جملات انگیزشی و زیبا درباره خودباوری

خودباوری یکی از قوی ترین سلاح های انسانه که وقتی اون رو به کار ببره، هیچ مشکل و چالشی نمیتونه در مقابل اون قد علم کنه. انسان به واسطه خودباوری میتونه در هر کاری بدرخشه و در اون بهترین عملکرد رو از خودش نشون بده. برای اینکه بدرخشی و موفق بشی، اولین گام یعنی خودباوری رو باید برداری.

در ادامه این مطلب انواع متن های انگیزشی و تاثیرگذار در مورد خودباوری رو باهاتون به اشتراک میذاریم که پیشنهاد میکنیم حتما اونها رو بخونید و ازشون در مسیر رسیدن به خواسته ها و بهتر کردن زندگیتون بهره ببرید. همراه ما باشید.

متن انگیزشی خوباوری

خودت رو بپذیر و باور داشته باش. چرا خودت رو کوچیک میدونی؟ چرا خودت رو لایق چیزی نمیدونی؟ چرا عالم و آدم رو از خودت برتر و بهتر میدونی؟ مگه اونها چه ویژگی بهتری نسبت به تو دارن؟ مگه بین خلقت اونها با تو فرقی بوده؟ نه! تو فقط نتونستی ویژگی های مثبت خودت رو پیدا کنی، تو فقط نتونستی خودت رو باور کنی و برای خودت ارزشی قائل بشی و برای همین هست که احساس میکنی عالم و آدم از تو بهترن و تو در نقطه صفر قرار داری. برای شروع خودباوریت اول از همه باید ویژگی های مثبتت رو درون خودت پیدا کنی، این ویژگی ها چیزهایی هستن که باعث میشه خودت رو به خاطر اونها دوست داشته بشی. اگه در این بین ویژگی های منفی ای هم داری، خودت رو محصور اون ویژگی های منفی نکن و سعی کن که از بند اونها رها بشی!

*************

خودت رو بپذیر و باور داشته باش حتی اگه تموم دنیا تو رو باور ندارن. آدم های موفق اول تونستن خودشون رو باور کنن و نقاط قوت خودشون رو بشناسن تا بعد به موفقیت رسیدن. تو هم اگه میخوای موفق بشی و ازت در آینده به عنوان الگو یاد کنن، اگه میخوای موفق بشی و همه با دست تو رو به عنوان یک انسان خوشبخت نشون بدن، پس خودت رو هر چی که هستی بپذیر، باور داشته باشه و با همون چیزی که هستی سعی کن که حق خودت رو از این دنیا بگیری و به اون چیزی که میدونی لیاقتت هست برسی.

*************

به تعریف های دیگران در مورد خودت توجه نکن. اگه بخوای با تعریف های اونها زندگی کنی بیشتر باید از خودت بدت بیاد چون این مردم از خودشونم متنفرن و نباید توقعی داشته باشی که از تو خوششون بیاد و تو رو باور کنن. همونجور که هستی خودت رو بپذیر و زندگی کن چرا که راز سعادت تو در همین هست.

*************

خودت رو باور داشته باش و به اینکه فلانی و فلانی در موردت چی فکر میکنن و چه حرف هایی میزنن توجه نکن. بذار اونها حرف بزنن، حرف های اونها به هیچ جایی نمیرسه و هیچ نتیجه ای نداره به شرط اینکه تو خودت رو باور داشته باشی و از توانایی های خودت اطمینان حاصل کرده بشی. وقتی که تو خودت رو بپذیری و باور کنی، دیگران هر چقدر هم حرف بزنن، هر چقدر هم حرفاشون به گوشت برسه، دیگه برات اهمیتی نداره چون تو خودت میدونی چی هستی و کی هستی و همین برات کافیه تا حق خودت رو از این دنیا بگیری.

*************

راز محبوب شدن در این نیست که مدام به دنبال تایید بقیه باشی و مدام بخوای که بقیه دوستت داشته باشن، راز محبوب شدن خودباوریه. فقط کافیه نگاهی به اطرافت بندازی تا ببینی آدمایی که خودشون رو دوست دارن و برای خودشون ارزش قائل میشن چقدر نسبت به افرادی که مدام به دنبال تایید بقیه هستن و مدام میخوان نظر بقیه رو به خودشون جلب کنن محبوبترن. وقتی که آدمی خودش رو باور کنه و خودش رو بپذیره و دوست داشته باشه، به پای اینها، دیگران هم به اون علاقه مند میشن و جذب اون میشن.

