دلیل ورم کردن بدن قبل از شروع قاعدگی چیه؟

toptoop.irدلیل ورم کردن بدن قبل از شروع قاعدگی چیه؟

یک سوال شایع یک نگرانی کوچیک؟چرا بدنم قبل از شروع شدن قائدگی ورم میکند؟چند روز مونده به آغاز قائدگی بدنم درد میکنه و ورم میکنه دلیلش چیه؟در این مطلب از توپ تاپ پاسخ اکثر سوالات خود را در این زمینه خواهید دانست راه های روش درمان قطعی درد در دوران پریودی البته دختران جوانتر با شروع درد و یا مشاهده ی کوچکترین ورم در بدن خود فورا نگران میشوند و به دنبال خودرمانی با روش های ناآگاهانه هستند که شما میتوانید با مطالعه این مطلب راه درمان ان را بیابید

حبس مایعات درون بدن، به معنای ناتوانی جسم از دفع نوشیدنیها، آب و خوراکیهایی است که وارد بدن می شوند. این عارضه باعث نفخ و ورم در بخشهای خاصی از بدن شامل، سینه، شکم، دست، پا یا شانه می شود یا کل بدن ورم می کند. گاهی فرد متوجه این عارضه هست و گاهی نیست.

عارضه یا بیماری حبس شدن آب در بدن
گاهی به دلیل بروز برخی مشکلات جسمی، بدن انسان دچار تورم و افزایش وزن می شود، این عارضه در اصطلاح "حبس شدن آب در بدن" نامیده می شود که در نهایت باعث چاقی خواهد شد.در این حالت مقدار مایعات درون بدن، بسیار بیشتر از مقدار مایعی است که بدن می تواند دفع کند. مصرف برخی غذاهای خاص می تواند عامل اصلی در بروز این مشکل باشد.

"میرنا الفتی" کارشناس تغذیه می گوید: حبس مایعات درون بدن، به معنای ناتوانی جسم از دفع نوشیدنیها، آب و خوراکیهایی است که وارد بدن می شوند. این عارضه باعث نفخ و ورم در بخشهای خاصی از بدن شامل، سینه، شکم، دست، پا یا شانه می شود یا کل بدن ورم می کند. گاهی فرد متوجه این عارضه هست و گاهی نیست.

علت عارضه حبس شدن آب در بدن:
ایشان علت این عارضه را "افزایش دمای هوا" می داند و آن را عامل اصلی حبس مایعات در بدن معرفی می کند. هر قدر که هوا گرمتر می شود، بدن احتیاج بیشتری به آب پیدا می کند.


 -در این بین زنان به دلایل هورمونی چند روز قبل از شروع دوره قاعدگی، احساس می کنند دچار این عارضه شده اند
 -بانوانی که به مرحله یائسگی رسیده اند هم به این عارضه دچار می شوند
 -اختلال در کار غده تیروئید هم می تواند باعث بروز این مشکل شود
  - مصرف برخی داروها از جمله داروهای ضد دیابت
  - رژیم غذایی بدون پروتئین کافی
  - عدم نوشیدن آب کافی
- زیاده روی در مصرف نمک
- مصرف غذاهای پرچرب
 - مصرف مواد نیروزا
  - مصرف شکر طبیعی یا صنعتی
 - بیماریهای غده هیپوفیز به خصوص کم کاری، ممکن است باعث حبس مایعات در بدن شود.
همه و همه می توانند باعث بروز این مشکل شوند.

 toptoop.irچرا بدنم قبل قائدگی ورم میکنه

حبس مایعات درون بدن باعث ورم در بخشهای خاصی از بدن شامل، سینه، شکم و دستها میشود

 

راه حل های جایگزین
در این بین برخی خوراکیها مثل آجیل و کنسروجات می تواند خطرناک باشند.  به عنوان مثال:

- از نخود فرنگی فریز شده به جای کنسرو آن استفاده شود.
- از کنسروهایی که روی آنها نوشته شده "رژیمی" استفاده کنید.
- در مواردی که پنیر شور مصرف می کنید باید قبل از استفاده آن را نمک زدایی کنید.
- در موارد مصرف چیبس به شدت باید آب مصرف شود.


باورهای غلط درباره عارضه حبس شدن آب در بدن
وی تشریح می کند که باورهای اشتباهی در مورد اینکه برخی سبزیجات مثل کاهو و گوجه فرنگی باعث حبس مایعات در بدن می شوند وجود دارد این باورها و برداشتها درست نیستند. این سبزیجات برای بدن بسیار مفید هستند چون مقدار زیادی آب در خود دارند و به بدن برای دفع مایعات کمک می کنند.

درمان عارضه حبس شدن آب در بدن
میرنا در پایان خاطرنشان می کند که درمان این عارضه ساده است و فقط باید مصرف نمک و شکر را در غذا پایین آورد و به مقدار کافی آب نوشید. ورزش و تحرک مخصوصا پیاده روی را در دستور کار قرار داد. زیرا این ورزش باعث خروج مایعات از بدن می شود.

مشکلات و بیماری هایی که ممکن است به دلیل  عارضه حبس شدن آب در بدن ایجاد شود
باید از بدن به خوبی مراقبت کرد چون این عارضه می تواند مشکلات و بیماریهای دیگری را برای بدن ایجاد کند از جمله کم کاری تیروئید. در مورد زنان نیز ممکن است به ایجاد کیست تخمدان منجر شود.

منبع:http://www.beytoote.com/

1 نظر

  1. MargeryMargerysays:

    Debbie Hi William, do you mean on photographs on another page, or yours? If someone else’s page, then they have probably set their permissions so that no-one can comment (can’t quite see the point though) especially if th1#7y82e&;re trying to attract controversy!