تعبیر خواب قلمه زدن گل و گیاه

در مورد تعبیر خواب قلمه زدن گل و گیاه مثل تمام موضوعات باید جنبه های مختلف آن تعبیر شود بنابراین باید گفت این موضوع شامل دو جنبه است. اولی دیدن گل و گیاه در خواب و دوم تکثیر و قلمه زدن آن است. پس به بررسی هر دو موضوع می پردازیم. دیدن خواب گل از جمله موضوعاتی است که همیشه مورد توجه معبران و مردم بوده است. برای تعبیر این نوع خواب باید دید گل و گیاه و تکثیر آنها در خواب چه تعبیری  دارد.

ابن سیرین درباره دیدن گل و گیاه در خواب آنها را به دو بخش گلهای روی شاخه و بوته و گلهای جدا از شاخه تقسیم میکند. او تعبیر دیدن خواب گلی که از شاخه جدا باشد را غم و اندوه می داند. اگر گلها از نوع فصلی و موقت باشند نشانه اندوه و نگرانی هستند و اگر گلی که در خواب است متناسب با آن فصل نیست نماد پیش آمدن مشکلی برای فرزند بیننده خواب است.امام صادق (ع) نیز درباره دیدن گل در خواب تعابیر مختلفی از جمله فرزند، دوست، مردی پست و کوته ‌فکر، کنیزک، غلام و نامه به آن نسبت داده اند.

تعبیر خواب قلمه زدن گل های مختلف


ابراهیم کرمانی برای تعبیر خواب گل می گوید خواب باغی پر از گل و گیاهان خوشبو و میوه و ...که بیننده در آن باغ نشسته است نشان دهنده این است که بیننده با شهادت از دنیا میرود. اگر خواب ببینید گلی می روید و یا گلها و گیاهانی در سبزه زار رشد کردند نشان دهنده پیش آمدن ارتباط با شخصی بزرگ است که تنها مانده است.ممکن است شخصی خواب دیده باشند انواع گل های کاکتوس ، حسن یوسف ، شمعدانی و یا رز را قلمه میزند ، که این نمیتواند معنا یا اصل تعبیر را تغییر دهد و همان چیزی که برای تمام گل هاست سایر نمونه ها را نیز شامل خواهد شد.

درباره دیدن خواب گل جابر مغربی آن را نمادی از مردی می داند که پست و کوته فکر است و بی وفا و یا نامه ای که از شخصی غایب می رسد.دانیال نبی(ع) نیز در این باره تعبیری دارند و دیدن بوته گل در خواب را نشان از مردی سرزنده و خوشحال میدانند که کلامی نافذ و حرفی مورد قبول همگان دارد.منوچهر مطیعی تهرانی اعتقاد دارد در کل دیدن گل در خواب به خصوص اگر بیننده نوع آن را تشخیص ندهد خوب است اما اگر نوع آن را تشخیص داد باید به دنبال تعبیر خاص آن نوع گل باشد.

تعبير خواب قلمه زدن

حال در مورد تعبیر خواب قلمه زدن گل و گیاه و تکثیر و کاشتن آنها باید گفت اصولا وقتی انسان گل و گیاه را قلمه میزند یا بذر آنها را می کارد منتظر و امیدوار می ماند تا بار گرفته و گل برویاند. بنابراین تعبیر خواب قلمه زدن گل و گیاه نیز در کل نشانه برنامه ریزی همراه با امید برای آینده و کسب و کار و زندگی و شروع راهی جدید در این زمینه است. همینطور می تواند نشان آرزوهایی باشد که بیننده برای رسیدن به آن بسیار امیدوار است. حال اگر خواب ببینید گلی که قبلا قلمه زده یا کاشته اید خشک شده و از بین رفته است نشان دهنده تصمیم نادرست شما و شکست شما در آن کار است. اگر خواب دیدید گل و گیاهی را قلمه زده یا کاشته اید و سریع رشد کرد و گل داد نشان رسیدن به یکی از آرزوهای شما است.

مورد دیگری که درباره تعبیر خواب قلمه زدن گل و گیاه باید گفت این است که اگر فردی خواب ببیند که در باغی گیاهان و گلهای خوشبو می کارد و تکثیر می کند نشان دهنده این است که صاحب فرزندی می شود که خوب و صالح است.حال تعبیر خواب قلمه زدن گل و گیاه از نوع گل رز می تواند نمادی از آرزوهای عاطفی و عشق در شما باشد یا نشان دهنده شکوفایی و رشد ویژگیهایی در خود شما و یا نشانی از درون و نفس شما است.


بیشتر بخوانید :

تعبیر خواب گلدان با گل سبز


9 نظر

 1. زهرازهراsays:

  من خواب دیدم آقایی که میشناسمشون با مادرشون آمده بودن از گلهای خونه ما قلمه بگیرن...

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   درود بر شما ، منفعت و نیکی و یا خیر از طرفتان و خانواده تان به برخی از اطرافیان خواهد رسید.

