تحقیق درباره ي ورزش بدمینتون

در این مقاله از سایت توپ تاپ قصد داریم درباره ورزش بدمینتون تحقیق کنیم تا یک مقاله عالی و بدون هیچ کم و کاستی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. تحقیق درباره بدمینتون میتواند به اطلاعات شما عزیزان افزوده کند پس با ما همراه باشید تا درمورد ورزش بدمینتون بیشتر بدانید.

تحقیق درباره تاریخچه ی ورزش بدمینتون

ورزش بدمینتون در سالن های سرپوشیده با راکت و توپ پردار انجام میشود و برای اولین بار در هندوستان بازی شد که به آن پونا (Poona) میگویند.  و سپس به کشور انگلستان برده شد. ابتدا افسران ارتش که در هندوستان خدمت میکردند این بازی را فرا گرفتند و سپس به انگلستان بردند و به دوستان خود آموزش دادند. علت نامگذاری ورزش بدمینتون به این علت است که در قصر بدمینتون در یک مجلس ضیافتی معرفی شد و از آن پس بازی پونا به بدمینتون تغییر کرد.

این بازی ها بعد ها در محیط باز صورت گرفت و بهترین بازیکنان در حال حاضر در کشورهای آسیایی مانند چین، هند، سنگاپور، اندونزی، ژاپن و کره هستند.

تحقیق کوتاه درباره بدمینتون ، تحقیق درباره بدمینتون با عکس

ویژگیهای بازی و زمین بدمینتون:

ورزش بدمینتون به دلیل داشتن هیجان و شادابی بین طرفداران محبوبیت خاصی پیدا کرده است. این ورزش نیازمند سرعت بالا، استقامت و تصمیم گیری های سریع است. در فضای باز و بسته انجام میشود. زمین ورزش بدمینتون مستطیلی شکل است و با خطوطی به عرض 40 میلی متر کشیده میشود. این خطوط باید به سادگی قابل تشخیص باشند و به رنگ های سفید و زرد کشیده میشود. طول زمین ۱۴/۷۲۳ متر - عرض زمین دو نفره ۶/۱ متر - عرض زمین یک نفره ۵٫۱۴ متر میباشد. کلیه این خطوط جزو زمین محسوب می ‌شود. ارتفاع تور ۱٫۵۵ متر در محل پایه‌ ها (گوشه ‌های تور) و ۱٫۵۲۴ متر در مرکز تور میباشد. ارتفاع سقف نباید کمتر از 62/7 متر باشد. اگر فقط یك میدان وجود دارد باید حداقل یك متر اطراف آن خالی باشد و اگر دو زمین در كنار هم قرار دارد، این فاصله باید حداقل 22/1 متر باشد.

تجهیزات مورد نیاز در بازی بدمینتون:

- شاتل و یا توپ مخصوص

توپ بدمینتون از مواد های هم طبیعی و هم مصنوعی شکل گرفته است. سر این توپ از جنس چوب پنبه است که لایه چرمی دارد. 16 پرک است که به پایه وصل شده اند و وزن این توپ باید بین ۴ تا ۵۰/۵ گرم باشد.

- راکت بدمینتون

راکت های ورزش بدمینتون در سه نوع سبک، متوسط و سنگین تشکیل شده اند که توسط رشته هایی باریک مشبک به قاب کشیده شده اند. سطح تماس باید مسطح و عاری از هرگونه شیب اضافی و یا حتی برجستگی باشد. راکت بدمینتون معمولا از جوب یا فلز ساخته شده است و دارای قسمت های مختلف است: دسته، مبله، گلو یا سه راهی، صفحه راکت (کله راکت) تشکیل شده است.

لباس بازی بدمینتون

لباس بازیکنان باید طبق قوانین بین المللی شبک و آزاد باشد در غیر اینصورت ورزشکاران نمیتوانند به راحتی حرکات لازم را انجام دهند. لباس بازیکنان باید قابلیت حرارتی بدن را نیز داشته باشد.

کفش

کفش هایی که بازیکنان بدمینتون در سالن استفاده میکنند باید دارای کف پلاستیکی صاف باشد و برای فضاهای باز باید از کفش هایی با کف آجدار استفاده کنند. به طور کلی کفش عنصر مهم در هر ورزشی است و باید مطابق با قوانین بین المللی باشد و پوشیدن جوراب های ضخیم برای محافظت از پاها بسیار مفید تلقی میشود.

