چگونه خودارضایی کنیم که ضرر نداشته باشد ؟

خودارضایی موضوعی است که، در ورود به سنین بلوغ ممکن است افراد مختلف فارغ از جنسیت آن را تجربه کنند. تجربه خود ارضایی همواره چالش های خاص خودش را دارد. باور های مذهبی، جملات دکتر ها و روانشناسان و نگاه جامعه به این موضوع همیشه آن را به حرفی مگو و به قول معروف نا به هنجار تبدیل کرده است. اما موضوع اصلی مبحث ما بر ضرر و مشکلاتی است که این عمل در طولانی مدت برای افراد مختلف پیش می آورد.

خودارضایی دقیقا چیست؟

خودارضایی (Masturbation) به سادگی به معنی تحریک اندام‌ های جنسی فرد، یا دیگر بخش‌های بدن، برای لذت است. بسیاری از جوانان به خاطر اعتقادات مذهبی یا فرهنگی در مورد استمنا، احساس گناه می‌کنند. اما استمنا در واقع یک حس طبیعی در بدن است که می تواند چالش ها و مشکلات خاص خودش را داشته باشد. مطالعات اخیر نشان داده است که ۷۲ درصد از مردان و ۴۲ درصد از زنان در سال گذشته این تجربه را داشته اند.

بنابراین افراد در سنین مختلف، با پس‌زمینه و ترجیحات جنسی این کار را انجام می‌دهند. و این موضوع که خود ارضایی لزوما سن و سال خاصی دارد، یا کسانی که اعتقادات مذهبی ندارند انجام می دهند به کل غلط است. بسیاری از افرادی که خود ارضایی را انجام می دهند می‌توانند شاهد خستگی بیش از حد و هم احساس ناخوشایند فیزیکی و روانی باشند. ممکن است که افراد علاقه خود را در امور عادی زندگی از دست بدهند. اغلب، وقتی آن‌ها کشف می‌کنند که معتاد انجام این کار شده‌اند، ممکن است عزت ‌نفس خود را نیز از دست بدهند و احساس گناه کنند.

چه کسانی خود ارضایی می کنند؟

یک شوخی قدیمی در مورد استمنا وجود دارد و آن هم این است که: ۸۰ % مردم خود ارضایی می کنند و ۲۰ % دیگر در این باره دروغ می‌گویند. البته این یک آمار واقعی نیست (و برخی افراد واقعا نمی‌دانند). اما این آمار و شوخی عجیب به این معنی است که اکثر مردم می دانند خودارضایی رایج و نرمال است ( حتی اگر آن را قبول نکنند).

برخی از مردم در مورد مبحث خود ارضایی خجالت‌ زده می‌شوند چون بسیاری سخنان مختلف از افراد مختلف وجود دارد که اظهار می کنند استمنا کردن کثیف و یا شرم‌آور است. ممکن است اینطور به نظر برسد که هیچ‌کس این کار را نمی‌کند، چون خود ارضایی یک عمل خصوصی است، و مردم معمولا در مورد آن صحبت نمی‌کنند.


مطلب پیشنهادی :

راه های جبران اسپرم از دست رفته


اما حقیقت ماجرا این است که خودارضایی موضوعی نیست که، توسط فلان گروه یا دسته خاص انجام شود. خود ارضایی سن و جنسیت و رنگ پوست و اعتقاد نمی شناد. افراد مستقیم، افراد همجنس گرا و افراد دو جنسی و افراد دیگر می توانند این عمل را انجام دهند. بعضی از مردم روزی چند بار آن را انجام داده، و برخی فقط یک‌بار این کار را انجام می‌دهند. و بعضی از مردم هرگز این کار را انجام نمی دهند.

اما بیایید یک باور غلط را کنار بگذاریم. همانطور که افراد می توانند خودارضایی را آغاز کنند، می توانند آن را رفته رفته ترک کنند. نه به خاطر گناه بودن یا نادرست بودن این کار. بلکه به این دلیل که خودارضایی مانند یک رفتار اعتیاد گونه جسم و روح شما را تحت تاثیر قرار می دهد. اما چگونه؟

خود ارضایی در طولانی مدت ضرر دارد.

خودارضایی در میان زنان و مردان به طور فزاینده‌ای رایج است. در حالی که هنوز کمی شرم و رازداری در مورد جنسیت مونث وجود دارد، و نه بیشتر. البته استمنا اجباری نیست و بعضی از مردم تمایلی به انجام این کار ندارند، و این کاملا خوب است. اما خوب بودن عدم خود ارضایی یا انجام خودارضایی چیست؟

شاید در صفحات مختلف اینترنتی مشاهده کنید که، عده ای آن را گناه کبیره می دانند و عده ای آن را برای کنترل استرس و احساسات منفی مفید قلمداد می کنند. با این حال عوارض مرتبط با این کار برای مشکلات قابل پیش بینی در زندگی مشترک کم نیست. بنابراین خودارضایی طولانی مدت و به مثابه یک عمل تکراری و روتین در نهایت مشکلات و عوارض خود را نشان خواهد داد.

