همه چیز درباره تعبیر خواب عزرائیل

تعبیر خواب عزرائیل از آن دسته تعابیر و تفاسیری است که بستگی به چگونگی خواب فرد خواب بین دارد. تعبیر این خواب از جمله مواردی است که ممکن است هر کسی در طول روزمره خود با آن سر و کار داشته باشد. ما در این بخش از نوشتار خود می خواهیم تمامی آنچه که مربوط به تعبیر خواب عزرائیل است را در اختیارتان قرار دهیم. پس با ما همراه باشید.

آیا تاکنون چیزی درباره تعبیر خواب عزرائیل شنیده اید؟ آیا برایتان پیش آمده چنین خوابی ببینید و آن را به عنوان یکی از خواب های آشفته خود تلقی کنید؟ آیا باید به تعبیر خواب عزرائیل اهمیت داد؟ در حالت کلی تعبیر خواب از جمله مواردی است که ممکن است هر کسی در طول روزمره خود با آن سر و کار داشته باشد. گاهی اوقات بسیاری از خواب ها آن‌قدر گیج کننده و سردرگم هستند که فرد را برای تعبیر و تفسیرشان به وادی نگرانی می کشاند. 

البته این مسئله بیشتر مربوط به زمانی بود که مردم آگاهی چندانی نسبت به تعبیر خواب نداشتند. خوشبختانه امروزه بشر به لطف علوم مذهبی، فلسفه، روانشناسی و... درک بیشتری درباره ماهیت این حالت پیدا کند و دریابد که ذهن انسان تا چه اندازه می تواند در خواب و رؤیاها نقشی داشته باشد. ما در این بخش از نوشتار خود می خواهیم تمامی آنچه که مربوط به تعبیر خواب عزرائیل است را در اختیارتان قرار دهیم. پس با ما همراه باشید

تعبیر خواب عزرائیل چیست؟

تعبیر خواب عزرائیل از آن دسته تعابیر و تفاسیری است که بستگی به چگونگی خواب فرد خواب بین دارد. می دانیم که تلاطم های زندگی بشر هم‌زمان با بزرگ شدنش پیچیده تر می شوند. یقیناً این پیچیدگی در خواب و رویاهای وی نیز بی تأثیر نیست. همه ما در میان اقوام و دوستان، مجله های اینترنتی و بسیاری جاهای دیگر گاه و بی گاه درباره فرشته عزرائیل شنیده ایم. می دانیم که این مخلوق آسمانی فرشته مرگ یا همان ملک الموت نام دارد که ممکن است هر کسی چهره آن را در خواب بیند.

محمد ابن سیرین درباره تعبیر خواب چنین بیان می کند:

چنانچه شخصی در خواب عزرائیل را بیند. به طوری که او در آسمان و شخص در روی زمین باشد تعبیرش این‌گونه خواهد بود که هر کاری را که انجام دهد سرانجامش خوب نخواهد بود. اما چنانچه در خواب بیند که این فرشته مرگ در کنارش نشسته است تعبیرش به این شکل خواهد بود که مرگش نزدیک است.

جابر بن مغربی نیز درباره تعبیر خواب عزرائیل چنین می گوید:

اگر کسی در خواب حضرت عزرائیل را بیند که خوشحال و خندان است بر درازی و طولانی بودن زندگی اش دلالت دارد. اما اگر بیند که این فرشته مرگ در کنارش نشسته و به او سلام می کند تعبیرش این است که اجلش به زندگی اش نزدیک می شود. همچنین ایشان درباره تعبیر این خواب می گویند اگر در خوابتان دیدید که عزرائیل به شما چیز شیرینی داد تعبیرش این است که جان کندنتان به هنگام مرگ بسیار آسان است. شخصی گفت من در خواب عزرائیل را دیدم که به من وعده های خوبی داد. تعبیر چنین خوابی عیناً همان است.

