چطوری سیگار بکشیم + عکس

سیگار کشیدن می تواند یک عادت جهت آرام بخشی یا یک اعتیاد ناشی از عصبانیت باشد. برخی از مردم شبیه داشتن یک رفتار اجتماعی در زمان های مشخص مشروب می خورند، در حالی که دیگران یک ساعت هم بدون سیگار دوام نمی آورند. سیگار می تواند یک راه آرامش بخش باشد که به کنترل استرس یا بیدار شدن در صبح، کمک کند، اما خیلی از مواردی که از قبل مشخص شده که به شدت برای سلامتی خطر دارد، در بخش هشدارهای زیر، قبل از این که سیگار کشیدن را شروع کنید، باید آگاه باشید.

یک پاکت سیگار بخرید

یک پاکت سیگار بخرید.  در ایالات متحده، در اکثر ایالت ها، جهت خریدن یک پاکت سیگار، حتماً باید 18 ساله باشید، هرچند که بعضی ایالت ها این سن فرق می کند. مثلاً در کالیفرنیا، حتماً باید 21 ساله باشید تا بتوانید محصولات نیکوتین دار بخرید. همیشه دولت وقت وعدۀ درخواست کارت شناسایی، هنگام خرید یک پاکت سیگار را می دهد. جنس های بسیار زیادی از سیگارهای متفاوت وجود دارد، پس با دقت آن نوع سیگاری را که می خواهید، انتخاب کنید.

-دو نوع از رایج ترین مدل های موجود سیگارهای خوشبو سیگارهای دارای نعناع هستند، که یک طعم نعنایی دارند، و سیگارهای گل میخکی است، که طبق انتظار با گل میخک، طعم دار شده اند. در فروشگاه های اختصاصی سیگارهایی با طعم های بسیار متنوع، از شکلاتی گرفته تا گیلاسی، می توانید پیدا کنید.

-سیگارهای فیلتردار فیلتری دارند که مقدار نیکوتین و قطرانی که با هر کام، وارد ریه ها می شود را کاهش می دهد، و آن ها را نسبت به سیگارهای بدون فیلتر، سالم تر می کند.

-کام گرفتن از سیگارهای بدون فیلتر آسان تر است، به خاطر این که مجبور نیستید این سیگارها را با فیلتر بکشید، اما اگر یک سیگاری تازه کار باشید، بهتر است با این سیگارها شروع نکنید، چرا که ممکن است گلوی شما را بسوزاند.

-سیگارهای بدون فیلتر، همچنین نسبت به سیگارهای فیلتر دار، برای سلامتی شما مضرتر است، هرچند که تمام سیگارها خطرناک هستند.

-سیگارهای سبک و فوق سبک نام هایی فریبنده هستند. بعضی از مردم معتقد هستندکه این سیگارها نسبت به سیگارهای عادی سالم ترند، اما این طور نیست.

-اختلاف عمدۀ بین تمام طعم دارها، سبک و فوق سبک مزۀ آنهاست. اگر تازه شروع به کشیدن سیگار کرده اید، ممکن است با فوق سبک شروع کنید و راه خود را تا یک سیگار کاملاً طعم دار ادامه دهید.

سیگارهایتان را بسته بندی کنید

سیگارهایتان را بسته بندی کنید. بسته بندی سیگارهایتان تنباکوی موجود در هر سیگار را متراکم می کند، باعث می شود آهسته تر بسوزد و طعم آن را تندتر کند. اگر سیگارهایتان را بسته بندی کنید، ممکن است مجبور شوید کمی سنگین تر کام بگیرید، و اگر بدون سرفه کردن، در کام گرفتن مشکل دارید، پس ممکن است از این مرحله منصرف شوید.

-از بالاترین قسمت بسته منصرف شوید، طوری که باز کردن از جایی که سیگار را بر می دارید، روبرویی با قسمت پایین است.

-کف دست آزاد خود را باز کنید.

-مرتب روی بالای بسته، روی قسمت پر بسته، قسمت صاف کف دست خود، سه بار ضربه بزنید.

-بسته سیگار را (هنوز قسمت بالایی بسته، پایین است) به اندازۀ 180 درج بچرخانید.

-فرآیند را تکرار کنید تا مطمئن شوید سیگارها روی هر دو طرف باکس، به طور مساوی بسته بندی شده اند.