کمر درد یکی از عوارض خودارضایی متعدد است. در موارد بسیاری، افرادی که بیش از حد از درد کمر رنج می‌برند، اعلام کرده اند که خودارضایی را به کرات و تعداد دفعات زیاد انجام می دهند. هم چنین آن‌ها ممکن است حتی در ناحیه لگن و یا در ناحیه استخوان پشت لگن خاصره دچار گرفتگی یا درد شوند. علاوه بر این درد و رنج وجود حس درد در اندام جنسی آقایان نیز ممکن است بوجود آید. این مسئله نیز در میان کسانی که به این عادت دچار می‌شوند، غیرمعمول نیست. درد های مطرح شده اغلب از استمنا ناشی می‌شود که در نهایت منجر به نازک شدن موها و ریزش مو می‌شود اگر چه این امر در مطالعات تجربی به خوبی ثابت نشده است.

ریزش مو به دلیل تکرار خودارضایی به دلیل تغییرات در هورمون های بدن اتفاق می‌افتد. این مسئله مانند تغذیه از مواد غذایی خاصی که ممکن است روی رویش مو یا ریزش آن موثر باشند، عمل خواهد کرد. انجام این عمل تاثیرات جانبی متعددی دارد. با این حال نباید اجازه دهیم که به یک عادت همیشگی تبدیل شود.

چگونه خودارضایی کنیم که ضرر نکنیم!

شاید خبر های بسیاری مبنی بر خودارضایی و کشانده شدن پای افراد به بیمارستان ها را شنیده باشید. خود ارضایی می تواند با بکارگیری روش های مختلف و ابزار آلوده افراد را به سرحد مرگ نیز نزدیک نماید. بنابراین بخش کثیری از پزشکان که از این عمل به عنوان حرکتی مخرب و زیان آور یاد می کنند، این مسئله را نیز مد نظر قرار می دهند. خودارضایی با روش های نادرست و استفاده از ابزار مختلف می تواند سبب ایجاد عفونت در فرد شود، و کسانی که به ترک خودارضایی استمرار نورزند می توانند مشکلات دراز مدت یا کوتاه مدت را شاهد باشند.


بیشتر بخوانید :

آیا خودارضایی باعث عقیم شدن می شود ؟


خود ارضایی شدید به غیر از مشکلات جسمی می تواند روح شما را نیز تحت تاثیر قرار دهد. همین وجود احساس گناه و دوگانگی در خودارضایی باعث می شود که شما به فردی پرخاشگر، گوشه گیر و افسرده تبدیل شوید. بنابراین شاید پس از انجام خود ارضایی احساس بهتری نسبت به قبل از انجام آن داشته باشید، اما در طولانی مدت استرس و ناراحتی گریبانگیر شما می شود.

افراط در خودارضایی ممکن است بر زندگی اجتماعی شما تاثیر بگذارد. انجام این کار به دفعات ممکن است از ارتباطات شما با دیگران جلوگیری کند. این مسئله می‌تواند بر سلامت ذهنی شما تاثیر منفی بگذارد، و شما را به فردی مبتلا به استرس تبدیل کند. با این حال، اگر این مطلب در مورد شما صدق می کند، توصیه می‌کنیم که به دنبال توجه پزشک متخصص باشید چون این موضوع تحت رفتارهای جنسی معمولی قرار نمی‌گیرد.

خودارضایی و آسیب به ارگان های جنسی افراد

ضرر بعدی پیشامد مشکل زمانی است که فرد ازدواج کرده و قصد ارتباط جنسی با همسر خود را دارد. عادت های موجود در دوران خود ارضایی می تواند لذت جنسی را برای وی کوتاه کرده و در نهایت زندگی مشترک از لحاظ جنسی دچار مشکل شود. استمنا مکرر می‌تواند منجر به نعوظ سریع و کوتاه و ناتوانی در مشارکت در روابط جنسی با شریک زندگی طی یک دوره زمانی طولانی شود.

به خاطر انجام بیش از حد این کار، ماهیچه‌ های ناحیه لگن و اندام‌های جنسی ضعیف‌تر می‌شوند و قادر به حمایت از یک عمل جنسی قوی یا فعال نیستند. در برخی موارد، آن‌هایی که خودارضایی زیاد و کنترل نشده یا درمان نشده گزارش دادند که نمی‌توانند از رابطه جنسی با شریک خود برای لذت بردن استفاده کنند. و در نهایت به ارگاسم رساندن شریک زندگی نیز دچار مشکل خواهند شد.