*************

در هر چیزی اول باید خود باوری باشه تا قدم اول برای موفقیت برداشته بشه. تا وقتی که خودباوری وجود نداشته باشه نمیشه انتظاری هم داشت که موفقیتی حاصل بشه. به عنوان مثال شخصی میخواد کسب و کاری رو شروع کنه اما اصلاً به خودش و توانایی هاش باوری نداری. این شخص وقتی که کسب و کارش رو شروع میکنه، در هر مسئله ای تردید میکنه و همین باعث قدم به قدم نزدیک شدنش به شکست میشه. خودباوری پله اولین موفقتیه که اگه کسی پاش رو روی این پله بذاره و خودش رو باور کنه، پیمودن دیگر پله های موفقیت براش کار مشکلی نخواهد بود.

*************

خودت رو باور کن تا دیگران هم تو رو باور کنن. تا وقتی که خودت از خودت بدت میاد، تا وقتی که خودت برای خودت ارزشی قائل نمیشی و مدام خودت رو مسخره میکنی، چطور توقع داری که دیگران نکته مثبتی در تو پیدا کنن و تو رو به خاطر اون دوست داشته باشن؟ هر جوری که خودت، خودت رو ببینی، دیگران هم به همون شکل تو رو میبینن و از تو یاد میکنن. اگه خودت رو یه آدم منفور ببینی و یاد کنی، دیگران هم تو رو منفور میدونن اما اگه خودت رو دوست داشته باشی، دیگران هم از تو به عنوان یک آدم محبوب یاد خواهند کرد. سعی کن بیشتر به جای جلب نظر دیگران روی خودت کار کنی، به خودت احترام بذاری و خودت رو بیشتر دوست داشته باشی تا اینجوری نظر اونها رو هم به خودت جلب کنی و کاری کنی که نکته های مثبت زیادی در تو پیدا کنن.

*************

آدمهایی که خودشون رو باور ندارن و آدمهایی که ویژگی مثبتی در خودشون نمیبینن میشن ابزاری برای آدم هایی که خودباوری دارن. آدم هایی که خودشون رو باور کردن سعی میکنن مدام به بهترین ها برسن و بهترین ها رو برای خودشون به ارمغان بیارن ولی آدم هایی که برای خودشون ارزشی قائل نیستن و توانایی های خودشون رو باور ندارن، خودشون رو تبدیل به ابزاری برای آدم های خود باور میکنن چرا که فکر میکنن اینجوری به سهم خودشون از این دنیا میرسن. چیزی که این آدم ها نمیدونن اینه که دنیا به اونها از مسیر شخص دیگه ای سهمشون رو نمیده، اونها باید مسیر خودشون رو پیدا کنن تا دنیا هم اونها رو لایق سهم بدونه.

*************

خودت رو هر چیزی که هستی بپذیر و باور داشته باش. از همین حالا تا هر وقت میخوای مدام خودت رو به زمین و آسمون بزن، از همه چیز شکایت کن، مدام گله کن که چرا این هستی، چرا فلان ویژگی رو داری و چرا با فلان ویژگی به دنیا اومدی تا اون وقت ببینی چه چیزی تغییر میکنه. در واقع هیچ چیز تغییر نمیکنه و تو فقط چند وقت از فرصتی که خدا در اختیارت گذاشته بود رو از دست دادی، همین! خودت رو هر چی که هستی بپذیر و سعی کن با توجه به همون چیزی که هستی حق خودت رو از دنیا بگیری. اگه نخوای خودت رو بپذیری، چیزی که نصیبت میشه نه تنها پیشرفت نیست بلکه پسرفته.

*************

اگه میخوای توی این دنیا به خوشبختی و سعادت واقعی برسی پس باید خودت رو باور داشته باشی و برای اونچه که هستی ارزش قائل بشی، این راز سعادت هست که کمتر کسی از اون با خبره. وقتی تو خودت رو بپذیری و دوست داشته باشی، وقتی خودت رو باور کنی، اون موقع دنیا از دیدت خیلی قشنگ میشه و حتی گه ثروت چندانی نداشته باشی، حتی اگه زندگی لاکچری و خیلی خفنی هم نداشته باشی مهم نیست چون اون موقع تو خودت رو دوست داری و همین دوست داشتن باعث میشه از همون چیزی که در لحظه هستی لذت ببری.

*************

اولین گام توی مسیر رسیدن به هر هدفی اینه که خودباوری رو در خودت به وجود بیاری. تو باید خودت رو باور کنی تا در کنکور موفق بشی، تو باید خودت رو باور کنی تا در فلان مصاحبه شغلی قبول بشی، تو باید خودت رو باور داشته باشی تا فلان کسب و کار رو شروع کنی، تو باید در هر چیزی اول از همه خودت رو باور کنی تا بعد بتونی در اون موفق بشی. وقتی که خودت و توانایی های خودت رو قبول نداری هیچ وقت نمیتونی دستاوردی که میخواستی رو به دست بیاری! پس خودت رو باور کن و با قدرت وارد هر مسیری که میخوای شروع کنی بشو.

