تعبیر خواب خواب دیدن

خواب هایی با موضوع خواب دیدن، رایج است و غالبا باعث ایجاد تعجب و شگفتی می شود که چگونه ممکن است در یک خواب، با خواب ها و جریان های زمانی دیگری رو به رو شویم یا چند بار از خواب بیداری شویم، اما همچنان در جریان یک خواب باشیم؟

این روند می تواند به تلاش ذهن شما برای در خواب نگه داشتن شما مرتبط باشد. به طور مثال شما در خوابی هستید که برای شما احساس ترس و ناراحتی را ایجاد کرده و متوجه می شوید که در جریان یک خواب هستید. در این حالت تلاش می کنید که بیدار شوید و جریان این خواب به پایان برسد، اما ذهن شما هنوز نیازمند استراحت است پس، روند خواب با شبیه سازی زوند بیدار شدن ادامه پیدا می کند.

در این حالت، موقتا از تلاش برای بیدار شدن دست می کشید و همچنان به استراحت ادامه می دهید. زمانی که در خواب متوجه بشوید که در جریان خواب هستید، و بدانید که می توان از این خواب بیدار شد، وارد مرحله ی خواب شفاف می شوید. حتی افرادی که مهارت مربوط به خواب شفاف دیدن را کسب نکرده اند، ممکن است در شرایط خاص و به طور اتفاقی، خواب هایی شفاف یا کنترل شده ببینند. خوابی که در آن صرفا بدانید که خواب هستید، اما فضای اطراف را به طور ارادی انتخاب نکرده باشید، به طور مثال احساس کنید که در یک جنگ خیالی گم شده اید، خواب نیمه شفاف نامیده می شود.

تعبیر خواب احساس خواب آلودگی یا رفتن به خواب عمیق: این خواب می تواند با مفهوم بحران، یا احساس بحران در زندگی مرتبط باشد. ممکن است احساس کنید که قدرت تصمیم گیری در مسائل مهم را از دست داده اید و این عدم تصمیم گیری شما را در یک مرحله متوقف کرده باشد. این خواب تصویرگر فردی است که احساس می کند کنترل زندگی از دست او خارج شده و قادر به ادامه ی مسیر و گرفتن تصمیمات جدید نمی باشد. ممکن است در حین خواب دیدن، احساس خستگی شدید به شما دست دهد، یا دچار بیهوشی، غش کردن یا خواب آلودگی شوید و این موضوع کاملا بر خلاف میل باطنی شما رخ دهد. این خواب استعاره از عدم تصمیم گیری و احساس عدم توانایی برای تصمیم گرفتن در زندگی بیداری می باشد.

تعبیر خواب احساس خواب آلودگی

با دیدن این خواب از خودتان بپرسید که هم اکنون و در زندگی بیداری، در کدام زمینه ها دچار تنگنا شده اید؟ چرا احساس می کنید که نمی توانید مسیر بعدی خود را انتخاب کرده یا با حقیقت یک ماجرا رو به رو شوید؟ چه افکار یا نگرانی هایی در حال از بین بردن قوای فکری شما می باشند؟ چگونه می توانید این احساس ضعف را برطرف کرده و به شیوه ای منطقی با چالش های خود رو به رو شوید؟

تعبیر خواب تعریف کردن خواب: این خواب می تواند به تلاش شما برای ایجاد انگیزه ها و آرزو های جدید در زندگی بیداری مرتبط باشد. مانند زمانی که فرد احساس می کند اهداف خود را از دست داده و لازم است تا با موقعیت جدید کنار بیاید.

گردآورنده : توپ تاپ

مطالب مرتبط...

6 نظر

 1. مهنامهناsays:

  سلام من خواب دیدم کسی ک دوستش دارم برایم برنج پخته و باعسل جلوم قرار داده ک بخورم و البوم و عکسهایم را برداشته. و من هم اولش تعجب کردم ک چرا برنج پخته ولی خیلی خوشم اومد و همشو خوردم حتی عسل روهم کامل خوردم خلی شیرین بود.خاستم ببینم تعبیرش چیه چون در واقعیت باهم قهریم..ممکنه سمتم برگرده یا خوب بشه؟.ممنونم

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   باسلام خواب شما نشان از محبت و علاقه است و به معنای شروع یک رابطه جدید است.

