تعبیر خواب خمیر دندان و مسواک زدن چیست؟

تعبیر خواب خمیر دندان و مسواک از دید و نظر علمای مختلف تعبیر خواب می‌تواند متفاوت باشد. برخی از خواب‌ها اگر در زمان درست و مورد تایید معبرین معتبر و شناخته شده دیده شود، می‌تواند تعبیر داشته باشد و خبر از اتفاقاتی و حوادثی در زندگی فرد خواب دیده در آینده بدهد. هرچند برخی اعتقاد دارند که خواب‌های ما چیزی جز بازتاب افکار و اعمال روزانه‌ی ما نیست اما برخی دیگر چنین اعتقادی ندارند. در این مقاله قصد داریم تعبیر خواب خمیر دندان و مسواک از دید و نظر معبرین خواب مختلف بررسی کنیم.

مسواک زدن

تعبیر  خواب خمیر دندان و مسواک زدن

جابر مغربی یکی از علمای مشهور و شناخته شده‌ی دنیای عرب معتقد است که تعبیر خواب خمیر دندان و مسواک زدن این است که شخص در دنیای بیداری و واقعیت شخصی احسانگر و نیکوکار است. اما خالد بن علی بن محمد العنبری یکی دیگر از علمای مشهور و شناخته شده‌ی علم تعبیر خواب دنیای عرب معتقد است که شخصی که از خمیر دندان و مسواک در خواب برای پاک و تمیز کردن دندان‌های خود استفاده می‌کند، در واقع می‌خواهد گناهان و اشتباهات خود در دنیای واقعیت و بیداری را پاک کند و از بین ببرد و با اینکار علاوه بر زنده نگهداشتن سنت پیامبر اسلام به خداوند خود نزدیکتر شود. منوچهر مطیعی تهرانی یکی از علمای مشهور و معتبر علم تعبیر خواب ایرانی تعبیر خواب خمیر دندان و مسواک زدن را نشانه این می‌داند که آن فرد نیازها و خواسته‌های خانواده خود را به خوبی برآورده می‌کند و شایسته‌ی جایگاه سرپرستی و بزرگتری خانواده خود را دارد.

خمیردندان

تعبیر خواب خمیر دندان و مسواک خریدن

تعبیر خواب خمیر دندان و مسواک خریدن از دید منوچهر مطیعی تهرانی جالب توجه است. وی معتقد است که کسی که در خواب ببیند مسواکی در جیب دارد و آن را خریده است در عالم بیداری و واقعیت نسبت به نیازها و خواسته‌های خانواده خود بی توجه است و آنها را نادیده می‌گیرد. این فرد فرقی نمی‌کند که زن باشد یا مرد، فردی است که تنها به خود فکر می‌کند و برآورده کردن نیازها و خواسته‌های شخصی خود را نسبت به برآورده کردن نیازهای و خواسته‌های جمعی و خانواده‌ی خود ترجیح می‌دهد. در جایی دیگر این معبر خواب معتقد است که کسی که در خواب از مسواک برای کارهای دیگر به غیر از تمیز کردن و شستن دندان‌هایش استفاده می‌کند، نه تنها نیازها و خواسته‌های خانواده خود را برطرف نمی‌کند بلکه حق آنها را در جا و مکان دیگری به جا می‌آورد.

تعبیر خواب خمیر دندان و مسواک زدن زن

منوچهر مطیعی تهرانی خمیر دندان و مسواک زدن زن در خواب و تمیز و براق کردن دندان‌هایش را تعبیری مثبت و خوب برای این زن در نظر گرفته است. وی معتقد است که زنی که چنین خوابی ببیند شایسته تقدیر و ستایش است چرا که چنین زنی در عالم بیداری و واقعیت خواسته‌ها و نیازهای خانواده خود را به خوبی برآورده می‌کند و وظایف خود را به بهترین نحو ممکن انجام می‌دهد و نزد  همسر و خانواده خود از محبوبیت و مقبولیت بی نظیری برخوردار است.

گردآورنده : توپ تاپ

مطالب مرتبط...

1 نظر

  1. فروغفروغsays:

    سلام وقت بخیر،من صبح زود خواب دیدم که مهمان اومده خونمون اما غریبه هستن منم حس کردم دهنم کمی بو میده گفتم اول مسواک بزنم بعد میرم پیش مهمانها وقتی داشتم میرفتم یکی از مهمانا رو دیدم سلام کردم باهام دست داد روبوسی هم کرد ولی چون مرد جوانی بود خیلی بدم اومد که اومد روبوسی کرد هولش دادم بعد رفتم سمت دسشویی که باید میرفتی بالا پله هم نداشت منم به زور از دیوار رفتم بالا که مسواک بزنم ،خمیر دندون سیاه بود یعنی مسواک که زدم دندونام تمیز شد ولی وقتی تف کردم سیاه بود بعدم که همون بالادنبال آب بودم که دهنم بشورم و از خواب پریدم

    • مدیر سایتمدیر .(modiriyat) :

      سلام به خویشاوندان و اهل خانواده محبت خواهید کردو احسان با همه خویشاوندان تعبیرمیشود