تحقيق درباره ي ورزش بدمينتون ، قواعد و زمین بدمینتون

اندازه و ابعاد زمین بدمینتون:

زمین بازی دو نفره(دوبل):

طول 40/13 متر

عرض10/6 متر

زمین بازی یك نفره ( سینگل)

طول 40/13 متر

عرض18/5 متر

مختصری از روش و اصول بازی بدمینتون:

ورزش بدمینتون همانطور که ذکر کردیم بر روی زمینی مستطیل شکل اجرا میشود و توسط یک تور به دو قسمت مساوی تقسیم میشود. این بازی به صورت انفرادی و دوبل صورت میگیرد. در بازی های تک نفره یا همان سینگل، در هر قسمت از زمین یک نفر قرار دارد ولی در بازی های دوبل در هر طرف دو بازیکن قرار میگیرند. بازیکنان توپ را از بالای تور به سمت یکدیگر پرتاب میکنند تا امتیاز کسب نمایند. اگر توپ پرتاب شده به روی زمین حریف مقابل برخورد کند یک امتیاز برای بازیکن این سمت زمین ثبت خواهد شد. توپ بدمینتون حتما باید بین بازیکنان در فضا رد و بدل شود تا بالاخره توسط یک نفر به زمین حرف برخورد کند. اگر توپ به زمین برسد بازی متوقف خواهد شد. ورزش بدمینتون سه پارت دارد و برنده نهایی کسی است که از سه پارت حداقل دو پارت آن را ببرد.

امتیازات پارت ها در بازی بدمینتون

امتیاز بازی بدمینتون در مردان  تایی میباشد و در نو نهالان و بانوان این  امتیازی است. در بازی های یک نفره و دو نفره مردان هر کسی که زودتر به امتیاز ۱۵ برسد برنده بازی محسوب می شود و در بانوان و در نو نهالان هر کسی زودتر به امتیاز ۱۱ برسد برنده بازی محسوب می شود. هر کسی ۲ پارت از ۳ پارت را ببرد برنده بازی است.

-بزرگترین توپ بدمینتون در زمین چمن موزه کاتراس سیتی وجود دارد که ۴۸ مرتبه بزرگتر از توپ واقعی است و ۱۸ فوت درازا و ۲۵۰۰ کیلوگرم وزن دارد.

-برندگان جام توماس از زمان شروع به کار فقط سه کشور مالزی، چین و اندونزی بوده ‌اند.

-جام UBER نیز تنها در سال ‌های ۱۹۵۷ و ۱۹۶۰ و ۱۹۶۳ در خارج از آسیا برنده داشته ‌است!

-Judy Hashman آمریکایی بیشترین عنوان را در مسابقات انگلستان در این رشته داشته ‌است. (۱۷ مرتبه)

-از شخصیت ‌های مشهوری که بدمینتون را به خوبی بازی می ‌کنند می‌ توان به لی چونگ وی و لین دان و توفیق هدایت اشاره کرد.

- بدمینتون چهارمین ورزش شناخته شده دنیا است و میتوان گفت: ورزشی ارزان ‌تر از سایر ورزشها است.

   خطا هاي بازی بدمینتون:

  موارد زیر خطا محسوب مي شود:

  1-اگر سرویس به درستی زده نشود.

  2-اگر توپ به هنگام بازی خارج از زمین بازی فرود بیاید.

  3- از داخل بازدید تور عبور كند.

  4-از تور عبور نكند. (قبل از عبور از تور بیافتد.)

  5-به سقف یا دیواره های سالن برخورد کند

  6-به بدن، لباس بازيكن و يا در اطراف زمين به هر شيء يا فردی برخورد كند.

  7- توسط بازيكن دو بار ضربه زده شود.

  8-اگر لباس و راکت به تور و نگهدارنده هاي (پايه) ضربه بخورد.

  9-زماني كه توپ در حال عبور از بالاي تور است مانع ضربه زدن حريف شود.

  10-در طول بازی بازيكن به طور عمد تمرکز حريف خود را بهم بزند.

  11-هنگام بازی، گرفتن توپ با راکت و با كمي مكث به آن ضربه زده شود.

  خلاصه مطلب :

  بازی های راکتی از جمله ورزش بدمینتون بازی های محبوب در بین افراد است که سن و سال نمی شناسد و هر فردی با هر سنی که دارد ترجیح می دهد برای سرگرمی از این بازی ها لذت ببرند.

  مطالب مرتبط...


  2 نظر

  1. فاطمه شیرازیفاطمه شیرازیsays:

   عالی

  2. HaHasays:

   امتیاز هارو اشتباه نوشتی هیچ فرقی بین زن و مرد نیست و جمعا دو ست۲۱ تایی بازی میکنند و اتفاقا ورزش پرهزینه ای هست