دیدن مکرر یک فرد در خواب به چه معناست

تعبیر دیدن مکرر یک فرد در خواب نیاز به توضیحات مختصری درباره ماهیت و دلایل خوابهای ما دارد. خواب دیدن از موضوعاتی است که همیشه مورد توجه دانشمندان و روانشناسان بوده است. آنها عموما خواب ها و رویاها را نمادی از درونیات، افکار، احساسات و عواطف، ودرمجموع ضمیر ناخودآگاه  انسان می دانند.اما اگر این خواب ها تکرار شوند و موضوع یا فرد واحدی به صورت مکرر در خواب انسان دیده شود نیاز به کنکاشی دقیقتر در دوره های مختلف زندگی انسان و اثر اتفاقات روی ذهن او دارد.

به عقیده روانشناسان دیدن مکرر یک فرد در خواب اصلا موضوع پیش پا افتاده ای نیست و چه آن شخص آشنا و صمیمی و چه غریبه یا دشمن انسان باشد، این نوع خواب بسیار مهم است.از آنجا که دیدن مکرر یک فرد در خواب امری شایع در تمام دنیا است و حدود دو سوم از انسان ها خوابهای تکراری را تجربه می کنند، تحقیقات نشان می دهد که ممکن است دیدن مکرر یک فرد در خواب لزوما به معنی ارتباط با آن فرد یا نشات گرفته از آن نیست، بلکه خوابها معمولا نمادها و نشانه ها را مجسم می کنند. از این رو باید به رابطه بین آن فرد و دیدن مکرر آن فرد در خواب، با موضوعات و نگرانی های ذهنی انسان توجه شود.

روانشناسان بالینی از جمله دکتر جان مایر ، معتقدند که بر خلاف باور برخی افراد، ذهن و مغز انسان در زمان خواب به فعالیت خود ادامه می دهد و خاموش نمی شود. مغز چیزی شبیه کامپیوتر‌ است و در طول مدت خواب انسان، اطلاعات دریافتی در طول روز را طبقه بندی می کند. خواب دیدن نیز وابسته و مرتبط با همین طبقه بندی اطلاعات است. اما این اطلاعات فقط شامل موضوعاتی که انسان از آن مطلع است و آنها را به یاد می آورد نیست. بلکه شامل تاثیرپذیری احساس و عاطفی از رویدادها و افراد دیگر نیز هست. پس دیدن مکرر یک فرد در خواب نباید نادیده گرفته شود و اگر به طور منظم و مکرر اتفاق بیفتد می تواند نمادی از اضطرابها و احساس ترس و استرس انسان باشد. 

تعبیر خواب یک شخص تکراری بطور مکرر


دکتر مایر اشاره می کند که معمولا خوابها دقیقا به همان شکل قبل تکرار نمی شوند اما موضوعاتی که تکرار می شوند نشان دهنده مسئله ای هستند که در ذهن و ضمیر شما حل نشده باقی مانده است و اثر درگیر کننده آن همچنان در نهاد شما ادامه دارد. تا زمانی که آن مسئله حل نشده باقی بماند این خوابها با همین موضوعات تکراری ادامه پیدا خواهند کرد. پس بهترین کار این است که اطلاعات ورودی کامپیوتر ذهن خود را عوض کنید تا بتواند مسئله را حل کرده و تکرار را متوقف کند. دیدن مکرر یک فرد در  خواب شما باید بررسی شده و ارتباطش با موضوع یا موضوعاتی خاص در زندگی که بر روی ذهن شما تاثیر گذاشته است مشخص شود. با این ترسها و اضطرابها و موضوعات حل نشده روبرو شوید و با بررسی مجدد آنها را یک بار برای همیشه حل کنید. 

حال اگر فردی که مکررا در خواب میبینید فردی باشد که در واقعیت به او علاقه دارید این نمادی از اهداف و اشتیاق ها و انگیزه های شما در زندگی است. اما لزوما اشاره به اهداف زندگی شما در موضوعات حسی و عاطفی نیست و ممکن از به مسائلی از قبیل تحصیلات شما، کار شما و ... هر چیزی که باعث شوق و انگیزه شما است اشاره کند. حال توجه کنید که در موقع دیدن مکرر یک فرد در خواب که در بیداری به او علاقه دارید چه حسی را تجربه می کنید. اگر در هنگام خواب احساس تنش و معذب بودن دارید نشان دهنده مشکلاتی است که در کارهای انگیزه بخش زندگی خود تجربه می کنید و مانع اشتیاق شما می شود و شما را دلسرد می کند.

بنابراین تعبیر دیدن مکرر یک فرد در خواب در این حالت این است که آن موضوعاتی که باعث ترس و استرس و از بین رفتن انگیزه شما شده اند را پیدا کنید و با آن رو به رو شوید و سعی کنید این مشکلات را حل کنید یا راههای دیگری پیدا کنید.