بسته سیگار را باز کنید

بسته را باز کنید. سیگارها دارای یک کاور پلاستیکی هستند که یک برگۀ کشیدن روی جایی که در سیگارها باز می شود، وجود دارد. فویل را که سیگارها را پوشانده است، بکشید. در باکس بعضی برندها، مثل Camel هر دو برگۀ فویل را بکشید و در دیگر برندها، مثل Marlboro فقط یک برگه جلوی سیگارهاست که باید کشیده شود.

ذئق زده شدن از خوش شانسی

از خوش شانسی خود ذوق زده شوید.این یک مرحلۀ اختیاری است، ولی خیلی از سیگاری ها از یک تک سیگار در داخل باکس خالی و تنها از طرح آن ذوق زده می شوند و آن ها را سیگار خوش شانس می دانند. این آخرین سیگاری است که آن ها در بسته دارند. با این که قانونی وجود ندارد مبنی بر این که سیگار بهتر است خوش شانس باشد، بیشتر مردمی که یک سیگار خوش شانس دارند همیشه همان موقعیت سیگار را انتخاب می کنند-مثلاً سیگار دوم از چپ در ردیف پشتی.

-با این که سیگار یک خوش شانس نامیده می شود، در عمل، این یک بهانه است تا آخرین سیگار خود را به دوستانشان که سعی می کنند یک کام از آن سیگار بگیرند، ندهند. فقط می گویند "شرمنده"، این یکی سیگار شانس من است.

نگه داشتن سیگار در دست

سیگار را با فیلتری که پشت آن به سمت بدن شماست را نگه دارید. چندین روش برای نگه داشتن یک سیگار وجود دارد، پس آن ها را امتحان کنید تا خودتان یک شیوه ای پیدا کنید که به شما احساس راحتی بدهد و برای شما طبیعی باشد.

-رایج ترین روش این است که سیگار را ثابت بین انگشت سبابه و وسطی خود نگه دارید. بهتر است فیلتر بین اولین بند انگشت هر یک از آن دو انگشت باشد.

-خیلی از مردم به سادگی سیگار را بین انگشت شصت و انگشت اشاره خود نگه می دارند، طوری که انگار یک خودکار است. در این مورد، فیلتر بهتر است مقابل لایه های انگشتان شما باشد.

استفاده از فندک و کبریت برای روشن کردن سیگار

برای روشن کردن سیگار از کبریت یا یک فندک استفاده کنید. با گذاشتن انتهای فیلتر سیگار بین لب های خود، در حالی که کام می گیرید سر آن را شعله ور کنید. در حالی که شعله در تماس با انتهای سیگار است، دو یا سه بار کام عمیق بگیرید تا مطمئن شوید سیگار به درستی روشن شده است.

-بعد از روشن کردن سیگار، نگاهی به انتهای روشن شدۀ سیگار بیاندازید تا مطمئن شوید انتهای سیگار کاملاً روشن شده است. اگر یک گوشه ای روشن نشده بماند، مجبورید دوباره فرآیند را تکرار کنید.

-اگر به شعلۀ شما باد می وزد، یک پناهگاه با دست آزاد خود اطراف سیگار، ایجاد کنید.

-اگر باد به قدری قوی است که دست شما نمی تواند جلوی باد را بگیرد، برگردید و پشت خود را به باد کنید. درحالی که دست آزاد خود را اطراف شعله نگه داشته اید، به سر خود اجازه دهید جلوی باد را بگیرد.

-افرادی که موی بلندی دارند بهتر است مراقب باشند، به خاطر این که باد می تواند موی شما را وارد شعله کند.

-از آن جایی که فندک شعلۀ پایدارتری دارد، اگر یک سیگاری تازه کار هستید، با یک فندک شروع کنید.

-کبریت به سرعت می سوزد و ممکن است اگر بیش از اندازه طولش بدهید، دستان شما را بسوزاند.

کام گرفتن و بیرون دادن دود سیگار

کام بگیرید و دود سیگار خود را بیرون دهید. ابتدا، کام های سبک بکشید، به خاطر این که کام های عمیق ممکن است گلوی شما را سوزانده و شما را به سرفه کردن بیاندازد. همان طور که دارید از سیگار استفاده می کنید، می توانید کم کم پک های عمیق تری بزنید. بهتر است دود را به درون ریه های خود بکشید، نه این که آن را در دهان خود نگه دارید. با دهان خود دود را بیرون بدهید- یا بینی خود اگر هوس کردید.

