مجریان ممنوع تصویر تلویزیون را بیشتر بشناسید

مجریانی که دردوره ضرغامی ممنوع التصویر شدند +تصاویر

 

برای مشاهده ی ادامه ی خبر وتصاویر به ادامه ی مطلب بروید

آزاده نامداری

مجریانی که دردوره ضرغامی ممنوع التصویر شدند +تصاویر

محرومیت به خاطر اختلاط غیرمعمول زن و مرد

ویژه برنامه سال تحویل ۹۱ علاوه بر احسان علیخانی یک قربانی دیگر هم داشت. آزاده نامداری هم بعد از این برنامه کنار گذاشته شد. برای خیلی ها این سوال پیش آمد که وقتی جمله تند و تیز از زبان علیخانی خارج شده؛ پس چرا همکارش یعنی نامداری باید برکنار شود؟ جواب این سوال ساده است. همان زمان گفته شد که در این برنامه «اختلاط غیرمعمول زن و مرد» اتفاق افتاده و این دو مجری به همین خاطر تذکر دریافت کرده اند.

نکته جالب این است که چند روز بعد یعنی در تاریخ چهاردهم فروردین ۱۳۹۱ صدا و سیما از هر دو نفر تقدیر کرد. از علیخانی به خاطر اجرایش و از نامداری به خاطر طراحی و نویسندگی اش. پس از این برنامه، نامداری را سال یک بار در حال اجرا دیدیم. یک سال با جعفر خسروی و سال دیگر در کنار فرزاد حسنی، یک بار هم اسمش در تیتراژ برنامه «پشت صحنه» (علیخانی) به عنوان نویسنده آمد که بعدها حذف شد.

او بعدها به مستندسازی پناه آورد که حرفه اصلی و مورد علاقه اش نبود. بعد از بالا گرفتن ماجراهای طلاقش و آمدن فرزاد حسنی به برنامه زنده پخش مستند «خانومی که شما باشی» از شبکه دو هم متوقف شد. او از کسانی است که گفته می شود با آمدن پورمحمدی با قدرت به سیما برخواهد گشت.

 

 

جواد یحیوی و رضا رشیدپور 

هم به خاطر موضع گیری های سیاسی شان و حرف هایی که روی آنتن زنده زدند چنین سرنوشتی پیدا کردند. در این شرایط، ما با مجری های انگشت شماری مواجه بودیم که علت محرومیت شان را می دانستند اما در دوره علی دارابی مجری هایی که کنار می رفتند تفهیم اتهام نمی شدند.

مجریانی که دردوره ضرغامی ممنوع التصویر شدند +تصاویر

 

هیچ کس به آنها نمی گفت که شما به این دلیل مشخص کنار گذاشته شده اید. مدام به آنها گفته می شد که شما هیچ مشکلی برای ادامه فعالیت ندارید و می توانید روی صندلی اجرای هر برنامه ای که دلتان خواست بنشینید. مدیران تلویزیون در رسانه ها تکرار می کردند که ما مجری ممنوع التصویر نداریم. هیچ یک از مجری هایی که ممنوع التصویر شده اند، نامه کتبی دریافت نکرده اند.

یکی از این مجریان که نمی خواهد نامش فاش شود، می گوید: «من در خانه ام پنج مجوز ساخت دارم. چند سال من را سر دواندند اما هیچ وقت نگفتند شما نمی توانی کاری بسازی. هر بار بهانه ای می آوردند. یک بار می گفتند ما کنداکتور نداریم و بار دیگر به ساختار برنامه ام گیر می دادند.»

او درباره اینکه چه پیگیری هایی برای رفع محرومیتش انجام داده می گوید: «چند بار تلفنی و حضوری با آقای دارابی صحبت کردم. ایشان می گفتند شما اصلا مشکلی نداری، برو کار کن.»

 

در این مطلب مروری داریم بر مجریانی که در دوره مدیریت علی دارابی حضوری جسته و گریخته در تلویزیون داشتند. در کنار آنها افرادی همچون علی ضیا، جعفر خسروی و هرمز شجاعی مهر هم بوده اند که هیچگاه طعم محرومیت را نچشیده اند.

 

مجریانی که دردوره ضرغامی ممنوع التصویر شدند +تصاویر

 

ژیلا صادقی

انتشار عکس و حرف های غیرمجاز

ژیلا صادقی جزو مجریان قدیمی تلویزیون محسوب می شود که کارش را از سال ۷۷ آغاز کرد. او خودش هم به درستی نمی داند چرا ممنوع التصویر شده است: «من نامه ای مبنی بر ممنوعیت تصویر ندارم، منتهی دوستان در حوزه ریاست خواستند این اتفاق بیفتد، ما هم پذیرفتیم.»

