افراد موفق چه خصوصیاتی دارند که باعث تفاوت آنها با دیگران می‌شود؟

افراد موفق کسانی هستند که توانسته‌اند به اهداف تعیین شده خود برسند. افراد موفق نگاه، تفکر و برخوردشان با مشکلات و مسائل زندگی با دیگران متفاوت است. اگر می‌خواهید بدانید که افراد موفق چگونه هستند باید بدانید که افراد موفق کسانی هستند که در زمان حال زندگی می‌کنند. افراد موفق و ثروتمند افرادی عمل گرا هستند. آنها تئوری پرداز نیستند بلکه به تئوری و نظریه‌های دیگران جامه‌ی عمل می‌پوشانند.

افراد موفق کسانی هستند که توانسته‌اند به اهداف تعیین شده خود برسند. آنها دارای ویژگی‌ها و خصوصیاتی هستند که بقیه افراد عادی جهان از آن بی بهره هستند. افراد موفق نگاه، تفکر و برخوردشان با مشکلات و مسائل زندگی با دیگران متفاوت است. آنها هم مثل افراد دیگر مشکلات و گرفتاری‌های زیادی در زندگی و کار خود دارند اما شکل برخورد و مواجهه آنها با این مشکلات و مسائل متفاوت است. اگر می‌خواهید بدانید که افراد موفق چه کسانی هستند و چه خصوصیاتی دارند که به موفقیت‌های بزرگ در زندگی و کار خود رسیده‌اند؛ این مقاله را مطالعه بفرمایید.

1-افراد موفق به نگرش «من می‌توانم» اعتقاد دارند.

افراد موفق از اعتماد به نفس بالایی برخوردارند. آنها به خود باور و یقین دارند و اعتقاد دارند که می‌تواند از پس هر مشکل و چالشی در زندگی خود بر بیایند و آن را حل کنند. عباراتی مثل «از پسش برمی‌آییم»، «بیایید انجامش دهیم» و «بیایید این مشکل را حل کنیم»؛ عباراتی هستند که این افراد دائما با خود و تیمشان مطرح می‌کنند و اعتقاد دارند هیچ مشکل و مسئله‌ای نیست که نتوانیم آنها را برطرف کنیم. افراد موفق حتی اگر به یک چالش و مشکل جدید بر خورده‌اند و نمی‌دانند چطور آن را حل کنند؛ هیچوقت نمی‌گویند «چگونه راه حلی برای این مشکل و چالش جدید پیدا کنم» و متوقف و ناامید شوند. بلکه با ایمان و اعتقاد به خود که از پس حل مشکلات و چالش‌های قبلی برآمده بودند و حتما از پس حل این مشکل و چالش جدید هم برمی‌آیند.

2-افراد موفق به هر مشکل و چالشی به عنوان یک فرصت نگاه می‌کنند.

افراد موفق هر مشکل و چالشی را فرصتی برای پیشرفت و موفقیت می‌بینند. آنها نگرش حرکت رو به جلو در زندگی دارند. آنها هیچ مانعی را برای عدم موفقیت و پیشرفت خود، بر نمی‌تابند. تفاوت نگرش این افراد با افراد عادی در این است که نباید توقف کرد و نسبت به حل مشکلات ناامید شد. بلکه هر شکستی پلی برای موفقیت است. در واقع افراد موفق کسانی هستند که یا راهی خواهند یافت یا راهی خواهند ساخت. بنابراین افراد موفق چالش و مشکلات جدید و بزرگ را دوست دارند چرا که اعتقاد دارند برای بزرگ شدن و پیشرفت جدید در زندگی کاری و زندگی شخصی خود ایجاد کردن باید برای برطرف کردن هر روز چالش و مشکلات جدید و بزرگ آماده شد. ذهن آنها طوری تربیت شده است که گویی برای حل و برطرف کردن مشکلات و چالش‌های جدید به خود پاداش می‌دهند. انگیزه و تلاش آنها برای حل مشکلات و چالش‌های جدید و بزرگ هیچوقت کم نمی‌شود.

افراد موفق چه کسانی هستند و چه ویژگی هایی دارند

3-افراد موفق ریسک پذیر و غیر منطقی هستند.