-یک راه خوب برای این که بگویید سیگار را به درون ریه های خود می کشید این است که دود را از طریق بینی خود خارج سازید.اگر هیچ دودی از بینی شما خارج نشد، یعنی دود را در دهان خود نگه داشته اید.

-دود را درون ریه های خود برای مدت زمان طولانی نگه ندارید تا احساس راحتی داشته باشید. فرض می کنیم این یک فرآیند خوشایند است.

-خوب است که تمام سیگار را تا فیلتر بکشید، اما اجازه ندهید آتش فیلتر را لمس کند. در این حالت بوی بد و مزۀ افتضاحی می دهد.

خاکستر سیگار را فراموش نکنید

خاکستر سیگارتان را به یاد داشته باشید. همان طور که سیگار شروع به سوختن می کند، تبدیل به خاکستر می شود. بر بالای سیگار خود با انگشت سبابه ضربه بزنید تا خاکستر از انتهاز سیگار شل شده و -درون جای سیگاری ریخته شود. اگر فراموش کنید کنید هرچند وقت به چند وقت این کار را انجام دهید، ممکن است خاکستر بر روی لباس یا درون غذا یا نوشیدنی شما ریخته شود.

-همچنین می توانید بر انتهای سیگار روبروی یک شیء –شبیه به جای سیگاری- ضربه بزنید تا خاکستر ریخته شود.

-خاکستر سیگار می تواند به طور موقتی لباس های شما را لکه دار کند.

-آتش سیگارتان را خاموش کنید. وقتی سیگار کشیدن شما تمام شد مطمئن شویدکه دیگر آتشی روی سیگار شما باقی نمانده است. در قسمت های خشک تر دنیا، آتش سوزی به راحتی می تواند توسط شعلۀ سیگاری که خاموش نشده آن را بیرون می اندازند، شروع شود. چندین روش برای خاموش کردن سیگار وجود دارد.

-انتهای سیگار را محکم به یک جای سفت فشار دهید، یعنی سیگار را به یک سطح صاف فشار دهید تا سوختن سیگار تمام شود. می توانید فقط چندین بار سیگار را درون زیرسیگاری فشار دهید تا سوختن آن متوقف شود.

-همچنین می توانید آن را روی زمین انداخته و با کفش ها خود شعلۀ سیگار را له کنید. توجه کنید که این کار یک علامت سیاه سوخته مانند روی زمین باقی می گذارد. سیگار را بردارید و آن را درون سطل زباله بیاندازید.

-اگر زیرسیگاری ندارید، ولی می خواهید یک لکۀ بزرگ سیاه با له کردن سیگار زیر کفش خود ایجاد کنید، می توانید سر آن را ببرید. یعنی سیگار را قطع کنید تا شعله از نوک، سر جای خود، سیگار را ببرید و سیگار را بیرون اندازید. می توانید مانند گیلاس آن را با کمترین به جای گذاشتن لکه از این طریق، له کنی. سیگار را در یک سطل زباله اندازید.

سیگار کشیدن

آموزش سیگار کشیدن ، یک سیگار بخرید

یک سیگار بخرید. فقط شبیه سیگار و همۀ محصولات نیکوتین دار، باید در اکثر ایالت های آمریکا، 18 ساله باشید تا بتوانید سیگار بخرید، پس کارت شناسایی خود را همراه خود بیاورید. انواع بسیار متفاوتی سیگار وجود دارد و به لحاظ کیفیت با هم فرق دارند، پس قبل از خریدن یک بسته سیگار، تحقیق کنید.

-بیشتر سیگارها، سیگار corona هستند که معمولاْ متعلق به آمریکای جنوبی هستند. آن ها به طول ۵/۵ تا ۶ اینچ می باشند و یک گیج حلقه ای ( با قطری به اندازۀ 4/1 اینچ) بین 42 و 45 دارند.

-سیگار Panatela دارای طول بیشتر و نازک تر است و بیشتر بین خانم ها رایج است، به خاطر این که ظاهر زنانه ای دارند.

-سیگار Lonsdale دارای ۶ تا ۷ اینچ طول با یک گیج حلقه ای ۴۲ تا ۴۷ می باشد. این سیگارها برای تازه کارها خوب هستند.

-سیگار Churchill ( که همچنین به نام Julie tas شناخته می شود ) بلندتر و ضخیم تر است، با طول 7 اینچ ویک گیج حلقه ای 47 می باشد. این سیگارها برای بیشتر سیگاری های باتجربه توصیه می شود.