 2. ......says:

  سلام. خواب دیدم پسر داییم که متاهله اومده تو شهری که من دارم زندگی میکنم و یه تیکه از زمینی رو که اطراف خونم بود داشت گل میکاشت. اول به نظرم گل یخی بود ولی از تیغ های بزرگی که تو انگشت هاش فرو رفته بود فهمیدم کاکتوس داره میکاره. بهش گفتم بیا خارهای تو دستتو در بیارم گفت نه نمیخواد بعد از کاشتن گلها در میارم. من رفتم خونه مادرم اونجا بودم که زنگ زد روی گوشیم باهاش احوالپرسی کردم خیلی آروم حرف میزد بهش گفتم بلندتر صحبت کن گفت, نمیخوام خانمم متوجه بشه که بهت زنگ زدم. پسر داییم گلها رو به خاطر خوشحالیه من کاشته بود.

  • مدیر سایتمدیر .(modiriyat) :

   باسلام تعبیر خوابتان نشانه اتفاقات جدید است

 3. الناالناsays:

  با سلام من خواب ديدم همراه پدرم رفتم روى پشت بام خانه تعدادى گلدان درختى بود اونجا كه پدرم داشت سعى ميكرد گل بكاره بعد من در حالى داشتم روى پشت بام قدم ميزدم ديدم كه يك گلدان بزرگ كه داخلش فقط گِل و ريشه بود دست پدرم بود و به سختى داشت داخل گلدان رو تميز كنه كه باز گل بكاره بعد ديدم با يك ابزارى داشت ميكوبيد توى گلدون چون انگار نميتونست ريشهارو از گلدان جدا كنه انگار مادرم هم كنارش بود من رفتم يك جا نسستم چون طاقت ديدن اون صحنرو نداشتم چندتا دخترم كنارم بودن كه انگار دوستام بودن، بعد دوباره يكجاى ديگه توى خوابم در حالى كه كنار آسانسور با پدرم ايستاده بودم باز اون گلدان دستش بود كه بوى بد گلدان منو اذيت ميكرد لطفا بگيد خوابم تعبيرش چيه ممنونم

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   نشانه برنامه ریزی همراه با امید برای آینده و کسب و کار و زندگی و شروع راهی جدید در این زمینه است.

 4. سمیراسمیراsays:

  سلام خواب دیدم دو تا گیاه پوتوس قلمه زده و در گلدان گذاشتم همچنین گیاهان دیگر نیز در گلدان گذاشتم

  • مدیر سایتمدیر .(modiriyat) :

   باسلام تعبیر خوابتان نشانه انجام تصمیمات جدید است

 5. KhKhsays:

  باسلام من خواب دیدم که برای نجات از دست يه موجودی گل می کاشتم دوتا شاخه گل کندم ولی سه تا کاشتم گل سفید بود بعدشم کسی که ازش متنفر بودم هم بود

  • مدیر سایتمدیر .(modiriyat) :

   ممکن است اتفاقاتی شما را ناراحت کند

 6. بیتا کیابیتا کیاsays:

  سلام مادرم خواب دیده بوده که من سه تا گیاه خشک رو دوباره دارم میکارم .بعد از رفتن من کنجکاو شده و یکیشو دراورده دیده ریشه کرده ممنون میشم تعبیرشو بگید

  • مدیر سایتمدیر .(modiriyat) :

   تعبیر خواب نشانه انجام کارهای جدید است

 7. سمیراسمیراsays:

  سلام خواب دیدم دو گیاه را در اب می گذارم و ریشه زیلدی از انها بیرون امده

  • مدیر سایتمدیر .(modiriyat) :

   سلام نشان دهنده امید در زندگی است

 8. بهناز مرادی وندبهناز مرادی وندsays:

  با سلام من خواب دیدم در باغ یه خانم که در خواب آشنا بود و متاهل بودن بوته ای گل رز رو با ریشه در میارم که ببرم برای خودم و عده ایی در جایی بکارم و بعد بجای خالی بوته گل رز یک گیاه دیگه که نمی شناختم بدون ریشه کاشتم ،بعد نگاه کردن بوته ی گل رز دست من شبیه همون گیاه ناشنا بود که کاشته بودم و صاحب باغ بهم گفت اونا رو بزارم که ریشه بزنه بعد بکارم تو زمین خودم

  • مدیر سایتمدیر .(modiriyat) :

   تعبیر خوابتان نشانه قرار گرفتن در موقعیت های جدید است

 9. غزلغزلsays:

  سلام. من دیشب خواب دیدم دارم ی گل کاکتوس گوشتی بدون تیغ که روی اون پر از جوانه هست رو قلمه میزنم و تو ی گلدون می کارم. تعبیرش چی هست؟

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   به این معناست که در بیداری به دلیل نگرش و شخصیت مثبت و یا ظاهر زیبای خود مورد تحسین دیگران قرار خواهید گرفت.