تعبیر خواب دنبال خانه گشتن

خانه در رویا از دیدگاه روانشناسان و معبرین بیشتر به شخصیت درونی ما و جنبه های پنهان در ضمیر ناخودآگاه مربوط می شود. تعبیر خواب دنبال خانه گشتن نیز نمادی از خانواده و اتفاقات درون آن می تواند باشد. به عنوان مثال دلخوری ها و یا یا روابط خانوادگی از جمله این موارد هستند.

روانشناسی و تعبیر خواب دنبال خانه گشتن

تعبیر خواب دنبال خانه گشتن از موضوعاتی است که روانشناسان نیز به آن علاقه مند بوده اند. کارل یونگ در بسیاری از کتاب های خود مطرح کرد که وی بارها با خواب خانه روبرو بوده است. اما این خواب چه تعبیری می تواند داشته باشد؟ کشف حوزه های ناشناخته خانه ای که در آن زندگی می کنیم می تواند یکی از جنبه های تعبیر خواب دنبال خانه گشتن باشد. اما یونگ روانشناس مطرح تاریخ بر این باور بود که خانه در رویا، نمایشی از شخصیت درونی او است. در واقع وی بر این باور بود که تعبیر خواب دنبال خانه گشتن اغلب به جنبه های از شخصیت های درونی افراد اشاره می کند و وسایلی که در آن خانه مشاهده می کنند، می تواند به پیشرفت های جدید در زندگی مربوط گردد. کارل یونگ از جمله کسانی است که اعلام می کند خانه در رویاها ممکن است امنیت و استقرار را نشان دهد. گاهی اوقات ما زمانی رویای خانه را می بینیم که در زندگی روزمره با رویدادی بسیار ناخوشایند و عصبی کننده روبرو شده ایم. زمان آن رسیده که از این حال بد خارج شده و به آسایشی امن برسیم. اگر شما در رویا به دنبال خانه بودید اما در دوردست خانه ای را مشاهده کردید که نوری آزاردهنده از آن به چشم می خورد، متاسفانه نشان دهنده احساس سخت سقوط از مراحل موفقیت آمیز در زندگی است.

تعبیر خواب دنبال خانه گشتن از دیدگاه معبرین غربی

تعبیر خواب دنبال خانه گشتن از منظر معبرین غربی نیز تا حد زیادی به نظریات یونگ نزدیک است. به طوریکه آن ها نیز خانه در رویا را تشبیهی از جنبه های شخصیت افراد می دانند و این رویا در خصوص ساختمان و تعبیر خواب دنبال خانه گشتن می تواند به تصمیم گیری های ما در زندگی کمک کند.  

تعبیر خواب دنبال خانه اجاره ای گشتن

جزئیات بیشتر در تعبیر خواب دنبال خانه گشتن

تعبیر خواب دنبال خانه گشتن به طبقات و سایر جزئیات نیز بستگی دارد. به عنوان مثال اگر شما به دنبال خانه ای در طبقه دوم بودید، نماد افکار آگاهانه می باشد. اما طبقات پایین تر و همچنین زیرزمین به افکار ناخودآگاه و جنبه های پنهانی شخصیت شما مربوط می شود. برخی از مناطق خانه می تواند به زمان های مختلفی در زندگی شما اشاره کند. همچنین نگرش ها و ارزش هایی که در طور زندگی تجربه کرده و یا پذیرفته اید قسمتی از تعبیری است که قسمت های مختلف خانه به آن ها مربوط می شود. تعبیر خواب دنبال خانه گشتن و پیدا کردن یک خانه جدید، نمادی جالب بوده و به تازگی در زندگی اشاره می کند. شما در دنیای بیداری به دنبال امنیت و یافتن ارزش های واقعی هستید.

آمادگی لازم برای ورود به دنیای ناشناخته ها را کسب کرده اید. البته اگر شما فردی هستید که در دنیای واقعی از ورود به جاهای ناشناخته و مکان های جدید اجتناب می کنید،در این حالت تعبیر خواب دنبال خانه گشتن یک عکس العمل طبیعی ذهن ناخودآگاه به این شخصیت است. ساختن خانه در رویا می تواند بسیار شگفت انگیز و هیجانی باشد. تعبیر خواب ساختن یک خانه در رویا همیشه بازتاب بنیان و اساس زندگی است. چنین رویایی می تواند نشان دهنده این موضوع باشد که سعی دارید با تمام قوا از پایه و اساس زندگی و خانواده خود مراقبت نمایید. طبیعتا در هر زندگی حملات و اتفاقات ناخوشایند وجود دارد اما ساختن خانه در رویا ما را از فروپاشی در برابر این رویدادها محافظت می کند. اما اگر خانه رویاهای خود را در خواب دیدید چطور؟! دیدن یک خانه رویایی و شگفت انگیز می تواند حامل خبرهای بسیار خوب و خوشحال کننده برای شما باشد. زیبایی و شکوه خانه شما در رویا هرچه بیشتر باشد، به همان اندازه بار مثبت این خبرها بیشتر خواهد بود.

تعبیر خواب دنبال خانه گشتن ممکن است به خانواده شما مربوط شود

تعبیر خواب دنبال خانه گشتن گاهی اوقات به معنای خانواده و روابط خانوادگی است. به عنوان مثال عدم توانایی برای یافتن خانه نشان می دهد که احتمالا شما از بیگانگی در خانواده رنج می برید. چنین رویاهایی اغلب زمانی اتفاق می افتد که ما احساس می کنیم نمی توانیم مشکلاتمان را در خانواده حل و فصل کنیم و یا کسی به ما اهمیتی نمی دهد. خانه یک تصویر نمادین از مکانی امن در دنیای بیداری است. بنابراین تعبیر خواب دنبال خانه گشتن و عدم توانایی در یافتن آن به مشکلات امنیتی پیش روی زندگی افراد اشاره دارد. 

اگر شما در رویا گم شده و نمی توانید راه بازگشت به خانه را پیدا کنید، در این حالت تعبیر خواب دنبال خانه گشتن نشان دهنده بازنده بودن در زندگی واقعی است. این در حالیست که اگر خود را در یک کشور خارجی دیدید و قادر نبودید به خانه بازگردید، نشان دهنده نیاز شما به آرامش و تفکر درباره چگونگی رویدادهای اخیر زندگی است. اما بهتر است توجه زیادی به زندگی و روابط خود در واقعیت داشته باشید. گاهی اوقات فروپاشی همه روزهای خوب با یک اتفاق ساده و یا کم کاری ناچیز ممکن می شود.

تهیه کننده : توپ تاپ

مطالب مرتبط...

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...