تعبیر خواب ذکر یا حسین

این خواب می تواند به دیدگاه های شما درباره ی دین یا اعتقاداتی که به ارث برده اید اشاره داشته باشد. این خواب می تواند توسط افرادی که اعتقادات عمیقی ندارند نیز دیده شود. ذکر یا حسین با سمبل هایی مثل امام حسین و فداکاری و ایثار مرتبط است. ممکن است در خواب، خود یا دیگران را در حال گفتن این ذکر مشاهده کنید یا آن را در قالب های مختلف مثل نوشته یا توصیه یا پرچم ببینید. چنین خوابی می تواند با سمبل های پایه ای مثل حروف الفبا، کلمات و اعداد مرتبط باشد. به طور مثال ممکن است در خواب فردی به شما توصیه کند که ذکر یا حسین را به تعداد خاصی تکرار کنید.

اعداد در تعبیر خواب جزء سمبل های پایه هستند و هر عدد دارای مفهوم روان شناسی منحصر به خود است. فلسفه ی ذکر گویی در دنیای واقعی، در ادیان مختلفی آمده است. ذکر گویی یکی از طریقه های سالک برای رشد معنویت درونی اش می باشد. و زمانی که ذکری را بر زبان جاری می کند، در تلاش است تا مفهوم ضمنی ذکر را به شکل یک نیروی درونی تجلی کرده و از آن بهره مند شود. به این منظور، شناخت مفهوم ذکر از اهمیت بالایی برخوردار است.

زمانی که ذکر یا حسین در خواب ظاهر می شود، باید به مفهوم کلمه ی یاحسین و احساساتی که در خواب تجربه می کنید توجه داشت. شما در تلاش هستید تا یکی از آموزه های اخلاقی مربوط به امام حسین را در خود تقویت کنید. برای درک مفهوم این خواب توجه داشته باشید که این ذکر، کدام یک از آموزه های دینی یا اخلاقی را برای شما یادآوری می کند؟

تفاوتی ندارد که ذکر یاحسین را در خواب خود، از زبان چه کسی می شنوید. تمام انسان هایی که در خواب مشاهده می کنید، سمبل ابعاد مختلف افکار و شخصیت خودتان هستند. برای این که دلیل حضور سمبلیک دیگران را در خواب خود درک کنید، توجه داشته باشید که فکر کردن به این افراد، چه خاطرات یا احساساتی را در شما زنده می کند؟ در واقع این افراد و درسی که از آن ها گرفته اید، چه ارتباطی با چالش های فعلی شما در زندگی بیداری دارند؟

این خواب از شما می خواهد تا آموزه ی مرتبط با امام حسین را شناخته و آن را به شکل یک عادت جدید در عقاید خود ایجاد کنید. این آموزه به شما کمک خواهد کرد تا راه حل موثری برای برون رفت از چالش های فعلی خود پیدا کنید.

تعبیر خواب ذکر یا حسین گفتن: اگر در خواب احساس کنید که به صورت نا خواسته و غیر ارادی و در شرایطی خاص در حال گفتن ذکر یاحسین هستید، این خواب پیامی از جانب ناخودآگاه شماست درباره ی دیدگاه هایی که درباره ی فداکاری یا آموزه هایی که از مواجهه با شخصیت امام حسین در شما ایجاد شده است. شما هم اکنون در حال یادآوری این خاطرات و آموزه های دینی هستید. این خواب از شما می خواهد تا این عقاید را مورد بازبینی قرار داده و اجازه دهید که دیدگاه های شما در این زمینه، عمیق تر شود.

مطالب مرتبط:

تعبیر خواب محرم و عزاداری

تعبیر خواب زیارت (عتبات عالیات)

3 نظر

 1. علی آقا محمدیعلی آقا محمدیsays:

  راهنمایی خوبی بود ممنون اما هنوز نگرانم در خواب دیدم دور رختخواب خودم میچرخم و با صدای بلند یا حسین یا حسین را تکرار میکنم خواهش میکنم راهنماییم کنید خیلی دگرگون شدم

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   این خواب از شما می خواهد تا ارزش ها و آموزه های دینی ای که از این شخصیت مقدس به شما رسیده است را شناخته و به شیوه ای منطقی به آن ها عمل کنید. این کار به شما کمک می کند تا از چالش های فعلی خود در زندگی بیداری عبور کنید.

 2. مهینمهینsays:

  خواب مادرم در زمان قدیم این بود که امام حسین در خواب بهش گفت عمر دو برابر به برکت حسین این مربوط به سی سال پیش بود که مادرم بیماری روحی و هراس بدی داشت و زیر نظر پزشک بود ... مادرم میگه عمرم دو برابر بشه با توجه به چندین سال پیش که خواب رو دیدم یعنی الان به پایان عمرم نزدیکم ؟؟اون موقع مادرم سی ساله بود الان شصت ساله است

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   در هر حال این رویا میتواند نوید سلامتی ، طول عمر ، برکت و یا امید بیشتر در زندگی را بدهد.

 3. سپیدهسپیدهsays:

  سلام و وقت بخیر من خواب دیدم نام زیبای یا حسین بصورت خدادادی روی بازوی دست راستم حک شده ، با توجه به اینکه بابت رفتن عشقم که نامش امیرحسین هست خیلی ناراحت بودم و بعد از نماز صبح بخدا توکل کردم و ازش کمک خواستم این خواب رو دیدم، بنظر شما خوابم تعبیری داره یا خیر و اگر داره تعبیرش چی میتونه باشه؟ ممنون.

  • مدیر سایتمدیر .(modiriyat) :

   سلام به خداوندتوکل کنید و به امام حسین توسل کنید انشاالله درست خواهدشد