن بایستی همه جوانب زندگی واقعی خود را در نظر بگیرید.

تعبیر خواب نمره بد گرفتن در کلاس ، تعبیر خواب رد شدن در امتحان

تعبیر خواب نمره بد گرفتن و رد شدن در امتحان

تعبیر خواب نمره بد گرفتن در یک امتحان که نهایتا به رد شدن در آن می انجامد، صرفا نشان دهنده کم بودن اعتماد بنفس و عزت نفس شما در زندگی واقعی است. علاوه بر این ممکن است شما فردی باشید که مدام احساس گناه کرده و خود را در قبال تمامی اتفاقات بد زندگی مقصر می بینید که در نهایت به عصبی بودن شما منجر می شود. اگر شما در رویا قادر به فهمیدن جواب سوالات باشید اما نتوانید بازهم نمره قبولی بگیرید، این رویا مربوط به نگرانی های شما در زندگی واقعی است. البته معمولا کمتر ممکن است فردی چنین رویایی ببیند و بیشتر افراد در رویا نمی توانند پاسخ سوالات امتحانی را بیابند. 

تعبیر خواب نمره بد گرفتن و شکست در امتحان بازتاب ترس از شکست های واقعی در بیداری است.یا اینکه اغلب این رویاها زمانی اتفاق می افتد که احساس می کنیم توسط افرادی مورد قضاوت قرار می گیریم. بنابراین نگرانی از قضاوت های دیگران یکی دیگر از مفاهیم مهم در تعبیر خواب نمره بد گرفتن می باشد. یک تفسیر نهایی از تعبیر خواب نمره بد گرفتن نیز مربوط به زمانی است که ما در زمین خوردن و یا شکست کسی نقش داشته ایم و یا اینکه به عمد انتظارات اطرافیان را برآورده نساخته ایم. در کل می توان احساس نگرانی و ضعف اعتماد بنفس را در رویاهایی با مضمون امتحان و نمره بد عنوان کرد.

تهیه کننده : توپ تاپ

مطالب مرتبط...

24 نظر

 1. SarahSarahsays:

  با سلام.من امسال در آزمون تیزهوشان و نمونه شرکت کردم اما هنوز نتیجه اش اعلام نشده.اما دیشب خواب دیدم نتایج اعلام شده و من قبول نشدم و در خواب بسیارر ناراحت بودم و بی تابی می کردم.تعبیرش چی میتونه باشه؟سپاس.

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   تعبیر خوابتان نشانه موفقیت شماست

 2. فاطمه حسين زادهفاطمه حسين زادهsays:

  سلام خواب ديدم يكي از بچه ها مياد بهم ميگه استاد با يكي از بچه ها دعوا كرده منم پيش خودم گفتم اره با منم دعوا كرده بعدش ماميريم ببينيم قضيه دعوا چيه بعدش يهو ديدم جاي شلوغيه و دانشجوها اونجان و استاد بهم يه برگه داد يعني جواب اعتراض نمرمو داده و داده ١٥. و من پيش خودم ناراحت شدم چون قبلش بهم ١٤ داده بود ولي الان ١٥ داده درصورتي كه نمرم بالا بوده . در بيداري هم اين اتفاق افتاده و دقيقا استاد با من دعوا كرده بود و ازم عذرخواهي كرده و ابراز علاقه كرده ولي چون بهم علاقه داره و ميدونه معدلم بالاست و به نمره حساسم توبيداري بهم ١٤ داره تا من برم باهاش حرف بزنم و منو ببينه و من نرفتم و من رفتم پيش رئيس دانشگاه اعتراض كردم ولي خبري نشده و استادم نمياد حل كنه . ممنونم ميشه تعبيرشو بگيد.

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   تعبیر خوابتان نشانه اتفاقات و وقایع روزمره زندگیتان است

 3. فاطمه حسين زادهفاطمه حسين زادهsays:

  اخه ببينيد درسته اتفاقات روزمرم هستش ولي من واقعا تو بيداري اعتراض نمره زدم و هنوز استادم نمياد جواب بده ، ولي تو خواب ديدم بهم در جواب اعتراض كه قبلش ١٤ داده و براي نمره ١٤ اعتراض كردم در جواب اعتراض بهم ١٥ داده و من ناراحتم يعني اين تعبير نداره ؟

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   ممکن است خوابتان نشانه همین اتفاقات باشد و شما بزودی به مقصودتان برسید

 4. حناحناsays:

  سلام من امسال پشت کنکوریم و امروز خواب دیدم که دارم میرم سر جلسه کنکور و هی وسایلی که باید ببرم یادم و هی برمیگردم برسون میدارم و همش دارم میدوم و با این که بابام خونه ست زنگ میزنم آژانس که بیاد دنبالم و حسی که داشتم دقیقا حسی بود ک پارسال موقع رفتن سرجلسه داشتم عصبی و ناراحت از این که یه سالمو هدر دادم و الان چیزی بلد نیستم ☹️من نمیخوام همون اتفاق پارسال برام تکرار بشه

