تعبیر خواب سلام دادن به این افراد را بدانید

همیشه سلام دادن یا سلام کردن در زندگی انسان ها حائز اهمیت بوده است و بارها در مورد فواید و ارزش های آن در کتاب ها و یا در محفل های مختلف صحبت شده است و کمتر کسی هست که از مهم بودن این مسئله با خبر نباشد و حتی کودکان نیز از همان دوران طفولیت از طرف پدر و مادر خود یا بزرگترهایشان نسبت به انجام این عمل نصیحت و یا تشویق می شوند ، اما اینبار در سایت توپ تاپ قصد داریم تا بررسی کنیم سلام کردن در رویاهای ما چه معنا یا چه تعبیر خاصی را به دنبال دارد ، در همین راستا موضوعات یا عناوین مختلفی وجود دارد که ترجیح میدهید بصورت جداگانه در مورد آن ها به گفتگو بپردازیم.

تعبیر خواب سلام دادن به معشوق چیست : استاد محمدابن سیرین نوشته اند چنان چه شخصی ببیند به فردی که در دنیای بیداری نسبت به او عشق می ورزد و یا به او علاقمند است در مکان های مختلفی مانند سلام میدهد ، قول آمدن ایامی را خواهد داد که هر دوی آن ها در آن شاد و راضی هستند ، و از همه مهمتر اینکه عاشق و معشوق از بعضی از بلاهای دردسر ساز مانند مشکلات خانوادگی و یا دردسرهای متنوع اجتماعی در امان خواهند بود و از این بابت هیچ زیانی به آن ها نخواهد رسید ، استاد طباطبایی نیز آورده اند اظهار ادب و احترام و همچنین سلام کردن به معشوق در خواب های ما میتواند باعث افزایش کمال ، احترام ، عزت نفس و حتی صبر شود و در موارد و یا در مراحل زیادی از زندگی خود را فردی خوش شانس و راضی خواهید دید.

تعبیر خواب دادن به مرده چیست : شخصی به نزد حضت امام صادق (ع) رسید و به ایشان فرمودند ، عموی پدر من سال های پیش فوت کرده اند ؛ او مردی بزرگوار ، صاحب نام و نشان ، و نیکوکار بودند و تمام اقوام ما از او به نیکی یاد میکنند ، دیشب کمی قبل تر از اذان صبح خواب دیدم او را حوالی خانه ی خودمان مشاهده میکند لبخندی زدند و من با صدای بلند به او سلام دادم ، او نیز مکثی کردند و پاسخ دادن سلام علیکم ، خداوند تو را حفظ کند ، آیا این مورد تعبیری دارد ؟ حضرت به این مرد پاسخ دادند ، تو و خانواده ات (عیال و فرزندان) به زودی از ماجرایی تازه که برای شما برکت و رونق به همراه خواهد آورد شادمان خواهید شد و از ادامه ی زندگی تان احساس لذت خواهید کرد.با توجه به این فرمایش امام بزرگوار می توان برداشت کرد که تعبیر خواب سلام دادن به مردگان ( چه آشنا باشند و چه غریبه) بدست آمدن لذت و خرسندی در دنیاست.

تعبیر خواب سلام و احوالپرسی کردن با دیگران : ممکن است دیده باشید با افرادی که حتی برای یکبار هم آن ها را در جایی ندیده اید و با اسم و آوازه شان آشنا نیستید ،  در عالم رویا رو به رو می شوید و سپس شروع به سلام و احوال پرسی کردن میکنید ، که معنای آن این است که در مهمترین اهداف یا برنامه ریزی های زندگی تان که اکثرا مرتبط با آینده هستند بخت با شما یار خواهد بود و حتی ممکن است در این زمینه غافلگیر و ذوق زده شوید ، و باید بدانید دیده شدن چنین موردی در رویاهای ما خبرهایی خوب و حتمی از شانس آوردن در امور مختلف میدهد.

