معضل دختران ساپورت پوش در خیابانهای تهران

┘◄ برای مشاهده ی ادامه ی خبر و تصاویر به ادامه ی مطلب بروید| ▼▼ |

به گزارش گروه وبگردی ممتازنیوز: ظهور این شلوارها در ایران بحث و جدل هایی را در یک سال گذشته به همراه داشته است. بخشی از محافظه کاران صفحه ای را در فیس بوک با عنوان “از ساپورت بدم می آید” راه اندازی کرده اند.  این افراد معتقدند زنانی که این شلوار را به تن کنند چارچوب های اسلامی را رعایت نمی کنند.

 

همچنین این عبارت “حمله لشکر ساپورت ها به تهران” رواج بسیاری در میان محافظه کاران ایرانی داشته است.

 

اما وظیفه مسئولین امر در برخورد با این اپیدمی چگونه باید باشد به عنوان مثال یک چاقو هم می تواند به ما در غذا پختن کمک کند هم در ارتکاب به جرم . حال باید دید که ساپورت اگر تحت کنترل باشد مفید واقع می شود یا مضر.

البته در خوشبینانه ترین حالت می توان گفت که چند سال پیش هم مانتوهای کوتاه رواج یافته بود که به آرامی از سوی استفاده کنندگان کنار گذاشته شد زیرا مُد، زمانی بوجود می آید و مدتی بعد اضمحلال می یابد. رویکرد جوانان و بویژه دختران به استفاده از قلیان را می توان در همین چارچوب تببین کرد. اما آیا این دلیلی برای عدم کنترل این اپیدمی خواهد شد یا لازم است جامعه را با فرهنگ استفاده از این چنین کالاهایی آشنا کنیم چرا که روشنگری و بصیرت دهی در موضوعات مختلف  بازخورد بسیار بهتری را در مقابل رفتار قهر آمیز خواهد داشت.

پارسال مانتوی کوتاه و قلیان  ،امسال ساپورت و سال آینده  چیز دیگری دغدغه فرهنگ جامعه ما خواهد بود اینجاست که تبیین و اقدام عملی و تبلیغاتی و فرهنگ سازی گسترده با تمام توان و تجهیزات در راستای اشاعه سبک زندگی اسلامی راه گشا و سدی استوار در برابر سنگ پرانی های فرهنگ های بیگانه خواهد بود.

بیایید کمی خود  را مقصر بدانیم و کم کاری و غفلت خودمان را دریچه ورود ناهنجاریهای امروزه  به ایران اسلامی بدانیم و برای حفظ فرهنگ و جامعه ای که فرزندانمان در آن پرورش می یابند جسور باشیم.

 

 

1 نظر

  1. شیرشیرsays:

    هیچ کاری به زور چماق نمیشه گشت ارشاد آوردن جواب نداد الانم گروه جهادی وارد بازار کردن که هرکس بی حجاببود به قول خودشون اسید بپاشن که اینم جواب نداد بهتره با عقل و منطق جلو بریم نه با زور و چماق با رشوه گرفتنو ببینیم دختری حجابش خوب نیست ببریم ازش پول بگیری آزادش کنیم اولا این اسلام نیست تا جاییی که من میدونم تو قران سوره بقره قسمت ایت الکرس نوشته که در دین هیچ اجباری نیست ثانیا مردم میبینن که دولت با نام اسلام داره ازشون پول زور میگیره روزی که این کارو بااش کردن روز بعد میگه من با پول آزاد میشم با حجاب بدتری از روز قبل میاد بیرون با تدبیر و اندیشیدن عملکنیم تا کاری را به زور انجام بدیم به امید روزی که امام زمان ظهور کنه و همه این فسادو از روی کره خاکی نابود کنه