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام بیانگر مشوش بودن ذهن و فکر شما از موضوعات اخیر است

 5. ندانداsays:

  سلام من دیشب خواب دیدم که یه امتحانی از من گرفته شده نمره من 19/5شده بعد میرم پیش معلمم میگم این نیم نفره هم اشتباهی به من ندادید و اونم ونمرمو بیست میکنه.میخواستم بدونم تعبیر خواب من چیه

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام ممکن است مورد سنجش و امتحان قراربگیرید

 6. درسادرساsays:

  سلام من چند شب پیش خواب دیدم که نمراتم خیلی کمتر شده در حالی که من در امتحانات اخیر بیشتر نمره کسب کرده بودم و در کارنامه ام تمام نمرات ۱۲ و ۱۳ بود.. میشه لطفا تعبیر این خواب بگید خیلی نگران هستم

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام ممکن است نگرانی های در زمینه کاری برایتان ایجاد شود

 7. پروانه خانیپروانه خانیsays:

  سلام وقت بخیر ازمون استخدامی شرکت کردم دیشب خواب دیدم جواب همه سوالهام اشتباهه

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   بخاطر پریشانی افکارتون هست و اینکه شما چه باوری رو توی ذهنتون پرورش دادین

 8. پریاپریاsays:

  سلام وقت بخیر یه خواب عجیبی دیدم اسم امام ها را می شمردیم نوبت به امام جعفر صادق(ع)رسید با اسب از کتارم رد شد دنبالش یه سید اومد دستشو روی صورتم کشید بوسید یه بشقاب دستش بود امل نمیدونستم توش چیه گفت اینو در خانه عموت بریز از شرش در امان باشی

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   برآورده شده آرزو و حاجات در روز ولادت امام صادق نذری انجام بدین و متوجه باشین باور و اعتقاد و اعتماد صادقانه خیلی مهم

 9. راحلهراحلهsays:

  با سلام، من پریروز امتحان نوبت مطالهعات دادم و به گمونم نمرم یکم پایین شده ، من دیشب خواب دیدم معلم مطالعاتم از من خشمگین است و به مادرم زنگ زده و من یادمه نمرم۱۱ شده بعد من قول دادم که الان ازم مطالعات بپرسن تا نمرم بهتر شه.. تعبیرش چیه؟!

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام این رویا نشان دهنده درگیری های ذهنی و فکر شما از موضوعات اخیر است

 10. سامانسامانsays:

  سلام من دیشب خواب دیدم که معدلم پایین آمده و از همه ی دوستانم جاموندم اون ها جایزه گرفتن ولی من هیچ. این تعبیرش چیه؟

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام یه شکست کوچیک تو زندگیتون اتفاق می افته

 11. GhazalGhazalsays:

  سلام خسته نباشید من دیشب خواب دیدم امتحان زبان دادم و معلم هم امتحان رو تصحیح کرد و من نمرم از ۲۰ ، ۱۰ شد ولی تاحالا هم نشده که توی واقعیت امتحانیمو بد بدم تعبیرش چی میشه

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام ممکن است مورد ازمایش و سنجش قراربگیرید

 12. صباصباsays:

  سلام من دیشب خواب دیدم تو یه صف وایستادم برای گرفتن کارنامه......بعد از اینکه کارنامم رو گرفتم دیدم معدلم 18.25شده در حالی که فکر میکردم 20 میشه حتی معلم ورزش هم که بهم 20 داده بود دیدم تو کارنامه 18 داده......داشتم تو خواب از ترس سکته میکردم خدارو شکر واقعی نبود!!!خواهش میکنم تعبیرش کنین.

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام این رویا نشان دهند پایین بودن اعتماد به نفس درزندگیتان است

 13. حناحناsays:

  سلام من فارغ التحصیلم و دارم برای کنکور میخونم و دیشب خواب دیدم که با دوستای مدرسه م یه جایی هستیم که دارن بهمون یه کارنامه ای میدن بعد من احساس می‌کردم که خیلی خیلی خراب کردم واسه همین دوست نداشتم جلو بقیه دنبال کارنامم بگردم چون مثل اینکه کارنامه بقیه خوب بود بعد که شجاعت به خرج دادم و رفتم دیدم اسم من و چند نفر دیگه تو بین برگه ها نیست و گفتم حتما افتادیم که کارناممونو جدا کزدن بعد دیگه ناراحت شدم و بیخیال پیدا کردنش شدم و دیگه از اینجا به بعد و یادم نمیاد فقط یادم میاد آخر خواب مامانم اومد گفت کارنامتو گرفتم از چهرشم هیچی معلوم نبود بعد یکی از دوستام پرسید خوب بود مامانم گفت آره خیلی اما با این که خیلی خوب بود به گفته خودش یواشکی نشونم داد و من ی عدد 44 یادمه و بیدار شدم

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام باید سعی کنید ذهن و فکر خود را از موضوعات بیهوده ازاد کنید و در مشکلات به خداوند توکل کنید

 14. نازنیننازنینsays:

  سلام وخسته نباشید.من مجردم وکنکوری هم هستم.وخواب دیدم برگه امتحانی رابهم دادندولی نمیدانم چه امتحانی داده بودم. نمره ام ۲۰شده بود.یکی از هم کلاسی های قدیمی ام هم بودکه همان امتحان راداده.ولی اون نمره اش۱۰شده بود ونمره اش راقایم میکردکه من نبینم ولی من دیدم.

