تعبیر خواب قفل شدن فک و دهان

کمکم کنید خواب دیدم که فک و دهانم به همراه دندان هایم محکم به همدیگر قفل شده است و قادر به تکان دادن فکم نبودم از شدت ترس تمام بدنم به لرزه در امده بود تمام پیشانی ام عرق کرده بود هر چقدر تلاش کردم تا با حرکات دست پا و بدنم خانواده ام را متوجه بسازم نشد که ناگهان با جیغ بلندی از خواب بیدار شدم تعبیرش چیه ممنون خیلی نگرانم؟ اکثر کابران به هنگام تعریف چنین رویایی از ترسی صحبت میکنند در حین خواب دیدن قفل شدن فک و دهان به سراغ آن ها امده است درباره ی این موضوع در این مطلب از توپ تاپ توضیحات خوبی و معتبری را تهیه دیده ام که به ان خواهی م پرداخت،ابراهیم کرمانی میگوید اگر خواب دیدی که دهانت به هم چسبیده و یا قفل شده است این به نشانه ی تجربه ودرس خیلی بزرگی است که از زندگی میگیری در واقع بیشتر اوقات ممکن است انسان ها اشتباه بد و بزرگی را تجربه کنند که تا اخر عمر تاوان آن را بدهند و با یا همراه با عذاب وژدان زندگی کنند شاید این رویا نیز در همین مسیر حرکت میکند،کرمانی اضطراب،استرس،واهمه از آینده،عذاب وژدان،گریه و بی تابی،افسردگی،بیمار شدن و ...را تعبیر خواب قفل کردن فک و دهان می دانند 

شخصی به نزد حضرت یوسف (ع) می رسد و به ایشان می گوید خواب دیدم که دندان ها دهان و فکم به هم چسبیده و قفل شده و قادر به صحبت کردن نبودم همسرم با دیدن چنین وضعیتی قصد داشت مرا از این مشکل خلاصی دهد که با دو دست خود زیر چانه ام را گرفتند و هر چقدر فشار و زور آوردند تا دهانم باز شود اما موفق نشد تعبیرش چیست؟

پاسخ: برای همسر و فرزندانت مشکل و یا دردسری را ایجاد میکنی که تاوان آن دامن خودت را هم می گیرد و باعث میشود مدتی را در غم و رنج به سر ببری

سوال: سلام من خواب دیدم که فک و دهان شوهرم به همدیگه قفل شده و با چشمانی باز و خیره شده به من نگاه میکرد و نمی توانست خواسته اش را به من برساند و بعد فرزندم را صدا کردم که با دیدن وضعیت شوهرم ترسید و فوری با پزشک تماس گرفتیم تا او را نجات دهیم تعبیرش چیست؟

پاسخ:تعبیر این است که فرزند شما دچار بیماری موقت می شود که با این بیماری خانواده ی خود را  مدتی به زحمت می اندازد 

تعبیر خواب بسته شدن دهان به رویات خالد اصفهانی همراه با ذکر آیه
خالد اصفهانی می‌گوید: اگر در خواب ببینی دهان تو محکم بسته شده است، تعبیرش این است که هلاک می‌شوی، یا اینکه به سختی بیمار می‌شوی، و یا به زودی از دنیا خواهی رفت (دفع بلا و گرفتاری).
اسماعیل بن اشعث می‌گوید: اگر ببینی کسی که او نمی‌شناسی دهان تو را "مهر و موم" کرده است (دهان تو را بسته است)، یـعـنـی در میان مردم رسوا می‌شوی، همانطور که در قرآن کریم آمده: الْیَوْمَ نَخْتِمُ عَلَى اَفْوَاهِهِمْ... _ امروز مهر بر دهانشان می‌زنیم...

تعبیر خواب قفل شدن و چسبیدن دهان به همدیگه

سوال اعضای سایت:با سلام من خواب دیدم که با همسرم و خانواده مشغول تماشای تلویزیون بودیم که یک مرتبه احساس کردم فک من قف شده و انگار که با چسبی محکم دندان هایم به یکدیگر چسب شده بود و هیچ حرفی نمیتونستم بزنم تعبیرش چیه؟

پاسخ:هر کاری را که دارید انجام می دهید و با شما نساخت شما ثابت قدم بمانید و به کار ادامه دهید تا به مقصود برسید.حافظ می گوید اگر یار به من ننگریست عیب ندارد من عاشق می مانم و از من افسانه ای خواهد ماند.

