متن درخواست کمک مالی از حرم اما رضا (ع)

اگر نگاهی به سیره اهل بین علیه السلام بیندازیم خواهیم دید که آن ها در همه حال با مردم به مهربانی رفتار کرده اند و مهر و محبت ان ها قرن ها است که زبان زد خاص و عام است. اهل بیت با فقیران و یتیمان هم نشین و هم سفره می شدند و با رسیدگی به نیازها و دستگیری ان ها در شرایط سخت خود را به عموم مردم معرفی کرده اند. کمک مال و غیر مالی در بین اهل بیت رایج بوده است و امروزه هم افرادی که از راه و روش اهل بیت پیروی می کنند این راه را ادامه می دهند. 

حرم امام رضا سالانه با خمس و زکات هایی که دریافت م یکنند از نیازمندان حمایت می کنند. صندوق های زیادی تحت عنوان صندوق مهر امام رضا راه اندازی شده است که به خوبی توانسته است به امور و نیازهای مالی نیازمندان و مستمندان کمک کند.

متن درخواست کمک مالی از آستان و حرم امام رضا

اگر نمی دانید که بدون هیچ منتی از کسی درخواست کمک کنید بهترین  کار این است که درخواست کمک خود را برای حرم امام رضا بفرستید. حرم امام رضا علیه السلام حامی مستمندان و یتیمان است. اگر نگاهی به سیره و سبک زندگی امام رضا علیه السلام بیندازیم خواهیم دید که امام همیشه به صورت پنهانی صدقه می داد و اموال خود را در بین نیازمندان تقسیم می کرد.

در روایت متعددی بین شده که امام رضا علیه السلام در روز عرفه تمام اموال خود را در بین نیازمندان تقسیم کرده است. فردی درباره این بخشش به حضرت می گوید که اینگونه بخشش زیان است. اما حضرت خطاب به این شخص فرمودند: «این‌گونه بخشش، ضرر و زیان نیست؛ بلکه غنیمت است. هرگز چیزی را که به وسیله آن طلب اجر و کرامت می‌کنی، غرامت و ضرر به شمار نیاور»

در زیر چند نمونه از متن های درخواست کمک مالی به حرم امام رضا علیه السلام را گردآوری کرده ایم تا شما بتوانید با الهام گرفتن از ان ها حرف دل  خود را امام صاحب کرامت در میان بگذارید.

اما رضا جان می دانم که اهل بیت علیه السلام اهل صفا و پاکی، انسانیت و کمال و کمک به دیگران بوده اند. این بار دستم را به روی تو دراز کرده ام. می دانم نیازی نیست تا از شرایطت بازگو کنم و تو نگفته هر آنچه بر من می گذرد را می دانی من را بفهم و کمکت را از من دریغ نکن.

*********************

امروز تنها و غریب فرسنگ ها از تو فاصله دارم. امام رضا جان می دانم تا خودت نطلبی نمی توانم به حضورت مشرف شوم. اما هر بار با درخواست هایم و اجابت شدنهایشان از جانب تو بیشتر باور کرده ام که ندیده هم مرا مورد لطف خود قرار می دهی. امام عزیز کمکم کن تا بتوانم  شرایط مالی بهتری پیدا کنم. دست یاریم را به سوی تو دراز کردم چون یقین داشتن فقط تویی که منشاء فضایل، کرم، معدن خیر و نیکی هستی. کمک کن این بار هم با دستی پر از دعایم بازگردم.

*********************

امام غریبان چقدر خوب است که هر جا که باشم می توانم با تو حرف بزنم و تو به حرفایم گوش می دهی. چقدر خوب است که تو بدون هیچ چشم داشتی اجابت می کنی تمام دعاهای خیرمان را. این بار متن دعایم کمی متفاوت تر شده است. این بار فقر و تنگدستی عرصه را بر من تنگ کرده است. می دانم که تو نمی توانی طالبانت را این گونه ببینی. کمکم کن  که چرخه کار و فعالیتم کمی بهتر شود و از این فقر رهایی یابم.

*********************

دوباره در تندگستی و فقر مالی راهی نیافتم تمام راه هایی که رفتم به در بسته خوردند. اما راهی که به سوی تو می آید همیشه باز است. نمی دانم این چه حکمتی است که هر بار که تو را می خوانم تو با روی گشاده تر نیازم را پاسخ خواهی داد. امام رضا جان این بنده ی حقیرت را نیم نگاهی بینداز تا از این فقر مالی رهایی یابم و بتوانم با قلبی آرامتر نز خانواده ام باز گردم.

گرفتاری، بیکاری، مریضی و مشکلات تنها گوشه ای از زندگی این بنده ی حقیر است امروز که از تو درخواست کمک می کنم دیگر هیچ راه حلی پیش روی خود نیافتم. خواستم شرمنده ی تو نشوم اما به یاد جمله ی زیبایت افتادم که فرموده ای" هر كس اندوه و مشكلی را از مؤمنی برطرف نماید ، خداوند در روز قیامت اندوه را از قلبش برطرف سازد."

متن ها و روایت های رایج برای درخواست کمک مالی از حرم امام رضا علیه السلام

در فرهنگ اسلامی همیشه درخواست کمک از ائمه و اجابت دعاهایشان وجود داشته است. حرم امام رضا علیه السلام سال های زیادی است که کمک های مالی خود را به صورت وام قرض الحسنه، کمک بلاعوض، صدقه و ... به نیازمندان داده است. معمولا افرادی که در تنگنای شدید مالی هستند و شرایط دریافت وام را ندارند به درخواست کمک مالی از حرم امام هشتم روی می اورند.

پول هایی که در حرم امام رضا سالانه جمع اوری می شود همگی صرف کمک به نیازمندان می شوند. افراد زیادی هستند که درگیر بیماریهایی همچون سرطان، معلولیت و .. هستند که از پس هزینه های زندگی عاجزند و یا دختران جوانی که توانایی خرید جهیزیه را ندارند. همگی این افراد توسط موسسات مهر امام رضا پشتیبانی می شوند. این موسسات با بررسی شرایط افراد و تایید شرایط به ان ها کمک مالی می کنند. پس اگر به مرحله ای رسیده اید که دیگر نمی توانید حریف مشکلات مالی شوید بهتر است درخواست کمک مالی خود را به حرم امام رضا بفرستید. در زیر چند نمونه از درخواست کمک را گرداوری کرده ایم.

سلام بر عالم آل محمد(ص)

امروز دستم را تنها برای کمک به سوی تو دراز کردم. می دانم که دستی که کمک مکند از دستی که برای دعا بالاتر می رود مقدس تر است. می خواستم امروز از مشکلات و گرفتاری هایی که دامن گیر زندگیم شده اند شکایت کنم. اما مگر زندگی بدون  مشکلات هم میشود؟ قطعا خدا تو را برای گرفتن دست مومنانش واسطه کرده است. تو یک دستت در دست خدا و دست دیگرت در دست مومنان است. امروز دست من را بگیر و واسطه ای شو برای برآوره شدن نیازم. امام رضا جان مشکلات مالی زمان برای انفاق و اموختن را از من گرفته است. بندگی کن و در این برهه زمانی من را از مشکلات مالی رها کن.

*********************

ای امام هشتم ای اختر تابناک آسمان امامت

امروز بنده ی درمانده ای هستم که برای درخواست کمک مالی به درگاهت روی اورده ام. جملات و متن های زیادی را در ذهنم بارها و بارها مرور کرده بودم اما وقتی شروع به نوشتن کردم حتی تعریف و تمجیدهایم را هم فراموش کردم. می خواهم امروز خداوند با دستان تو دستم را بگیرد چون می دانم که تو چقدر بخشنده ای و چقدر می توانی خالصانه و بدون چشم داشت کمک کنی. دستانم را بگیر تا دستان نورانیت را بارها و بارها ببوسم.

*********************

سال ها می گذرد که مشکلات مالی فرصت های خوب زندگی را از من گرفته است. بارها و بارها درخواست هایم را قاب کردم و خواستم برایت بفرستم اما هر بار به این اندیشیدم که شاید نیازمند دیگری در اولویت باشد و من هنوز هم می توانم مثل دیشب و هزار شب گذشته ی دیگر ادامه دهم. اما دیگر بریده ام و به نفس نفس افتاده ام. امشب به سیم آخر زدم و برای اختر تابناک آسمان ولایت نوشتم. دروازه های قلبت را مانند همیشه به رویم بگشا و خواسته ام را مستجاب کن.