 این به این خاطر است که خود ارضایی توسط خود فرد، یک عمل انفرادی را به مغز شما پس از تکرار مکررات آموزش می‌دهد. و زمانی که این کار را به طور مرتب انجام می‌دهید، مغز و بدن شما تنها در پاسخ انفرادی شما خاموش می‌شوند.


در ادامه ببینید :

آیا خودارضایی باعث نازایی می شود ؟


این مسئله در نهایت می‌تواند رابطه جنسی شما با شریک زندگی شما را تحت‌تاثیر قرار دهد. بنابراین نیازمند مراجعه به پزشک خواهید شد، و در نهایت درمان های مرتبط را آغاز خواهید کرد. خود ارضایی در حقیقت تسکینی موقتی است. فرد در صورت دچار شدن به این مسئله تاثیرات نامناسب جسمی و روحی متعددی را به غیر از موارد ذکر شده، تجربه خواهد کرد.

آیا استمنا می‌تواند مشکل‌ساز شود؟

اگر تمام‌وقت خود را در دریای این کار رها کنید و آن را به یکی از گزینه های اساسی لذت خود تبدیل کنید، می توانید مشکلات متقاعب را هم پیش بینی کنید؛ که همانطور که اشاره شد یکی از همین مشکلات دوری جستن بیشتر از دوستان و آشنایان است. اگر از اشیا خطرناک استفاده می‌کنید که می‌تواند به شما آسیب برساند، ممکن است لازم باشد که رفته رفته با روش های درمانی مناسب آن ها را کنار گذاشته و خودارضایی را ترک کنید.

خود ارضایی یک نوع اعتیاد قابل درمان و ترک محسوب می شود. یک فرد معتاد را تصور کنید. چنین شخصی می تواند بارها و بارها از مواد مخدر استفاده کند و به لذت مورد نظر خود برسد. اما هیچ کس به جز خود او نمی تواند کاری جهت درمانش انجام دهد. حتی باور های مذهبی و خرافات موجود هم نمی توانند عامل مناسبی برای مشکل آفرین بودن خود ارضایی داشته باشند.

برای شروع درمان می توانید با یک پزشک یا مشاور صحبت کنید. ناراحت نباشید. تمامی پزشک ها و مشاوران متخصص چنین افرادی را ملاقات کرده و راهکار های لازم را در اختیارشان قرار داده اند. شما نباید فکر کنید که، اولین و آخرین فرد در جهان هستید که خود ارضایی را انجام می دهد یا قصد دارد، آن را ترک کند یا حتی به دنبال انجام روش های بی خطر آن است.

زیاده روی در خود ارضایی آسیب زننده است.

اشاره شد که خودارضایی در طولانی مدت موجب ایجاد آسیب جسمی و روحی در فرد می شود و می تواند زندگی وی را تحت تاثیر قرار دهد. اما اگر بخواهیم به طور دقیق تر این موضوع را بررسی کنیم می توانیم بگوییم که تبدیل خودارضایی به دفعات مکرر در طول یک شبانه روز واقعاً آسیب رسان است. و با استناد به اینکه خود ارضایی پراکنده می تواند رفته رفته به یک عادت تبدیل شود بهتر است تا در صورت ابتلا به خودارضایی با دفعات کم در صدد ترک برآیید تا این روند به خودارضایی با تعداد دفعات زیاد تبدیل نشود.


حتما بخوانید :

آیا عوارض خودارضایی بعد از ترک از بین می رود


خودارضایی بیش از حد می تواند مشکلات دیگری را نیز ایجاد نماید. به عنوان مثال، جراحت! اگر چه جراحت می‌تواند ملایم باشد اما آسیب رساندن به اندام های جنسی مخصوصاً در برخی آقایان با تکرار این عمل و در برخی سناریوهای سخت، حتی می‌تواند باعث بیماری بیماری پِیرونی (Peyronie) شود، که به معنای ساخت پلاک در محور آلت، ناشی از نوازش بیش از حد است. بنابراین اگر به خودتان آسیب می‌رسانید، باید فرکانس خودارضایی را محدود و سپس کمرنگ نمایید.

در برخی موارد استمنا در بعضی افراد بی‌اختیاری ادراری یا ناتوانی در کنترل انتشار ادرار را گزارش کرده‌اند. عوارض دیگر انجام این کار در طولانی مدت نیز می‌تواند خستگی جسمی، آمار ناتوانی، اسپرم پایین در مردان، تخلیه واژینال، خشکی و عفونت‌ ها و غیره باشد.

آیا در صورت خودارضایی به بیماری STD مبتلا می شویم؟

بیماری std در حقیقت به بیماری های آمیزشی گفته می شود که، می تواند به فردی سالم منتقل شود. باور غلطی وجود دارد که می گوید با خودارضایی افراد به STD دچار می شوند. اما اینگونه نیست. عملا هیچ شانسی برای دریافت این بیماری و یا هر نوع عفونت دیگر از لمس اندام جنسی تان وجود ندارد.