-سیگارهای  Robusto کوبایی هستند، 5 اینچ طول و یک گیج حلقه ای 50 دارند و به خاطر استحکام و طعمی که دارند شناخته می شوند.

-سیگارهای Torpedo شبیه یک اژدر هستند، که آخرین نمونه است. این سیگارها حداقل یک ساعت زمان می برند تا کشیده شوند، پس بهتر است لذت بخش باشند، در حالی که برای یک دورۀ زمانی آرامش بخش هستند.

-کوتاه تر و عریض تر، یک سیگار سنگین است، پس تازه کارها بهتر است یک نوع بلندتر و نازک تر را انتخاب کنند تا از به سرفه افتادن آن ها جلوگیری شود.

بررسی یک دست بودن سیگار

یک دست بودن سیگار را بررسی کنید. قبل از خرید سیگار، به طور جزئی آن را تماماً در امتداد طول فشار دهید تا مطمئن شوید هیچ تکۀ نرم و به خصوص سفتی درون آن وجود نداشته باشد. این پیشنهاد به خاطر این است که تنباکو به طور غیریکنواختی توزیع نشده باشد و این که کشیدن سیگار مشکل نشود. همچنین تمام غیریکنواختی های رنگی سیگار را که ممکن است به چشم بیاید را چک کنید.

سیگار را ببرید

سیگار را ببرید. برای حفظ تنباکو از خشک شدن، سیگارها یک چاشنی در انتها دارند که باید قبل از کشیدن برداشته شود.

-اگر یک سیگاربر دارید، نوک آن را روی انتهای چاشنی قرار داده و یک سوراخ برش دهید. با یک ضربۀ قوی و سریع آن را ببرید.

-اگر سیگاربر ندارید، از قیچی تیز یا یک چاقو استفاده کرده و چاشنی را بردارید.

-از تیغ های کند استفاده نکنید یا فشاری که می آورید ضعیف نباشد، به خاطر این که به سیگار فشار وارد می شود و شکل آن تغییر می دهند. این کار سیگار را سفت تر و کمی برای کشیدن ناخوشایند می کند.

-خیلی مراقب باشید هنگام کار با هر یک از این ابزار تیغه ای تیز، خودتان را نبرید.

گرم کردن سیگار قبل روشن کردن

سیگار را قبل از روشن کردن گرم کنید. انتهای سیگار را که قرار است روشن شود، بر روی یک شعله چند ثانیه نگه دارید، آن را بچرخانید تا مطمئن شوید که حرارت به طور مساوی در سیگار پخش شده است. گرم کردن سیگار به این شیوه روشن کردن آن را آسان تر می کند.

سیگار را روشن کنید

سیگار را روشن کنید.شعله را روی نوک سیگار نگه دارید، همزمان از انتها آن آن را کشیده و پک بزنید. از سیگار کام نگیرید، فقط آن را به درون دهان خود بکشید. مطمئن شوید سیگار کاملاً روشن شده است، قبل از این که فندک را خاموش کنید.

-انتهای روشن شده را فوت کنید تا مطمئن شوید کاملاً روشن شده است. هوا از نفس شما قسمت های روشن شده را با فوت کردن، روشن تر می کند، و شما قادر خواهید بود ببینید اگر قسمتی روشن نشده باشد.

کام گرفتن از سیگار و بیرون دادن دود

از سیگار کام گرفته و دود آن را- بیرون دهید. برخلاف سیگار، شما از دود سیگار به درون ریه های خود کام نگیرید. به سادگی دود را به درون دهان خود بکشید، جایی که شما آن را چند ثانیه نگه می دارید، از طعم آن لذت ببرید.

-به یاد داشته باشید که سیگارها یک ساعت یا بیشتر زمان می برد تا کشیده شود، پس سعی نکنید با سرعت آن را بکشید ! جدای از یک قسمت خوب، زمان را برای تجربۀ طعم آن تنظیم کنید.

-اگر حواستان پرت  شد و سیگار را از یک زمانی تا زمان بعد نکشیدید، مجبور می شوید آن را بیرون اندازید. مطمئن شوید پک زدن در هر سی ثانیه باشد تا سیگار روشن بماند.