*********************

کجا گفته اند یک دست صدا ندارد؟ یک دست صدا دارد وقتی بتوانی دستی را بگیری. امام رضای بخشنده تو به صدقه دادن و دستگیری تنگدستان مشهور هستی. در گرفتاری ها و ناراحتی خود را جلو انداخته ای و در یاری رساندن دریغ نکرده ای. می دانی چگونه جرئت پیدا کردم که درخواست مالی بنویسم راستش را بخواهی یاد روایتی نقل شده افتادم که فرموده اند: "امام رضا در جمع دوستان خود مشغول صحبت بوده است ناگهان مردی وارد مجلس می شود و پس از عرض سلام از حضرت می خواهد که به او کمک مالی کند. این شخص می گوید که من از دوستان و نیاکان شما هستم و در راه حج پول خود را گم کرده ام اگر شما به من کمک کنید پولتان را از طرفتان صدقه خواهم داد. امام رضا خطاب به آن شخص فرمودند که بنشیند. بعد از خلوت شدن مجلس امام به اتاق خود می رود و از لای در دستش را بیرون می آورد و به مرد می گوید که «این دویست اشرفی را بگیر و از نزد من خارج شو تا تو را نبینم و تو نیز مرا نبینی». حضار از حضرت پرسیدند که دلیل این کارت چیست و چرا این گونه بخشش کردید. حضرت فرمودند این کار را به این خاطر انجام دادم که مبادا شرمندگی را در  صورت آن شخص ببینم." با خواند این روایت و اثبات کرامت و بخشش شما فهمیدم که بزرگواری شما باعث شده است تا برای هر نیازی اول چشم به درگاه تو بیندازیم.

*********************

اما رضا جان:

تهی دستم و روزگار بر من و خانواده ام سخت می  گذرد. برای اولین بار است که درخواست کمکم را روانه حرم مطهر امام رضا علیه السلام می کنم. از خداوند عزیز سپاسگذارم که تو را واسطه ی کمک و بخشش به ما کرده است زیرا تو دارای احسان بزرگ و بخشنده هستی.


مطالب پیشنهادی :

متن ادبی درخواست کمک مالی از خیرین

متن درخواست کمک مالی برای خیریه

متن درخواست کمک از کمیته امداد

متن درخواست کمک از امام جمعه118 نظر

 1. شمسیشمسیsays:

  با سلام خدمت مدیریت محترم آستان قدس رضوی به یه مبلغی نیاز دارم برای راه اندازی شغل ، بیکارم و تحصیلکرده میلاد هستم از اصفهان 09398787531 برای تحقیق تماس بگیرید ادرس بدم. ممنون

 2. حسن سعیدیحسن سعیدیsays:

  سلام دنبال تعبیر خواب ذکر یا جواد ائمه بودم چشم به این عکس پرچم سبز خورد کمک مالی امام رضا خورد گفتم امتحان کنم

 3. اسمااسماsays:

  سلام . بنده خانم هستم نیاز به کمک مالی دارم سرپرست دوتا بچه هستم مستاجرم هر دوتا بچه هام مدرسه میرن ممنون میشم آستان قدس رضوی حمایت کنه بنده در مشهد زندگی میکنم یا علی.

 4. اکرم دینداراکرم دیندارsays:

  سلام من خانمی هستم بدسرپرست دوتا بچه محصل دارم خیلی نیاز به کمک خوراک پوشاک. نیاز های مدرسه هستم اگه امکانش هست کمکم کنید.

 5. خانم خوب بختخانم خوب بختsays:

  با سلام من خانمی بدون سرپرست (65 ساله)هستم .دخترم عقد کرده، جهت تهیه جهزیه ناتوان هستم.همسرم در اثر بیماری سرطان از دست دادم.(مدارک کامل موجود هست).خواهشمند است جهت تهیه جهزیه کمکم بفرمایید.شماره تماس . 09334650330 ممنونم

 6. سیداحمد عبدی کوهیخیلیسیداحمد عبدی کوهیخیلیsays:

  سلام به خادمین اقا علی بن موسی الرضا جوان ۲۸ ساله هستم با مادرم زندگی میکنم بدهکاری ۳۰ میلیونی دارم با حقوق ماهینانه ۵ تومان به من کمک کنید ۶۰۳۷۷۰۱۱۷۲۷۱۹۴۴۲ شماره کارت ۰۹۳۸۹۴۸۰۳۸۳ شماره تماس ممنون

 7. زهره فراستزهره فراستsays:

  سلام آیا بمن برای ودیعه خانه کمک میکتید امام رضا من زنی ۵۰ ساله بی سرپرست از اصفهان هستم نیاز فوری به ۲۰ میلیون دارم اگر ن دربدر میشم بجز خدا راه بجایی ندارم شما یمن کمک میکنید ؟

 8. زهره فراستزهره فراستsays:

  سلام آیا بمن برای ودیعه خانه کمک میکتید امام رضا من زنی ۵۰ ساله بی سرپرست از اصفهان هستم نیاز فوری به ۲۰ میلیون دارم اگر ن دربدر میشم بجز خدا راه بجایی ندارم شما یمن کمک میکنید ؟

 9. رضا نوروزیرضا نوروزیsays:

  سلام و عرض ادب .. سلام بر امام رضا ع و دوستداران امام رضا ع امیدوارم حالتون خوب باشه .. بنده به مدت ۵ ماه زندان مهریه بودم .. و الان مرخصی هستم .. و ناراحتی ریه دارم و ۳ بار عمل جراحی کرده ام و تمام مدارک را دارم و از اون طرف خانواده زنم کتکم زدند و چند تا دنده هام شکست و بنده اهل هیچ نوع خلافی نیستم و حتی سیگار .. فقط شانس یاری نبود و از شما عریران درخواستم اینه که الان برای تمدید مرخصی سکه باید بدم و تمامی مدارک دارم .. تو رو به امام رضا کمکم کنید که دوباره نرم زندان و تمام مدارک اراعه میدهم .. تورو خدا و قسم به انسانیت کمکم کنید و شما هم ثوابی کنید .. ۰۹۰۱۴۹۸۸۸۹۱ رضا نوروزی

 10. لکزاییلکزاییsays:

  سلام امام رضا جان از نظرمالی به مشکل برخوردم تنهاامیدم یعنی آخرین امیدم شما هستی دنبال خونه میگردم ولی با پولی که دارم پیدا نمیشه.نمیدونم به کجا باید برم کسی رو تو این دنیا ندارم که بهم کمک کنه.امیدم رو ناامید نکن یا رضا جانم09114081151

 11. علیرضاعلیرضاsays:

  سلام آقا اگه میشه یه نگاهی به منم بکن بدجور گرفتارم پس فردا چک دارم نمی‌دونم چیکار کنم شب و روز ندارم دستمو بگیر آقا

 12. علیرضاعلیرضاsays:

  سلام آقا اگه میشه یه نگاهی به منم بکن بدجور گرفتارم پس فردا چک دارم نمی‌دونم چیکار کنم شب و روز ندارم دستمو بگیر آقا یک میلیون کم آوردم هرکی در توانش هست کمکم کنه بخاطر امام رضا 5029081027414487

 13. فاطمهفاطمهsays:

  اما رضا جان: تهی دستم و روزگار بر من و خانواده ام سخت می گذرد. برای اولین بار است که درخواست کمکم را روانه حرم مطهر امام رضا علیه السلام می کنم. آقاجان حقوق همسرم که کارگر هست کفاف خرج و خوراکمون و داروی همسرم که دیابت دارد رو خداروشکر میده ولی با سه چهار تا بچه قد و نیم قد زیر سیزده سال در خونه ای کوچک مستاجریم و خیلی شرایط سختی داریم اگه میشه آقاجان کمکی کنین تا بتونیم سرپناهی بزرگتر داشته باشیم والبته هرجا می ریم با این تعداد بچه خانه نمیدن یا خیلی رهن و اجاره ها بالاست خودت کمکمون.کن🙏😢

 14. محسن داناییمحسن داناییsays:

  سلام امام مهربانی ورحمت ورئوف این بنده حقیر متاهلم دوتا بچه کوچک دارم میدانم مشکل نگفته ام رو میدانی یا امام رضا مشکل مسکن دارم نه پس اندازی دارم بتوانم خانه کرایه کنم در خانه پدر پیرم که خودش کارگر هست ساکن هستم . یا امام رضا جان کمکم کن بتونم یه خانه ای کرایه کنم فقط همین از نظر مالی خیلی ضعیفم من بنده سرتا پا گناهکار رو یه نگاهی بنداز همین امام مهربانم به شما پناه آوردم ک میدانم دستمو میگیری وشرمنده خانواده نشم. امام رضا جانم کمکم کن دوستت دارم

 15. ناهید فرهنگناهید فرهنگsays:

  با سلام واحترام خدمت خادمان شریف وبزرگوار آستان قدس رضوی همسرم کارگر زحمت کشی هست وهرچه کار میکند هنوز خرجمان به دخلمان نمیرسد وسالیان سال درحسرت یک خانه کوچک که برای خودمون باشد میسوزیم درحال حاضر با خانواده شوهرم که چند تا پسر عذب هم دارد زندگی میکنم اگر یک خانه خیلی خیلی کوچک از خودمان داشتیم دیگر غمی نداشتم می دانم سلامتی از همه نعمت ها بالاتر هست وبرای همین نعمت روزی هزار بار خدارا شکر میکنیم وهمسرم مردی زحمت کش وبا خدا هست