 2. حناحناsays:

  سلام من خواب دیدم معشوقم ک درحال حاضرباهم حرف نمیزنیم وتقریبا قهریم،،لب دریای کاملا زیبا درشب دراغوش گرفتیم من ازسمت پشت اورابغل کرد بودم،و همدیگرو میفشاریم...حتی متوجه شدم موهای هردومان بلندتراز الان مون هست،حتی باهم کمی رقصیدیم..ممنون میشم بگین تعبیرشو،ممکنه باهم خوب شیم یا اون برگرده سمتم؟

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   باسلام تعبیر خوابتان نشان لز علاقه و محبت هردوی شما نسبت بهم دیگر است.

 3. صباصباsays:

  باسلام.من خواب دیدم بایکی ازدوستانم ک قرار است ب شهرش برود و دیگ ازهم جدابشیم برهمیشه..درخواب دریک جایی هستیم ک طبیعت بسیار قشنگی دارد ک برفراز قله ای یهو من میدوم بسمت جلو،و ازته قلبم فریاد میکشم همان ان هم دوستم دقیقا همون کاری ک من میکنم راانجام میدهد و میدود و فریاد میکشد،هردیمان انگار دردل یحس ناراحتی داشته ایم و با دویدن و فریاد دلمان ارام میشود حتی اشک هایمان سرازیرمیشود و صدایمان در کوه اکو داده میشود و بزتاب میکند و هرسری بیشترفریاد میزدبم طوری ک صدامون اونقد بلند میشد ک تا کوه ها و اسمونا میرفت و با هربارفریاد انگار حرفهای دلمان را خالی میکردیم و احساس غممون کم کم ازبین میرفت و دلمان ی حس خوب پیدا میکرد...خاستم بدونم تعبیرش چیست،چون درحال حاضر هردیمان ارزو و حاجاتی داریم و غمگین هستیم ب علت یکسری مشکلات..ینی ممکنه این خاب بمابگوید ک مشکلات تمام میشه و غم ازبین میره؟؟ممنون میشم ازپاسگوییتون

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام به خداوند توکل کنید تااز غم ها رهایی یابید این رویا بیانگر شادکامی و خوشحالی است که خرسند خواهید شد جای نگرانی نیست

 4. راحله تبریزیراحله تبریزیsays:

  سلام من خواب دیدم کنارم چند تا پوست خالی تخم مرغ و چند تا پوست خالی تخم شتر مرغ بود وقتی خواستم بندازمشون دور یکی از تخم شتر مرغها شروع به تکان خوردن کرد و از توش سه تا جوجه شتر مرغ در اومد با سه رنگ مختلف سفید و سیاه و...سومی رنگش یادم نیست .و این سه تا جوجه از اینطرف به آنطرف می دویدند.ممنون میشم تعبیر کنید .

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   باسلام تعبیر خوابتان نشانه بدست آوردن چیزهای بیهوده است

 5. احساناحسانsays:

  سلام خسته نباشید بابت سایت خوبتون من خواب دیدم که در خونه خودمون مادربزرگم که فوت شد داخل خونه است و از من یه کاری خواست منم خواستم که انجام بدم یادم افتاد که مرده منم بهش گفته ننه تو مردی منیتونم کاری برات انجام بدم چون الان خواب هستم اونم ناراحت شد که گفتم مردی من خواستم از خونه برم بیرون مادر خودم پرسید کجای میری من گفتم دارم میریم که بیدار بشم (البته قبل از اینا داخل خونه چند باری داد زدن اما بیدار نشدم) خواستم برم بیرون داداش کوچیکم همراه من اومد سرشو با ماشین زد بود با هم رفتیم بیرون بعد عمو پیش همسایمون بوددیدم وبعد بیدار شدم

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   باسلام خوابتان خیر است میتوانید برای ایشان فاتحه ای بخوانید

 6. سیدمحمد ضیاسیدمحمد ضیاsays:

  سلام من خواب دیدم شب بود د من پشت ماشین در حالی که خواب الود بودم رانندگی میکردم و بعد به مقصدی که میخواستم رسیدم

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   تعبیر خوابتان نشانه انجام تصمیمات و کارهای جدید است