سوال : ببخشید من خواب دیدم با یکی از دوستان قدیمی ام که در حال حاضر قهر هستیم و روابط خوبی نداریم ، در محیط دانشگاه و نزدیک سلف رو به رو می شوم و بدون محل دادن از کنارش عبور میکنم و یه سلام خشک و خالی هم بهش نکردم ( سن او بیشتر از منه) بعد خبردار شدم که از من گلگی کرده بوده و گفته بود چرا فلان شخص به من سلام نداد ، ایا تعبیری دارد؟

پاسخ: بله و اتفاقا لازم است بدانید که حتی سلام نکردن در عالم خواب نیز نمیتواند خوب باشد و بیشتر خبر دهنده از برخی از بدشانسی های بی موقع در امور کسب و کار یا موارد و موضوعات عاطفی است ، برای روشن تر شدن مسئله تصور کنید ؛ فردی خودش را از همه ی جهات آماده کرده است تا به خواستگاری دختر مورد علاقه اش برود و از قرار معلوم همه چیز خوب و آرام پیش میرود و برنامه ها طوری جلو میروند که دلخواه آن شخص است ؛ اما در شب خواستگاری او و خانواده اش با یک بدشانسی بزرگ که موضوع آن نیز میتواند هر چیزی باشد ، مواجه می شود و در یک چشم به هم زدن متوجه می شود که قادر نخواهد بود تا با دختر مورد علاقه اش وصلت کند.!

پس میتوان از برخی از توضیحات تکمیلی بالا نیز نتیجه گرفت  سلام کردن به افراد مختلف مخصوصا خانواده ، دوستان ، ائمه ، و یا آشنایان ، معانی بسیار خوشایندی به دنبال خواهد شد و به فرموده ی امامان معصوم نشان دهنده ی 4 مورد مجزا هستند ، اولی در امان بودن از حوادث ، دومی شور و شعف در زندگی ، سومی اقبال و بخت ، و چهارمی منفعت های متعدد مالی.

امیدواریم در این مقاله موفق بوده باشیم تا بهترین نکات را در مورد این موضوع به سمع و اطلاعتان رسانده باشیم.

گردآورنده: توپ تاپ

10 نظر

 1. پریاپریاsays:

  سلام.خواب دیدم ی حرم از دور میدیدم و میگفتم السلام علی الحسین و علی علی ابی نالحسین و علی اولاد الحسین و علی اصحاب الحسین تعبیرش چیه

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   این خواب اشاره به فرصت های جدیدی دارد که به شما کمک می کند تا تلاش مجددی برای رسیدن به هدف و خواسته ای انجام دهید که مدت ها پیش از آن دست کشیده اید.

 2. زهرازهراsays:

  سلام. خواب دیدم جای شلوغی بودم مهمونی و اقوام و،، بعد گوشی موبایلم زنگ خورد بار دوم که جواب دادم یهو ی صدای زیبا و لطیف شنیدم که سلام داد، فکر میکردم که صاحب صدا کیه، یهو متوجه شدم که صدای دوستمه، پسر، و همون صدایی بود که اولین بار ازش تو گوشم مونده، ولی من بدون جواب دادن چون توی جمع بودم یهو قط کردم،،!! ولی با خودم گفتم حیف شد شاید بعدا بهش زنگ بزنم،،،

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   این خواب از شما می خواهد تا اجازه ندهید غلبه ی احساس عدم اعتماد به نفس، مانع بیان احساسات و خواسته های شخصی تان شود.

 3. mmmmmmmmsays:

  خواب دیدم با کسی ک ازش متنفرم سلام کردمو و جواب سلامم داد و بعدش رفت دم پنجره و وایساد

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   این خواب از شما می خواهد تا اجازه ندهید تنگناهای فعلی شما را وادار به گرفتن تصمیماتی کند که می توانند آرامش روانی شما را در زمینه های احساسی بیشتر برهم بزند.

 4. سعیدسعیدsays:

  سلام. من عاشق دختر همسایمون هستم که بخاطر دلایلی باهم فعلا قهریم...اما امروز خواب دیدم که در خونمون بازه و اون از جلوی خونمون رد شد و داشت داخل خونه رو نگاه میکرد که منو پیدا کنه و ازم عذر خواهی کنه،که چشم تو چشم شدیم که سریع بهم سلام کرد اما من به دلیل تعجب بهش سلام ندادم ولی از ته قلب خوشحال بودم. لطفا تعبیر خواب منو بگید خیلی واسم مهمه باتشکر.