حتما ببینید :

اثرات ترسناک خودارضایی بر مغز چیست


بیماری های آمیزشی STDs باید از یک نفر به فرد دیگر منتقل شوند، بنابراین شما نمی‌توانید آن را به صورت یکتا به خودتان انتقال بدهید. حتی این موضوع را می توان از نام این بیماری نیز متوجه شد. شما تنها در صورتی به این بیماری مبتلا خواهد شد که رابطه جنسی با کسی داشته باشید که به این بیماری مبتلا است که، البته این مسئله به روابط جنسی پر خطر و کنترل نشده مرتبط است.

چکیده نهایی مطلب

با جمع بندی بررسی ها و عوارض در عین حقایق ارائه شده در مورد خودارضایی می توانیم متوجه شویم که فارغ از باور های غلط و اعتقادات نامناسب برای کنترل افراد جهت عدم انجام خودارضایی هر نوع انجام این حرکت می تواند، عوارض روحی و جسمی خویش را به مرحله ظهور برساند. بنابراین بهتر است به جای اهتمام ورزیدن به این لذت کوتاه مدت به دنبال درمان و کنترل روند خودارضایی باشید.

تهیه کننده : توپ تاپ


60 نظر

 1. امیر محمد شریفیامیر محمد شریفیsays:

  سلام ببخشید میخواستم بدونم اگر خود ارضایی کنترل بشه و مثلا ماهی یک بار و یا دوماه یک بار انجام بشه باز هم ضرر داره یا نه.ممنون

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   سلام وقت بخیر ، البته توصیه می شود که حتی ماهی یک یا دوبار هم انجام نشه . طبیعتا ضررهای خودارضایی به تعداد دفعات کم ، بسیار کمتر از خودارضایی زیاد یا روزانه می باشد

 2. ییsays:

  سلام اگه مثلاً تا سن ۱۵ سالگی خود ارضایی داشته وده باشیم و بعد ترک کرده باشیم در بزرگسالی برای رابطه جنسی با همسر دچار دیر رسی ارگاسم میشیم؟ منظورم اینه که ترکش کنیم کافیه ؟

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   سلام وقت بخیر ، اگر ترک کرده باشید آثار مضر آن آن نیز از بدن حذف می شود و در نتیجه در ارتباط جنسی با همسر نیز مشکلی نخواهید داشت.

 3. مهرمهرsays:

  چرا چرت و پرت میگید اگه ضرر داشت رابطه ی جنسی هم مضر بود...تو رو خدا التمای تحقیق...

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   دوست عزیز ، در رابطه ی جنسی ، بدن بصورت کامل تخلیه و یا ارضا می شود ولی خودارضایی فقط باعث آسیب روحی و حتی زیان های شدید به مغز می شود.

 4. ههsays:

  ببخشید چگونه اینکارو ترک کنیم

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   سلام وقت بخیر ، دوست عزیز در این زمینه لازم هست توضیح بدید که میزان اعتیاد شما به خودارضایی در چه اندازه است یا تعداد دفعات خودارضایی تان به چه شکل است.

 5. حسیحسیsays:

  سلام من از سن ۱۲ سالگی تا ۱۴ سالگی خودارضایی میکردم این کارو هر روز انجام میدادم ولی الان یه چند مدتی میشه ۱ ماهی یک بار انجام میدم میخواستم بدونم اگه ترک کنم قدم رشد میکه چون تو این دوساله که انجام میدادم قدم رشد نمیکرد اگه ترکش کنم رشد میکنه یا نه لطفا جواب بیدن

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   سلام وقت بخیر ، شدت اعتیاد شما به خودارضایی و در سن پایین خیلی بالا بوده ، بنابراین این عمل حتی ممکن است در طول قد ، رشد وزن و ...نیز تاثیرات منفی داشته باشد ، توصیه می شود تا عادت خود را بطور کامل ترک کنید .

 6. حسیحسیsays:

  مشکل همینه چجوری ترک کنم اخه بالا ۱۰۰ بار تلاش کردم ولی نمیشه تو رو خدا یه راهی بگید که ترک کنم

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   اگر تصور میکنید از عهده ی خودتان بر نمی آید حتما باید در این زمینه با مشاور صحبت کنید و یا از مراکز خدمت رسان در این زمینه کمک بخواهید.

 7. tahatahasays:

  سلام.من 16 سالمه روزی 4 تا 5 بار خودارضایی میکنم .از لحاظ روحی و روانی و جسمی هم تعغیری پیدا نکردم .سالم سالم هستم.ایا ادامه بدم این کار رو یا نه؟اخه عادت شده واسم واقعا سخته.

