تعبير خواب احساس خفگي

شاید بدترین حالت ممکن این باشد که شما شبی خواب ببینید که در حال خفه شدن هستید و احساس کنید کسی با دست خود گلوی شما را می فشارد ، همه جا را تاریک و بی صدا مشاهده کنید ، در این حالت ترس و نگرانی سراسر وجودتان را فرا خواهد گرفت و حال بسیار بد و پریشانی را تجربه خواهید کرد،یک مرتبه از خواب بیدار می شوید و میبینید که همه چیز فقط یک خواب بوده نفس راحتی میکشید و خدا را شکر میکنید .اما تا به حال برای یکبار هم که شده به دنبال مفهوم و معنی دقیق آن رفته اید ؟ ایا تا به حال با خود گفته اید که چرا چنین رویای وحشتناکی را تجربه کرده اید؟ امروز در وب سایت توپ تاپ همراه با کارشناسان زبده پاسخ این سوالات را خواهیم داد و بحث خلاصه و مفیدی را راجب به این زمینه خواهیم داشت.

علامه مدنی گفته اند اگر دیدی فرد ناشناسی قصد دارد تا شما را از روی عمد و بدون هیچ دلیل مشخصی خفه کند به این تعبیر است که شما در زندگی واقعی قلب کسی را شکسته اید او را سخت آزار داده اید و حتی شاید در یاد نداشته باشید که این فرد کیست ! بور مثال ممکن است در ایام جوانی خود در برخورد با کسانی گفتار و روابط خوبی نداشته باشید و او را از خود رنجانده باشید ، اما باید بدانید که روح شما قدرت بالایی دارد و فراموشکار نیست و همه چیز را ثبت و ظبط میکند ، در چنین مواقعی اگر این فرد یادی از شما کند و یا شما را نفرین کند و یا به هر علتی در جایی حرفی از شما به میان آورد مجبور می شوید تا در عالم رویا کمی بترسید و کمی نگران باشید ، و در صورتی که فرد آشنایی بطور مثال از اقوام نزدیک یا دور خودتان در حال خفه کردن شما باشد  یا تصمیم او این باشد که شما را بکشد باید به سراغ او بروید با او صحبت کنید و حتی اگر لازم شد شرح کاملی از خواب خود را برای او تعریف کنید از او حلالیت بطلبید چرا که ممکن است این شخص از شما روزی و روزگاری رنجیده باشد و حتی برای یکبار هم که شده به روی خودتان نیاورده باشد !

تعبیر خواب احساس خفه شدن

تعبیر خواب احساس خفه شدن با توجه به فرمایش حضرت امام جعفر صادق (ع) : شخصی سالخورده به نزد حضرت فرا میرسند و به ایشان می گویند شبانه هنگام فریاد های بلندی می کشیدم ، تمام بدنم از بیم خیس شده بود ، بدنم به لرزه افتاده بود ، خواب عجیبی دیدم : زن جوان و زیبایی انگار با من دشمنی صد ساله داشت او دستمال پنبه ای بزرگی را روی بینی من گذاشته بود و قادر نبودم نفس بکشم ، مرگ را در مقابل چشمانم لحظه به لحظه نزدیک تر میدیدم هر چقدر به او التماس و زاری کردم که به من و به اهل منزلم رحم کند دست بردار نبود و با خشم و شدت بیشتری این کار را انجام میداد ، و بعد از دقایقی بدنم سرد شد و احساس کردم که جان دادم ، ای آقا ای بزرگوار تعبیر این رویا چیست ، سخت پریشانم ، حضرت دست روی شانه های مرد کشیدند ابتدا به او جرعه ای آب دادند تا کمی آرام شود و سپس بدون مکثی اسم از زنی آوردند و گفتند تو چند سال پیش غرور و شخصیت این فرد را خرد کرده ای و سبب شدی تا زیان بسیار زیادی ببیند ، او در حال حاضر در شرایط بدی به سر می برد و بدون فوت وقت به سراغ ایشان برو و اشتباهت را جبران کن ، در کمال تعجب مرد شروع به گریه کردن کرد و از این پاسخ و تعبیر بسیار دقیق امام بزرگ در حیرت فرو ماندند و سریعا محل را ترک کردند !

