تعبیر خوابی که چند بار دیده شود

تقریبا همه انسان ها خواب میبینند. اما گاهی خوابها به دفعات برای انسان تکرار می شوند. به خصوص برای افرادی که زیاد خواب می بینند برخی موضوعات یا مکان ها در خوابهایشان مکررا اتفاق می افتد. ممکن است این موضوعات بدون هیچ تغییری در خواب بعدی دیده شوند یا ممکن است با اندک تغییری ولی با موضوعیت یکسان اتفاق بیفتند. حتی ممکن است خواب اتفاقات مختلف و کاملا متفاوتی را ببینید اما هر بار در یک مکان واحد در خواب شما اتفاق بیفتند. 

در اغلب موارد پس از یک تجربه بزرگ و تغییر روحیات فرد این رویاهای تکرار شونده شکل میگیرند. مثلا در افرادی که اتفاق خاصی را از سر گذرانده اند یا در افرادی که بلوغ را پشت سر گذاشته اند، کسانی که مهاجرت کرده اند یا افرادی که ازدواج کرده و به خانه جدید رفته اند. آن نوع احساس عمیقی که فرد در این تجربه ها دارد روی موضوع و دفعات و نوع تکرار خوابهایش اثر می گذارد.بنابراین تعبیر خوابی که چند بار دیده شود به عوامل زیادی بستگی دارد.

تعبیر دیدن یک خواب تکراری

ریشه خوابهای تکرار شونده: 

در مورد تعبیر خوابی که چند بار دیده شود باید گفت اصولا چون خواب و رویای آدمی به شدت تحت تاثیر واکنشهای ذهنی او نسبت به اتفاقات قرار دارند و اغلب این واکنشها در مقابل اتفاقات یکسان، ثابت هستند، پس خوابهایی که تحت تاثیر این احساسات و ذهن انسان هستند نیز ثابت و تکراری می مانند. دلیل دیگر خوابهای تکراری واکنش ضمیر ناخودآگاه انسان است برای ایجاد حالتی در ذهن که باعث شود تصمیم گیری درستی در مورد موضوع خاصی شکل بگیرد. ممکن است افراد، مکان ها و موضوعات تکراری خواب شما نماد و نشان چیزی باشند. برای تعبیر خوابی که چند بار دیده شود با توجه به ارتباط معنایی و موضوعی خوابتان با اتفاقات زندگیتان باید این نمادها معنی شوند .

تعبیر خوابی که چند بار دیده شود چیست:

عموما خوابهای تکراری نشان از حس ترس درونی شما است که زمانی بر اثر اتفاق خاصی در شما شکل گرفته است. گاهی نیز تعبیر خوابی که چند بار دیده شود نشان از هشدار ذهن انسان نسبت به آن موضوع خاص یا موضوعاتی پیرامون آن دارد که ریشه در این ترسها و اضطراب انسان دارد.

سایت توپ تاپ

تعبیر خوابی که چند بار دیده شود با توجه به نماد و نشانه ها این است که شما هشیار باشید در مقابل موضوعاتی که در نهاد و ضمیر ناخودآگاه شما ترس و اضطراب ایجاد کرده است. و با واکنشهای به موقع و درست آن موضوع خاص را مدیریت کنید. یا با آن ترس خاص که در عمق وجودتان شکل گرفته است روبرو شده و آن را از بین ببرید.ممکن است شخصی برای چندین بار بصورت پی در پی خواب یکی از بستگان ، دوستان و یا آشنایان خود را که مرده است می بیند و همین موضوع احتمال دارد در او ایجاد نگرانی کند ، در جایی که اساسا بر اساس علم تعبیر خواب چنین موردی فقط در بعضی از شرایط نادر و خاص میتواند معنای بدی داشته باشد و در اکثر حالات هیچ خطر و یا تفسیر شومی به دنبال ندارد و حتی در موارد زیادی نیز میتواند مثبت و همراه با منفعت باشد.

چگونه خوابهای تکراری را متوقف کنیم:

توجه داشته باشید که محیط های مختلف و شخصیت های خواب نماد بخشی از وجود بیننده خواب هستند. اما اتفاقات و موضوعات نشان دهنده رشد روانی و شخصیتی فرد هستند. اگر موضوعات خواب ها تغییری نکند نشان دهنده این است که شخصیت و ذهن و احساسات بیننده دچار عادت در موضوعاتی خاص شده است. گاهی رویاهای تکراری نشان از اتفاقاتی در دوران کودکی انسان هستند که روی عواطف و ذهن او به شدت تاثیر گذاشته است. به همین دلیل با ریشه یابی اتفاقات مشابه موضوع خواب در دوران کودکی یا نوجوانی می توان به مرور آن خواب را متوقف کرد.

اگر میخواهید دیگر خواب شما تکرار نشود لازم است احساسات و واکنشهای خود را نسبت به موضوعات بررسی کنید و با آن روبرو شوید. برای این کار بهتر است از روانشناس کمک بگیرید زیرا به هر حال خوابهای انسان ریشه در روان او دارند. این امر کمک می کند روی عادتهای ذهنی خود کار کنید و آنها را تغییر دهید. و به همین میزان خواب شما که تحت تاثیر این احساسات است نیز تغییر کرده یا متوقف می شود.