 16. زهرامنصوریزهرامنصوریsays:

  سلام یا امام رضا تو از گرفتاریم خبر داری میدانی ۷۰میلیون بدهی دارم میدانی برای مراسم فوت مادرم مقداری و بقیه گرفتاری زندگیم است بهم قرض میدهی پای آبرویم وسط است ۲۲میلیون از شوهر دوستم طلبه است قرض کردم هرچه رسیدبهم گفت خسته شدم جان مادرت زهرا امام کن اگه مادرم بود کمکم میکرد مادرندارم خواهش میکنم بصورت وام بهم کمک کنید آقا جان خواب ندارم داغونم یا همسری مهربان و پولدار ومهربان برایم بفرست کمکم کن خسته ام دوستدارت زهرا ۰۹۳۰۶۹۴۵۶۱۴ استان کرمان

 17. زهرامنصوریزهرامنصوریsays:

  سلام یا امام رضا تو از گرفتاریم خبر داری میدانی ۷۰میلیون بدهی دارم میدانی برای مراسم فوت مادرم مقداری و بقیه گرفتاری زندگیم است بهم قرض میدهی پای آبرویم وسط است ۲۲میلیون از شوهر دوستم طلبه است قرض کردم هرچه رسیدبهم گفت خسته شدم جان مادرت زهرا کمکم کن اگه مادرم بود کمکم میکرد مادرندارم خواهش میکنم بصورت وام بهم کمک کنید آقا جان خواب ندارم داغونم یا همسری مهربان و پولدار وباصداقت برایم بفرست کمکم کندخسته ام دوستدارت زهرا ۰۹۳۰۶۹۴۵۶۱۴ استان کرمان

 18. زهرامنصوریزهرامنصوریsays:

  سلام یا امام رضا تو از گرفتاریم خبر داری میدانی ۷۰میلیون بدهی دارم میدانی برای مراسم فوت مادرم مقداری و بقیه گرفتاری زندگیم است بهم قرض میدهی پای آبرویم وسط است ۲۲میلیون از شوهر دوستم طلبه است قرض کردم هرچه رسیدبهم گفت خسته شدم جان مادرت زهرا کمکم کن اگه مادرم بود کمکم میکرد مادرندارم خواهش میکنم بصورت وام بهم کمک کنید آقا جان خواب ندارم داغونم یا همسری مهربان و پولدار وباصداقت همانی حاجی معرفی کرد برایم بفرست کمکم کندخسته ام دوستدارت زهرا ۰۹۳۰۶۹۴۵۶۱۴ استان کرمان

 19. منوچهرمنوچهرsays:

  سلام آقای خوبم.اومدم بهت التماس کنم کمکم کنی.دوتابچه دارم مستاجرم نمیتونم خرج زندگیمودربیارم.پسرم مریضه بردیم دکترگفته بایدهرچه زودترعمل بشه.هزینه عملش۱۷میلیون میشه.منم کارگرم چندماهه حقوق ندادن کارمون تعطیل شده.اگه پسرم خوب بشه قول میدم هرسال توروزتولدت بیام پابوست.جان مادرت کمکم کن😥😥😥۶۰۳۷۹۹۷۲۲۷۵۹۶۳۲۸

 20. سیامک ابراهیمیسیامک ابراهیمیsays:

  با سلام به خدمت بزر گواران و خادمان شریف بنده از ارومیه مزاحم میشم یه بچه دارم با بیماری هیدرو سفالی و ملون‌ منگوسل‌ که با هزینه های بالایی بر خوردار هست که در هر روز پانسمان شود و در هر هفته سوند فولی باید عوض شود در بیمارستان و خودم توان مالی ندارم و از شما خواهشمندم که به من کمک کنین واقعا توان مالی ندارم با تشکر از شما.

 21. مهدیه نوروزیمهدیه نوروزیsays:

  سلام من یک خانومم سه تا فرزند دارم مدتی بیمار شدم جراحی کردم هنوز نیاز به درمان دارم نیاز به حمایت و کمکم دارم

 22. فاطمه کریمی تازهکندفاطمه کریمی تازهکندsays:

  سلام من تو دردسر افتادم توروخدا کمکم کنید دومیلون لازم دارم بدهکارم ندم میرم زندان پسرم هیچ کس ونداره اصلا وام بدین ماهی دویست میدم کمکم کنید التماس میکنم

 23. فاطمه کریمی تازهکندفاطمه کریمی تازهکندsays:

  ۰۹۲۱۳۶۵۴۶۵۶ این شماره من هست یادم زفت توپیامم بنویسم

 24. دل شکستهدل شکستهsays:

  سلام برامام مهربانی ها وخادمان عزیزشون نمیدونم واقعاً به این نامه ک مینویسم اهمیت داده میشه یانه حدود۸ماه هس عقدکردیم نامزدم کارگرهس دنبال کارهم هس خودم هم کارشناسی دارم وخانه دار امادریغ ازاین روزگارک نه نامزدم کارداره نه خودم آخه ماباسه ماه یه میلیون کارگری ب کدوم زخم زندگیمون برسیم بخاطرکدوم دردمون گریه کنیم نه کارودرآمدی نه جهیزیه ای نه پولی هیچی واقعادلمون شکسته هرچ تلاش می‌کنیم ودعاهیچ راهی ب رومون بازنمیشه ب امام رضاقسم اگ میتونیدکمکمون کنید ماازشیرازداریم براتون نامه می‌نویسیم خدابهتون عوض خیروآخرت خوب بده

 25. اسماعیل کوهشاهیاسماعیل کوهشاهیsays:

  سلام زنم خیلی مریضه کمکم نوبتی کرمان بیمارستان افضلی پور برای عمل ۲۵داره، پول بستریش کنم توروخداکمکم کنیددعاتون میکنم ندارم ببرمش دکتر بیمارستان افضلی پور برای عمل داره دردمیکشه زنم گناه داره هیچی ندارم ببرمش بیمارستان ۵۸۹۲۱۰۱۲۳۷۱۸۰۷۶۱اسماعیل اویش کوهشاهی توروخداپاسخم وفقط بدین منتظرم توروخدازنم داره دردمیکشه

 26. حسن لطفیحسن لطفیsays:

  یا امام رضا خیلی دلم میخادبیام حرم ولی به مشکل برخوردم پول نمیخام میخام دستموبگیری کارپیداکنم با پولش بیام حرم یا امام رضا

 27. سعید مهرآراسعید مهرآراsays:

  سلام بر امام مهربانی ها از رزق و برکت تو آقا جان میخوام کار ندارم پول میخوام تا یه کاری ایجاد کنم و سنم هم داره میگذره ولی هیچ امیدی ندارم بتونم ازدواج کنم آقا جان خودت یه کاری بکن از اردبیل هستم نوکران ارباب

 28. ناشناسناشناسsays:

  یا امام هشتم ......یه نظری به منم کن......۰۹۳۸۲۹۶۴۳۴۴ گرفتاری هامو نمی‌نویسم یه زنگ بزنید

 29. محبوبه مشهدبانمحبوبه مشهدبانsays:

  سلام به مقداری پول نیازتوروبه همون امام رضاکمکم کنین

 30. سعید مختاریسعید مختاریsays:

  یا امام رضا مشکل مالی دارم بهم کمک کنید

 31. ذوالفقاریذوالفقاریsays:

  امام رضا جانم نیاز به گفتن نیست و تو خود میدانی... ولی واقعا برای تهیه دارو مریضی خاص به مشکل خوردم و پولی ندارم نیاز به ۳۰ ملیون دارم و مبلغ کمی نیست اما برای فراهم کردنش به هر دری زدم بسته بود امیدم فقط به شماست اگر لایق هستم دستم رو بگیرید و کمکم کنید 🤲🏻 شماره کارتم ۵۸۹۲۱۰۱۱۳۹۳۹۳۹۷۵ محتاح نگاهت هستم آقا جانم 😭😭😭😭

 32. احمداحمدsays:

  سلام خسته نباشین تورو امام رضا کمک کنید من از ب کمک مالی نیاز مندم از اسکله افتادم هر دو پایم سکسته و پلاتین خورده بیمه چیزی هم ندارم کمک کنید 6104338932022540

 33. اکرم علیزادهاکرم علیزادهsays:

  سلام ترو خدا کمکم کنید پولی نداریم الانم مادرم مریضه باید دستش عمل بشه.. ۰۹۰۵۸۰۶۳۰۸۲

 34. زهرازارعزهرازارعsays:

  سلام امام رئوف سلام همسایه جانم آقاجان شمارو به خدا کمکم کنید شوهرم کارگر ساختمانه وبیشتر مواقع بیکاری یک دختردوسال ونیمه ویک فرزند در راه دارم هزینه زندگی برامون سرسام آوره وداریم تو این زندگی زیر بار فشار اقتصادی له میشیم آقاجان جان جوادت کمکمون کن