*************

خودباوری به آدم قدرت میده و همین قدرت باعث میشه که از پس هر کاری بر بیاد. خودباوری نیروی اعتماد به نفس رو زیاد میکنه و وقتی که اعتماد به نفس کسی زیاد باشه اون موقع خیلی با انگیزه تر و با انرژی تر میتونه کاری رو شروع کنه و اون رو به پایان برسونه. یادت باشه اگه میخوای به خودت انگیزه بدی، اگه میخوای انرژی مضاعفی به خودت بدی تا با اون در مسیر موفقیت بیشتر بدرخشی پس باورت رو نسبت به خودت بیشتر کن.

*************

خودباوری داشتن خوبه اما یه جاهایی میتونه به ضرر آدم تموم بشه. خودت رو باور کن اما در زمینه ای که ضعف داری، در زمینه ای که مشکلی داری و میدونی دچار نقص هستی هیچ وقت خودباوری کاذب به وجود نیار و سعی کن ضعف خودت رو از بین ببری. اگه خودباوری کاذب به وجود بیاری بعد از مدتی ضربه هایی از این کارت میخوری که ممکنه واقعا شدید باشن و تو رو از پا در بیارن. بذار باوری که نسبت به خودت در وجودت شکل میگیره واقعی باشه نه یه تصویر فیک که از خودت در ذهنت ساختی و در اعماق قلب و ذهنت میدونی که اون تصویر درست نیست.

*************

آدمایی که به خودشون باور دارن نیازی ندارن که خودشون رو برای بقیه ثابت کنن. اونها صبر میکنن تا نتیجه همه چیز رو به بقیه ثابت کنه، اونها کمترین تلاشی برای اینکه نظر بقیه رو جلب کنن انجام نمیدن و بیشتر روی خودشون و افزایش توانایی هاشون تمرکز دارن. اینجور آدما در اغلب مواقع موفق میشن و میتونن یک زندگی فوق العاده برای خودشون بسازن. اگه جزو این دسته از افراد هستی بهت تبریک میگم اما اگه نیستی از همین امروز تصمیم بگیر روی خودباوریت کار کنی چون اینجوری زندگیت زیباتر از حد تصور میشه.

*************

آدمی که خودشو باور داشته باشه مهم نیست که شکست بخوره، مهم نیست که زمین بخوره، مهم نیست که با فلان مشکل خاص رو به رو بشه، اون در هر صورت میدونه که در نهایت قراره به چیزی که میخواد برسه و به این اعتماد کامل داره و همین باعث میشه که حتی با بدترین زمین خوردن ها ناامید نشه و دوباره از نو شروع کنه و همه چیز رو از نو بسازه. خودباوری نیروی خیلی فوق العاده ای هست که اگه توی خودمون به وجود بیاریمش میتونه مثل یک سپر قوی در برابر تمام شکست ها و مشکلات باشه و ما رو در برابر تموم اونها حفظ کنه.

*************

توی جنگ رسیدن به خواسته هات، قوی ترین سلاحی که میتونی داشته باشی خودباوریه. این سلاح وقتی توی جنگ به کار برده میشه، حریفت که دنیا و آدماش هستن خلع سلاح میشن و هیجوره نمیتونن در مقابلت مقاومتی از خودشون نشون بدن. وقتی آدمی خودش رو باور داشته باشه همین باور باعث میشه که هیچوقت به دیگران و دنیا اجازه نده اون رو زمین بزنن و حتی اگه دنیا و آدماش به اون صدمات زیادی زدن با این حال اون به واسطه این سلاح باز دوباره از جاش پا میشه و جنگش رو از سر میگیره.

*************

آدمی که خودباوری داره دنبال ثابت کردن خودش به بقیه نیست. بذار بقیه هر چی دوست دارن در موردت فکر کنن، بذار هر چی میخوان ازت غیبت کنن و پشت سرت حرف بزنن، بذار هر چی حرف توی دلشون هست رو در موردت بزنن، مهم نیست، مهم اینه که تو میدونی تموم حرف ها و افکار و باور اونها در موردت اشتباهه، چون تو خودت رو میشناسی و باور داری و میدونی که تصویری که اونها ازت ساختن یه تصور فیک و اشتباهه. اگه به دنبال ثابت کردن خودت به بقیه باشی، نشون میده که از نیروی خودباوری کمی برخورداری و همین باعث میشه که به حرف های اونها بها بدی و کاری کنی که حرف هاشون در زندگی تاثیر بذاره.

*************

خودت رو باور کن و به خودت ایمان داشته باش! توی این دنیا تنها کسی که میتونی بهش تکیه کنی و مطمئن از این باشی که بهت خیانت نمیکنه فقط و فقط خودت هستی پس خودت رو باور کن، بیشتر از همه برای خودت ارزش قائل شود، خودت رو دوست داشته و به توانایی هات ایمان بیار.

مطالب مرتبط...

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...