تعبیر خواب عزائیل با لباس سیاه

تعبیر خواب عزرائیل با لباس سیاه

بسیاری از تعبیر گران خواب می گویند تعبیر خواب عزرائیل با لباس سیاه به چیزهای بسیاری از جانب خواب بین بستگی دارد. اما در حالت کلی معنی اش این‌گونه است که شخص خواب بین ممکن است در طول عمر خود کارهای خیر و نکویی بسیار کمی انجام داده است بنابراین دیدن عزرائیل با لباس سیاه و هیبت زشت در خواب نشانه اعمال ناپسند و زشت آن فرد می باشد. برخی معبران دیگر می گویند دیدن عزرائیل در خواب تعبیر خوبی ندارد به ویژه آنکه لباس سیاه برتن داشته و چهره اش غمگین باشد. محمد ابن سیرین نیز در این باره می گوید تعبیر خواب عزرائیل با لباس سیاه به این معنی است که شخص خواب بین مرگش نزدیک است.

تعبیر خواب عزرائیل به شکل پیرمرد

شاید برای شما نیز تعبیر خواب عزرائیل به شکل پیرمرد اندکی ترسناک و وهم برانگیز باشد. در بسیاری از کتاب های تفاسیر خواب چنین آمده است که اگر عزرائیل در خواب کسی به شکل پیرمرد در آمد و رویش را از فرد برگرداند تعبیرش این خواهد بود که فرد باید از کارها و اعمال ناپسندانه اش توبه نماید. 

دانیال نبی درباره چنین خوابی می فرماید: خواب عزرائیل به شکل پیرمرد علامتش آن است که از خبر فوت یکی از بزرگان خود مطلع می شوید. آنلی بیوتن می گوید چنانچه به دنبال تعبیر خواب عزرائیل به شکل پیرمرد هستید تعبیر آن بر اشغال وقت دلالت دارد. همچنین برای افراد پاک طینت دلیل بر بخشایش می باشد. برای افراد ناپاک نیز دلیل بر پشیمانی و توبه از اعمال زشت است.

تعبیر خواب عزرائیل شبیه به پیرمرد

تعبیر خواب عزرائیل به شکل زن

چرا تعبیر خواب عزرائیل به شکل زن آن‌قدر مهم است؟ آیا می دانید اهمیت تعبیر این خواب در چیست؟

به طور یقین تا به حال نشده که در بیداری چهره عزرائیل همان فرشته مرگ را ببینیم. اما دیدن چهره آن در خواب آن هم با هیبت های متفاوت ممکن است برای هر کسی اتفاق بیفتد. گاهی اوقات این چهره در شکل یک زن نیز ظاهر می شود. بر اساس آیات و احادیث بسیاری از معصومین، تعبیر خواب عزرائیل به شکل یک زن به خاطر موقعیت های مختلف خواب بین متفاوت است. اگر شخصی در خواب خود عزرائیل را در شکل یک زن ببیند و او شاد و خوشحال باشد تعبیرش این است که به درجه شهادت نایل می شود. همچنین اگر در خواب خود عزرائیل در شکل یک زن با حالت خشم به شما نگاه کرد یعنی موقعیتت به خطر افتاده است.

تعبیر خواب عزرائیل با لباس سفید ، تعبیر خواب عزرائیل شبیه به زن

تعبیر خواب عزرائیل در لباس سفید

در حالت کلی تعبیر خواب عزرائیل در لباس سفید می تواند نشانه ای از پاکی و نجابت درون فرد خواب بین باشد. اگر شخصی در خواب خود عزرائیل را با لباس سیفید ببیند دلیل بر حال خوبش می باشد. البته ناگفته نماند تعبیر این خواب بسته به شخص خواب بین و ساعت خواب او می تواند تعابیر متفاوتی داشته باشد. اگر مردی در خواب خود بیند که عزرائیل در لباس سفید به نزدش می آید دلیل که به بیماری دچار شده و پس از مدت کوتاهی شفا می یابد. همچنین اگر بیند عزرائیل با لباس سفید به وی چیزی تلخ داد و او خورد دلیل که مرگش نزدیک است و جان کندنش نیز به مراتب سخت تر است.

تهیه کننده : توپ تاپ

مطالب مرتبط...

