تعبیر خواب شمع

در سمبل شناسی سنتی، شمع به مفهوم معشوق اشاره دارد اما زمانی که این سمبل در خواب ظاهر می شود، صرفا اشاره به معشوق شما در دنیای واقعی و زندگی عاطفی شما ندارد بلکه می تواند جنبه های وسیع تری از زندگی شما را شامل شود. بسیار اهمیت دارد که در خواب خود سمبل شمع را چگونه و در چه موقعیتی یا با چه رنگی مشاهده می کنید و در حین دیدن این خواب با چه چالش ها یا احساساتی رو به رو می شوید. در حالت کلی شمع می تواند به تلاش شما برای درک انرژی های منفی و ریشه ی به وجود آمدن آن ها در زندگی اشاره داشته باشد. این خواب از شما می خواهد تا به شیوه ای منطقی با این افکار رو به رو شده و به پالایش محیط فکری خود بپردازید. در واقع اجازه ندهید که تداوم افکار منفی، موجب احساس افسردگی یا یاس در شما شود. این تفسیر قوی تر می شود زمانی که شمع را در خواب خود با شعله ای درخشان و خیره کننده مشاهده کنید.

تعبیر خواب شمع در حالت های مختلف

تعبیر خواب شمعدان: شمعدان در خواب می تواند به تلاش شما برای درک و شناخت روحیات و احساسات رمانتیک، نیت ها و اغراض مثبت خود یا دیگر انسان ها اشاره داشته باشد. این خواب از شما می خواهد تا این قدرت درونی را شناخته و از آن برای تعالی فکری و گسترش روابط مثبت خود در زندگی بیداری استفاده کنید.

تعبیر خواب شمع سفید: رنگ سفید در خواب می تواند به مفهوم صراحت و روشنی مرتبط باشد. این خواب از شما می خواهد تا از شهود خود برای درک روحیات و اغراض دیگران استفاده کرده و به این وسیله به روابط خود بروز دهید. همچنین از معاشرت و حضور در جمع هایی که بر خلاف ارزش های شخصی شما هستند خودداری کنید.

تعبیر خواب شمع تولد: تولد در خواب می تواند به احساس تازگی، نو شدن، بازنگری و مدیریت مسیر زندگی اشاره داشته باشد. این خواب از شما می خواهد تا پتانسیل ها و تجربیات جدید خود را شناخته و از آن ها برای تصمیم گیری های جدید در زندگی استفاده کنید.

تعبیر خواب شمع سیاه: رنگ سیاه در خواب می تواند با مفهوم ابهام و عدم قطعیت مرتبط باشد. این خواب از شما می خواهد تا مسائلی که احساس روشن بینی یا آرامش فکری شما را مختل کرده اند به شیوه ای منطقی رو به رو شوید و اجازه ندهید که جهل یا عدم اطلاع قطعی، شما را به سمت گرفتن تصمیمات عجولانه سوق دهد.

تعبیر خواب شمع نذری: این خواب می تواند به برنامه ریزی شما برای رشد فکری یا تعالی معنوی اشاره داشته باشد که موجب می شود تا احساس بهتری نسبت به خود داشته باشید یا مهارت های روانی خود را گسترش دهید. این خواب از شما می خواهد تا ایده های جدیدی که برای مطالعه و کسب شناخت در شما شکل گرفته است را شناخته و از آن ها برای گسترش زمینه های مختلف زندگی خود استفاده کنید.

تعبیر خواب شمع خاموش: این خواب از شما می خواهد تا از پتانسیل درونی خود برای دفع نیرو های منفی و رسیدن به روشن بینی استفاده کنید.

مطلب مرتبط : تعبیر خواب جشن تولد خودم

11 نظر

 1. شیواشیواsays:

  سلام وقتتان به خیر من در خواب دیدم که جاریم داخل کوچه دارد شمع درست می کند میزی گذاشته بود وروی ان شمع های زیادی بود ممنو ن از تعبیر تون

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   درود ، بیان میدارد که اخیرا ذهن و فکر جاری شما مشغول شده است و احتمالا در مورد چیزی مسئله ای مشخص احساس نگرانی دارند !

 2. مبینامبیناsays:

  سلام خسته نباشید، من فکرم مشغول شخصی هست که جواب منفی میخوام بدم . و خواب دیدم برا اون شخص تولد گرفتم توی خونه خودمون و خانوادش لایه رویی کیک رو برداشتن گذاشتن کنار و من سه شمع سیاه خریده بودم که شمع بزرگ تمام اتاق رو روشن کرده بود که شمع خیلی کوچک مدام خاموش میشد و من و‌ خانوادش روشن میکردیم. ممنون میشم توی تعبیرش کمک کنین

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   این خواب از شما می خواهد تا اهداف واقعی خود از شروع روابط احساسی را به روشنی درک کرده و سپس دست به انتخاب بزنید.