در این مدت می خواست در برنامه «ویتامین سه» حضور یابد که به سد ممنوع التصویری برخورد کرد. حضورش در شبکه های یک و جام جم هم منوط به حل مشکل ممنوعیتش شد. او اولین مجری بود که در پیام های بازرگانی تلویزیون شرکت و یک محصول را تبلیغ کرد. بعضی ها این مسئله را علت ممنوع التصویری اش می دانند ولی خودش می گوید که این اتفاق با مجوز صدا و سیما رخ داده است و کاری غیرقانونی نبوده است.

شنیده می شود که او در نشستی تخصصی حرف هایی زده که به مذاق بعضی ها خوش نیامده و همین حرف ها به سوءتفاهم ها دامن زده است. همچنین او عکس هایی از خودش

در فضای اینترنتی منتشر کرد که در آنها حجاب معمولی صدا و سیمایی را رعایت نکرده بود. این نکته هم می تواند دلیلی برای توقف فعالیتش باشد

 

 

 

 

حمود شهریاری

خوردن «هلو»ی ممنوع

محمود شهریاری را قدیمی ها با دیالوگ آهنگین «بخور، بخور» می شناسند. او مجری قابل کنترلی نیست. حتی ممکن است در یک برنامه زنده کتش را با کت احمدزاده و روشن پژوه گره بزند و از رویش بپرد. او سابقه چند بار ممنوع التصویری را در کارنامه دارد.

شهریاری خیلی بدشانس بود که مهمانش در پاسخ به یک سوال کلمه «هلو» را بر زبان آورد. البته خیلی ها معتقدند سوال شهریاری هم اشکال فنی داشت و نباید چنین چیزی را می پرسید. او در برنامه شبکه زنده رود اصفهان از امیر جعفری پرسید شما همسرتان (ریما رامین فر) را شبیه به چه میوه ای می بینید. این سوال و جواب سرانجام خوبی نداشت و منجر به محرومیت شهریاری از قاب تصویر شد. او که هر سال با «جشن رمضان» شبکه تهران به خانه روزه داران می آمد از این برنامه کنار گذاشته شد.

مدتی بعد او را در شبکه کم بیننده و مهجور «بازار» دیدیم. برنامه ای با عنوان «از همین امروز» که خیلی زود متوقف شد. همکاری نصفه و نیمه شهریاری با فتیله ای ها هم دوام زیادی نداشت.

او درباره محرومیت خودش و همکارانش نظر جالبی دارد: «درباره ممنوع الکاری مجریان، هیچ خبری به شخص مورد نظر نمی دهند و حتی علتش را هم توضیح نمی دهند. اصلا از او توضیح هم نمی خواهند. حکم را غیابی صادر و اجرا می کنند و شما باید از طریق جراید و افکار عمومی بشنوید که ممنوع الکار شده اید.»

 

 

 

 

 

 

مجریانی که دردوره ضرغامی ممنوع التصویر شدند +تصاویر

 

مجریانی که دردوره ضرغامی ممنوع التصویر شدند +تصاویر

 

مبنیا نصیری

جوان ترین مجری ممنوع التصویر شده

در بین مجری هایی که ممنوع التصویر شده اند، مبینا نصیری از همه کم سن و سال تر است. احتمالا شما هم کلیپ دیالوگ خط قرمزی اش را دیده اید. کلیپی که در «صرفا جهت اطلاع» هم پخش شد و خیلی سر و صدا به پا کرد.

خانم مجری خطاب به آقای مجری در برنامه زنده شبکه یک صدا و سیما گفت: «شما جیگر دوست دارید؟!» مبینا نصیری در حال خواندن پیامک های بینندگان است که یکدفعه مکث می کند و آقای مجری دلیل این مکث را می پرسد که خانم مجری با لبخند از آقای مجری می پرسد شما جیگر دوست داری؟

نصیری از جمله مجریان پرکار تلویزیون بود و در برنامه های «امروز هنوز تموم نشده»، «سیمای خانواده» و «صعود» اجرا داشت اما به تدریج اجرای این برنامه ها را به فرد دیگری واگذار کرد. او پس از مدتی غیبت با برنامه «اینجا ایران است» از شبکه جام جم به تلویزیون بازگشت.

 

1 نظر

  1. آرینآرینsays:

    آخه چرااینا که خیلی باحال بودن