14 نظر

 1. مروه ملکمروه ملکsays:

  باعرض سلام من دیدم که توی اب غرق میشم و میمیرم بعدا توی یه اتاق هستم با من دو نفر دیگه هم هست در اینجا عزرائیل ع با لباس سفید به شکل پیرمرد است و دروازه را می بندد و من کم کم دل لرزه پیدا میکنم و تو ذهن ام میگرد که همه چیز تموم شد خیلی واسه ام جالب بود و فکر کنم زمانیکه بیدار شدم ساعت 2 شب بود ممنون میشم اگه پاسخ مو بدین

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   خوابتان نشانه گرفتاری در مشکلات و سختی هاست

 2. سمانهسمانهsays:

  سلام همسرم دیده که تو خیابون بودیمه و ینفر میزندش و میکشتش بعدم دیده عزارائیل افتاده بوده دنبالش و اون در حاله فرار کردن بوده ازش

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام ممکن است مسائلی باعث پریشانیتان شود

 3. ShirinShirinsays:

  Salam man didam ke pishe takhtam o jeloye takhtam ye adami vaistade ke kamel meshki pushide. Uni ke pishe takhtam vaistade bud behem goft tekon nakhor vagarne mimiri. Un yeki ham ke jelo takht vaistade bud yeho raft . Manish yani chi? Man kheyli mitarsam, Loftan javab bedid

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   فارسی تایپ کنید

 4. ShirinShirinsays:

  سلام من خواب دیدم که پیشه تختم و جلو تختم ۲ نفر مشکی پوشان وایستاده . ولی نمیتونسنم چهره او را ببینم . اونی که پیشه تختم وایستاده بود بهم گفت تکون نخور وگرنه میمیرم. اونم که جلو تخت بود یهو دود شد رفت . من خیلی میترسم :(( فک کنم عزرائیل بوده. ولی چهره او رو ندیدم.

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام نشان دهنده موقعیت هایی است که ممکن است نصیبتان شود

 5. غلام رضا بیرنگغلام رضا بیرنگsays:

  ابجیم خواب دیده که یه نفر میاد خونش،بعد ابجیم بهش میگه من مهمون دارم اونم میگه کیه میگه عزرائیل..مهمونه میپرسه واسه چی میاد ابجیمم اسم شوهرشو میگه..همین امشب خوابو دیده.تعبیرش چیه؟؟؟

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   بهتر است از کارهای ناپسند و ناخشنود پرهیز کنید

 6. سما اسودیسما اسودیsays:

  من تو خواب دیدم یه خانوم با لباس سفید که خیلی هم خوشگل بود پیشم نشسته تو ذهنم گفتم حتما این عزرائیله به من گفت میام و سه روز بعد میام میبرمت تو خواب انگار که اون سه روز گذشت در خونه رو زد کسی در رو باز کرد دیدم اونه خیلی ترسیدم و داد میزدم که من نمیرم در رو بستم و بعد دوباره در رو باز کردم دیدم رفته از خواب با ترس بیدار شدم دیدم ساعت هشت بود

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   ممکن است موقعیت های جدیدی در زندگی برایتان در زندگی ایجادشودکه بستگی به تفکر شما برای کسب مهارت های لازم در زندگیتان باشد

 7. الناز نوعیالناز نوعیsays:

  سلام .من خواب دیدم نشستم شرکت.یهو در باز شد یه اقای با عبای مشکی و عصا به دست اومد تو.با خود گفتم دیگه همه چی تمومه.همینطور که عربی حرف میزد میومدم سمت که ساعت 3 صبح از خواب پریدم.خیلی میترسم دارم از همه حلالیت میگرم.

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام بهتر است اگر گناهی را مرتکب شدید از ان توبه کنید که خداوند مهربان است

 8. علیرضا قربانیعلیرضا قربانیsays:

  من خواب دیدم چند فرشته بودند یکی از اونا خضرت عزرائیل بود به سمتش رفتم از او سوال کردم یکی از سوالام این بود که چگونه انسان ها رو میکشی او گفت از طریق زبانشان و بعد بحث درمورد این بود که بنی هاشم ها در بعد از مرگ به ما کمک میکنند. بعد من تکرار میکردم یاحسین یاحسین تمام این مدت لباس او سفید بود من آرامش داشتم و رفتار او با من خیلی خوب بود. ممنون میشم کمکم کنید خیلی گیج شدم