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام ممکن است در روزهای اخیر مورد سنجش . ازمایش قرار بگیرید

 15. امیرامیرsays:

  من خواب دیدم که توی امتحان 15 گرفتم و خیلی ناراحت شدم چشمام پر شد و یه دفعه خوشحال شدم و گفتم جبران میکنم تعبیرش چی میتونه باشه؟

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   در تصمیمی تجدید نظر می کنین

 16. حجت رضاییحجت رضاییsays:

  خواب دیدم بهمراه دوستم رفتم به استودیوی یکی از خوانندگان مطرح کشور و بعد اون فرد فایل صدایی که توسط من روی یه قطعه ای خوانده شده بود ارزیابی کرد و آمار اون رو با آمار استاندارد مقایسه کرد و معلوم شد که من ۷۰ تا خطا دارم و من کمی تو دلم جا خوردم که واسه خواننده شدن خیلی تلاش زیاد میخواد ولی خیلی هم نگران نشدم چونیش خودم گفتم مگه من خواننده نشم مگه قراره چه اتفاقی بیاقته

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   رویای پریشان است

 17. نگارنگارsays:

  سلام. من محصل نیستم. و خواب دیدم امتحان ریاضی دارم. با استرس زیاد . پددم میخواست من برسونه جلسه امتحان ادرس و نداشتم و دقیقه اخر از یکی از دوستام گرفتم . کلا خیلی استرس داشتم

 18. نگارنگارsays:

  سلام. من محصل نیستم. و خواب دیدم امتحان ریاضی دارم. با استرس زیاد . پددم میخواست من برسونه جلسه امتحان ادرس و نداشتم و دقیقه اخر از یکی از دوستام گرفتم . کلا خیلی استرس داشتم

 19. علی احمدیعلی احمدیsays:

  سلام مادرم دیشب در خواب دیده که نمره امتحانات من خیلی بد شده درحالیکه من تا حالا هیچ وقت این اتفاق برای من رخ نداده و همیشه نمره هام بالا بود ...ار ممکنه تعبیر کنید خلی ممنون میشم

 20. هورام حکیمیهورام حکیمیsays:

  من توی خواب دیدم که تنها نمره ی بالا دهم ۱۷ بوده ولی یه نمره توی درس تفکر داشتم که ۷ بود و معدلم ۱۴/۵ شده بود البته بعدش فهمیدم که اوت هفتی که گرفتم باید بیست می شدم چون امتحان ۷ نمره بوده و من ۷ از ۷ اوردم و توی خواب خیلی خیلی نگران بودم و اینکه من هنوز دانش آموز هستم.

 21. SatiyarourmazdSatiyarourmazdsays:

  درود بر شما مادرم خواب دیده که رفتیم برای گرفتن کارنامه ولی دو تا تجدید داشتم این به چه معنی است مثل اینکه در خواب هم خیلی ناراحت بودم

 22. نیمانیماsays:

  من در خواب دیدم که اصلاح شده امتحانات نوبت دوم رو معلم ریاضی به ما تو کلاس میده و به من نمره هفت داده من خیلی نگران و مضطرب بودم میگفتم آقا چرا آخه اونم گفت نمی‌دونم دیگه اون نمره رو گرفتی. ⁦☹️⁩

 23. ندای کلماتندای کلماتsays:

  باسلام خودم دانشجو هستم خوب دیدم سر کلاس با یک سری از همکلاسی های دبستان هستم و معلم زبان دوره راهنمایی قصد گفتن املا ب ما را دارد کلامات املا ب یک زبان خاصی بود ک تا ب حال ندیده بودم حتی توی خواب زمان کافی برای مطالعه قبل از آزمون رو نداشتم و دوستم سعی میکرد ک چند کلمه از کلمات رو بهم آموزش بده و کلمات رو با خودکار آبی روی کاغذ مینوشت از معلمم درخواست کردم ک زمان مطالعه بهمون بده ولی ایشون قبول نکردن و حین این ک معلم قصد شروع آزمون رو داشتن از خواب بیدار شدم و ضمن این ک روی دفتر دوستم یکی از خوراکی هایی بود ک مورد علاقه من بودن ممنون میشم تعبیر خوابم رو بهم بگین

 24. بنیامینبنیامینsays:

  به نام خدا من دیشب خواب دیدم کارنامه ام اومده و نمره هام بد و پدر منم از من عصبانی است تعبیر این خواب