 35. یا امام رضا به فریادم برس😭یا امام رضا به فریادم برس😭says:

  سلام آقا جان من اینقدر مشکلاتم زیاده که قرارباشه بنویسم کل صفحه رو باید بنویسم از دردوگرفتاریم ،فقط خواستم ازتون خواهش کنم یه نیم نگاهی به منم بندازید ازهمه جا وهمه کس نا امید شدم به شما پناه آوردم تو روخدا به فریادم برس نیازمند ۳۰میلیون تومان هستم برای ودیعه خونه،وگرنه دربه در میشیم با دوتا بچه شوهرم کارگره مستاجریم واقعا با این شرایط اقتصادی داریم با زجر زندگی می کنیم حتی یه وام هم گیرمون نمیاد بتونیم مشکلمون حل کنیم یا امام رضا به فریادم برس😭😭😭

 36. کژال رشیدیکژال رشیدیsays:

  بخاطر مشکل مالی زندگیم داره خراب میشه تروخدا کمکم کنید

 37. مجید محمدیمجید محمدیsays:

  السلام علیک یا شاه یاسلطان خراسان بنده مجیدمحمدی۴۸ساله و معلول قطع کامل پای چپ فردی فقیروبی بضاعت باوجوددوپسر9_12ساله ومحصل وباوجودهزاران مشکلات مالی وگرفتاری سرپرستی خانواده4نفری رو برعهده دارم بعلت بی بضاعتی ونبود درامد پیش خانواده شرمنده هستم جهت رفع مشکل جسمی وخرید پای مصنوعی به کمک صندوق استانه قدس رضوی نیازمند هستم درصورت عدم مساعدت چاره ای جز فروختن کلیه خود ندارم لطفاً مساعدت مالی مرحمت فرمایند09148074947_04142588404 شماره کارت ملی6037997423749341

 38. الناز عاصمالناز عاصمsays:

  من دویست میلیون وام میخوام فقط وام حلال بدون ربا اگه کسی میتونه کمک کنه ممنون میشم

 39. مرتضی گ ممرتضی گ مsays:

  باسلام وعرض ادب خدمت امام رضا ع وخادمان آستان مقدس رضوی.من تاالان مشهد نرفتم واعتقاد هم ندارم از بس مشکل وگرفتاری دارم ودرفقروفلاکت بودم ب همه پشت کردم ولی واسه اولین بار اومدم دم خونه امام رضا تا بهش روکنم وبگم کمکم کن نجاتم بده.همین.یاامام رضا خودت میدونی وکرم ومرحمتت. 5041721077359991

 40. مرتضیمرتضیsays:

  یا امام رضا منو یادت نره بین این همه آدم گرفتار.قبول دارم بدم و رفوزه ولی تو قبولم کن و دستمو بگیر خیلی گرفتار وبدبختم.

 41. طاهرهطاهرهsays:

  سلام به خادمین عزیز آقا امام رضا ع امیدوارم حالتون خوب باشه مشکلاتم خیلی زیاده بخوام بگم طوماری میشه ولی میخوام اگه خدا و آقا امام رضا بخوان تغییر کنم اگه یه نگاهی بهم بندازه یاریم کنه مهارتی یاد بگیرم بتونم کار کنم بیکارم و هیچ سرمایه ایی ندارم پناه آوردیم پیش امام رضا ع 09339489365

 42. محمد ظاهریمحمد ظاهریsays:

  سلام بنده بدهکارم چک دست مردم دارم مستاجرم دوتا بچه دارم حکم جلبمو گرفتن باید برم زندان توروخدا کمکم کنید توروبه امام رضا بدادم برسید......۶۰۳۷۶۹۱۶۲۹۶۷۲۴۰۳اینم شماره تماس ۰۹۹۱۴۱۶۱۴۰۶

 43. محمدمحمدsays:

  سلام اقا جان من چند سال نظردارم بیام زیارت قسمت نشده اقا الان بدجوری گرفتارم بدهکارم ابروم درخطره دوتا بچه مستاجرم اقا جان خودت بدادم برس اقا جان به شما پناه اوردم دستمو بگیر ...۶۰۳۷۹۹۱۷۹۳۰۶۴۷۶۰

 44. ها یها یsays:

  سلام آقای مهربان‌یاضامن‌اهومیدونی‌خیلی بلدنیستم‌حرف بزنم ولی اینبارهم خسارتی بهم خورد که میدونی سه سال دویدم شبانه روزخانه ویه زمینم فروختم که دیدی طی ده دقیقه ‌‌‌‌سوت وخانم دودشد رفت هوا ایندفعه باید کمک کنی امدم درخانت کارمندات دارن اذیت میکنن خودت بروبه خوابشون بگو که اینبار زنوبچم دغ مکنیم

 45. ها یها یsays:

  سلام آقای مهربان‌یاضامن‌اهومیدونی‌خیلی بلدنیستم‌حرف بزنم ولی اینبارهم خسارتی بهم خورد که میدونی سه سال دویدم شبانه روزخانه ویه زمینم فروختم که دیدی طی ده دقیقه ‌‌‌‌سوت وخانم دودشد رفت هوا ایندفعه باید کمک کنی امدم درخانت کارمندات دارن اذیت میکنن خودت بروبه خوابشون بگو که اینبار زنوبچم دغ مکنیم

 46. یاس کبودیاس کبودsays:

  یا ضامن آهو مددی

 47. یاس کبودیاس کبودsays:

  یا ضامن آهو مددی

 48. نفیسه یوسفینفیسه یوسفیsays:

  یا اامام رضا کمکم کن توروب جان پسرت مستاجرم شوهرم کارگره هرچی میدوئم ب جایی نمیرسیم بچه دار نمیشیم باید بریم دکتر هزینه ها بالاس توروخدا ی کمکی کنید بهم09211365042

 49. کیانیکیانیsays:

  سلام خدمت رئیس محترم استان قدس رضوی بنده ی خانم هستم سرپرستخانواده و د فرزند دارم هر دو محصل هستن مستجر هستم و قادر به کار نیستم خیلی مشگلات دارم مددجو بهزیستی هستم ومشگلات زیادهست و سرشمارو دردنیارم از شما بزرگوار درخواست مالی دارم

 50. ناشناسناشناسsays:

  سلام ۳میلیون تومن پول پیش خونه دارم ماهی ۲/۵میلیون اجاره میدم در کنار قسطی که میدم چندماه دیگه باید پاشم یا تمدید کنم توبانکها خیلی سراغ وام رفتم همه ازم گذاشتن پول به همان اندازه درخواست وام رو کردن پول پیشم اونقد کمه که جایی نمیتونم برم وتمدید کنم

 51. شیدا دشتيشیدا دشتيsays:

  السلام علیک یا علی بن موسی‌الرضا.سلام خدمت خادمین آقا.زتی ۴۰ساله هستم مشکل دیسک کمر دارم دوتا بچه محصل دارم مشکلات مالی زیادی توزندگیم هست نمیتونم کار کنم وهزینه درمان هم زیاده یا امام رضا تو رو به حق جوادت دستمو بگیر. 09366443319 5859831067554716

 52. مصطفی موسویمصطفی موسویsays:

  سلام من می خواهم ازدواج کنم نیازمندم به کمک شما دارم لطفا کمکم کنید باتشکر

 53. علیرضا عرب رسولخانیعلیرضا عرب رسولخانیsays:

  السلام علیک یا غریبالغربا با سلام جوانی هستم ۳۰ساله که برای خرید لوازم و رهن خونه موندم به هر دری میزنم درست نمیشه از خادمین اقام میخوام که کمکم کنن که بتونم برم سر خونه زندگیم کارگر ساده ای بیش نیستم که بگم بتونم با کارگری خونه یا لوازم بگیرم کمکم کنین به امام رضا کم اوردم لطفا کمک کنید 🙏🙏🙏🙏

 54. پیمان پرندوارپیمان پرندوارsays:

  سلام عرض میکنم خدمت اقا امام رۻا با ارز پوزش و شرمندگی درخواست کمک مایی داشتم واقعا خیلی سخته ادم ها بخاطر کاغذ زندگیشون تلخ و مسخره و در اخر سرم خراب بشه واقعا ظلمه»تشکر میکنم و دستای عزیز شما دستم در کار ها هم درد نکنه تشکر«۸

 55. سعیدسعیدsays:

  سلام من معلول بهزیستی هستم کمک مالی برای درمان احتیاج دارم ۰۹۱۰۰۲۴۶۶۷۶

 56. اسماعیلاسماعیلsays:

  سلام خسته نباشیدمن کارگرم همسرم بیماری ام اس داردزندگیم راخرج همسرم کردم الان میخا بهم کمک بشه فرق نداره هرچی باشه بچه هام نه لباس نه غذا هیچ نه یخچال فقط یه موکت توخونم هست شماروبه جان عزیزانتون شماروبه قران قسم میدم کمکم کنید

 57. هادیهادیsays:

  آقا سلام کمک کن وامی چیزی که دارم دق میکنم چجوری تو کتاب قدیمی نوشته شده که اگه تا فاصله هفت فرصخی یک سگ بلانصبت همه گوشنه باشه ازحرم امام رضا علیه السلام کمک بهش میرسه حالا مایم که آدمم همسایه اقایم خانه ام سوخت وخراب شدهیچکی نیست ازمال آقا کمک ما بکنه یک مرد یا انسانی هست کمک کنه وام بده اگه از خودتان بود همینجوری جواب نمدادن بابا یکم به فکر ما مردم هم باشن شماروبه امام یا کمک کنن یا واتا مزرم به خودش ما زندگیم ان به باد رفت یک جواب نمیدن شما

 58. هادیهادیsays:

  آقا سلام کمک کن وامی چیزی که دارم دق میکنم چجوری تو کتاب قدیمی نوشته شده که اگه تا فاصله هفت فرصخی یک سگ بلانصبت همه گوشنه باشه ازحرم امام رضا علیه السلام کمک بهش میرسه حالا مایم که آدمم همسایه اقایم خانه ام سوخت وخراب شدهیچکی نیست ازمال آقا کمک ما بکنه یک مرد یا انسانی هست کمک کنه وام بده اگه از خودتان بود همینجوری جواب نمدادن بابا یکم به فکر ما مردم هم باشن شماروبه امام یا کمک کنن یا واتا مزرم به خودش ما زندگیم ان به باد رفت یک جواب نمیدن شما

 59. سید محسن ملکیسید محسن ملکیsays:

  سلام و درود ..سال نود تمام هستی و نیستیم را یه شخصی برداشت و رفت که رفت .تا الان هم با کارگری و دست تو هر سوراخی کردن یه لقمه نون حلال آوردم سر سفره .الان دیگه نمیتونم سه بار تصمیم گرفتم خود و خانواده ام را نابود کنم ولی وقتی نگاه میکنم تو چشمای دخترام از خودم خجالت میکشم..یا امام رضا(ع) تو ضامن آهو شدی الان ضامن منم بشو ...به بزرگی و عظمتت قسم یه نفر را سر راه من قرار بده ..تو را خدا رحم کن .یا امام غریب این تیر آخر منه.نه مُشتم پُره..نه پُشتم..۰۹۲۱۴۶۲۶۶۷۳

 60. سید محسن ملکیسید محسن ملکیsays:

  سلام و درود ..سال نود تمام هستی و نیستیم را یه شخصی برداشت و رفت که رفت .تا الان هم با کارگری و دست تو هر سوراخی کردن یه لقمه نون حلال آوردم سر سفره .الان دیگه نمیتونم سه بار تصمیم گرفتم خود و خانواده ام را نابود کنم ولی وقتی نگاه میکنم تو چشمای دخترام از خودم خجالت میکشم..یا امام رضا(ع) تو ضامن آهو شدی الان ضامن منم بشو ...به بزرگی و عظمتت قسم یه نفر را سر راه من قرار بده ..تو را خدا رحم کن .یا امام غریب این تیر آخر منه.نه مُشتم پُره..نه پُشتم..۰۹۲۱۴۶۲۶۶۷۳

 61. سید محسن ملکیسید محسن ملکیsays:

  سلام و درود ..سال نود تمام هستی و نیستیم را یه شخصی برداشت و رفت که رفت .تا الان هم با کارگری و دست تو هر سوراخی کردن یه لقمه نون حلال آوردم سر سفره .الان دیگه نمیتونم سه بار تصمیم گرفتم خود و خانواده ام را نابود کنم ولی وقتی نگاه میکنم تو چشمای دخترام از خودم خجالت میکشم..یا امام رضا(ع) تو ضامن آهو شدی الان ضامن منم بشو ...به بزرگی و عظمتت قسم یه نفر را سر راه من قرار بده ..تو را خدا رحم کن .یا امام غریب این تیر آخر منه.نه مُشتم پُره..نه پُشتم..۰۹۲۱۴۶۲۶۶۷۳

 62. سید محسن ملکیسید محسن ملکیsays:

  سلام و درود ..سال نود تمام هستی و نیستیم را یه شخصی برداشت و رفت که رفت .تا الان هم با کارگری و دست تو هر سوراخی کردن یه لقمه نون حلال آوردم سر سفره .الان دیگه نمیتونم سه بار تصمیم گرفتم خود و خانواده ام را نابود کنم ولی وقتی نگاه میکنم تو چشمای دخترام از خودم خجالت میکشم..یا امام رضا(ع) تو ضامن آهو شدی الان ضامن منم بشو ...به بزرگی و عظمتت قسم یه نفر را سر راه من قرار بده ..تو را خدا رحم کن .یا امام غریب این تیر آخر منه.نه مُشتم پُره..نه پُشتم..۰۹۲۱۴۶۲۶۶۷۳

 63. حسن محمودیحسن محمودیsays:

  سلام بر امام غریبان من میدانم که نیازی به گفتن ندارم وشما از همه گرفتاری من باخبرید ولی برای سبکی دلم بازگو میکنم چند ماهی هست به دلیل گرفتاری ومریضی پدرم مجبور به گناه شدم و۷۵ملیون نزول کردم وماهی ۳ملیون نزول میدم باکرایه خانه خودم وپدرم ماهی ۴ملیون که جمعا ۷ملیون میشه پرداخت میکنم ولی با اوضاع کارامسال شرمنده خانواده شدم وتوان پرداخت هزینه هاراندارم از طرفی ماه به ماه به بدهی ام اضافه میشه وباعث شده باخانواده مشکل پیداکنم وحق رابه انها میدم ولی منم گرفتار شدم از هرراهی برای گرفتن وام واردشدم ولی نشد ازشما امام محرومان تقاضادارم به من گنه کار کمک کنید تا ازاین گناه بزرگ رها شوم ممنون وهمیشه سپاسگزار شما بوده وخواهم بود

 64. بنده خدابنده خداsays:

  دورود خدا به بندگانش. بنده 32 سال دارم و مدتی ام بیکارم و در این مدت برای گزران زندگی مبلغهاای رو قرض کردم وبرای باز پرداخت هیچ پولی ندارم به معنایه واقعي صفرم مبلغ 2.800.000 نیاز دارم تا بدهیم رو پرداخت کنم 5047061078186976 ممنون برای انسانیتتون

 65. سمیه عابدیسمیه عابدیsays:

  سلام خدمت آقای مهربانی علی بن موسی الرضا م همچنین سلام خدمت شما دست اندرکاران ما نیاز مالی دارم و همسرم توانایی تامین پول پیش رو نداره من از شما درخواست یک «وام» رو دارم برای تامین پول پیش خونه، خواهش میکنم رسیدگی کنین۰۹۱۵۸۵۰۸۰۱۶

 66. راضیه منصوریراضیه منصوریsays:

  سلام بر اقای مهربانی و ضامن اهو امام رضا و همچنین سلام وخسته نباشید خدمت خادمین شریف من همسرم دارای مشکل بینایی از نوع ارپی چشم هستن و بیکارند به خاطر شرایط جسمیشون و درامد ما فقط مستمری بهزیستی و یارانه می باشد و مستاجر هستیم در استان اصفهان شهرستان مبارکه شهرک مجلسی وما به خاطر شرایط دچار مشکل مالی هستیم اگر امکانش هست کمک مالی کنیدیا برای اجاره خونه‌ مساعدت نمایید ممنون از زحماتتون .