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   بهتر است صدقه ای دهید ممکن است اشفتگی هایی در زندگی براتان ایجادشود

 9. حانیهحانیهsays:

  سلا، من در خواب دیدم که داخل سالن پذیرایی خونه ی عمم خوابیدم و عزرائیل به شکل یه خانم میاد و سعی میکنه منو خفه کنه که من دست و پا میزنم اما مشروط منو رها میکنه دقیقا یادم نیس که چه شرط هایی میذاره اما فکر کنم شرطش آدم بهتر شدنه، بعد من تو خواب به دختر عمم میگم برو ببین تعبیر این خواب چیه و دنبال تفسیرش میگردم اگه میشه تعبیرشو بهم بگید

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   نسبت به روحیه و جسمتون مراقبت بیشتری داشته باشین و همچنین سعی کنین اخلاق و رفتارتون رو بهتر کنین

 10. سپهر شهرکیسپهر شهرکیsays:

  سلام من خواب دیدم که یک مرد سفید پوش رو به روم استاده و یک ساعت هم بین من و اون قرار داره که زمانو نشون میداد نمیدونم ساعت چند بود و من تو همون لخظه چشامو باز کردم ممنون میشم کمک کنبن

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام باید مراقب وسوسه های شیطان در زندگیتان باشید

 11. mahanmahansays:

  خیلی جالب بود ولی من خوابشو که دیدم از چشماش نور نارنجی رنگی میومد و تیشش دستش نبود نمی دونم چی شد که بهش گفتم بیاد به خونه و اونم قبول کرد لباسش سیاه بود.پیامش چی بود؟

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   شما از شخصی می ترسید

 12. ZynbZynbsays:

  من یه ماهه همش خواب میبینم که میمیرم و عزراییلو میبینم بعد باهاش حرف میزنمو توبه میکنم بعد دوباره زندم میکنه تعبیرش چیه؟

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   دچار گناهی شدین که باید ازش فاصله بگیرین و توبه کنین

 13. Sepid cheginiSepid cheginisays:

  سلام وقت بخیر.ث من بین ساعت 6:35 تا 6:40 صبح خواب دیدم که توی مدرسه ام و قرار شده امتحان بگیرن... ظاهرا دیگه ادامه تحصیل نمیدادم اما معلم به من این فرصت رو داد که میتونم با امتحان دادم ادامه بدم و خوشحال شده بودم .. و آروم آروم فضای مدرسه تاریک شد تا جایی که نوری نبود و دیدم توی خونه هستم و چراغ رو هر چی میزنم روشن نمیشه جیغ میزدم اما فقط خودم میشنیدم.. رفتم در خونه رو باز کردم دیدم کلی کفش دم خونه هست که مال همسایه اس . دیدم آسانسور رفت پایین خوشحال شدم که همسرم داره میاد اما یه کردی با لباس سیاه اومد و محکم دستمو گرفت و منو کشوند توی خونه و با عصبانیت گفت برو دراز بکش وقت نداریم من نمیتونستم حرف بزنم.. اما انگار ذهنمو خوندو گفت آره من عزرائیل هستم. تا گفت عزرائیل هستم منم قبول کردم که دارز بکشم دیدم و تسلیم شدم. بین اسمونو زمین بودم که منتظر بودم برسم زمین که بمیرم ، بیدار شدم. تعبیرش چیه؟

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام بهتر است صدقه ای دهید و این رویا نشان دهنده پریشان احوالی است

 14. غلام پورغلام پورsays:

  من خواب دیدم دارم نماز میخوندم با این که حالم بد بود و لرز داشتم نمازم که تموم شد مبینم یکی رو تختمه پرسیدم از مامانم کیه مگن عزرائیله صداش ميخواستم بزنم مادرم نذاشت گفت بذار کم کم بیاد شکلشو ندیدم چون زیر پتو قایم شده بود ساعتا 4:30بود تو رو بگید مرگم نزدیکه

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   اگر مرتکب گناهی شده اید بهتر است توبه کنید