همیشه داستان ها و روایت های زیادی که از معصومین در زمینه علم تعبیر خواب به جای مانده است جالب شنیدنی و پر از رمز و راز است ، رمز و رازهایی که هر انسانی را به فکر فرو می برد ،پس تا اینجای کار شما دانستید که تعبیر خواب خفگی و یا احساس خفه شدن ، داشتن اعمال و رفتار بد در دوران گذشته ، ظلم کردن ناخواسته به دیگران ، رنجور ساختن افراد و اطرافیان و همچنین زیر پا گذاشتن بعضی از حق الناس هاست و باید حتما در صدد باشید تا بتوانید این موضوع را برای خود آشکار کنید و چنان چه خطایی مرتکب شده اید آن را جبران نمایید

گردآورنده : توپ تاپ

مطالب مرتبط...

4 نظر

 1. ساراساراsays:

  سلام.خواب دیدم با گروهی در حال تفریح بودیم .شوهر سابقم رو از دور دیدم که با شخصی ناشناس صحبت می‌کرد و ازش میخواست با من نباشه.احساس کردم در اتاقی هستم .همسر سابقم بخاری که دود داشت رو روشن کرد و میخواست در اتاق بمونم.من هم گفتم اینجا احساس خفگی میکنم و بیرون اومدم

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   احساس خفه شدن در این خواب نشان میدهد در سال های آینده روزگار با شما ناسازگاری خواهد کرد و برای مدتی غمگین و کلافه هستید

 2. مبینامبیناsays:

  سلام خسته نباشید، خواب دیدم دزد مسیر سفر رو گرفته و علاوه بر مقدار اندکی پول قصد بردن طلارو هم داره، که نبرد ...و من یک دفعه توی گلوم احساس خشکی و خفگی کردم وداشتم بیهوش میشدم ک دیگران به من آب رسوندن.من توی بیداری آزارم به مورچه هم نرسیده و هرچی ضربه خوردم از دست بی نمک خودم بوده..ممنون میشم توی تعبیرش راهنمایی کنید ممنون

  • مدیر سایتمدیر  (toptoop) :

   سلام. این خواب نشان دهنده ی مسائلی هستند که لازم است در زندگی بیداری به شکل منطقی با آن ها رو به رو شده و اجازه ندهید تداوم این افکار منفی، سلامت و آرامش روانی شما را مختل کنند.

 3. فاطمهفاطمهsays:

  سلام و ممنون از سایت خوبتون. چند وقت پیش خواب دیدم برادرم داره خودشو خفه می کنه و من سعی کردم جلوشو بگیرم بعد اون به سمت من اومد و منو خفه کرد که من از ترس از خواب پریدم. من این خوابو فراموش کرده بودم تا اینکه جدیدا مشکلات مالی شدیدی برای برادرم پیش اومده و من یاد خوابم افتادم تعبیر خفه کردن خودش و بعد خفه کردن چی می تونه باشه ؟ ایا مشکلاتش حل می شه یا به منم ربط پیدا می کنه؟

  • مدیر سایتمدیر .(modiriyat) :

   سلام ممکن است دچار نگرانی هایی بشوید که قابل حل است

 4. زهرازهراsays:

  سلام من دیشب خواب دیدم ک در خونه سابقمون هستم و دارم تو بطری آب میخورم کنار پله ها در راهروی خونمون بودم ک یکهو احساس کردم شخصی پشت سرم هست و بلافاصله گردن من رو از پشت گرفت و داشت منو خفه میکرد من هر چقدر دست و پا میزدم نمیتونستم خودمو نجات بدم هر چقدر سعی میکردم جیغ بزنم اما انقدر گردنم رو محکم گرفته بود و فشار میداد ک اصلا نمیشد داد بزنم راحت احساس کردم دارم خفه میشم ک چشمامو باز کردم و دیدم همه چیز خواب بود. نمیدونم تو خواب خفه شدم یا نه.خیلی ترسیده بودم تعبیرش چیه؟

  • مدیر سایتمدیر .(modiriyat) :

   سلام ممکن است نشان دهنده رفتار و اعنمال ناشایست در گذشته باشد