پاسخ ایرانی ها به تمدید دوباره تحریم ها ؟

ایران و ایرانی ها پس از تمدید مجدد آمریکایی ها چه پاسخی باید بدهند؟آیا مسولین ایران درباره نقض برجام از سوی آمریکایی ها برنامه و تصمیم جدیدی دارند؟ماجرای تمدید دوباره تحریم ها را در این مطلب از توپ تاپ شاهد هستید

پس از اینکه مجلس نمایندگان آمریکا به تمدید تحریم‌های 10 ساله ایران موسوم به ISA رای مثبت قاطع (تنها با یک مخالف) دادند، شب گذشته سنای آمریکا نیز بدون مخالف و با 99 رای مثبت (در برابر یک رای سفید برنی سندرز نامزد دموکرات‌ها)، تحریم‌های ثانویه آمریکا در حوزه‌های مختلف از جمله انرژی را برای 10 سال دیگر تمدید کرد. این طرح هم‌اکنون باید برای تبدیل شدن به قانون به باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا ارسال شود اما کاخ سفید پیش تر اعلام کرده است که تمدید تحریم‌ها را باعث تضعیف برجام نمی‌داند.

 
در فاصله تصویب این تحریم‌ها در مجلس نمایندگان و سنا، مقامات کشورمان مکررا اعلام کردند که تصویب این قانون نقض برجام بوده و موجب واکنش جمهوری اسلامی خواهد شد. علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در این باره گفته بود: تمدید تحریم ها در شرایط پسابرجام به نوعی لگد زدن به توافق برجام است و بسته اقدامات فنی پیش بینی شده به عنوان پاسخ به سرعت اعمال خواهد شد.
 
دکتر محمدجواد ظریف  وزیر امور خارجه هم در مجلس بر این نکته تاکید کردند که فیلم آن را مشاهده می‌کنید:
 
پس از اینکه مجلس نمایندگان آمریکا به تمدید تحریم‌های 10 ساله ایران موسوم به ISA رای مثبت قاطع (تنها با یک مخالف) دادند، شب گذشته سنای آمریکا نیز بدون مخالف و با 99 رای مثبت (در برابر یک رای سفید برنی سندرز نامزد دموکرات‌ها)، تحریم‌های ثانویه آمریکا در حوزه‌های مختلف از جمله انرژی را برای 10 سال دیگر تمدید کرد. این طرح هم‌اکنون باید برای تبدیل شدن به قانون به باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا ارسال شود اما کاخ سفید پیش تر اعلام کرده است که تمدید تحریم‌ها را باعث تضعیف برجام نمی‌داند
در فاصله تصویب این تحریم‌ها در مجلس نمایندگان و سنا،
مقامات کشورمان مکررا اعلام کردند که تصویب این قانون نقض برجام بوده و موجب واکنش جمهوری اسلامی خواهد شد. علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در این باره گفته بود: تمدید تحریم ها در شرایط پسابرجام به نوعی لگد زدن به توافق برجام است و بسته اقدامات فنی پیش بینی شده به عنوان پاسخ به سرعت اعمال خواهد شد.
 
 
نظر شما درباره این بدعهدی طرف آمریکایی چیست و انتظار دارید دولت به تمدید 10 ساله تحریم‌ها چه واکنشی نشان دهد؟
 
منبع:مشرق
هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...