به طور کلی می توان گفت تعبیر خوابی که چند بار دیده شود صرف نظر از دفعات تکرار یا بازه زمانی آن، نشان دهنده استرس فرد نسبت به موضوع یا موضوعاتی خاص است.

گردآورنده : توپ تاپ

مطالب مرتبط...

7 نظر

 1. حجت رضاییحجت رضاییsays:

  سلام من دائما خواب اقوام نزدیکم مثل عمو عمه دایی خاله پسر و دختر عمو پسر و دختر خاله و... رو میبینم...دلیل این خوابها چیست؟

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   درود ، فقط برگرفته از برخی از نیروهای مثبت و یا منفی درونی تان است.

 2. Ali LashkariAli Lashkarisays:

  سلام من بعضی شبا خواب میبنم گرد خاک جمع میشن به شکل یه گرد باد بعد مثل یه بمب منفجر میشه تعبیر چیه ممنون میشم اگه پاسخ دهید.

  • مدیر سایتمدیر .(modiriyat) :

   سلام اگر برروی چیزی گرد مینشیند ملک است ومال تعبیرمیشود در غیراین صورت کاری پوشیده است

 3. رضارضاsays:

  باعرض سلام من مدتی است ازدواج کردم ودرخواب 3بار دیدم که همسرم به من خیانت کرده است ونگرانم واظطراب برمن غلبه کرده نمی دانم این خواب ها نشانه چیه

  • مدیر سایتمدیر .(modiriyat) :

   باسلام تعبیر خوابتان نشانه علاقه و محبت همسرتان نسبت به شماست.

 4. ادیبادیبsays:

  سلام ببخشید من خواب دیدم که با یکی از دوستانم برای انجام کاری به خانه شان رفتیم مادر ایشان که انگار مچ ما رو گرفته بود(که دلیلشم نمیدونم) با من دعوایی رو شروع کرود من سعی کردم قضیه رو ماستمالی کنم ولی بعدش یک سری مهمان ناخوانده با حالت شادی وارد شدن که پدر و برادر و خانوادم بودن این خواب قبلا در همین قالب اتفاق افتاده بود برام ولی یکی دیگر از دوستانم بود (که چندان هم با هم روابط دوستانه نداریم بیشتر شراکتیه)

  • مدیر سایتمدیر .(modiriyat) :

   باسلام تعبیر خوابتان نشانه اتفاقات روزمره زندگیتان است

 5. ArezooArezoosays:

  سلام من با اقایی چند ساله دوستم(دوست اجتماعی) و حس خاصی بین ما نیست در واقعیت میشه گفت من از ایشون خوشم میاد اما عاشق ایشون نیستم به صورت مداوم بدون اینکه به این اقا فکر کنم خوابشو میبینم خواب میبینم به خواستگاریم اومده خواب میبینم منو با مادرش اشنا کرده خواب میبینم مثل عاشق معشوقا کنار همیم و هم دیگه رو میبوسیم و دیشب برای چندمین بار خواب دیدم که کنار هم بودیم و خواستیم هم دیگه رو بغل کنیم که مامانم مارو میبینه و من همش انکار میکنم و میگم دوست اجتماعی هستیم مامانم همچنان عصبی بود و قبول نمیکرد تا من گفتم اقا خودش نامزد داره اقا هم تایید کرد که انگار مامانم اروم شد و خیلی هم از اقا خوشش اومد خیلی باهاش گرم گرفت ولی انگار من تو خواب منتظر بودم که اقا یه چیزی بگه به من مثلا بگه سو تفاهیم نیست و ابراز علاقه کنه که از خواب پریدم چرا من اینقدر خواب این ادمو میبینم خیلی هم رفتو امد نداریم خیلی کم بعضی مواقع ۳ یا ۴ تا پی ام بدیم به هم

  • مدیر سایتمدیر .(modiriyat) :

   سلام رویایی پریشان است و تعبیری ندارد

 6. MahdieMahdiesays:

  سلام مامان و بابای من خبر ندارن که اینستا رام دارم و رای نیستن که داشته باشن ولی من مخفیانه نصب کردم دو شب شده که پشت سر هم خواب می بینم که لو میرم.. منظور این خواب چیه؟

  • مدیر سایتمدیر .(modiriyat) :

   باسلام تعبیر خوابتان نشانه حساس بودن نسبت به این مسئله و یا فاش شدن حقیقتی است

 7. سعیدسعیدsays:

  با سلام من دو شب پشت سر هم یه نوع خواب دیدم اولین خواب این بود که خواب دیدم تو ماشینم بودم تصادف کردم رفتم به کما شب بعدش خواب دیدم ماشین م ترمز بریده خیلی وحشتناک بود خواهشا کمکم کنید الان از دلهره و اضظراب فشارم افتاده

  • مدیر سایتمدیر .(modiriyat) :

   سلام در صورت لزوم از سفر کردن پرهیز کنید