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام گناهی کیبره بزرگ است توبه کنید

 8. MehrzadMehrzadsays:

  سلام.من یک سال و خورده ایه خودارضایی میکنم.هیچ حس بدی هم ندارم.تقریبا هر سه روز یک بار این کارو میکردمقد و وزن هم نرماله

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   سلام وقت بخیر ؛ دوست عزیز به تدریج و با گذشت زمان بیشتر عوارض جبران ناپذیر و خطرناک این کار را شاهد خواهید بود ، هر چه سریعتر تلاش در ترک آن داشته باشید.

 9. redredsays:

  سلام من خودارضایی میکردم ولی یه مدتی هست کنار گذاشتم میخوام ترکش کنم ولی شبا تویی خواب ارضا میشم صبح که بیدار میشم خیس شدم ایا طبیعی هست؟ ضرر نداره

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   سلام وقت بخیر ، خیر این مورد هیچ نوع عارضه ای به دنبال ندارد و حتی برای بدن هم مفید هست.

 10. محسنمحسنsays:

  سلآمم من از سن ۱۳ سالگی خودارضایی میکردم هفته ای دو سه بار...هیچ حس بدی هم ندارم همه چیمم نور ماله ...الان هم ۲۲ سالمه بسگتبالیست هم هستم

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   در اینده اثرات منفی خودرا خواهد گذاشت

 11. احمداحمدsays:

  محسن یه سوال دارم قدت چند متره؟!

 12. ارشارشsays:

  سلام خسته نباشید من خودارضایی میکنم تصمیم گرفتم ترکش کنم ایا بعد از ترک همه عوارض های منفی خود ارضایی از بدنم خارج میشه

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   سلام وقت بخیر ، بله چنان چه صدمه ی جدی از این کار ندیده باشید ، تمامی عوارض بتدریج و با گذشت زمان محو می شوند.

 13. YYsays:

  سلام من روزی 2تا3 بار خود ارضایی میکنم میخواستم بدونم بعد ها در رابطه دچار مشکل نمیشم؟

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   سلام وقت بخیر ، بله ، چنان چه مذکر باشید ، بعد از ازدواج احتمال اینکه دچار عارضه ی نعوظ شوید بسیار بالاست.

 14. bsbssays:

  سلام آیا خودارضایی در رشد قد تاثیر منفی داره وبعد از ترک این مورد رشد قد درست میشه؟

 15. BedramBedramsays:

  سلام من حدودا ۱ سال پیش شروع کردم قبلا چندبار در روز خود ارضایی میکردم اما حدود یک ماهه که ۳،۴بار در هفته میزنم میخواستم بدونم این روند جدید آیا بر قد و رشد آلت تناسلی تاثیر منفی بازهم دارد یا خیر

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   سلام وقت بخیر ، ارتباطی با قد و رشد آلت تناسلی ندارد.

 16. بمبمsays:

  من خودارضایی میکنم ولی نمیزارم اسپرمم خارج بشه جلوشو میگیرم ایا اینم ضرر داره ؟

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   سلام وقت بخیر ، بله این کار باعث آسیب های روحی خواهد شد و همین که در نهایت ارضا نمی شوید میتواند باعث مشکلات جدیدی شود.

 17. هیچکسهیچکسsays:

  درود ... خب شما میگید ترک کنید ؛ گناهه و ... عگ میشح ی روش درست حسابی یاد بدید ... من میخام ؛ ولی این نمیخاد😁 ... چیکا کنم خب؟

 18. ییsays:

  سلام من۱۶ سالمه هفته ی ۵بار انجام می دهم فقط زود به ارسگام می رسم قدم بلند است

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   این تعداد خودارضایی آثار زیانباری به دنبال دارد که تا اخر عمر هم نمیتوانید آن ها را جبران کنید.

 19. یوییویsays:

  سلام من 14 سالمه خودارضایی میکردم الان دو ماه هست که ترک کردم ولی شب وقتی میخوابم مایع منی از الت تناسبی من خارج میشه این اتفاق هفته ای ۳ بار انجام میشه دلیلش چیه؟ لطفا راهنمایی کنید ایا خروج منی در خواب ضرر داره؟

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   خیر غیرعادی است ، با پزشک در این زمینه گفتگو کنید .

 20. ناشناسناشناسsays:

  من در ۱۲ سالگی حدود ۱۰ بار این کار را انجام دادم و الان ۱۴ سالمه و کاملا ترک کردم و خوبم اما کنترل کردن خودم خیلی سخته... لطفا بگید چطور خودم رو کنترل کنم؟؟؟

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   اگر موفق به ترک شدید که باید الان مراقبت کنید تا مجددا به این عمل عادت نکنید ، در سن و سالی که شما هستید باید خودتان را تا می توانید سرگرم کنید و سعی کنید زمان های زیادی را بیکار نمانید تا خدای ناکرده افکار شیطانی به سراغتان بیاید

 21. لادن گودرزیلادن گودرزیsays:

  سلام من دختری 30 ساله هستم تقریبا سه ساله خودارضایی میکنم چند بار تصمیم گرفتم ترک کنم که تا 20 روز تونستم من گاهی هر هفته و گاهی هفته ای دو سه بار با مالش انجام میدم. میخواستم بدونم ایا برام خطرناکه یا تو ازدواجم تاثیر داره با سپاس

 22. MpMpsays:

  سلام من 2 ماه خودارضایی نکردم دیگه نمیتونم طاقت بیارم چیکار کنیم ؟

 23. sososays:

  سلام من چهارده سالمه و تا یک سال پیش دو روز یا سه روزی یک بار خود ارضایی می کردم اما الان تونستم به ده روزی یک بار برسونمش اگه بتونم به ماهی یه بار برسونم آیا آسیب هاش کمتر میشه یا از بین میره ماهی یک بار خوبه یا بد؟

 24. هیمهیمsays:

  سلام اگه خودارضایی 3 ما یک بار انجام بشه ضرر داره اسیب به رشد میزنه!یا نه؟

 25. رضا حفیظیرضا حفیظیsays:

  من خیلی جرق میزنم چگونه ترکش کنم

 26. نیارنیارsays:

  سلام خدمت مدیر محترم یه چند تا سوالی داشتم من یه پسر ۱۷ ساله هستم تقریبا از ۱۳ سالگی تا الان خود ارضایی می کنم در ابتدا تعداد دفعات خود ارضایی ام بیشتر بود (روزی دو سه بار می رفتم ) اما الان کم کم تعدادش کمتر شده تقریبا به چند روز یه بار تبدیل شده اما الان یه مدتی هست که فکر می کنم دارم بیشتر خود ارضایی می کنم واقعا سخته برام پشت کنکوری هستم اصلا انرژی ندارم درس بخونم می خوام ازتون می خوام راهنماییم کنید واقعا هم از لحاظ جسمی وهم از لحاظ روحی خیلی ضربه دیدم لعنت به کسی که این کارو بهم نشون داد ممنون از لطف شما

 27. ..m..msays:

  سلام من سه ساله خود ارضایی میکنم از ۱۲سالگی تا ۱۵سالگی دست وپام خیلی عرق میکنه اگه خود ارضایی را ترک کنم به مرور زمان عرق دست و پام از بین میرود واینکه. من منی زردی دارم و درمان ون چیست. من دوست دارم ترک کنم وچطوری باید ترک کنم

 28. بیچاره شدگانبیچاره شدگانsays:

  من تقریبا 2.3 سالی هسد انجام میدم پرخاشگر شدم استرس بالا.. اعتماد ب نفسم کم شده علاقم به گی بیشتر شده ولی از امروز الان به بعد دیگه نمیزنم شماهم ک تو سن 12.15هستید نزنید لطفا اگه عادت بشه بیچاره میشید بی امید بی انرژی افسرده بدون خنده بدون ارتباط.... اینکارو با خوذتون نکنید

 29. ممدممدsays:

  سلام...ببخشید چجوری میتونیم...در خواب ارضا شویم؟؟؟؟؟؟

 30. ابوالفضلابوالفضلsays:

  من ۱۲ سالگی خودارضایی می کردم الان ۲ماه دیگه ۱۴ سالم میشه و ۵/۵ ماهه که خود ارضایی هام روزی یه بار شده ترک کنم همه ضرر هاش به مرور زمان تموم میشه یا ضرر هاش می مونه؟

 31. منمنsays:

  سلام من ۱۸ سالمه و چند سالی هست که خودارضایی میکنم البته در حد هفته ای یک بار اون هم به صورت مالش دادن یا استفاده از آب پر فشار. آیا این موضوع باعث تیرگی کیلتوریس من میشه؟!

 32. یکییکیsays:

  سلام میخوام یه روش خود ارضایی برای خانمها بگم شلوارتون رو بدون شورت بپوشید و خط وسط شلوار رو به بدنتون بچسبونید سپس آرام آرام با پشت یه مداد یا خودکار از روی اون خط به بالا و پایین بروید حس خیلی خوبی خواهید داشت...

 33. یکییکیsays:

  سلام میخوام یه روش خود ارضایی برای خانمها بگم شلوارتون رو بدون شورت بپوشید و خط وسط شلوار رو به بدنتون بچسبونید سپس آرام آرام با پشت یه مداد یا خودکار از روی اون خط به بالا و پایین بروید حس خیلی خوبی خواهید داشت...

 34. نگین تاجنگین تاجsays:

  سلام خدمت شما،من دختری 22 ساله مذهبی و مجرد هستم که تا به حال خودارضایی نکردم اما دوستام میکنن و به منم توصیه میکنن.من به دلیل مذهبی بودن خود و خانواده ام اهل دوست پسر و ... نیستم. یه مدتی هست که از نظر جنسی احساس نیاز میکنم و بلد نیستم چطوری خود ارضایی کنم. اگر میشه نحوه خودارضایی رو هم توی سایت قرار بدین. یه عده مثل من واقعا نیاز دارن و بلد نیستن.