 67. راضیه منصوریراضیه منصوریsays:

  سلام بر اقای مهربانی و ضامن اهو امام رضا و همچنین سلام و خسته نباشید خدمت خادمین شریف من همسرم دارای مشکل بینایی از نوع ارپی چشم هستن و بیکارند به خاطر شرایط جسمیشون و درامد ما فقط مستمری بهزیستی و یارانه می باشد و مستاجر هستیم در استان اصفهان شهرستان مبارکه شهرک مجلسی و ما به خاطر شرایط دچار مشکل مالی هستیم اگر امکانش هست کمک‌مالی کنید یا برای اجاره خونه مساعدت نمایید ممنون از زحماتتون .شماره تماس ۰۹۱۳۹۳۴۷۶۱۵

 68. زرغونه نوریزرغونه نوریsays:

  سلام علیکم لطفاً کمک کنید شرایط زندگی ما خیلی بده هیچی ندارم لوازم خانگی حتا یه لباس گرم نداریم شوهرم دانشجو است هفته دو روز کار میکند روزی 150میگیرد کرایه خانه آب برق گاز باید بپردازیم اما اون هیچی نمیشه تورا خدا کمک کنید لطفاً خودم هم مریض هستم نمیتوانم کار کنم پول ندارم دارو بگیرم لطفاً کمک کنید

 69. خ امیریخ امیریsays:

  سلام خانمی هستم ک با پسر مریضم زندگی می کنم لطفا بهمون کمک کنید ۲ ساله پسرم یتیم شده توان هزینه های دکتر و مدرسه خرج خونه رو ندارم لطفا کمکم کنید نصف خونه قبلا خریداری شده شرایطی و الان صاحب نصف خونه ب پول احتیاج دارع و منم الان ندارم لطف اقا کمک کنید ب بچه یتیمم کمک کنید

 70. عاشق امام رضاعاشق امام رضاsays:

  سلام امام رضا جونم خودت گفتی بنویسم منم نوشتمتو رو به ابروی مادرت زهرا به خدا پول بهت بر می گردوخودتم می دونی برمی گردونم الان خیلی نیاز دام پای ابروم وسط 50 ملیون تو کرم تو چیزی نیست بهت بر می گردونم تورو به ابا عبداله قسم میدم بر می گردونم بهت خیلی زود بر جی گردونم نا امیدم نکن اومدم جلوی در خونت منتظر می مونم 6277601314627090 اینم شماره حسابم یک ساله بهت پس می دم خودت می دونی پای ابروم وسط بجز در خونه تو هم نمی تونم کاری کنم کسی دستم نگرفت تو اخرین امیدمی امیدم نا امید نکن تورو به امام حسین فقط زود جواب بده یک ماه دیگه به دردم نمی خوره ابروم می ره خیلی حرف دارم باهات بزنم وقتی پول بهم دادی امدم حرم پس بدم باهات یه عالمه حرف دارم

 71. عاشق امام رضاعاشق امام رضاsays:

  سلام امام رضا جونم خودت گفتی بنویسم منم نوشتمتو رو به ابروی مادرت زهرا به خدا پول بهت بر می گردوخودتم می دونی برمی گردونم الان خیلی نیاز دام پای ابروم وسط 50 ملیون تو کرم تو چیزی نیست بهت بر می گردونم تورو به ابا عبداله قسم میدم بر می گردونم بهت خیلی زود بر جی گردونم نا امیدم نکن اومدم جلوی در خونت منتظر می مونم 6277601314627090 اینم شماره حسابم یک ساله بهت پس می دم خودت می دونی پای ابروم وسط بجز در خونه تو هم نمی تونم کاری کنم کسی دستم نگرفت تو اخرین امیدمی امیدم نا امید نکن تورو به امام حسین فقط زود جواب بده یک ماه دیگه به دردم نمی خوره ابروم می ره خیلی حرف دارم باهات بزنم وقتی پول بهم دادی امدم حرم پس بدم باهات یه عالمه حرف دارم

 72. امیرعلیامیرعلیsays:

  یا غریب الغربا آمده ام با روسیاهی و شرمندگی مادر و سرپرست دوتا بچه یتیم هستم شرمنده شان اومدم در خونه آقام نیاز مالی دارم تو رو به آبروی بی‌بی دوعالم حضرت زهرا کمکم کنید آقا جان بدهکارم و آبروم در خطره سی میلیون خودتون گفتین در خونمو بزنید ناامید برنمیگردی حالا اومدم در خونتون آقا جان آبرومو بخر ۰۹۲۱۳۰۹۹۲۷۱

 73. امیرعلیامیرعلیsays:

  یا غریب الغربا آمده ام با روسیاهی و شرمندگی مادر و سرپرست دوتا بچه یتیم هستم شرمنده شان اومدم در خونه آقام نیاز مالی دارم تو رو به آبروی بی‌بی دوعالم حضرت زهرا کمکم کنید آقا جان بدهکارم و آبروم در خطره سی میلیون خودتون گفتین در خونمو بزنید ناامید برنمیگردی حالا اومدم در خونتون آقا جان آبرومو بخر ۰۹۲۱۳۰۹۹۲۷۱

 74. خدیجه نهالدانیخدیجه نهالدانیsays:

  اسلام عیلک علی بن موسی الرضا زنی سرپرست خانوار هستم با 5فرزند در این شرایط سخت با گرفتن وام از بنیاد مسکن کمک کمیته امداد یه خونه 50متری بسازم اما اقا جان تا الان تو یک اتاق با فرزندانم زندگی میکردم روستایی هستم کاری جز چند تا دام ندارم الان که میخوام بروم به خانه جدید نه تنها کامل درست نشده بلکه وسایل زندگی هم ندارم کمیته در این زمینه کمی نمیکنه از شما خواهشمندم به این زن تنها کمک کنید برای خرید وسایل ساده زندگی به 50میلیون پول نیازمندم خادم شما 09931395635 اگرم نیازه با تماس شما ادرسم میدم بیاین تحقیق

 75. مرجان عباسیمرجان عباسیsays:

  سلام به حق امام رضا ع صاحب ۳ فرزند هستم الان بابت ابن‌همه گرانی ها بسیار مقروض و درمانده برای خرید آذوقه شده ایم حتی کوچکترین وسیله ، یاری مان کنید آرزویم را فقط خرج امام رضا ع کردم و از خود آقا بواسطه ی شما بزرگواران درخواست یاری دارم

 76. مرجان عباسیمرجان عباسیsays:

  سلام به حق امام رضا ع صاحب ۳ فرزند هستم الان بابت ابن‌همه گرانی ها بسیار مقروض و درمانده برای خرید آذوقه شده ایم حتی کوچکترین وسیله ، یاری مان کنید آبرویم را فقط خرج امام رضا ع کردم و از خود آقا بواسطه ی شما بزرگواران درخواست یاری دارم ۰۹۳۶۹۴۰۸۵۴۱

 77. زهرازهراsays:

  سلام امام رضا پس چرا جواب نمی دی زود حاجتم به تورو به مادرت زهرا برای اولین بار اومدم در خونت ولی شما جواب نمی دی می گن چیزی از شما بخواهیم می دی ولی جواب منو ندادی امام رضا منتظر جواب هستم تورو خدا کمکم کن

 78. بی نشانبی نشانsays:

  به همه درها در زدم و شاید این آخرین شانس باشد.....گاهی امام رضا شک میکنم که چرا نمیتوانم بلند شوم .....کم آوردم خیلی قلبم تیر میکشه و من به مرگ فکر میکنم و کاش شما به من لبخند میزدی

 79. مجیدمجیدsays:

  یا ضامن اهو دست منم بگیر بنده ۴۰سال مجرد ورشکست شدم درخواست کمک مالی دارم گدا نیستم اوضاع مالی خراب شد درحال حاظر بیکارم ۶۰۳۷۹۹۸۱۴۷۲۰۹۶۴۶اعتماد ایشالله که مشکل همه جوانان حل شه

 80. فاطمه صفائیانفاطمه صفائیانsays:

  سلام یا امام رضا جان .معلمی هستم باز نشسته برای تهیه جهاز چند دختر نیازمند که می خواستند به خانه بخت بروند کمک کردم اکنون خودم بدهکار شده ام .نمی دانم چطور بدهیها را پرداخت کنم در گرفتاری ماندم یا امام رضا علیه السلام جان خودت کمکی بفرست تا بتونم هم بدهکاریم را بدهم وهم به یک عروس نیازمند دیگر که کسی راندارد کمکش کند وپدر ومادرش هردو فوت شده اند کمک کنم .یا امام رضا یا امام رضا جان یا امام رضا جان ۶۰۳۷۹۹۷۴۰۹۹۵۷۸۳۵فاطمه صفائیان

 81. جعفر عظیمیجعفر عظیمیsays:

  سلام یا امام رضا منم یک غریب مثل خودت از کشورم بخاطر جنگ آمدم پیش تو پناه آوردم امام رضا جان دوسال هست عقد کردم برای یک سرپناه کوچک نیاز به کمک مالی دارم به هر کی گفتم دست زد به سینه ام زده امام رضا تو مرا شرمنده نکن ‏‪5894631165497744‬‏ جعفر عظیمی

 82. جعفر عظیمیجعفر عظیمیsays:

  سلام یا امام رضا منم یک غریب مثل خودت از کشورم بخاطر جنگ آمدم پیش تو پناه آوردم امام رضا جان دوسال هست عقد کردم برای یک سرپناه کوچک نیاز به کمک مالی دارم به هر کی گفتم دست زد به سینه ام زده امام رضا تو مرا شرمنده نکن ‏‪5894631165497744‬‏ جعفر عظیمی

 83. ندا دلفانیندا دلفانیsays:

  سلام به امام رضا ، بادلی شکسته و چشمی گریون دارم درخواستم می‌نویسم. امام رضا جان. بدهکارم و دستم از همه جا کوتاه شده. چند وقتی هست کلیه هامو گذاشتم برای فروش. می‌دونم نا امیدم نمیکنی اول امیدم به خدا بعد امیدم به رحمت و بزرگی خودت هست اما رضا. جان. طلبکار هر روز میان دم در خونه بچه هام. گریه و زاری میکنن میگن مادرم نبرید زندان به خاطر. دخترام. دستم بگیر 6037998204242092

