تعبیر خواب نتوانستن راه رفتن یعنی ترس !

تعبیر خواب نتوانستن راه رفتن به ترسی اشاره دارد که در نتیجه از کار افتادن توانایی های بنیادی ما رخ می دهد. چرا که راه رفتن یک توانایی بنیادی برای انسان ها است و عدم توانایی در راه رفتن نیز همین بخش را تحت تاثیر قرار می دهد.  

کلیات تعبیر خواب نتوانستن راه رفتن

تعبیر خواب نتوانستن راه رفتن می تواند غرایز ما را تحت تاثیر قرار دهد. راه رفتن یک آموزه غریزی است و مهارتی است که ما در سن بسیار پایین آن را فرا می گیریم؛ شاید حتی قبل از شروع به صحبت کردن. بنابراین دیدن رویایی با محتوای راه رفتن بسیار مهم است و اغلب پیامی از ناخودآگاه را به همراه دارد. تعبیر خواب نتوانستن راه رفتن به این معناست که شما در زندگی از موضوعی ترسیده اید. اینکه احتمالا یکی از توانایی های بنیادی شما در زندگی از بین می رود، از جمله موضوعاتی است که این ترس را به ناخودآگاه شما راه داده است. چنین اتفاقی می تواند شما را از اهداف خود دور سازد و یا حتی زندگی را مختل ساخته و یک فرد افسرده از شما بسازد. این می تواند عدم توانایی در پول در آوردن و کسب کار، از دست دادن موقعیت اجتماعی یا عدم دسترسی به منبع قدرت باشد. شما ممکن است هدفی داشته باشید که قادر نیستید به آن برسید. این در حالیست که سایرین به سرعت در حال دستیابی به آن هستند اما شما به دلایلی نمی توانید متوجه شوید که چگونه این کار را انجام می دهند.

تعبیر خواب نتوانستن راه رفتن و فلج شدن

تعبیر خواب نتوانستن راه رفتن ممکن است به یک سیستم پشتیبانی ویژه و حمایتی اشاره داشته باشید که به طور ناگهانی ناپدید شده و از بین رفتن چنین حمایتی باعث ایجاد احساس ناامنی در شما شده است. مرگ یکی از والدین یا مهاجرت یکی از دوستان به شهری دور از جمله مواردی است که می توان برای تعبیر خواب نتوانستن راه رفتن مثال زد. این ها مواردی هستند که می توانند زندگی ما را ناپایدار و دچار مشکل سازند. به بیان ساده تر، رویایی که در آن نتوانیم راه برویم و یا بر روی دو پای خود بایستیم نشان دهنده ترس از دست دادن حامی یا موقعیتی خاص است. همچنین عدم توانایی در رسیدن به اهداف نیز از دیگر تفسیرهای مناسب این رویا است.

تعبیر خواب سخت راه رفتن ، تعبیر خواب نتوانستن راه رفتن

البته تعبیر خواب نتوانستن راه رفتن به این معنا نیست که شما شکست خورده اید. این فقط نشان می دهد که ترسی بر زندگی شما حاکم شده و این ترس باعث ایجاد ناامیدی در شما می شود. در واقع تعبیر خواب نتوانستن راه رفتن و فلج شدن به خودی خود بد نیست فقط نشان می دهد که ضعف های ما کجا مشکل ساز می شود. ذهن شما با دیدن چنین رویایی یادآوری می کند که بیشتر از همیشه بر ضعف های خود متمرکز شوید و برای تقویت توانایی های خود تلاش بیشتری به خرج دهید. پول بیشتری ذخیره کنید، استقلال خود را حفظ کنید و به دنبال فرصت های جدید باشید. اجازه ندهید ضعف ها زندگی شما را کنترل کنند.

تعبیر خواب نتوانستن راه رفتن از بعد روانشناسی

تعبیر خواب نتوانستن راه رفتن به توقف یک مسیر در زندگی واقعی اشاره دارد. راه رفتن نشان دهنده حرکت آهسته و پیوسته در زندگی بیداری است. اما برای تعبیر بهتر چنین رویایی بایستی سایر شرایط خواب را نیز در نظر بگیرید. از نظر روانشناسی تعبیر خواب نتوانستن راه رفتن به موانعی ذهنی در زندگی ما اشاره دارد که در مسیر رسیدن به هدفی خاص قرار می گیرد. احتمالا شما از بعد روانی موانعی پیش روی خود می بینید که از جمله آن ها می توان به اعتمادبه نفس پایین و یا حتی وسواس های فکری اشاره کرد که شما را از ادامه دادن منع می سازد.