 35. توابتوابsays:

  چقدر خود ارضایی می تواند ما را عقیم کند

 36. کریم مصطفیکریم مصطفیsays:

  سلام خسته نباشید. من یک جونم و نیاز به تخلیه آب معنی دارم اگه با دست نزنیم و روش بهتری برای تخلیه داشته باشیم حداقل هفته ای یک بار. بازم ضرر دارد؟؟

 37. امیرامیرsays:

  سلام.من از سن ۱۳ سالگی تا الان که ۱۵ سالمه خودارضایی داشتم،خیلی هم لذت خوبی بهم میده من هفته ای ۳-۴ مرتبه این کار رو انجام میدم ولی قبلا بیشتر بود الان کمش کردم من نمیتونم ترکش کنم و حداقل هفته ای ۲ بار رو باید ارضا بشم چیکار کنم؟؟؟

 38. ChikoChikosays:

  مضخرف نیگد لطفاامیزش جنسیم همینه ضمن اینک تو خوارضایی طرف مواظب خودش هس چون خودکنترله وابستگی هم نداره!هرچیزیم ک از حدش بیشتر شه مسلما مضره و این ضرر فقط محدود به خودارضایی نمیشه دوست عزیز!اگ قرار برمقایسه از مزایا و معایب جفتش بگید!

 39. علیرضا عارفیعلیرضا عارفیsays:

  سلام خسته نباشید من یکساله که خود ارضایی میکنم سرم درد میکنه احساس فشار از داخل سرم دارم در طول روز خیلی خواب آلود میشم میشه بگید من چه مرضی گرفتم .خواهشا.

 40. ‌ط‌طsays:

  استمناء خیلی چیز بدی هس من دارم میمیرم

 41. آرش بابادیآرش بابادیsays:

  سلا و خسته نباشید من ۱۴ سال سن دارم و میخواستم بدونم در ۲ روز ۱ بار خود ارضایی کنم و تغذیه و ورزشم خوب باشه مشکلی پیش نمیاد؟

 42. YYsays:

  من از ۵ ساله گیم شروع کردم ولی نمی‌دونستم که اسم این کار چیه من واقعا نمی‌دونم که چجوری این کار رو ترک کنم ، واقعا نمیشه میشه یه روش بگید که من این کار رو ترک کنم

 43. sinasinasays:

  سلام میخواستم بگم چرا لذت خود ارضای از رابطه ی جنسی بهتره

 44. دارک فایردارک فایرsays:

  سلام ببخشید من به مدت ۸ ماه در سن ۱۱ سالگی خود ارضایی می کردم تقریبا هفته ای ۲ بار یا یکی کمتر یا یکی بیشتر الان یه دو هفته ای هستش که خود‌ ارضایی رو کنار گذاشتم مشکل جدی برام پیش نمیاد اکه تقریبا ۳ هفته ای یه بار این کار رو مشکل جدی برام پیش نمی اد.

 45. ع.لع.لsays:

  سلام،من روزی ۱باز انجام میدم بعضی موقع ها هم ۲روز یه بار،می خواستم بدونم چجوری باید ترکش کنم،ترووووخدا جواب بدید ثواب داره،خیلی ممنون

 46. علی‌علی‌says:

  سلام من از ۱۴ سالگی شروع کردم و هر روزتا یک سال این کار را میکردم و الان یک ماهه این کار را ترک کردم الان ۱۵ ساله شدم و وزنم ۶۳ کیلو هست و قدم ۱۶۵ سانتی متر است آیا من الان وزن و قدم نرمال است و هیچ تغییر در جسمم نشده تا الان به نظر شما چطوره

 47. علی‌علی‌says:

  لطفا جواب بدید

 48. علی زارععلی زارعsays:

  ببخشید یک سوال من داشتم میخواستم بینم اگه با مانکن کامل بدن مونث رابطه برقرار کنیم بدن کامل تخلیه میشه و بازم ضرر داره یا نه ؟

 49. ارینارینsays:

  سلام من چند ساله به خود ارضایی اعتیاد پیدا کردم الان هم ۱۶ سالمه کل این چند سال همیشه جوش میزنم ایا ربطی به خود ارضایی داره

 50. امیررضا مطهریامیررضا مطهریsays:

  سلام من ۱۶ سالمه تقریبا سه ساله خود ارضایی می کنم شما میگید گناه کبیره محسوب میشه پس در سکس با همسر چی اونجا هم گناه داره

 51. محمد کاظمیمحمد کاظمیsays:

  سلام من خودارضایی می کنم و نمی تونم ترک کنم اگه بایه جنس مخالفم سکس کنم بعدش می تونم ترک کنم یعنی برام راحت تر نمی شه تر ک کردن