 84. جعفر عظیمیجعفر عظیمیsays:

  سلام یا امام رضا منم یک غریب مثل خودت از کشورم بخاطر جنگ آمدم پیش تو پناه آوردم امام رضا جان دوسال هست عقد کردم برای یک سرپناه کوچک نیاز به کمک مالی دارم به هر کی گفتم دست زد به سینه ام زده امام رضا تو مرا شرمنده نکن ‏‪5894631165497744‬‏ جعفر عظیمی

 85. راضیه سراضیه سsays:

  سلام آقاجان دلم برایتان تنگ شده ازهمه جابریده ام به هنه روزدم ولی کسی کمکم نکرد من بچه دارنمیشم و اگه بخام بشم باید پول داشته باشم و رحم اجاره کنم که قیمت بالاست آقاجان خودت دستمو بگیر تا من به آرزوی قلبیم برسم لطفا زنگ بزنید ۰۹۲۱۳۵۳۸۹۱۲

 86. حسينيحسينيsays:

  سلام آقا جان .من یک زن بی سرپرست هستم ،هم جوار بارگاهتون و هر روز توفیق سلام دادن به شما رو دارم ،حالا درمونده شدم 😭نیاز به حمایت درمانی دارم ،دیگه نمیدونم باید چطوری زندگیمو سرو سامون بدم ،توانایی مالیم پاسخگو نیست ، دستم به دامنت آقا.....

 87. نقی پورنقی پورsays:

  یا امام رضا خودت دستم را بگیر نیازی نیست که به شما بگم تو چه وظعیتی هستم خودتان از دلمان باخبرید به دو جوان بی سرپرست که برای یک سر پناه کوچک نیاز به کمکتون داریم دستمون به دامنتون آقا 🙏

 88. مریم توحیدیمریم توحیدیsays:

  سلام .امام رضا .شمارو به جان جوادت قسمت میدم .بهم نه نگو .احتیاج به ۴۵ میلیون داریم .بلاعوض نمیخوام .ماهی یک میلیون بهتون پس میدیم ۰۹۱۹۰۴۳۳۴۵۳ ۶۰۳۷۶۹۷۶۳۸۴۰۴۴۰۷

 89. محمد نجفی سلوشیمحمد نجفی سلوشیsays:

  اما رضا جان: تهی دستم و روزگار بر من و خانواده ام سخت می گذرد. برای اولین بار است که درخواست کمکم را روانه حرم مطهر امام رضا علیه السلام می کنم. از خداوند عزیز سپاسگذارم که تو را واسطه ی کمک و بخشش به ما کرده است زیرا تو دارای احسان بزرگ و بخشنده هستی.برج ۱۰ عمل جراحی دارم کم شنوا هستم برای هزینه عملم به ۳۰۰۰۰۰۰پول نیاز دارم ممنونم

 90. محمد نجفی سلوشیمحمد نجفی سلوشیsays:

  اما رضا جان: تهی دستم و روزگار بر من و خانواده ام سخت می گذرد. برای اولین بار است که درخواست کمکم را روانه حرم مطهر امام رضا علیه السلام می کنم. از خداوند عزیز سپاسگذارم که تو را واسطه ی کمک و بخشش به ما کرده است زیرا تو دارای احسان بزرگ و بخشنده هستی.برج ۱۰ عمل جراحی دارم کم شنوا هستم برای هزینه عملم به ۳۰۰۰۰۰۰پول نیاز دارم ممنونم۰۹۰۱۲۶۱۷۴۸۴

 91. محمد نجفی سلوشیمحمد نجفی سلوشیsays:

  اما رضا جان: تهی دستم و روزگار بر من و خانواده ام سخت می گذرد. برای اولین بار است که درخواست کمکم را روانه حرم مطهر امام رضا علیه السلام می کنم. از خداوند عزیز سپاسگذارم که تو را واسطه ی کمک و بخشش به ما کرده است زیرا تو دارای احسان بزرگ و بخشنده هستی.برج ۱۰ عمل جراحی دارم کم شنوا هستم برای هزینه عملم به ۳۰۰۰۰۰۰پول نیاز دارم ممنونم۰۹۰۱۲۶۱۷۴۸۴ ۶۱۰۴۳۳۷۶۰۸۵۱۴۴۰۰

 92. مجیدمجیدsays:

  سلام خوبین وقت بخیر بنده ۴۰سال مجرد ورشکست شدم درخواست کمک مالی دارم گدا نیستم اوضاع مالی خراب شد درحال حاظر بیکارم مستاجرم خداامواتتون بیامرزه ۶۰۳۷۹۹۸۱۴۷۲۰۹۶۴۶اعتمادی

 93. محسن تمحسن تsays:

  سلام من یک پدرم شغلی ندارم تو اجاره خونه و شیرخشک پوشاک بچه ام موندم ولی الان از همه چیز به یک بخاری نیاز دارم بچه همش میریض میشه خونه مون خیلی سرده تورو خدا کمکم کنید

 94. منوره شاهدوست خلیفه لومنوره شاهدوست خلیفه لوsays:

  سلام یاامام رضا از دورترین جای ایران پارس اباد مغان برایت سلام میکنم من زن هستم که پدرومادرندارم و۶سالی هست ازدواج کردم و۲فرزند خردسال دارم همسرم بیکاره نه خانه داره نه وسیله نقلیه نه ملک ومالی ۸سالی هست مدرک لیسانس داره هیچکس بهش کارنمیده ..کارگری میکنه پارسال مجبورشدباپس اندازش توزمین کشاورزی اجاره کن به زرورزیان افتاد۲۰۰میلیون بدهی اورد هم بانکی هم ازاد.تو وضیعت بدی افتاده از خداوند متعال به شماپناه اوردم امید فقط به شماست.شماره تماسم۰۹۹۶۲۴۶۹۸۱۸ . کمک کنید به خاطر بچه هام.

 95. عاشق امام رضاعاشق امام رضاsays:

  سلام امام عزیزم چرا جواب منو نمی دی دیگه خسته شدم ازت 50پول قرضی خواستم کمکم کن شماره حساب هم برات فرستادم کمکم کن

 96. منوچهرمنوچهرsays:

  سلام وقتتون بخیر.ازتون درخواست کمک دارم.جان مادرتون کمکم کنین.دوتابچه دارم مستاجرم کارمون تعطیل شده بیکارشدم.نمیتونم خرج زندگیمودربیارم.التماستون میکنم کمک کنین.۶۰۳۷۹۹۷۲۲۷۵۹۶۳۲۸

 97. منوچهرمنوچهرsays:

  سلام وقتتون بخیر.ازتون درخواست کمک دارم.جان مادرتون کمکم کنین.دوتابچه دارم مستاجرم کارمون تعطیل شده بیکارشدم.نمیتونم خرج زندگیمودربیارم.التماستون میکنم کمک کنین.۶۰۳۷۹۹۷۲۲۷۵۹۶۳۲۸

 98. رازرازsays:

  سلام آقاجان دلم برایتان تنگ شده ازهمه جابریده ام به هنه روزدم ولی کسی کمکم نکرد من بچه دارنمیشم و اگه بخام بشم باید پول داشته باشم و رحم اجاره کنم که قیمت بالاست آقاجان خودت دستمو بگیر تا من به آرزوی قلبیم برسم لطفا زنگ بزنید۰۹۲۲۳۵۳۸۹۱۲

 99. رازرازsays:

  سلام آقاجان دلم برایتان تنگ شده ازهمه جابریده ام به هنه روزدم ولی کسی کمکم نکرد من بچه دارنمیشم و اگه بخام بشم باید پول داشته باشم و رحم اجاره کنم که قیمت بالاست آقاجان خودت دستمو بگیر تا من به آرزوی قلبیم برسم لطفا زنگ بزنید۰۹۲۲۳۵۳۸۹۱۲

 100. زهرا فرهمندزهرا فرهمندsays:

  سلام اینجانب زهرا فرهمند داری فرزند دوقلو هستم به نام های آنلی گراوندی و دیاکو گراوندی الان یک سال نیم هستن همسرم کارگر تهیه غذا کرایه خونه ماهی دو میلیون میدم هزینه شیر خشک و دارو به کنار یکی از فرزندانم مشکل قلبی داره باید عمل بشه هزینه عمل ندارم لطفا کمک کنید شماره تماسم09168550325

 101. مریم توحیدیمریم توحیدیsays:

  سلام .امام رضا .ما کمک بلاعوض نمیخوام .فقط احتیاج به ۴۵ میلیون پول داریم ماهی ۴ تا ۵ تومن هم قسطی بهتون پس میدیم .تورو بهحان جوادت قسمت میدم .این وامو بهمون بده .بخدا امکان برداشت وام بانکی نداریم .ابرومون وسطه ‌تو رو قران بدادم برسید .تا دهم برج نه فقط وقت داریم .التماس میکنم ابرومونو بخرید .۰۹۱۹۰۴۳۳۴۵۳

 102. هادی رضائیهادی رضائیsays:

  باعرض سلام وادب خدمت تولیت آستان قدس رضوی من هادي رضائی باکد ملی ۰۹۴۰۹۵۸۹۰۲که داراي معلولیت شدید اعصاب وروان می‌باشم قادربه کار کردن نیستم وتحت پوشش بهزیستی هستم و زندگی خود راباپول مستمری بهزیستی ویارانه راه میبرم والان برای خرج خانه مانده ام وبرای پول قرص های اعصاب خواهشمندم توروخدا به داد من برسید واقعاً شرمنده خانواده هستم باتشکر اجرکم عندالله ومن الله توفیق

 103. هادی رضائیهادی رضائیsays:

  باسلام وعرض ادب خدمت تولیت آستان قدس رضوی من هادي رضائی باکد ملی ۰۹۴۰۹۵۸۹۰۲ که دارای معلولیت شدید اعصاب وروان می‌باشم قادربه به‌کار کردن نیستم وازشما مقام عالی عاجزانه خواهشمندم که بامساعدت مالی این حقیر موافقت فرمایید چون برای خرج خانه وهزینه درمانم مانده ام باتشکر اجرکم عندالله و من الله توفیق ۵۸۹۴۶۳۱۵۷۵۷۰۹۶۶۲

 104. هادی رضائیهادی رضائیsays:

  باسلام وعرض ادب خدمت تولیت آستان قدس رضوی من هادي رضائی باکد ملی ۰۹۴۰۹۵۸۹۰۲ که دارای معلولیت شدید اعصاب وروان می‌باشم قادربه به‌کار کردن نیستم وازشما مقام عالی عاجزانه خواهشمندم که بامساعدت مالی این حقیر موافقت فرمایید چون برای خرج خانه وهزینه درمانم مانده ام باتشکر اجرکم عندالله و من الله توفیق ۵۸۹۴۶۳۱۵۷۵۷۰۹۶۶۲

 105. هادي رضائیهادي رضائیsays:

  باسلام وعرض ادب خدمت تولیت آستان قدس رضوی من هادي رضائی که دارای معلولیت شدید اعصاب وروان می‌باشم قادربه کار کردن نیستم وکلی قرض وعده‌ی دارم وبرای خرج خانه مانده ام واز شما عاجزانه خواهشمندم که بامساعدت مالی این حقیر موافقت فرمایید باتشکر اجرکم عندالله تلفن۰۹۱۰۵۷۷۵۳۶۶کارت۵۸۹۴۶۳۱۵۷۵۷۰۹۶۶۲

 106. نسرین دژنگاهنسرین دژنگاهsays:

  بنام خداوند بخشنده ومهربان باسلام به آقا امام رضا غریب الغرباء و با سلام به شما بانیان خیر اینجانب خانمی 50 ساله هستم همسرم 4 سال به دلیل سرطان معده دار فانی را وداع کرد و من موندم و یک دختر که الان 14 ساله است از اقا امام رضا غریبترم قربون اقا که جا داره مکان داره پول داره محبین و دوستدار داره ولی ما چی و کی داریم صاحب خونه خونه رو فروخته مهلت داد نتونستم خونه رهن و اجاره کنم باید تا دو روز دیگه من این دختر یتیم تو خیابون بخوابیم شما رو به علی (ع) قسم کمک کنید خونه بگیریم اجاره کنیم بخاطر رضای خدا و امام رضا ما رو از درگاه خداوند منان ناامید نکنید اجرتون با فاطمه زهراء(ع)

 107. فاطمه طاهریفاطمه طاهریsays:

  امام رضا خودت می دونی من چقدر محتاج کمکتم.خودت نزار جلو کسی دستم دراز بشه.محتاج کسی نشم

 108. عاشق امام رضاعاشق امام رضاsays:

  سلام امام عزیزم الان سر نمازم ازت یک بار دیگه 50ملیون پول می خوام بهت پس می دم تورو به بزرگی عزمت خدای عزل وجل خدای که بی منت می بخشه خدا به دلم انداخته که برات الان نامه بنویسم زود جواب بده یا امام مهربانی ها خیلی گرقتارم یه زن ولی مثل شما غریبم پناهم بده به فاطمه بفاطمه بفاطمه مادرت قسم میدم زود بخون اینم شماره حسابم 6277601314627090

 109. صبارشنوصبارشنوsays:

  سلام خدمت اقای مهربانی ها اقاجان دوتادختردوقلودارم باپسری۲ساله ازپس مخارجشون برنمیام شوهرم کارگره بچهها پیش دبستانی میرن خودت کمکی بهمون بکن

 110. میلاد رستمیمیلاد رستمیsays:

  سلام 30 ساله از کرمانشاه هستم یا امام رضا خوذت کمکم کن متاهل هستم و صاحب بچه ای یک ساله، کارگر هستم و احتیاج به پول برای درمان عمل پایم دارم، به هر دری زدم نشد حال تقاضا دارم به من کمک کنید تو رو به امام هشتم قسم تون میدم 6037701161078131میلاد رستمی احتیاج به 5 میلیون برای درمان پام واگرنه کارم از دست میدم

 111. میلاد رستمیمیلاد رستمیsays:

  تو رو به امام رضا کمکم کنید برای عمل پام 6037701161078131میلاد رستمی 09352191371 خونه ندارم مستاجرم، تو خرج های زندگی موندم از شما خیرین تقاضای کمک دارم

 112. ابوالفضل حکیمی ورزنهابوالفضل حکیمی ورزنهsays:

  سلام بنده دارای 47سال سن دارای5فرزند 4فرزند درخانه دارم ودرحال تحصیل شغلم آزاد وحالا بیکارم بیمه ندارم اجاره نشین وحالا دوسال است که بیکارم کمردرد دیسک گردن دارم نمیتوانم کارهای سنگین انجام بدهم برای مخارج زندگیم احتیاج به سرمایه وکاردارم ازحضرت آقا تقاضای وام دارم شمارا به خدا به داد من بی‌کس برسید بعدازخدا امیدم به شماست یا غریبلا غربا

 113. ابراهیم فاتحابراهیم فاتحsays:

  یا امام هشتم برای خرج خانه مانده ام کمکم کن5892101048417014ابراهیم فاتح

 114. مرضیه قدرتیمرضیه قدرتیsays:

  یا امام رضا میدونم الانم که دارم تایپ میکنم میدونی چی میخام من بیکارم خودت میدونی باید خرج دخترم بدم به سرمایه نیاز دارم ک کار بزنم یعنی میشه تو کمکم کنی الان تو قرص دوا خودم موندم برا دیابتم بخدا یک جون ۱۳۶۷ نباید پیر بشه .میتونی کمکم کنی اگ ۳۰ ملیون بهم کمک میکردی یا امام رضا و خیرین خیلی خوب منم به آرزوهام میرسیدم یا خدا میشه۶۰۳۷۶۹۷۴۱۶۲۹۸۷۷۳

 115. اکبراکبرsays:

  بسم الله الرحمن الرحیم.باسلام وعرض ادب همه این خیریه ها فقط به فکرسود خودشون هستند ومن هزاران بار نامه نوشتم درخواست کردم ولی هیچ جوابی نگرفتم ۰۹۹۳۰۹۸۱۵۱۹

 116. اکبر طاهریاکبر طاهریsays:

  سلام من دروغگو نیستم خودتون بیایید تحقیق کنید بعد خواستید کمک کنیدمن ۳۳سالمه مجردم قید زن و زندگی رو زده ام پدرم فوت کرده یه مادر کور ویه عمه معلول دارم کار میکنم ولی کم آوردم لطفا کمکم کنید دعاتون میکنیم ۶۰۳۷۶۹۱۷۶۷۴۵۶۸۳۳اکبرطاهری

 117. صدیقه نمازیصدیقه نمازیsays:

  سلام من به کمک مالی شدیدا نیازمندم ما مستاجر خونه اوقاف هستیم وباید اجاره بهای یکسال یکجا پرداخت کنیموگرنه خونه رو تخلیه کنیم از آنجا که یکمرتبه اجاره پنج برابر کردن برامون مقدور نیست تو رو بخدا کمکمون کنید بی خانمان شدن سخته هر مقداری میتونین بهمون بدید ممنونتم میشیم ۰۹۰۲۶۴۲۶۰۴۱

 118. زهراباقریزهراباقریsays:

  با سلام مدرسه ای با ششصد دانش آموز نیاز به میزو نیمکت هست اون هم دخترانه شهدای گمنام کبودرآهنگ در استان همدان لطفا کمک کنیید