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   سلام این خواب اشاره به اهدافی دارد که ممکن است مدت ها مایل به پیگیری آن ها باشید اما برای رسیدن به این خواسته ها لازم است پشتکار زیادی از خود نشان داده یا دست به ریسک های جدید بزنید.

 5. زهرازهراsays:

  سلام من خواب ديدم كه با دوست سابقم در محل كارم روبرو شدم و هردو سلام كرديم ولي به دو زبان مختلف. اين تعبيري داره؟

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   به شما بی احترامی می‌شود.

 6. فاطمهفاطمهsays:

  سلام خواب دیدم مادر دوستم از در خونشون بیرون میاد و من با اون سلام و احوال پرسی میکنم و با دست چپ بهش دست دادم اون هم با دو دستش دست منو میگیره و شروع میکنه به تعریف و تمجید از من ولی حس کردم چون با دست چپ سلام کردم تعریفش از روی تملقه و واقعی نیست ...

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   برای داشتن آینده نیکو تلاش و اراده قوی لازم است.

 7. حجت رضاییحجت رضاییsays:

  سلام خواب دیدم کت و شلوار پوشیده ام و کلی خوش تیپ کردم خودمو بعد وارد یه مجلسی شدم که تمام دوستان دوران زندگیم اعم از کودکی دبیرستان دوران دانشگاه اونجا هستن و من با همشون با تواضع و احترام دست دادم و سلام کردم

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   نشان‌دهنده‌ی شرکت در یک جشن یا مهمانی دوستانه است.

 8. مهدیمهدیsays:

  سلام خواب دیدم دریک محیط کاری سابقمکه از انجا جابجا شدم هستم افراد مختلفی درانجا بودند حواسم نبود می خواسم وارد دفترم بشم که ازجلوی دفتر همکار خانمی که دوستش دارم از اون خواستگاریکردم ردشدم حواسم نبود اول اون به من سلام کردبعد من به او سلام کردم بعدش باهم احوال پرسی کردیم اون از دیدن من خیلی خوشحال شد بعد من وارد دفتر کارم شدم .

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   درود ، در محیط بیرون از منزل ، اتفاقی رخ میدهد که ممکن است کمی باعث تعجب و یا هیجان شما شود.

 9. مهرسامهرساsays:

  سلام خواب دیدم تو دانشگاه هستیم و کسی که دوسش دارم با مامانش اومده بود دانشگاه ، من پایین پله ها واستاده بودم که یکی دو تا از دوستام داشتن میومدن پایین و به من میگفتن بیا برو بالا برای اینکه اون فردو ببینمو باهاش احوال پرسی کنم، همین طور که داشتیم با دوستام صحبت میکردیم اون فرد به همراه مادرش از پله ها اومد پایین، من دوباررر بهش سلام کردم بهم توجهی نکرد....!!! مادرش میخواست برگرده ببینه کی بود.. اما اون نذاشت....بعدش هم من و دوووستام همه با تعجب داشتیم نگاهش میکردیم و میگفتیم چرا چنین کاری کرد!!!

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   درود ، میتواند اشاره ای به رو به رو شدن شما با بعضی از اتفاقات ناگهانی و یا هیجانی در آینده داشته باشد.

 10. ممsays:

  سلام خواب دیدم مادرزبزگم که تازه فوت شده را در پارکی اتفاقی دیدم وباخوشحالی بش سلام کردم انتظار داشتم خیلی خوشحال شه وبام حرف بزنه ولی فقط سلام کردم دوباره باش حرف زدم ودوباره گفتم سلام ولی باز مثل دفعه اول جواب سلاممو داد فقط کفت سلام صحبت دیگه ای نکرد تعبیرش چیست؟

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   درود ، دیدار و یا ملاقاتی جدید در آینده میتواند باعث رضایت ، خشنودی و یا هیجان در شما شود.