وقتی سیگار را کشیدید آن را بیرون بیندازید

هنگامی که کشیدن سیگار را تمام کردید، سیگار را بیرون اندازید. سیگار را درون زیرسیگاری فشار دهید یا روی زمین اندازید، با توجه به این نکته که هر جایی آن را خاموش کنید، یک لکۀ سیاه از خود بر جای می گذارد.

-اگر شما زیاد سیگار نمی کشید و می خواهید آن را برای بعد نگه دارید، آن را سریع در زیرسیگاری خاموش نکنید. سیگاری که پس از خاموش شدن دوباره روشن شود، بوی افتضاحی خواهد داد. انتهای روشن سیگار را با یک سیگاربر  ببرید و بگذارید شعله خاموش شود. سیگار باقیمانده هنوز مقداری طعمی سوخته دارد وقتی که دوباره آن را روشن می کنید، اما به اندازۀ یک سیگاری که در زیرسیگاری خاموش شده است، به مقدار کمی بد است.

کشیدن پیپ

آموزش کشیدن پیپ ، یک سیگار بخرید

یک پیپ و درفشر پیپ بخرید. هر دو محصول را می توان در یک تنباکوفروشی یا آنلاین تهیه کرد. درفشر برای فشردن تنباکو به درون حقه مورد استفاده قرار می گیرد. چند چیز وجود دارد که بهتر است شما زمانی را که شما را مجبور به خرید پیپ می کند، لحاظ کنید.

-مطمئن شوید از شیوه ای که پیپ به نظر می رسد، خوشتان می آید.از میان تمامی گزینه های تنباکوفروشی یا آنلاین جست و جو کرده و مطمئن شوید که یک محصولی را می خرید که می خواهید یک بار یا دوباره استفاده کنید.

-یک پیپ انتخاب کنید که یک راه هوای نرم از دهنه به درون سوراخ داشته باشد تا مطمئن شوید که این یک تجربۀ کشیدن نرم و ملایم است.

-از پیپ هایی که فیلتر فلزی دارند استفاده نکنید، چراکه این پیپ ها باعث متراکم شدن می شوند که بر روی طعم تنباکو تأثیر می گذارد.

فقط تنباکوی قانونی بخرید

تنباکوی قانونی بخرید. انواع متفاوتی از تنباکو وجود دارد و شما ممکن است حین تلاش جهت تصمیم گیری خرید با توجه به این که با همۀ گزینه ها آشنا نیستید، سردرگم شوید. بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که از یک تنباکوفروشی بخواهید او به شما یک نوع را پیشنهاد دهد-آنها قادر خواهند بود با شما از طریق پروسه با شما صحبت کنند و با یک تنباکویی که بهترین طعم را دارد برای شما مناسب بدانند. در کل، با این وجود چند نوع تنباکو که ممکن است در یک تنباکوفروشی پیدا کنید موجود است.

-تنباکوی کیکی انگلیسی و اسکاتلندی دارای طعمی مشابه ادویه است و کاملاً طعم دار است.

-تنباکوی طعم دار مدل آمریکایی گاهی اوقات با شکر یا شربت خوشبو شوند و طعم آنها تغییر کند.

-کاوندیش یک تنباکوی درمانی خوشبو است که دارای وانیل و شیرین بیان است.

-بهترین گزینۀ شما این است که از یک کارمند فروشگاه بخواهید تا او به شما پیشنهاد دهد، درست شبیه آن که از پیشخدمت شراب خانه بخواهید به شما یک شراب پیشنهاد دهد.

پیپ را بسته بندی کنید

پیپ خود را بسته بندی کنید. تنباکو را درون حقۀ پیپ بریزید تا پر شود، سپس از درفشر خود استفاده کرده و کمی آن را فشرده کنید تا فقط نیمی از حقه پر شود. پروسه را تکرار کنید، پر کنید و فشرده کنید تا این که حقه با تنباکوی فشرده شده پر شود.

-مطمئن شوید که بیش از حد آن را نفشرده باشید، که در این صورت کشیدن هوا از میان دود پیپ، مشکل می شود. تنباکو بهتر است به مقداری جزئی حالت فنری داشته باشد وقتی که آن را فشار می دهید به حالت اولیه برگردد.

پیپ را روشن کنید

پیپ را روشن کنید. با استفاده از یک کبریت یا فندک، شعله را روی حقه نگه دارید، در حالی که به نرمی از طریق دهنۀ پیپ کام می گیرید. شعله را روی حقه حرکت دهید تا به طور مساوی حرارت در سرتاسر تنباکو توزیع شود.