 52. سمیهسمیهsays:

  بله بله همه اینا درست ...خدایی که پل صراط یک سیم رد شی میفتی تو جهنم یه عمر مردم و ترسوندین به کجا رسیدین...مردم الان از فوش اعصاب خورد کن از این جور آدما دوری میکنن شما فقط مردم ار قرآن و خدا دور میکنین...خدایی که از رگ گردن نزدیک تره...راه حل بدین...راه حل کشورای خارجی کلی راه حل علمی دارن...تازه اسلامی که دین علمه...یا داریش یا نداریش ...چشم چرونی که تو ایران هس تو خارجش نیس انقد که مردم و میترسونین فقط ذهنیت بسته بدون علم بدون راه حل...زمانه عوض شده ...پسر نمیتونه با یه دختر مفت خور عروسی کنه هم خودش بدبخت کنه هم دختر بیچاره رو...پسرایی که الان از ترس رفتن سربازی خودشونو به اعصاب روان هزارتا مرض میزنن...هم بچه توی راه رو...همه جا حرف از مردم...بله مردم جرکش شما بودن هسن خواهند بود...لیاقت ندارین...یکم رو دوپامین اندروفین و هورمون های تولید کننده و معتاد کننده شادی یه چیزایی فهمیدم..کارا و غذاهای بازدارندن و جایگزین ش تحقیق کنین و ترک عادات بد...جامعه شده پر منحرف

 53. سپهرسپهرsays:

  سلام. من به این کشف رسیدم که اگه همراه با خود ارضایی احساس گناه شدیدی داشته باشیم خیلی بیشتر به بدن آسیب میرسونیم. من ۱۴ سالم هست. یک ساله خود ارضایی میکنم و هر روز هم انجام میدم. البته ۳ ماهی هست که ترک کردم. ولی به بدن هیچ آسیبی نرسید. حتی در اون یک سال ۲۵ سانت قد کشیدم. زیر چشمام هم گود نیفتاد و طوریم نشد. اگه این عمل همراه با احساس گناه شدیدی باشه میتونه خیلی به بدن آسیب برسونه.

 54. ....says:

  سلام من دختر هستم و ۱۳سالمه ۵یا۴ سالم بود که شوهر یکی از فامیلامون به بدنم دست میزد و باید بگم مشکل روانی داشت و من میترسیدم به مادرم بگم و نگفتم و درد شدیدی داشتم و به خاطر اینکه یکم دردم کمتر بشه عروسکم یابالشتمو لای پاهام میزاشتم و فشار میدادم باید بگم یک سال تمام به بدنم دست میزد تا اینکه ارتباطمون باهاشون قطع شد و من الان کمتر از یک ماهه خود ارضایی میکنم و دیگه نمی کنم و به اینکار اعتیاد ندارم فقط میترسم به بدنم اسیب زده باشم و ازین هم میترسم که به کسی بگم یعنی کلا نمیتونم بگم لطفا راهنمایی کنید که چیکار کنم

 55. خداکمکم کنخداکمکم کنsays:

  چطوری ترک کنم بیشتر از ۱۷روز نمیتونم نکنم

 56. مریم آگشتهمریم آگشتهsays:

  من یک ساله خودارضیایی میکنم

 57. AmirAmirsays:

  سلام من ۱۶سالمه با جنس مخالف هر هفته ای دوبار هردو خود ارضایی میکنیم الان یه مدتیه تصمیم. به ترک گرفتیم چون فهمیدیم که میگن تاری چشم میاره این درسته؟یا ضرر های بیشتری داره؟

 58. علیرضاعلیرضاsays:

  سلام من چند وقته خود ارضایی رو به شکل کامل ترک کردم. و شب ها داخل خواب ارضا میشم و خیلی آزارم میده میخواستم بدونم الان که من خودارضایی رو ترک کردم چیکار کنم که خالی شم ؟ من فقط 15 سال سن دارم و کسی رو برای رابطه جنسی ندارم ! چکار کنم که خودارضایی کنم و ضرر نداشته باشه و اگر ترک کردم بعدش چکار کنم که باعث سرطان پروستات نشه

 59. محمد هادیمحمد هادیsays:

  ای کاش توسط خانواده ها این سنتهای دست وپا گیر ازدواج برداشته می شد که جوانها زود ازدواج کنندواین حس طبیعی سر جاش قرار بگیره.خانمی مذهبی ترجیحابیوه یا مطلقه از ۳۰سال به بالا برای ازدواج با شرایط آسان جهت اشنایی به این شماره تک بزنه لطفا۰۹۳۹۴۱۴۶۶۰۶.فکر نکنم پیدا بشه

 60. ناشناسناشناسsays:

  خودارضایی باعث خارج شدن کامل منی میشود؟