تعبیر خواب دایی

آیا تا به حال برای شما هم پیش آمده که در خواب یکی از اقوام و خویشاوندان نزدیک خود را دیده باشید؟ به طور مثال در عالم خواب ببینید همراه آنها هستید یا این که ببینید در حال صحبت کردن با افراد نزدیک به خود می باشید. به نظر شما دیدن این قبیل خواب ها برای ما که بیننده این رویاها هستیم چه تعبیری می تواند داشته باشد؟ حضور این افراد در خواب های ما چه معنایی در بر دارد و به چه نکاتی اشاره می کند؟

یکی از افرادی که از میان جمع خویشاوندان و نزدیکان ما ممکن است در خواب های ما دیده شود دایی است. ممکن است در خواب دایی خود را مشاهده کرده باشید و به همین جهت این سوال در ذهن شما ایجاد شده باشد که دیدن دایی در خواب چه مفهومی را در عالم بیداری برای شما به دنبال دارد؟ اگر دایی خود را در خواب دیده اید و می خواهید از تعبیر خواب خود اطلاع پیدا کنید در ادامه این بحث با ما همراه باشید. در این فرصت در نظر داریم در ابتدای امر به بیان تفسیر و معنای مشاهده نزدیکان در عالم خواب بپردازیم. سپس در ادامه تعبیر دیدن دایی در خواب را با هم مشاهده می کنیم.

دیدن اعضای فامیل و اقوام در عالم رویا به چه چیزهایی اشاره دارد؟

از منظر علم روانشناسی، دیدن اعضای فامیل و خویشاوندان به جنبه ای از وجود بیننده خواب اشاره می کند. علم روانشناسی می گوید اگر در خواب یکی از اقوام و بستگان خود را مشاهده کنید خواب شما نشان دهنده احساسات و مسائل خانوادگی شما است. از همین جهت دیدن اعضای فامیل از قبیل خاله، عمو، عمه، دایی و فرزندان هر یک از آنها بیانگر شخصیت شما به عنوان بیننده خواب، میراث و ماترک خانوادگی، ارزش و اعتبار خانوادگی و یا روابط شما با افراد مختلف فامیل است. همچنین امکان دارد مشاهده افراد فامیل و بستگان در خواب نشان دهنده جنبه ای از زندگی شخصی شما باشد که از بابت آن رضایت خاطر ندارید. علاوه بر این، دیدن افراد فامیل در خواب نشانه بالا رفتن سطح آگاهی و افکار و ایده های نو و جدید است.

تعبیر خواب دایی از دیدگاه معبران مختلف

تعبیر خواب دایی از دید معبران بزرگ

لوک اویتنهاو در رابطه با تعبیر خواب دایی عقیده دارد: دیدن دایی در عالم رویا برای بیننده خواب به معنای سود و منفعت زیاد و بزرگ است.

کارل گوستاو یونگ تعبیر خواب دایی را از منظر روانشناسی اینگونه بیان می کند: اگر شما دایی خود را در خواب ببینید این خواب در واقع بیان کننده جنبه ای از خصوصیات و ویژگی ها و میراث خانوادگی شما است. دیدن چنین خوابی به عنوان نماد و سمبلی از ایده های نو و معرفتی است که به دست می آید. ممکن است شما در خواب ببینید دایی شما که در قید حیات نیست و از دنیا رفته است با شما تماس می گیرد تا به این وسیله به شما خبر دهد که او نبش قبر انجام می دهد. دیدن چنین خوابی در عالم رویا نشانگر آن است که ضمیر ناخودآگاه شما راجع به یک حقیقت پنهان یا یک راز خانوادگی که لازم است آشکار شود سخن می گوید.

مطالب پیشنهادی در این بخش :

تعبیر خواب ازدواج با دختر دایی

تعبیر خواب بوسیدن زن دایی

5 نظر

 1. زهرازهراsays:

  سلام. من خواب دیدم رفتم مغازه لباس فروشی داییم. در واقعیت هم مغازه لباس فروشی دارن. ولی تو خواب مغازش خیلی بزرگتر بود ب اندازه دو برابر حالت واقعی. من دو تا پیرهن 10 هزار تومنی ازش گرفتم و پولش رو ندادم و نسیه موند. اما هی تو خواب میگفتم کاش پولشو میدادیم بهش موقعی ک میخواستم از مغازه بیام بیرون.

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   این خواب از شما می خواهد تا اعتماد به نفس خود را تقویت کنید تا بتوانید حضور پر رنگ تر و موثر تری در جامعه داشته باشید.

 2. سیماسیماsays:

  سلام. سه تا خواب دیدم، دومی ک یادمه و قبل اذان صبح بود، این بود ک باید میرفتم سرجلسه امتحان ک چون داداشم(سنش کمتر از الان بود) و خواهرم (در واقعیت خواهر کوچکتر از خودم ندارم و احتمالا خواهر زادم بوده) تنها میموندن اونارو هم با خودم بردم. رفتم جلسه مامانمم در حال امتحان دادن بود و استاد هم داییم! (سالی یکی دوبار بیشتر نمیبینم این داییمو) بودن، بچه ها رو گذاشتم یجا نشستن بعدشم خودم شروع به امتحان دادن کردم بعد برگه مو تحویل دادم. داییم حالت ناراحت و جدی ای داشت. تصوی بعدی ای که یادمه من و داییم تو ماشینی شبیه وانت تو جاده بودیم. تعبیرشو میفرمایید

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   رضایت از آسایش و شادمانی خانوادگی است.

 3. فاطمهفاطمهsays:

  من دو بار خواب دیدم افراد معروف داییم شدن.وقتی از خواب بیدار شدم چقد حرص خوردم که چرا داییم نیستن:,( تعبیرش جیه؟

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   برای رسیدن به اهدافی که در سر دارید باید با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کنید و موانع را پشت سر بگذارید.

 4. حجت رضاییحجت رضاییsays:

  خواب دیدم داییم داره فیلم بازی میکنه سر یه سکانسی دستش زخمی میشه بعد دیدم دستش بانداژ شده و دور تا دور دستشو سوسک گرفته..

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   درود ، خبر از افکار و یا برنامه ریزی های جدید در زندگی خصوصی دایی تان میدهد.

 5. حجت رضاییحجت رضاییsays:

  خ اب دیدم دو تا از دختر دایی های مادرم که دو قلو هستند و تو واقعیت ۷ ساله هستند تو بیداری نوزاد شد ه اند و من با شور و علاقه خاصی اونارو بغل کردم و ماچشون میکنم و دارم تو کوچه باهاشون میرم و اونارو جلوی یک مغازه گذاشتم رو یه سکو و دارم به زبون میگیرمشون و باهاشون بازی میکنم...

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   ناحیه‌هایی از احساسات یا روان شماست که اغلب به آن‌ها باز می گردید.