تعبیر خواب درخت خشک شده

یکی از موضوعاتی که بیشتر ما ممکن است آن را در عالم رویا ببینیم دیدن درخت در خواب است. از این رو مشاهده درخت در خواب امری رایج و متداول بوده و معبران بزرگ تعبیرهای گوناگونی از معنی دیدن درخت در خواب بیان کرده اند. درخت نماد و سمبلی از سرسبزی، خرمی و برکت در خواب های ما است. همان طور که در عالم بیداری درختان سرسبز و پربار به عنوان یکی از نعمت های ارزشمند الهی و عامل خیر و برکت و دستیابی به سود و منفعت در زندگی انسان ها به حساب می آیند در عالم رویا نیز چنین معنایی به خود می گیرند. اما در نقطه مقابل درختان خشکیده، بی بار و مرده معنایی کاملا مخالف با درختان سرسبز و زنده خواهند داشت. درخت خشکیده در خواب به عنوان نمادی از ضرر و زیان تلقی می شود.

از جمله مواردی که در مورد مشاهده درخت در خواب ممکن است پیش آید دیدن درخت خشک شده و بی بار در خواب است. دیدن درخت خشکیده در خواب معنی و مفهوم مختص به خود را دارد. در ادامه مطلب به بیان تعابیر مختلف دیدن درخت خشک شده در عالم رویا می پردازیم.

تعبیر خواب درختان خشکیده

تعبیر خواب درخت خشک شده از منظر روانشناسی

کارل گوستاو یونگ در رابطه با تعبیر خواب درخت خشک شده می گوید: اگر در خواب یک درخت خشک شده یا مرده ببینید به معنی آن است که امیدهای شما در زندگی بر باد رفته است. شما در وضعیتی قرار دارید که تمایلات و خواسته های شما نقش بر آب شده اند. دیدن این خواب نشان می دهد که شما در زندگی موانعی پیش رو دارید و گرفتار بی ثباتی هستید. مفهوم دیگری که از دیدن درخت مرده می توان برداشت کرد ناباروری است. شاید این مساله علامت به پایان رسیدن خط خانوادگی شما باشد.

تعبیر خواب درخت خشکیده از دید جابر مغربی

جابر مغربی درباره تعبیر خواب درخت خشکیده عقیده دارد دیدن درخت خشکیده در خواب به معنی ضرر و زیان در زندگی بیننده خواب است. از این جهت هر چه درختی که در خواب می بینیم خشک تر و ناقص تر باشد تعبیر آن به معنای وارد آمدن ضرر و خسارت و کاهش در اموال و دارایی های ما خواهد بود. تعبیر دیگری که جابر مغربی در رابطه با درخت خشک شده بیان می دارد آن است که درختان خشکی که بریده شده اند به معنی افراد بددین و مذهبی می باشند که نسبت به مردم مسلمان اطلاع و آگاهی ندارند.

تعبیر خواب درخت خشک شده

تعبیر خواب درخت خشکیده و شاخه بریده از دید اسماعیل اشعث

اسماعیل اشعث در مورد تعبیر خواب درخت خشکیده و شاخه بریده عقیده دارد اگر کسی چنین خوابی ببیند به معنی آن است که در زندگی خود از مسائل معنوی دور است و در درون خود احساس یاس و ناامیدی می کند. دلیل این ناامیدی ضعفی است که در ایمان و باور او وجود دارد. درخت خشکیده نشانه تنهایی و یا احساس تنهایی کردن بیننده خواب است. چینی ها اعتقاد دارند هرکس درخت خشکیده ای در خواب ببیند باید دیگران را از خواب خود مطلع سازد زیرا دیدن این خواب به معنای آن است که بلایای طبیعی مانند زلزله و سیل در راهند.

تعبیر خواب درخت خشک شده از دید معبران غربی

معبران غربی عقیده دارند دیدن درخت خشک شده در خواب به معنی وقوع شکست و ناکامی در زندگی بیننده خواب است.

تعبیر خواب درخت خشک شده از دید آنلی بیتون

آنلی بیتون در مورد تعبیر خواب درخت خشک شده چنین می گوید: اگر کسی در خواب درخت خشک شده ای ببیند به معنی آن است که در زندگی دچار ضرر و زیان خواهد شد و حالت اندوه و ناراحتی به او دست خواهد داد.

مطالب مرتبط:

تعبیر خواب نشستن روی درخت

تعبیر خواب چیدن میوه از درخت

تعبیر خواب بالا رفتن از درختان

تعبیر خواب باغ

1 نظر

  1. احساناحسانsays:

    سلام خسته نباشید حدودا ساعت 3و4بعدازظهر خواب دیدم که یه میخواستم از بالای درخت یه چیزی گیر کرده که مال من بود میخواستم که بیفته هر چقدر که میرفتم بالا درخت خشکیده بود و شاخه ازش می‌شکست میفتاد پایین تا اینکه اون چیز افتاد و از درخت بچیز شاخه شکسته چیزی نموند لطفاً اگه تعبیر داره لطفاً بگید ممنون میشم

    • مدیر سایتمدیر .(modiriyat) :

      سلام ممکن اس در زندگی دچار بدشانسی و یاس شوید به خداوند توکل کرده تااز سختی ها نجات یابید