-بعد از روشن کردن اولیه، کمی نرم دوباره تنباکو را با درفشر فشرده کنید، سپس این کار را تکرار کنید.

کام گرفتن و بیرون دادن دود

کام بگیرید و دود را بیرون دهید. مانند سیگار، دود پیپ معتدل نیست که بتوان آن را به درون ریه کشید، اما در دهان نگه داشته شود، از بوی آن لذت می برید.

-با درفشر تنباکو را هرچند وقت یک بار فشرده کنید تا مطمئن شوید که به صورت متراکم در حق باقی مانده است.

-اگر احساس می کنید در حال مکش رطوبت هستید، از طریق دهنۀ پیپ آن را برگردانید، یک پیپ پاک کن را به مدت چند لحظه وارد آن کنید تا مجرای آن خشک شود.

-اگر پیپ شما بیش از حد داغ شده است، بگذارید بیرون مانده و خنک شود. همیشه می توانید دوباره تنباکو را بار بزنید.

پیپ خود را خاموش کنید

پیپ خود را خاموش کنید. وقتی کشیدن را تمام کردید، می توانید آن را با فشردن درفشر به درون حقه خاموش کنید، تا این که تخلیه شود یا به وسیلۀ گذاشت ییپ بدون دود روی جایی به سادگی اجازه دهید خاموش شود.

آیا بهتر است یک پیپ کورن کاپ بکشم؟

-این تصمیم کاملاً با خود شماست. اگر می خواهید یک پیپ کورن کاپ بکشید، از راه درست این کار را انجام دهید.

نکته ها

-هرگز در یک مرتبه، بیش از حد نکشید، چراکه ممکن است شما را با یک گلوی سوخته، دچار حالت تهوع کند.

-پیپ کشیدن یک عادت پر هزینه است، بنابراین سعی کنید خود را کنترل کنید و سیگارهایتان را جیره بندی کنید. همۀ پول خود را صرف آن نکنید.

-سعی کنید از طیف گسترده ای از برندهای سیگار و مدل های مختلف استفاده کنید تا یک مدلی که برای شما مناسب است را پیدا کنید.

-خودتان را با آیین نامه های سیگار کشیدن در انجمن خود آشنا سازید. در بعضی از شهرهای کوچک، می توانید در بارها ، پارک ها، پیاده روها و غیره سیگار بکشید و در مکان های دیگر نمی توانید.

-هرگز محیط را آلوده نکنید! همیشه ته سیگارهای خود را با مسئولیت پذیری به درون سطل زباله بریزید.

-می توانید یک جای خاکستری پاکتی قابل حمل بخرید اگر فکر می کنید اکثر مواقع نمی توانید یک سطل آشغال برای ته سیگارهای خود پیدا کنید.

-همراه خودتان قرص نعناع داشته باشید، لوسیون های خوشبوی دست یا اسپری بدن تا باعث آزار مردمی که از بوی سیگار بدشان می آید، نشوید.

-هشدارها

-بوی دود سیگار به لباس ها، مو و نفس شما سرایت می کند.

-همیشه با مسئولیت پذیری سیگارهای خود را بیرون اندازید. در نواحی خشک، توجه نداشتن به سیگارهای روشن به راحتی می تواند باعث آتش سوزی های بزرگ شود.

-به خصوص مراقب باشید سیگار را دور از دسترس بچه ها نگه دارید، چون بچه ها به قدر کافی نمی دانند نباید به سیگار به عنوان چیزی که مال خودشان نیست دست بزنند.

-طبق آمار در ایالات متحده، از هر پنج مرگ، یکی به علت کشیدن سیگار است.

-قورت دادن کمی بیش از حد نیکوتین به سوختن گلو، سر درد و حالت تهوع می شود. به ویژه اگر شما یک سیگاری تازه کار هستید، در یک نشست بیش از حد سیگار نکشید.

-سیگار کشیدن بسیار خطرناک است و طبق CDC تقریباً به تمامی ارگان های بدن آسیب وارد می کند.

-سیگار کشیدن یا استفاده از سیگار دست دوم، حین حاملگی، می تواند آثار مضر جدی روی رشد نطفه گذاشته و می تواند منجر به نرخ های بالاتر سقط جنین احتمالی شود. همچنین احتمال زایمان پیش از موعد، نقص های تولد را افزایش داده و احتمال سندرم مرگ جنین تصادفی را افزایش می دهد.