بیشتر بخوانید :

تعبیر خوابی که چند بار دیده شود


11 نظر

 1. NazgolNazgolsays:

  سلام..من چند شب پشت سر هم خواب پسر عموم که چند سال پیش بهش علاقه داشتم رو میدیدم..توی خواب دو سه بار میخواست بیاد خواستگاریم و خواب آخرم هم قرار بود با شخص دیگری ازدواج کند ولی آخر امد گفت که با تو میخوام ازدواج کنم..تعبیر خواب چیه؟

  • مدیر سایتمدیر .(modiriyat) :

   سلام میتواند نشان دهنده فکر و ذهن مشوش باشد

 2. sanasanasays:

  سلام من هر ماه خواب معلمم را که سال پیش بهم درس داده بود رو میبینم که در واقعیت هیچ علاقه احساسی بهش ندارم

  • مدیر سایتمدیر .(modiriyat) :

   باسلام تعبیر خوابتان نشانه اتفاقات گذشته است

 3. maryammaryamsays:

  سلام من تقریبا هرروز خواب پسری که قبلا دوسش داشتمو میبینم،بعضی وقتا بافکر اون و بعضی وقتا بدون فکر کردن به اون خوابم میبرم،میخام بدونم چرا اون همیشه تو خواب من هست،من دیگه علاقه ای بهش ندارم ولی خوابشو زیاد میبینم.

  • مدیر سایتمدیر .(modiriyat) :

   سلام به علت پریشانی فکر و ذهن شماست

 4. میم الفمیم الفsays:

  من دخترم وخواب یکی ازدوستامو ک ب شدت دوسش دارمو میبینم نزدیک 4 5 ماهه ک خوابشو میبینم بعضی شبام هس بهش فک نمیکنم اما میبینم تو واقعیت جنگه اما تو خوابم باهم خوبیم

  • مدیر سایتمدیر .(modiriyat) :

   به احتمال زیاد در فکر شما هستند

 5. سینسینsays:

  سلام من یه دخترم و خواب یه پسر همسن و سالمو دیدم که اصلا نمیشناختمش و حتی اسمشم نمیدونستم در حالیکه ایشون تو خواب پسر عموی من بودن! و توی خواب ما باهم خیلی خوب بودیم

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   نشانه‌ی این است که نقشه‌ها و برنامه‌هایتان عملی خواهد شد

 6. ......says:

  سلام و خسته نباشید خدمت شما دوست من مدتی هست که(تقریبا دو هفته یا بیشتر) هرشب خواب یه خواننده معروف خارجی رو میبینه که الان در قید حیات نیستن قبل از شروع این خواب های سلسله وار هم خیلی درگیر این خواننده نبوده و فقط اهنگاشو گوش میداده ولی الان مدتیه که این خوابا اذیتش میکنن

  • مدیر سایتمدیر .(modiriyat) :

   تعبیر خوابشان نشان دهنده موفقیتشان است

 7. م‌.حم‌.حsays:

  سلام من پسر هستم ،‌ چند ماهه که خواب یکی از دوستانم رو که در واقعیت با هم قهریم رو میبینم. در خواب رابطم باهاش خوبه و قهر نیستیم ، تعبیرش چیه؟

  • مدیر سایتمدیر .(modiriyat) :

   سلام بیانگر کینه ای است که در بین شماست کدورت ها را کنار بگذارید

 8. م جم جsays:

  سلام خسته نباشید من پسر هستم من از یه دختر تو فامیلمون خوشم میاد و چند باری بهش ابراز علاقه کردم البته به صورت غیرمستقیم ولی الان نزدیک به یک ماه که خواب اونو میبینم فقط تو خوابم نه اصلا احساس پشیمونی یا ضعف یا استرس و ترس ندارم تعبیرش چیه

  • مدیر سایتمدیر .(modiriyat) :

   تعبیر خوابتان نشانه علاقه شما به ایشان است

 9. امیرامیرsays:

  سلام بر شما دوست عزیز من یک سوال دارم، من هر روز حدود 2 هفته هستش که خواب پسر داییم هم را میبینم در حالی که اصلا به کسی فکر نمیکنم پ و اصلا سراغ دیگران بیشتر نمی روم آیا میتوانید نظر خود را بیان کنید. چرا باید خواب ببینم پسر داییم در خواب من با من است؟ شاید اگه دختر بودم بله طبیعی میشد ولی اصلا نمیدونم واسه چی هستش..

  • مدیر سایتمدیر .(modiriyat) :

   سلام ممکن است به کمک احتیاج دارند و یا بیانگر دلتنگی و همدلی شما است

 10. علیعلیsays:

  سلام من چند ۳ شبه خواب دختری رو که دوسش داشتم و دارم رو میبینم میخوام بدونم اون هم خواب منو میبینه یا به فکر من هست؟

  • مدیر سایتمدیر .(modiriyat) :

   تعبیر خوابتان نشانه علاقه شما به ایشان است

 11. Sara chSara chsays:

  سلام وقت بخیر لطفا جواب بدید خیلی بران مهمه من قبلا با یه پسری به مدت ۶ سال بودم رابطم با جنگ و دعوا ولی با علاقه دو طرفه تموم شد و من الان ۵ ساله ازدواج کردم ولی هر شب میاد به خوابم میدونم که اون با این موضوع کنار اومده منم ازدواج کردم ولی هر شب میاد به خوابم و باعث دلتنگی زیادم میشه دلیلش چیه

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   احتمالا در شرایط حساسی قرار گرفته اید و فکر می کنید که مجبور به انجام کاری شده اید که تمایلی به انجام آن ندارید.