اما بطور کلی و طبق نوشته ها و گفته های معبران بزرگ تاریخی یک تعریف کامل و جامع را درباره رویای دهان داریم:

دهان در خواب کام است و شیرینی آن کامروائی است و تلخی آن ناکامی و تلخ کامی. دیدن دهان طبیعی در خواب هیچ تعبیر ی ندارد و نمی تواند محور خواب قرار بگیرد مگر این که به حالت غیر طبیعی باشد یا مزه و طعم غیر معمول داشته باشد. اگر در خواب ببینید که دهانتان بزرگ شده ولی بزرگی آن زشت و زننده نیست روزی شما فراخ می شود و اگر دهانتان خیلی تنگ شده بود ولی تنگی آن زببا به نظر نمی سید دچار تنگی معاش می گردید. اما اگر دهانتان تنگ و زیبا شده بود سخنی می گوئید که آن سخن هر جا و نزد هر کس تکرار شود برای شما سود و فایده می آورد و موجب خوش دلی دیگران می شود. اگر دهانتان بزرگ و زشت شده بود حرف هائی می زنید که هم برای خودتان زیان آور است و هم موجب آزردگی دیگران می شود. اگر دیدید که چیزی در دهان دارید که می خواهید بخورید اما فرو نمی رود و از خوردن آن نیز احساس ناخشنودی می کنید گرفتار سختی می شوید و اگر چیزی در دهان داشتید که شیرین و مطبوع بود و به آسانی خورده میشد به آسایش و نعمت و رفاه می رسید. اگر ببینید که در دهانتان دندانهای سفید و مرتب است وضع خانوادگی مطلوبی خواهید داشت و عکس این هم هست.

شیخ طوسی میگویند اگر در خوابت دیدی که دهان یا فک مرده و یا مردگان قفل شده است تعبیر رزق روزی و یا درامد حرام و باطل است اگر دیدی فک ودهان دوستان خانواده اشنایان و یا بطور کلی دیگران قفل شده است تعبیر اخبار تلخ بیماری های مختلف و یا بدهکار شدن است همچنین محب مدنی در کتاب علم من فردای من اورده اند دیدن رویایی قفل کردن دهان ودندان دیگران نشانه ی بزرگ از حق الناسی است که ضایع میکنی و در صدد جبران آن بر نمی ایی

7 نظر

 1. rrsays:

  سلام خواب دیدم یکی از دندونهای اسیاب فک بالایم افتاد.

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   کاری را انجام خواهید داد که با نتیجه روشن و مثبت و عالی همراه است، این کار از دیده ی خودتان سرچشمه می گیرد.

 2. سارا اچ تی امسارا اچ تی امsays:

  سلام.خواب دیدم جلوی آینه ایستادم و با یک قفل آهنی دوتا از دندانهای کناریم را به هم قفل کردم.اما احساس خوبی نکردم و دوباره قفل را باز کردم.

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   به آرزویت میرسی و خداوند تو را در این امر بسیار یاری خواهد نمود.بزودی اوضاع ماليت بهبود میابد و به مال و سرمایه فراوانی خواهی رسيد

 3. رضارضاsays:

  خواب دیدم با دو نفر مثل بلبل اینگلیسی صحبت میکردم و خوشحال بودم.

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   انگلیسی حرف زدن فقط نشانه ی رشد دانش و فرهنگ شما در مدت زمان کوتاهی است و اما خوشحالیتان نشانه ی ناکامی و شکست در یک تجارت است

 4. مینامیناsays:

  سلام خواب دیدم کوه بزرگی که در نزدیکی ماست نصفش متلاشی شد سنگ هایش تا یک کیلومتر پرت میشد ودقیقا نصفش سالم ماند ! من نترسیده بودم ولی به یک باره بر روی زمین افتادم و دهانم قفل شد دو زن در نزدیکی من بودند یکی از آن ها به زور قفل دهانم را باز کرد .

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   جدایی ناشی از بی اعتمادی در پیش خواهید داشت

 5. مهسامهساsays:

  سلام من خواب دیدم پسرعموم خبراورده که یک شخصی فکش قفل شده ومن اون ادمو خیلی دوسش دارم ولی کسی نمیدونست ومن خیلی ناراحت شدم تعبیرش چیه؟

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   در کسب معاش موفق و نیرومند هستید و بر دشمنان غلبه می کنید مخصوصا بر دوستان ناباب

 6. رویارویاsays:

  سلام من خواب دیدم توی محل کارم بودم ک دو طرف دهنم بهم چسبید و بی حس شد نمیتونسم واضح حرف بزنم بعد ی مدتی کم دهنم ب حالت عادی برگشت و خوب شد یهو دو تا دمدون عقل فک پایینم خرد شد تو دهنم

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   برای انجام کاری عزم خود را جزم کرده و تا پای جان بر سر انجام آن ایستاده ای، اما در این میان ناامیدی و ترس از عاقبت این کار تو را عذاب می دهد.

 7. احمد زمانیاحمد زمانیsays:

  خواب دیدم یه زن و مرد قد کوتاه اومدن خونمون شبم موندن من رفتم پیش مرد مهمان خوابیدم صبح که بیدار شدم نبودند بعد دهنم انگار با یه چیزی بسته شده بود پا شدم رفتم تو حیاط که به بقیه نشون بدم که نمیتونم حرف بزنم یه خروس سیاه بدون دم تو حیاط داشت اینور و اونور میپرید بعدش دوباره برگشتم تو اتاق روی یه وسیله ای یه کاغذ چسبیده بود رو کندم یهو دهانم باز شد همون موقع مرد مهمان دوباره ظاهر شد بعد من زدمش از خونه انداختمش بیرون بعدم از خواب بیدار شدم تعبیرش چیه؟؟؟