اگر در خواب شخص دیگری را ببینید که قادر به راه رفتن نیست و یا نمی تواند بر روی دو پای خود ایستد، به این معناست که شما احتمالا فردی در اطراف خود دارید که از شکست او و یا زمین خوردنش خوشحال می شوید. کینه ای از او به دل دارید و یا به هر دلیلی راضی به موفق شدن و خوشحال شدن او نیستید. این خواب به شما صحنه شکست او را نمایان می سازد و اکنون زمان این است که ببینید آیا از دیدن چنین صحنه ای خوشحال بودید یا ناراحت؟ بنابراین احساس شما در این رویا بسیار مهم است. اگر از دیدن چنین صحنه ای خوشحال بودید، بهتر است فکری به حالت کینه ها و شرایط روانی خود بکنید!

تعبیر خواب نتوانستن راه رفتن دسته جمعی

تعبیر خواب نتوانستن راه رفتن گاهی اوقات می تواند به معنای از هم پاشی یک حکومت، جنگ و یا درگیری سیاسی در یک کشور باشد. اگر شما در رویا تعداد بسیار زیادی از افراد را ببینید که قادر به راه رفتن نیستند و یا روی زمین می خیزند، به این معناست که بلایی مردم آن منطقه و کشور را درگیر می سازد. اما این بلا طبیعی نیست و فقط حاصل درگیری های حکومتی و دولتی است. بنابراین چنین خوابی به شما هشدار می دهد که حتما پس انداز مالی داشته باشید و یا از درگیری های سیاسی به دور باشید تا در صورت درگیری در کشور، متوجه زیان نشوید.

گردآورنده : توپ تاپ

مطالب مرتبط...

7 نظر

 1. فرزاد سلطانیفرزاد سلطانیsays:

  با سلام من شب جمعه خواب دیدم که توی اتوبوس نشسته بودم که یهو نزدیکی یک ایست و بازرسی پسر عموم پا به فرار گذاشت بعد پلیسا به من گفتن تو مواد داری باید دستگیر شوی، بعد از ان که من رو بیرون بردن دو تا خلاف کار رو دیدم که گفتن بهت دروغ گفتیم تو خلاف کار نیست همین که پشت سرم رو نگاه کردم دیدم اتوبوس که باهاش بودم حرکت کرده و من از اتوبوس جا موندم، داشتم به سمت یک اتوبوس دیگه می دویدم که ناگهان خودم رو توی یک تاریکی دیدم و هر چه تلاش می کردم که به تونم راه برم نتونستم حتی روی پاها و دستام می خواستم راه برم نتونستم به زور روی ماسه‌ها توی تاریکی فقط چند سانتی متر تونستم جلو برم.

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام این رویای پریشان و اشفته است و تعبیری خاص ندارد

 2. غزاله ربیعیغزاله ربیعیsays:

  سلام خسته نباشید من چند دفعه خواب دیدم قصد دارم توی خواب بدوم ولی سختمه انگار نیرویی ندارم میشه تعبیرش را بگید

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام این رویا نشان دهنده ان است که باید در زندگی اراده خود را تقویت کنید

 3. زهرازهراsays:

  چندین سایت تعبیر خواب رو دیدم. اما سایت شما از بقیه کامل تر و بهتر بود. ممنون. موفق و پیروز باشید

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سپاس

 4. بیتا همتیبیتا همتیsays:

  سلام من مدتیه این خواب را می بینم در حال قدم زدن هستم که یکدفعه احساس می کنم دیگه نمی تونم راه برم و بسختی و با تلاش زیاد دوباره راه می رم. احساس می کنم پاهام سنگین شدن و دارن از کار میوفتن ولی باز تلاش می کنم حتی بعضی مواقع درد رو هم احساس می کنم ولی دوباره راه میرم. این خواب را چندین باره دیدم. مثلا روی پله دارم بالا می رم که بعد از چندتا پله دیگه نمی تونم راه برم و پاهام سنگین می شن ولی باز با سختی زیاد بلند می شم و دوباره راه میرم ولی با سختی

 5. متینمتینsays:

  من تو خواب و بیداری دیدم خواهرم پاهاش سست شده و شل و ول راه می ره با توجه به اینکه بعد از فوت مادرم پدرم داره تازه تجدید فراش می کنه

 6. علیعلیsays:

  سلام من چند روز تو خواب میبینم دارم فرار میکنم نمیدونم از دست کی و همینطور نمیتونم فرار کنم پاهام نیروشو نداره

 7. حامدحامدsays:

  باسلام همسرم وبه دلیل خیانت طلاق دادم.دخترم ۱۳ساله هست ودوشب خواب دیده است که مادرپستش آنقدرچیزی بهش آویزان است ونمیتواندراه برود.تعبیرش چیست؟باتشکرازپاسخگویی شما