دیدن مکرر یک فرد در خواب به چه معناست

تعبیر دیدن مکرر یک فرد در خواب نیاز به توضیحات مختصری درباره ماهیت و دلایل خوابهای ما دارد. خواب دیدن از موضوعاتی است که همیشه مورد توجه دانشمندان و روانشناسان بوده است. آنها عموما خواب ها و رویاها را نمادی از درونیات، افکار، احساسات و عواطف، ودرمجموع ضمیر ناخودآگاه  انسان می دانند.اما اگر این خواب ها تکرار شوند و موضوع یا فرد واحدی به صورت مکرر در خواب انسان دیده شود نیاز به کنکاشی دقیقتر در دوره های مختلف زندگی انسان و اثر اتفاقات روی ذهن او دارد.

به عقیده روانشناسان دیدن مکرر یک فرد در خواب اصلا موضوع پیش پا افتاده ای نیست و چه آن شخص آشنا و صمیمی و چه غریبه یا دشمن انسان باشد، این نوع خواب بسیار مهم است.از آنجا که دیدن مکرر یک فرد در خواب امری شایع در تمام دنیا است و حدود دو سوم از انسان ها خوابهای تکراری را تجربه می کنند، تحقیقات نشان می دهد که ممکن است دیدن مکرر یک فرد در خواب لزوما به معنی ارتباط با آن فرد یا نشات گرفته از آن نیست، بلکه خوابها معمولا نمادها و نشانه ها را مجسم می کنند. از این رو باید به رابطه بین آن فرد و دیدن مکرر آن فرد در خواب، با موضوعات و نگرانی های ذهنی انسان توجه شود.

روانشناسان بالینی از جمله دکتر جان مایر ، معتقدند که بر خلاف باور برخی افراد، ذهن و مغز انسان در زمان خواب به فعالیت خود ادامه می دهد و خاموش نمی شود. مغز چیزی شبیه کامپیوتر‌ است و در طول مدت خواب انسان، اطلاعات دریافتی در طول روز را طبقه بندی می کند. خواب دیدن نیز وابسته و مرتبط با همین طبقه بندی اطلاعات است. اما این اطلاعات فقط شامل موضوعاتی که انسان از آن مطلع است و آنها را به یاد می آورد نیست. بلکه شامل تاثیرپذیری احساس و عاطفی از رویدادها و افراد دیگر نیز هست. پس دیدن مکرر یک فرد در خواب نباید نادیده گرفته شود و اگر به طور منظم و مکرر اتفاق بیفتد می تواند نمادی از اضطرابها و احساس ترس و استرس انسان باشد. 

تعبیر خواب یک شخص تکراری بطور مکرر


دکتر مایر اشاره می کند که معمولا خوابها دقیقا به همان شکل قبل تکرار نمی شوند اما موضوعاتی که تکرار می شوند نشان دهنده مسئله ای هستند که در ذهن و ضمیر شما حل نشده باقی مانده است و اثر درگیر کننده آن همچنان در نهاد شما ادامه دارد. تا زمانی که آن مسئله حل نشده باقی بماند این خوابها با همین موضوعات تکراری ادامه پیدا خواهند کرد. پس بهترین کار این است که اطلاعات ورودی کامپیوتر ذهن خود را عوض کنید تا بتواند مسئله را حل کرده و تکرار را متوقف کند. دیدن مکرر یک فرد در  خواب شما باید بررسی شده و ارتباطش با موضوع یا موضوعاتی خاص در زندگی که بر روی ذهن شما تاثیر گذاشته است مشخص شود. با این ترسها و اضطرابها و موضوعات حل نشده روبرو شوید و با بررسی مجدد آنها را یک بار برای همیشه حل کنید. 

حال اگر فردی که مکررا در خواب میبینید فردی باشد که در واقعیت به او علاقه دارید این نمادی از اهداف و اشتیاق ها و انگیزه های شما در زندگی است. اما لزوما اشاره به اهداف زندگی شما در موضوعات حسی و عاطفی نیست و ممکن از به مسائلی از قبیل تحصیلات شما، کار شما و ... هر چیزی که باعث شوق و انگیزه شما است اشاره کند. حال توجه کنید که در موقع دیدن مکرر یک فرد در خواب که در بیداری به او علاقه دارید چه حسی را تجربه می کنید. اگر در هنگام خواب احساس تنش و معذب بودن دارید نشان دهنده مشکلاتی است که در کارهای انگیزه بخش زندگی خود تجربه می کنید و مانع اشتیاق شما می شود و شما را دلسرد می کند.

بنابراین تعبیر دیدن مکرر یک فرد در خواب در این حالت این است که آن موضوعاتی که باعث ترس و استرس و از بین رفتن انگیزه شما شده اند را پیدا کنید و با آن رو به رو شوید و سعی کنید این مشکلات را حل کنید یا راههای دیگری پیدا کنید.


بیشتر بخوانید :

تعبیر خوابی که چند بار دیده شود


هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...