ریسک پذیری یکی از ویژگی‌ها و خصوصیات بارز افراد موفق است. افرادی که ریسک پذیر هستند از شکست ابایی ندارند و اعتقاد و باور دارند که می‌توان دوباره و دوباره شروع کرد. اما هر بار از بار قبلی قوی تر و بزرگتر خواهد شد. افرادی که ریسک پذیر نیستند همیشه در یک خط فکری و با سطح درآمدی ثابت و کم تغییر حرکت خواهند کرد چرا که از شکست می‌ترسند. نگاهی به زندگی افراد موفق جهان نشان می‌دهد که آنها در گذشته با چه شکست‌ هایی مواجه شده بودند. چند تجارت و استارتاپ شکست خورده در پرونده کاری خود دارند و اکنون با یدک کشیدن از تجربیات شکست‌های قبلی چه تجارت و مشاغل پولسازی دارند. در واقع این افراد منطق و اصول ثابتی را قبول ندارند. دلیلی نمی‌بینند که با منطق گذشتگان زندگی کنند و یک خط فکری ثابت را دنبال کنند. اگر قرار بود که غیر منطقی نمی‌بودند؛ بسیاری از اختراعات بشر اتفاق نمی‌افتاد.

4-افراد موفق انسان‌ هایی عملگرا هستند.

افراد موفق و ثروتمند افرادی عمل گرا هستند. آنها تئوری پرداز نیستند بلکه به تئوری و نظریه‌های دیگران جامه‌ی عمل می‌پوشانند. افراد موفق کارهای متفاوتی انجام نمی دهند؛ حتی بیشتر از افراد عادی کار نمی‌کنند بلکه آنها نگرش و دید متفاوت نسبت به انجام کارها دارند. آنها حتی اگر کار نکنند ولی همیشه به اهداف خود فکر می‌کنند. برای آنها روز تعطیل و غیر تعطیل فرقی نمی‌کند؛ آنها همیشه به کار و اهدافشان فکر می‌کنند. آنها به تغییرات و مسئولیت‌های جدید همیشه پاسخ مثبت می‌دهند.آنها اهل شک و تردید نیستند و بسیار واقع بینانه و قاطع تصمیم می‌گیرند. حتی اگر امروز کارهای کوچک انجام دهند، مطمئن هستند که در آینده به نتایج بزرگ دست پیدا می‌کنند. قطره قطره جمع گردد، وانگهی دریا شود.

5-افراد موفق ثابت قدم هستند و در زمان حال زندگی می‌کنند.

اگر می‌خواهید بدانید که افراد موفق چگونه هستند باید بدانید که افراد موفق کسانی هستند که در زمان حال زندگی می‌کنند. آنها هر کار و مسئولیتی را سعی می‌کنند امروز انجام دهند نه اینکه به تعویق بیندازند. آنها اعتقاد دارند که کار امروز را نباید به فردا موکول کرد و باید همین امروز انجام داد. آنها ثابت قدم هستند و تا پایان به راه خود برای رسیدن به اهدافشان ادامه می‌دهند. آنها اعتقاد دارند که تا وقتی که موفق نشد کارشان تمام نشده است.

افراد موفق و ثروتمند چگونه هستند

6-افراد موفق به کار گروهی و تیمی اعتقاد و باور دارند.

یکی از رازهای پیشرفت و موفقیت افراد موفق قائم به شخص نبودن است. آنها به شدت به کار گروهی اعتقاد و ایمان دارند. آنها معتقدند که در هر شکست و پیروزی‌ای یک تیم تاثیر دارد نه فقط یک شخص. اگر به پیروزی می‌رسند، اعتقاد دارند که آنها به تنهایی پیروز و موفق نشده اند بلکه کل تیم از آن سهم می‌برند و اگر هم شکست می‌خورند که تقصیر به گردن همه است و همه باید باهم تلاش کنند تا آن شکست را جبران کنند. تقسیم مسئولیت و درگیر کردن جمع باعث می‌شود تا فشار و استرس کار بین همه تقسیم شود و کار آسانتر شود.

7-افراد موفق پیوسته در حال آموختن و یادگیری هستند.

افراد موفق پیوسته و به صورت مداوم در حال آموختن و یادگیری هستند. از آنجایی که این افراد به تمام اعضای تیم اعتقاد و ایمان دارند، بنابراین تلاش می‌کنند تا از همه اعضای تیم مشورت بگیرند و چیزی بیاموزند. برایشان فرقی نمی‌کند که این فرد در چه جایگاهی از شرکت و تیم است، حتی اگر رتبه و مقام پایین تری باشد. چرا که موفقیت تیم موفقیت او است و برای برطرف کردن و حل کردن چالش‌ها و مشکلات جدید باید پیوسته آموخت و علم و دانش خود را بروز کرد.

گردآورنده : توپ تاپ

مطالب مرتبط...


هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...