چکار کنم که سایتم صفحه اول گوگل باشه

چکار کنم سایتم صفحه اول گوگل باشه

 

طبیعتا آروزی تمامی وب مستران و صاحبان وبلاگ این است که بعد از تاسیس سایت و یا وبلاگ خودشون با سرچ  کاربران در گوگل و سایر موتورهای جستجو گر در اولین صفحات پیشنهادی موتور قدرتمند گوگل قرار بگیرند باید دقت داشته باشید که گوگل بسیار هوشمندانه و دقیق میکند و به هیچ وجه فکر فریب دادن تقلب و یا استفاده از راه های غیر مجاز برای افزایش بازدید را در سر نداشته باشید چرا که در لیست سیاه قرار میگیرید در بسیاری از سایت ها و وبلاگ ها مشاهده شده متن های موجود در صفحه را با رنگ قالب سایت همخوان میکنند تا از دید کاربر و بازدید کننده مخفی بماند و علنا با این کار سایت خود را نابود میکنن چرا که این کار از نظر گوگل تقلب محسوب میشود و سایت شما را هیچگاه در صفحات اول پیشنهاد نمیکند راهکار های طلایی بسیار زیادی برای بهینه شدن سئو و یا افزایش بازدید و بهبود الکسا ارائه شده ولی بطور خلاصه مهمترین و اساسی ترین روش ها را به اختصار در این پست از توپ تاپ برمیشماریم قبل از اینکه این مطلب و این راهکار هار ا مطالعه کنید این نکته مهم و اساسی را هیچوقت فراموش نکنید همیشه سعی کنید با گوگل دوست بمانید و خشم و نفرت موتورهای جستجو را با فریب دادن تقلب کپی مطالب دیگر سایت ها و ... در نیاوردید چرا که از گوگل پنالتی میخورید !

 

ورود بازدید کنندگان از گوگل ، مستلزم وجود مطالب خوب و تازه است . تعدادی از مشکلاتی که احتمالا باعث فراری دادن موتور های جست و جو از وبسایتتان میشود را لیست کرده ام .

9 راهکار و عملکرد زیر را انجام دهید اطمینان میدهم که با رعایت این 9 اصول وب سایت شما جزو سایت های موفق و پربازدید در اینده نه چندان دور قرار خواهد گرفت

۱ – شما نمیدانید که کاربران از چه کلماتی استفاده می کنند !

مهمترین بخش بهینه سازی یک سایت ، این است که بدانیم بازدید کنندگانی که احتمالا به دنبال مطالب ما هستند ، با چه کلماتی به دنبال مطالب ما میگردند. خودتان را به جای بازدیدکنندگان بگذارید و فکر کنید چه کلمات و جملاتی را در کلمات کلیدی استفاده کنید.

۲- شما نمیدانید که چگونه کلمات کلیدی را پیدا کنید !

گوگل ، یک سرویس رایگان برای پیدا کردن کلمات کلیدی و مرتبط دارد که به شما این امکان را میدهد که کلمات مرتبط با کلمه کلیدی یا موضوع مطالبتان را انتخاب کنید . این سرویس شاید در مورد سایت های فارسی زبان خیلی کاربردی نباشد اما باز هم دستیار بسیار خوبی خواهد بود .

۳- شما تلاش می کنید تا تعداد زیادی کلمه کلیدی را در یک پست بگنجانید

تعداد کلمات کلیدی هر پست را بهتر است در حد ۶-۷ عدد نگه دارید . زمانی که دارید وبسایتتان را برای یک کلمه خاص بهینه سازی می کنید دچار مشکل میشوید.

۴ – عدم استفاده از تگ های ارزشگذار (h1 , h2,… )

 برای ارزش دادن به یک جمله یا یک لینک ، بهتر است که آن را در تگ های ارزش گذار مثل h1  و h2 و . . . قرار دهید . سعی کنید که در استفاده از این تگ ها هم زیاد افراط نکنید ، تگ h1 باید یک عدد باشد . بهتر است در صفحه اصلی کلمات کلیدی خود را در این تگ قرار دهید و در صفحهات فرعی مثل مطالب ، تیتر مطالب را به همراه لینک در این تگ قرار دهید . همچنین ، در صفحه اول سعی کنید که لینک پست هایتان را h2 قرار دهید.

۵- قرار ندادن توضیحات برای عکس ها

احتمالا برای جلب کردن توجه خوانندگان از عکس ها استفاده می کنید . گوگل نمیتواند عکس های شما را ببیند ! اگر عکس های شما توضیحات  نداشته باشد ، از نظر گوگل چنین عکسی به این موضوع مرتبط نیست ! پس بهتر است که برای تمامی تصاویر توضیحاتی قرار بدهید و کلمات کلیدی مرتبط را در آن ها به کار ببرید.

۶- به مطالب قدیمی لینک نمی دهید

ارسال بازدید کنندگان از یک پست جدید به یک پست قدیمی سود ها و مزیت هایی نیز برای شما دارد . با این کار ، شما به بازدیدکنندگان و بات های گوگل میفهمانید که مطلب دیگر سایت من هم ارزش بیشتری دارد که من در این پستم به آن لینک دادم  !

۷- استفاده از پیوند های یکتای بد

استفاده از پیوند های یکتایی که کلمات کلیدی شما در آن ها به کار نرفته باشد یکی از مشکلاتی است که میتواند شانس شما را از خضور در صفحات اول گوگل و کسب بازدیدکننده از بین ببرد. بهتر است که پیوند های یکتای خوب و مناسبی را برای وبسایت خودتان انتخاب نمایید.

۸- عدم استفاده از شبکه های اجتماعی

امروزه ، استفاده از شبکه های اجتماعی یکی از مهمترین موارد در بهینه سازی وبسایت ها به حساب می آید . از شبکه های اجتماعی به وفور استفاده کنید و سایت خود را در آن ها به دیگرا معرفی کنید

۹- تمامی مطالب شما کپی هستند!

متاسفانه ، کپی بودن مطالب بعضی از وبسایت ها باعث کاهش رتبه آن ها در موتور های جست و جو میشود و بعضی موارد به بن شد وبسایت منتهی میشود . بهتر است که مطالب خوبی برای وبسایتتان بنویسید و دست از کپی کردن بردارید!

 

برای مشاهده مقالات و اخبار جذاب و داغ  علمی بیشتر روی عکس زیر کلیک کنید

 

 

 

 

 

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...