 3. مریممریمsays:

  سلام من چند وقته که با دوست پسرم کات کردم خواب دیدم تو اتاقم تشت اب گذاشتم و روش کلی شمع روشن کردم شمع سفید و یه فندک هم دستم هست که هر کاری میکنم خاموش نمیشه مامانم هم اومد تو اتاق و کفت برای حاجت تو من هم شمع روشن کردم تعبیرش چی میشه حاجت روا میشم ؟؟

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   این خواب از شما می خواهد تا به کسب اطلاعات درباره ی موضوعاتی بپردازید که به شما کمک می کند تا با جدیت بیشتری به سمت اهداف خود حرکت کنید.

 4. النازالنازsays:

  سلام.خواب دیدم دارم میرم شمع بخرم میخاستم برم ازداروخانه بگیرم توراه که داشتم میرفتم پسری که قبلا دوسش داشتموباماشین دیدم که ازجلوم ردشدچهرش سیاه بود.تومسیری که میرفتم ازکناریه جوی ردشدم که توش کارت پاسوربودباخودم گفتم کی این کارتای پاسورنوانداخته توجوی بعدش رفتم واردیه سوپری شدم براخریدشمع بعدشم بیدارشدم توخواب خود شمعوندیدم ولی قصدخریدشوداشتم.این خوابونزدیک اذان ظهردیدم.

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   این خواب از شما می خواهد تا به کار هایی بپردازید که آرامش روانی شما را تقویت کرده و باعث بالا بردن تمرکز شما می شوند.

 5. ساناز فرجيساناز فرجيsays:

  سلام خواب ديدم كه دوست پسر سابقم اومده و ناراحته و يه شمع سفيد خاموش دستشه وسط دو تا دست و قفسه سينش تعبيرش چيه

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   باسلام تعبیر خوابتان نشانه ناراحای ها و اتفاقات گذشته است

 6. ZahraZahrasays:

  سلام من خواب دیدم یه شمع برزگ و روشن دیدم یه لحظه بعد بیدار شدم

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   تعبیر خوابتان نشانه نیک بختی و خوشی است

 7. هاناهاناsays:

  سلام.خواستگاری داشتم که حدود یه سال پیش بدون دلیل رفت. خواب دیدم که مادر ایشون از طرف اون آقا یه ظرف‌دادن که دو تا شمع سفید و روشن توش بود تعبیرش چی میشه؟

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام اتفاقات خوشایندی برایتان رخ خواهدداد

 8. همایونهمایونsays:

  سلام خسته نباشید. من در خواب دیدم که در یک جایه تاریک که معلوم نبود کجا بود و شبیه به غار بود با چند دختر که به جز یکی از آن چهره های بقیه یادم نمیاد و چند شمع روشن در جاهایه مختلف آنجا در رخته خوابمان که در آنجا پهن بود دراز کشیدیم و یکی از آن دختر ها به من نگاه میکرد.فردایه آن روز هم در خوابه من تاریک بود و آنها شروع به خوردنه صبحانه کردند.

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   این خواب از شما می خواهد تا به شیوه ای منطقی با این افکار رو به رو شده و به پالایش محیط فکری خود بپردازید.

 9. هستیهستیsays:

  سلام من خواب دیدم رفتم خونه ی دوستم شب همه تو یه اتاق خوابیدیم من خوابم نبرد شمع روشن کردم قرآنمو باز کردم چند کلمه ک خوندم مامان دوستمم ک تو همون اتاق خواب بود بدش اومد ک شمع روشنه منم خاموشش کردم ولی دوباره روشن شد باز خاموش کردم روشن شد دفعه سوم دیگ روشن نشد ممنون میشم تعبیر کنید

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   نشانة آن است که معاشرینی دلپذیر خواهید داشت

 10. اوا۳۰اوا۳۰says:

  سلام عصری خواب دیدم باکل فامیل رفتیم مشهد ودرانجا اتاقی هست ک فقط شمع روشن میکنن من هم رفتم یه سینی پر شمع جلوی من روشن بود ویهو همه شمع ها افتادن روهم اتش گرفتن ویه روسری قرمز انداختن سرم همه کسانی که در ان اتاق بودن در حال عبادت بودن تعبیرش چیست ممنون از شما

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   سلام بیانگر معشوق است .و نشان دهنده زندگی عاطفی شماست

 11. فاطمهفاطمهsays:

  خواب دیدم یکی از اشنایان که برادرش از من خواستگاری میکنه شمعی روشن به من هدیه داد

  • مدیر سایتمدیر(modiriyat) :

   ممکن است از کسی به شما خیری برسد