-سیگار دست دوم می تواند سرطان زا نیز باشد، پس مراقب باشید اطراف مردمی که نمی خواهند در معرض سموم مضر قرار گیرند، سیگار نکشید.

-نیکوتین بسیار اعتیاد آور است، پس مراقب باشید به آن عادت نکنید، که احتمالاً متوقف کردن آن بسیار مشکل خواهد شد.

-قورت دادن بیش از حد نیکوتین به مسمومیت ناشی از سوء مصرف نیکوتین می شود که توسط خاکسترهای داخل شکم، که تنفس را مشکل می کند، باعث گیجی، استفراغ، سردرد و از دست دادن هوشیاری می شود. فوراً به پلیس زنگ بزنید اگر مشکوک بودید به کسی که از مسمومیت نیکوتین رنج می برد.


مطالب پیشنهادی :

چگونه مصرف ماریجوانا را بعد از سال‌ها ترک کنیم!

چگونگی ترک سیگار در سنین جوانی

نحوۀ برخورد با فرد معتادی که دوستش دارید


14 نظر

 1. arash badakhsharash badakhshsays:

  very good

 2. پیمانپیمانsays:

  سیگار خیلی خوب و باکلاسه و یار همیشگی منه.

 3. AliAlisays:

  فوق العاده عالی بود خیلی لذت بردم

 4. روزبهروزبهsays:

  سیگار عالیه و وینستون بهترین سیگار جهان است.

 5. عارفعارفsays:

  من که عاشق بوی سیگار هستم.

 6. رامینرامینsays:

  من ۱۰سال سیگارمیکشم مزخرف ترین چیزاماالان دارم ترک میکنم به سختی چراهمه تشویق به سیگارکشیدن میکنی برای سلامتی مضر جزبردگی برای دولت مردها چیزدیگری نیست جزاینکه رئیس کارخونه سیگاریاکسانی که دست دارن توبازارسیگار بازمیکنیدثروتمند میکنید

 7. علی منصوریعلی منصوریsays:

  بنظرم سیگار فقط موقع خستگی یا ناراحتی و عصبانبت کشیده بشه خیلی عالیه .

 8. عمادعمادsays:

  سیگار عالیه و بنظرم باید قیمتش را ارزان تر کنند،کیفیتش را بالا تر ببرند و پاکت و ظاهر سیگار را جذاب تر کنند تا ما از سیگار کشیدن لذت ببریم. بنده روزی4پاکت وینستون قرمز میکشم و افتخار میکنم که سیگاری ام.

 9. هرکیهرکیsays:

  در پاسخ عماد به نظرم کیفیت مغز و فهم و شعور شماباید بالا بره تا مضرات سیگار رادرک کنی

 10. pr akhspr akhssays:

  مدیر وب سایت توپ تاپ، حق الناس بر گردنته چون داری آموزش سیگار کشیدن رو تبلیغ می کنی قیامتی هم هست

 11. آوات مصطفی نژادآوات مصطفی نژادsays:

  همه می‌دونن کار اشتباهیه ولی ادامه اش میدهند. سیگار عادت نیست سرگرمی نیست بلکه بیماریه و آدم معتاد به سیگار بیمار!! هر وقت سیگار روشن می‌کنی به ترک کردنش فکر میکنید و هر وقت نمی‌کشی دلت سیگار میخواد!!توهم لذت و آرامش و اعتماد به نفس داری ولی در حقیقت با کشیدن سیگار تمام خوشی و ناخوشی خودت رو وابسته به بود و نبود سیگار کردی!! یه تناقضه آدم سیگار دوست ندارن عزیزانش سیگار بکشند ولی خودشون الگوی مناسبی نیستند برای نصیحت کردن!! هر آدم سیگاری دوست داره ترکش کنه ولی احساس می‌کنه نمیتونه!! ترک سیگار هیچ درمان و دارویی نداره!اراده هم نمی‌خواد!! یک تصمیم درست میخواد!! ترک سیگار برای همیشه اسانه!! و این رو بدونید سیگار اصلی در ذهن خاموش میشه نه در دست!!

 12. علیعلیsays:

  ک....ی.....ر.... سیگار نکشید

 13. مهدیمهدیsays:

  این چه مطلبی بود خجالت دارع

 14. GoogleGooglesays:

  اشتباه یاد دادی گل